Şimdi Ara

BU EKONOMİDE TIP OKUNMAZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
1.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar 8 lira olacak gibi. Hatta siz mezun olana kadar 10 lira bile olur. 10 bin 20 bin lira maaş alsanız da maaşınız 1000-2000$ olacak en fazla. Maaşınızı devlet veriyor. Pazarlık şansınız yok. Yurt dışına çıkmak da oldukça zor. Onun yerine bilgisayar mühendisliği okuyun. Yurt dışına çıkarsanız 3000-4000€ maaş alırsınız. 50 bin lira eder. Yani bir doktordan 3 kat fazla maaş alırsınız. Yazık ettiler ülkeye.

• Umarım sana ve senin gibi doktorlara muhtaç olmam lanet olsun senin doktor egona. Bi sal artık şu siteyi anladık doktorsun en prestijli sensin, annen günlerde seninle övünüyor, doblolu enişten-dayın seni gelin adaylarıyla tanıştırıyor. Nedir la bu fanatiklik? Sanki parası şu anda böyle olmasa tıp yazacaksın da bana idealistlik falan diyeceksin. Pehh!
  • Yurtdışında garsonluk > Türkiye'de doktorluk
  • Hay Allah. Almanyada garson olun, bakın bakalım nasıl yaşıyorsunuz. Asgari ücret ASGARİ yaşamdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • belmonty kullanıcısına yanıt
    Ya hocam orada asgari yaşam burda ortalamanın bi tık üstü yaşamla aynı şeydir net söyleyeyim.

Bizde nüfusun yarısı asgari ücrete çalışıyor. Almanya'da ise bu oran %15-20.
  • Kıbrısta okumayı düşünüyordum.Dolarda git gide yükseliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Almanya'da senin deyişinle asgari hayat yaşayan bir abi. Bir bak bakalım.
    https://www.youtube.com/channel/UCKDHalT47m7FM-2MZMui72Q
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmonty

Hay Allah. Almanyada garson olun, bakın bakalım nasıl yaşıyorsunuz. Asgari ücret ASGARİ yaşamdır.

• yurtdışı hayalleriyle ceng yazacağımıza , burada kalıp bu ülkeyi düzeltmemiz gerekmez mi ?
    100 yıl önce atalarımız da mücadele etmeyip oraya buraya kaçsaydı şimdi yaşayacak bir vatanımız olur muydu ?
    Herkes çok bencil , milletin imanı para olmuş...
  • Bizim ailede bir yardımcı hanımefendi var Kazakistanlı. Kendisi yanlış bilmiyorsam 3bin-3500 gibi bir maaş alıyor. Kazakistan’da bu parayı sadece doktorlar alıyormuş söylediğine göre. Bizde de yavaş yavaş durum buna dönüyor Avrupa-Amerika’da hizmet sektörünün tabanında çalışan insanlar Türkiye’deki en prestijli meslek emekçileriyle aynı maaşı alıyor/alacak

• yine birileri tıp kazanamamış ve mesleğe lekeliyorlar

• Siz hala her ceng mezunun yurtdışında çok ama çok rahat bir şekilde iş bulduğunu ve Silikon Vadisinin kolları açık bir şekilde beklediğini zannediyorsunuz. Okey.
  • Düşman içerde bro
  • Az önce yurtdışından telefon aldım Türkiyeden mezun olacak mühendisleri bekliyorlarmış bir an önce gelsinler zor durumdayız hepsine aylık 5K$ vericez diyorlar

• Dünya nın tüm ülkelerinde tıp her zaman para kazanma oranı olarak diğer mesleklerden çok daha öndedir.
    Her mühendisin Steve Jobs ya da Elon Musk olacağını mı zannediyorsunuz ?
    Öyle bir olasılık var tabi, milyonda bir belki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayetulkubra -- 6 Ağustos 2020; 19:11:42 >
  • Aberrant Warden kullanıcısına yanıt
    az
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Az önce yurtdışından telefon aldım Türkiyeden mezun olacak mühendisleri bekliyorlarmış bir an önce gelsinler zor durumdayız hepsine aylık 5K$ vericez diyorlar
    zaten bu middle software engineer ın aldığı minimum maaş. 5k-10k arası değişiyor

junior olanlar ise 3-4 civarı alıyor

yani abartı yapamadın :D
  • Neyseki altinimi almistim beklemedeyim bdndndbdv

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Ben de lekeleyim ya ben de kazanamadim mimarlik candir insaat muq

• Dostum ülkedekiler halinden memnun neyi düzeltmeye çalışıcaz anlamadım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.