Şimdi Ara

Bu bir Şaka mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim yazdığım çok daha farklıydı ama neyse.. Efes'in şu kadrosuna bakan hiç kimse rüya takım falan diyemez çünkü yabancılar -kasun dışında- ikinci hatta üçüncü sınıf isimler. yerli rotasyon gayet iyi ama ergin ataman bu yerli rotasyondan sadece kaya ile çalışmıştı daha önce. bu kadar asıp kesmeden önce önümüzdeki sezonu görmek lazım.. ayrıca elbette salondan takip etme şansım yok ama gazete küpürleri ile takip etmiyorum takımı. enformasyon çağındayız. drobnijak'ın alındığından da, barış'ın sezon içinde daçka'nın amerikalısı için daçka'ya gönderilip geri alındığından da(tbl'in skandal uygulamalarından biri) haberim var. elbette genç oyuncuları oynatacaksın ama gelip bunu en üst düzeyde bu kadar rahat yapamazsın. Hiç kimse yapamaz. Sadece bazıları göz boyar.. Şimdi tanjevic ukrayna'ya karşı oynattı diye şampiyonada barış'la mı oynayacak? Hakan Demirel'i bi top kaybetti diye EL maçında ben mi yerin dibine soktum? Efes belki en pahalı kadrosunu kurdu ama en iyi kadrosunu kuramadı. Nedeni belki değişen transfer piyasası koşulları, belki menajer kazığı ama bira satışları düşse ergin ataman'a bağlayacak gibi duruyorsun. Popovich'li Granger'Lı kadro bundan çok daha ucuzdu ama f8'de Cska'ya çok talihsiz bi top kaybı(popovich'in rusya'da, papaloukas'a yarı sahada çaldırdığı son dk topu) ile kaybedip f4'ün kıyısından dönmüştü. O kadroda oktay hoca da gençleri değil(ender'i saymıyorum tabi) üst düzey tecrübeye sahip oyuncularını kullanıyordu. benim de tanjevic'e bakışım hemen hemen senin ataman'a bakışının aynısı ama milli takım 6'da 6 yapıp dünya şampiyonu olduğumuz sanıldığı elemeleri geçince 'tebrik edilmeyi' hakettiğini düşünmüş ve etmiştim. Efes bu sezon üstüste tam 21 ya da 22 maç kazandı(bu bir lig tarihi rekorudur büyük ihtimalle) 3 yıldır kaldıramadığı kupayı yeni coach'u ve neredeyse tamamı yenilenen kadrosu ile almayı başardı. Asıl bakılması gereken bu oturmuş düzenin bir iki hamle ile önümüzdeki sezon ne yapacağıdır. Yapılanırken ne yaptığı değil. Son olarak Efes bi müessese takımı olarak bu ülkeye verebileceği her şeyi verdi. A takımında oyuncu yetiştirmek gibi bi misyonu olması gerektiğini düşünmüyorum. Bunu pilot takımı daçka ve alt liglerdeki takımları ile zaten yapıyorlar. Bir yasa çıksa kapanmak zorunda kalacak bi yapı sonuçta. ana hedefi reklam ve vergi indirimi anadolu grubunun. Bugün Rusya'da bir yılda; Türkiye'de aynı sürede sattıklarından daha fazla bira satarak o hedeflerini de gerçekleştirme yolunda dolu dizgin gittilerine göre her şey güzel yönetim açısından. rakocevic'in peşinde imiş şimdi efes. Vujanic yerine yapılacak onemli bi hamle, umarım gerçekleşir...

• yaw Fuat ben adamın taktiğini veya bu oyuncuyu neden oynatmadın v.s bişey demiyorum. Adam hem oynatmıyor hem de savunma da kısa oyuncu zorluğu çektik diyor. Mesela Tanjevic çıksa pota altında sayı bulmakta set kurmakta zorlandık dese o zaman neden Oğuzu oynatmadın diye sorarsın bile bile lades oluyor bu adam. Benim takıldıklarım bunlar... Sadece mental hatalar... Ben maçlardan sonra hakemleri hedef gösteren ya da yenilgilere kılıf hazırlayan bir antrenör yakışmaz diyorum... Savunduklarının kendi mantıksızlığından ve hatasından var olduğunu bilmeyen bir antrenör istemiyorum. Herhalde kadroyu gençlerden kurmayacak kim dedi full gençler olsun diye. Drobnjak alınacağına alsana Borayı kadroya alsana Barışı kadroya... Valla hocam senin Tanjevici eleştirdiğin konu tamamen taktiksel ama benim ki mental... Arada çok fark var... Ergin Ataman Avrupa şampiyonu olsa bile bana hakemlere attığı lafları, Sinana orada neden öyle yaptığını, Bu birbiri ile çelişen demeçleri açıklayamaz... Avrupa şampiyonu olsa bile...

Biliyor musun diyerek te herhalde bildiğini biliyorum... Ben de herşeyi abdi ipekçi ye gidip orada öğrenmiyorum senin gibi gazeteden internetten v.s gibi yerlerden öğreniyorum. Sadece orda ki biliyor musun lafı cümleyi süslemek için kullanılan bir kelime idi... En iyi kadrosu değil miydi?

• Meriç Tunca ismini görür görmez okumaktan vazgeçtim.
  • "Bu .... denen adam" falan diyorsunuz arkadaşlar , yanlış yapıyorsunuz.Adam falan değil o , hani dönme desen dönmeye hakaret olur o derece bir canlı bahsi geçen şahsiyet , fanatiklikle amigolukla alakası yok insan değil bi defa , canlı işte ne derseniz deyin.Neden Hürriyette yazabildiği,kimlerin yazdırdıklarının altına imza attığı gayet açık ve böyle bir yazı neden var o da gayet açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaypcnet -- 22 Haziran 2009; 14:10:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.