Şimdi Ara

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10) intel(R) 82579V Gigabit Network connection

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktaki hatayı alıyorum sistem ilk açıldığında bu hatayı veriyor daha sonra aygıtı kaldırıp yeniden ekleyince düzeliyor veya aygıtı güncelleme yapınca düzeliyor birde pc yi resetleyince düzeliyor diğer türlü pc ilk açtığımda intenete bağlanmıyor ağ bağlantısı üzerinde kırmızı çarpı çıkıyor anakartı 3 defa servise gönderdim ama nafile yazılımla düzeldi diyorlar en son driverleri kurdum ama ne yaptımsa ilk açılışda ağ bağlantısı çalışmıyor.

bu sorun beni deli ediyor harici ethernet kartı takmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42

arkadaşlar başlıktaki hatayı alıyorum sistem ilk açıldığında bu hatayı veriyor daha sonra aygıtı kaldırıp yeniden ekleyince düzeliyor veya aygıtı güncelleme yapınca düzeliyor birde pc yi resetleyince düzeliyor diğer türlü pc ilk açtığımda intenete bağlanmıyor ağ bağlantısı üzerinde kırmızı çarpı çıkıyor anakartı 3 defa servise gönderdim ama nafile yazılımla düzeldi diyorlar en son driverleri kurdum ama ne yaptımsa ilk açılışda ağ bağlantısı çalışmıyor.

bu sorun beni deli ediyor harici ethernet kartı takmak istemiyorum.

Ayni sorunu compaq notebook da yasamistim
    Ne yaptiysam olmadi
    Usb nin birine nano wifi kart taktim dahili wifi kartinida devre disi biraktim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani tek çözüm harici ethernet kartı takmakmı
  • arkdaşlar anakartın garantisi bitmiş acaba çizgi elektroniğe göndersem tamir edebilirlermi ayrıca blutut modülüde sıkıntılı yenisini alayım diyorum yaklaşık 700 tl civarında şu anda.
    asusa ait anakartlarda bios güncellemisinden sonra oluyormuş bu ethernet girişindeki sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 15 Eylül 2014; 19:56:42 >
  • arkadaşlar hala bir çözüm bulamadım bu soruna her seferinde bilgisayar açıldıktan sonra aygıtı kaldırıp yeniden ekliyorum ağ bağlantıları içerisinde ag bağdaştırıcısı gözükmüyor sistem ilk açıldığında resetleyince veya aygıtı devre dışı yapıp etkinleştirince çalışıyor.
    kod on hatası veriyor aygıtın kendi yazılımında kablo ve donanımı test ediyorum herhangi bir sorun çıkmıyor. son olaraktan şu aklıma geliyor sistemde ekran kartı yok acaba ondan olabilirmi diycem ama ne alaka. bu kart benim ömrümü yedi piyasada bulabilsem yenisini alacam.
  • Bende Asus P8Z68V-Pro anakart intel core i5 2500K 12 gb gskill 2133mhz ram li Sapphire hd 6950 2g lı bir pc kullanıyorum. Bazen açılışta anakartın ethernet chip modeli intel 82579v olduğu halde intel 82579lm olarak görüyor. Bu böyle olduğu zaman pc modem ile ethernetten iletişim kurmuyor. Ağ Bağlantılarım menüsünde ethernet in üzeri kırmızı oluyor. Eğer böyle olursa Aygıt yöneticisinden "yenile" yapınca olması gereken 82579v olarak düzeliyor ve internete girebiliyor bilgisayar. Tuhaf bir sorun. Ethernet in driver ı kurulu halbuki. Düzelir mi diye hep güncelliyorum gene aynıydı.

Ama intel sonra bu durumla ilgili bir firmware de olabilir ya da düzeltme programı da olabilir bilmiyorum yayınlamış buyrun bu da linki

https://downloadcenter.intel.com/download/22026/NVM-Update-Utility-for-Intel-82579V-Gigabit-Ethernet-PHY-Network-Connection

Uyumluluk: Operating Systems: DOS, Windows 7*, Windows 8*, Windows Server 2008 R2*, Windows Server 2008*, Windows Server 2012*, Windows Vista*

Ayrıca Asus un global sitesinde anakart modelini bulup sürücüler kısmında işletim sistemi seçimi sekmelerinde "OTHERS" a bakarsanız "Lan" da bu dosyayı orada da görebilirsiniz.

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V_PRO

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z68VGEN3/HelpDesk_Download/

O dosyayı 64bit sistemimde yönetici olarak çalıştırdım 1 sn kadar bir ms-dos penceresi çıkıp kayboluyor. Herhalde düzelmiş oluyor.

Windows 8.1 de çok canımı sıktı şimdi Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1 e özgü de olabilir. Windows 10 a geçtiğimden midir bilmiyorum şu an düzgün. Çünkü uyumlulukta win 10 yok intel sayfasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanyurtseven -- 21 Ocak 2016; 2:18:51 >

• teşekkürler dostum en kısa zamanda deneycem bu sorun beni o kadar çok uğraştırdı ve bıktırdı ki en sonunda biostan kapattım ve harici kart aldım + usb wifi aldım onları kullanıyorum şu anda
  • Musdi42 kullanıcısına yanıt
    Birşey değil yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercanyurtseven

Bende Asus P8Z68V-Pro anakart intel core i5 2500K 12 gb gskill 2133mhz ram li Sapphire hd 6950 2g lı bir pc kullanıyorum. Bazen açılışta anakartın ethernet chip modeli intel 82579v olduğu halde intel 82579lm olarak görüyor. Bu böyle olduğu zaman pc modem ile ethernetten iletişim kurmuyor. Ağ Bağlantılarım menüsünde ethernet in üzeri kırmızı oluyor. Eğer böyle olursa Aygıt yöneticisinden "yenile" yapınca olması gereken 82579v olarak düzeliyor ve internete girebiliyor bilgisayar. Tuhaf bir sorun. Ethernet in driver ı kurulu halbuki. Düzelir mi diye hep güncelliyorum gene aynıydı.

Ama intel sonra bu durumla ilgili bir firmware de olabilir ya da düzeltme programı da olabilir bilmiyorum yayınlamış buyrun bu da linki

https://downloadcenter.intel.com/download/22026/NVM-Update-Utility-for-Intel-82579V-Gigabit-Ethernet-PHY-Network-Connection

Uyumluluk: Operating Systems: DOS, Windows 7*, Windows 8*, Windows Server 2008 R2*, Windows Server 2008*, Windows Server 2012*, Windows Vista*

Ayrıca Asus un global sitesinde anakart modelini bulup sürücüler kısmında işletim sistemi seçimi sekmelerinde "OTHERS" a bakarsanız "Lan" da bu dosyayı orada da görebilirsiniz.

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V_PRO

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z68VGEN3/HelpDesk_Download/

O dosyayı 64bit sistemimde yönetici olarak çalıştırdım 1 sn kadar bir ms-dos penceresi çıkıp kayboluyor. Herhalde düzelmiş oluyor.

Windows 8.1 de çok canımı sıktı şimdi Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1 e özgü de olabilir. Windows 10 a geçtiğimden midir bilmiyorum şu an düzgün. Çünkü uyumlulukta win 10 yok intel sayfasında.

Hocam selamlar. Bu ne leş ne ne bela bir kartmış öyle. Bende 82579LM var ve arkadaş gibi aynı hatayı veriyor. Dell laptop. Sizin yolladığınız NVM update olayını denemedim ama aygıt yöneticisi üzerinden disable/enable veya Windows restart yapınca geçici olarak düzeliyor. Herhangi bir çözüm bulamadım başka Kod 10 hatası için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: sercanyurtseven

Bende Asus P8Z68V-Pro anakart intel core i5 2500K 12 gb gskill 2133mhz ram li Sapphire hd 6950 2g lı bir pc kullanıyorum. Bazen açılışta anakartın ethernet chip modeli intel 82579v olduğu halde intel 82579lm olarak görüyor. Bu böyle olduğu zaman pc modem ile ethernetten iletişim kurmuyor. Ağ Bağlantılarım menüsünde ethernet in üzeri kırmızı oluyor. Eğer böyle olursa Aygıt yöneticisinden "yenile" yapınca olması gereken 82579v olarak düzeliyor ve internete girebiliyor bilgisayar. Tuhaf bir sorun. Ethernet in driver ı kurulu halbuki. Düzelir mi diye hep güncelliyorum gene aynıydı.

Windows 8.1 de çok canımı sıktı şimdi Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1 e özgü de olabilir. Windows 10 a geçtiğimden midir bilmiyorum şu an düzgün. Çünkü uyumlulukta win 10 yok intel sayfasında.https://downloadcenter.intel.com/download/22026/NVM-Update-Utility-for-Intel-82579V-Gigabit-Ethernet-PHY-Network-Connection

https://www.asus.com/Motherboards/P8Z68VGEN3/HelpDesk_Download/

https://www.asus.com/SupportOnly/P8Z68V_PRO/HelpDesk_Knowledge/

Anakartımın bios u çökmüştü. Ekran kartım da yanınca işlev dışı kaldı. Ekran kartsız on board igpu ile açılmıyordu. Ekran kartı taktım. Bios menüsünde on board ekran kartı menüsü silinmiş kafayı yemiş bios. Toplam 12gb 4 slot ramlerimi 8gb görmesi ve cpu nun (i5 2500k) 3,3ghz den yükseğe çıkmaması ve overclock yapılamaması. Ekran kartı olmadan pci express error led i yanıyor saçma sapan. Onboard la başlaması lazım ama görüntü vermiyor anakart çıkışlarından. Anakart yatıyordu bir kenarda 4-5 yıla yakın zamandır kullanmıyordum. Kaç yıl sonra böyle bir yazıyla karşılaşmam ve buradaki denilenleri yapınca düzelttim anakartı.

https://tavsiyeforumu.com/konu/asus-p8z68-anakart-bios-arizasi-bug-cozum.7044//   

Arkadaştan ödünç ekran kartı alınca onunla görüntü aldım ve değişik bir ms-dos firmware yazılımıyla çöken bios a tekrar güncel bios yazılımını flash ladım düzelttim anakartı. Tekrar hayata döndü. Anakartın kendi menüsünden güncelleme yapınca düzelmiyor aynı hata devam ediyordu. Daha önce de ethernet le ilgili sorun çıkarmıştı başıma. Ethernet 82579V olan chipsetini windows un 82579LM olarak görmesi sonucu (herzaman değil arada bir) O anlık ethernetin çalışmaması. Modeme bağlanmaması sorunu çıkmıştı. Bu Asus anakart bana ıstırap oldu kafayı yedirtmişti. Sizin sorunuzu yeni gördüm. Uzun zamandır bakmadım foruma. Öncelikle bendeki 82579V chipset ve o firmware 82579V için. Ama gerçekten 82579LM için bir firmware var mı bilmiyorum. Belki varsa düzeltmek için bir firmware araştırmanız lazım. 82579V için olan firmware ı 82579LM için denemeyin sakın. Bozabilirsiniz.

• Aynı sorunu ben de ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION anakartımda yaşıyorum, sorunu bir türlü çözemedim artık çıldırmak üzereyim resmen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.