Şimdi Ara

Bu Araba Ve Ev Fiyatları Ne Zaman Düşecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dedenizden ya da babanızdan değerli tarla bahçe ev arazi vb. kalmadığı sürece artık türkiye'de ev ya da araba sahibi olmak çok zor.

• Doğumdan beri inşaatın içinde biri olarak söylüyorum.

Şuan 1m2 düzgün bir daire maliyeti arsa hariç 7.000 TL.

Tahmini yıl başından sonra en kötü 1M olacaktır. 2+1 den bahsediyorum.

• Homerius kullanıcısına yanıt

5 yıl önce "istanbul beton doldu yeşil alan kalmadı" diyenler bugün "devlet barınma sorunumuzu çözsün, istanbula ucuz evler yapsın" diyor.

Bana kalsa istanbuldaki ev sayısı artık bir tane bile artmasın. Avrupanın birçok ülkesinde yüksek talebe rağmen ev sayısı arttırılmıyor.

Ev bulamayan İstanbuldan gitsin artık yeter.

Neymiş, barınmak temel hakmış. Gitsin barınma hakkını memleketinde kullansın.

İstanbula doluşup nefes alınmayacak hale getirmek kimsenin temel hakkı falan değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 23 Mayıs 2022; 15:39:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows95 kullanıcısına yanıt

Ben olsam istanbulda 25 yaşından büyük bütün evleri yıkarım yenisini de yapmam park millet bahçesi falan yaparım doğal milli parklar gibi. İstanbulun nüfusu 18 milyon değil 10 milyondan fazla olmaması gerek. 8 milyon insanın defolup gitmesi gerek istanbuldan. Ve istanbula girişte ek para ödenmesi lazım. İstanbula giriş bir otomobil için 200tl yap bakalım istanbul nasıl rahatlıyor. Güzelim istanbulun içinden geçtiler ne doğası kaldı ne TÜRK'Ü ne olduğu belirsiz çarpık leş gibi bir beton yığını....

• Bu gidişle bırak evi arabayı yiyecek ekmeği zor bulacağız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2022 model doğan SLX denen egealar bile 300 binin üzerine çıkmış. Kredi ile geri ödemesi aylık 17 bin evet 17 bin . Iki memur çalışsa ayda 17 bin maaş anca alıyorlar. Evde 5 kişi çalışacak 2 kişi araba kredisi ödeyecek 2 kişi ev masraflarını karşılayacak. 1 kişinin maaşı da eğlenceye gidecek. En güzel zamanlarda en kötü hayatlar denk geldi bize.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kısa vadede hiçbir şeyin fiyatı düşmez

hele ki inşaat maliyetleri bu kadar artmışken imkanı yok

ama doğru düzgün bir idare ile yavaş yavaş ücretler artabilir

ev fiyatı düşmez ücretleri arttırabilirler

o da 10 yıldan az olmayan bir zamanı kapsar

• Seçim kazanılansada kaybedilsede uzun süre toparlanamacağız

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.