Şimdi Ara

Bu AMD Phenom 2 X4 leri birtek ben mi 4GHz yapamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemim imzamda sadece çarpan arttırarak ve voltaj vererek 4GHz e ulasamıyorum voltajsız 200*18.5=3.7ghz de kulanıyorum turbo kapalı. (NB HT link falan onlarladamı oynamam gerek?)
    Millet daha düşük işlemcileri daha düşük anakartlarda 4ghz e cıkarırken ben yapamıyorum.
    Bu arada 4ghz yapıyorum masaustunde 4ghz degerini alıyorum ama prime95 te falan sorun cıkıyor.

Not:Isı sorunum yok 4ghz e alınca islemcim bosta 45 derece oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperchondriac -- 16 Temmuz 2012; 14:16:09 >

• Bus speed(fsb) oc denediniz mi?

Ramlerinizi 1066 mhz seviyesine çekin

Bus speed 250x16 : 4,0 ghz ramler 1334 mhz seviyesine gelecektir bus speed etkisiyle

Voltajı 1.450-1.475v civarına çekin

NB ve htlink çarpanlarını 8x yapın 2000mhze sabitlenecektir.

Elinizdeki soğutucu çok üst seviye bir soğutucu değil en düşük voltajla hangi değere geliyorsanız onu kullanın derim.
  • hocam dediginizi yaptım anormal bir sekilde 3.7ghz de 1.36v da idle 30 tam yuk 53 derece goren islemci sizin yazdıgınız degerlerde 100 e kadar cıktı tdp side az neden boyle yaptı anlayamadım.
  • Bir sorun var bir yerde 53 dereceden 100 dereceye fırmalası hiç normal değil.

Elle çarpanı 20x yapıp 1.45v olarak 4 ghz denediniz mi hiç?

Kartın kuzey köprüsünde mi sorun var acaba 100 dereceye fırlatması aklıma takıldı şimdi.

Kıytırık bir anakartla(msi ka780g) bile ben 4.1 ghz görmüşken o kartın rahatlıkla görmesi lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.