Şimdi Ara

bSilkroad - 110 Cap / Unique ve Job Rank - 7/24 Dedicated (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
17.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [ Gardrop Fuat ]

62 tane magic pop oynadım hiç bişey vermedi ben böyle oyunun .............

Ben 100 ü geçtim banada vermedi :D

• Oyunu indirdim media dosyasını ve sro_client'ı attım klasörün içine,sro_client'dan girdiğimde update'in sonunda error veriyor.Loaderında inme linki çalışmıyor.
    Edit:Forum linki çalışmıyordu şimdi girdi ordaki loaderı indirdim ve oyunu program files'a attım silkroad.exe'den çalıştırdım ve düzeldi. Nick : LegendTurks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanXXXXx -- 7 Mayıs 2012; 17:51:27 >
  • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka Okuyun.
    İleride problem yaşamamanız için mutlaka okumanız gereken maddeler içermektedir.

Bu konu oyuncuları bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı açılmıştır. Oyun kuralları dışında yönetim ile ilgili eleştiri aldığımız bazı konulara açıklık getirmek istedik.

Aşağıdaki maddeler zamanla çeşitli olayların yaşanmasıyla artacak ve güncellenecektir. Aklıma geldikçe sizi bu başlık altında bilgilendirmeye devam edicem.

* Oyunu amacı doğrultusunda oynayan tüm oyunculara farklı muamele edilir. Oyunda karşılaşılan sorunları daha hızlı çözülür ve maksimum önem gösterilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen cezaları daha hafifdir. İyi niyetleri tüm kararlarda göz önünde bulundurulur.

Oyun kurallarının açıklarından yararlanma peşinde olan, etik ve ahlaki kuralları hiçe sayan oyunculara da tam tersi yönde muamele edilir. Öncelikleri yoktur, sorunları ile diğer oyuncuların sorunlarından sonra ilgilenilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen kararlarda olumsuz yönde etkilenirler.

Bu madde yazılacak olan tüm maddelerin bir özetidir. Akıl ve mantık doğrultusunda bu maddenin neleri kapsayabileceğini kendiniz bulabilirsiniz.

* CTF (Capture The Flag) event başladığında tüm oyuncular kendi takımları için savaşırlar amaç süre bittiğinde bayrağın kendi takımınıza ait bölmede kalmasını sağlamaktır. Amacın dışına çıkanlar; Diğer takımda arkadaşları olduğu için kendi takımına ihanet edip karşı takımın partysine girenler ve onlara yardım edenler yönetimce hoş karşılanmazlar. Eğer dostlarınız ile savaşmak istemiyorsanız event başlangıcında eventı terk edin.

* Pvp alanında bard buildinin verdiği avantajla diğer oyuncuları rahatsız etmek, sürekli kendisi ile ilgilenmeyen oyuncuları taciz etmek yönetim tarafından hoş karşılanmaz. İleriki dönemlerde mutlaka oyuncunun karşısına çıkacaktır.

* Genellile oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz.

* Pm ile küfür serbest diye sürekli pm den küfür edenler şikayet edildiklerinde ceza almazlar fakat yöneticilerin notları arasına girerler. Hoş karşılanması beklenemez.

* Union, guildlerin tek başlarına yapamayacakları bir çok şeyi birlikte yapma şansı tanır. Güçleriniz birleştirip bir kale alabilir, haberleşmeyi kolaylaştırabilir, yeni guildlerin olgunlaşmasında oldukça işe yarayabilir. Bunların dışında da faydaları vardır elbette. Fakat union guildler arası gezmek yan karakterler ile kale almak için değildir. Unionda bulunan guildler elbette yardımlaşmalı fakat bu yan karakterler ile olmamalıdır. 30 kişinin bulunduğu bir guild Hotan kalesini alırken, itemlerini yan karakterine aktarmak suretiyle aynı guild üyeleri farklı bir guild adıyla tüm kalaleri sahip olsun istemiyoruz. Unionda yer alan guildlere item, gold silah her türlü yardımı yapabilir, dilerseniz kendi itemlerinizi de verebilirsiniz fakat kendi yan karakteriniz ile tüm kalelere sahip olma fikrini kesinlikle beğenmiyoruz.

* Yönetim ile konuşmalarınız, seçtiğiniz kelimeler sizin hakkınızda ki düşüncelerimizde oldukça etkilidir. Yönetimin oyunculara serfetmediği hiç bir kelimeyi siz yönetime karşı kullanamazsınız. Bu davranışlar yerine göre ceza ile karşılık bulurken yerine göre sabredilen ama notu alınan davranışlardır.

* Oyun yönetimine tavır almak yada onlar ile herhangi bir konuda mücadele içerisine girmek size fayda sağlamaz. bSilkroad'da en üst kademe yönetim GM'lerdir. Onları yargılayacak yada değerlendirecek bir üst kademe yönetim yoktur. Bu sebeble GM'lerin söylediği sözler kural niteliğindedir. GM'lerin uyarılarını dikkate almamak ve tavrınızda ısrarcı olmanız cezanızı ağırlaştırabilir.

* Yönetim ile iletişim kurmak bSilkroad'da çok kolaydır. Sitemizin iletişim bölümünden bildirim gönderebilir, konu açabilir, özel konular için forumdan ve oyundan özel mesaj gönderebilirsiniz. Yönetim ile iletişim için kesinlikle Global Chat kullanılmamalıdır. Aynı şekilde genel chat penceresinden yazıldığında GM lerden yanıt almanız oldukça zordur. Genel ve Global Chat aşağılayıcı, hakaret içeren, küfür içeren, suçlama ve bug bilgisi içeren cümlelerden vs. oluşmadıkça ceza almazsınız fakat cevap almanız da çok olası değildir.

Yaşanan olaylar genelde şu şekilde gerçekleşir; Oyuncu genel yada Global Chat ile pm ister GM'ler yanıt vermez. Oyuncu yanıt alamadığı için kızar ve yanlış kelimeler kullanmaya başlar ardından ceza alır.

* Oyun yönetimi tarafından ceza aldığınız da hakkınızı savunabilirsiniz. Savunmanızı iyi düşünerek bir yada iki mesaj ile vermelisiniz. Israr etmeniz bizim fikrimizi kesinlikle değiştirmez. Sunulan kanıtlar ve kurulan doğru cümleler ile kendinizi savunun, kendinizi tekrar etmeniz, sürekli aynı mesajlar ile yanıt vermeniz savunma değil ısrardır.

* Kuralları çiğnemenin mazereti yoktur. Kural çiğnenmiş ise ceza muhakkak uygulanır.
    Örnek; "Bana küfür etti bende ettim." Siz küfür etmeyin doğrudan ekran görüntüsü ile şikayette bulunun gereken mutlaka yapılacaktır. Hangi küfürlerin ceza gerektirdiğini kurallardan öğrenebilirsiniz. Pm ile edilen küfüre açıktan küfür ile cevap vermek en çok rastlanan olaylardandır.

Adil, dürüst ve amacı doğrultusunda bir oyun diliyoruz.

bSilkroad Yönetimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bSilkroad

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka Okuyun.
    İleride problem yaşamamanız için mutlaka okumanız gereken maddeler içermektedir.

Bu konu oyuncuları bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı açılmıştır. Oyun kuralları dışında yönetim ile ilgili eleştiri aldığımız bazı konulara açıklık getirmek istedik.

Aşağıdaki maddeler zamanla çeşitli olayların yaşanmasıyla artacak ve güncellenecektir. Aklıma geldikçe sizi bu başlık altında bilgilendirmeye devam edicem.

* Oyunu amacı doğrultusunda oynayan tüm oyunculara farklı muamele edilir. Oyunda karşılaşılan sorunları daha hızlı çözülür ve maksimum önem gösterilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen cezaları daha hafifdir. İyi niyetleri tüm kararlarda göz önünde bulundurulur.

Oyun kurallarının açıklarından yararlanma peşinde olan, etik ve ahlaki kuralları hiçe sayan oyunculara da tam tersi yönde muamele edilir. Öncelikleri yoktur, sorunları ile diğer oyuncuların sorunlarından sonra ilgilenilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen kararlarda olumsuz yönde etkilenirler.

Bu madde yazılacak olan tüm maddelerin bir özetidir. Akıl ve mantık doğrultusunda bu maddenin neleri kapsayabileceğini kendiniz bulabilirsiniz.

* CTF (Capture The Flag) event başladığında tüm oyuncular kendi takımları için savaşırlar amaç süre bittiğinde bayrağın kendi takımınıza ait bölmede kalmasını sağlamaktır. Amacın dışına çıkanlar; Diğer takımda arkadaşları olduğu için kendi takımına ihanet edip karşı takımın partysine girenler ve onlara yardım edenler yönetimce hoş karşılanmazlar. Eğer dostlarınız ile savaşmak istemiyorsanız event başlangıcında eventı terk edin.

* Pvp alanında bard buildinin verdiği avantajla diğer oyuncuları rahatsız etmek, sürekli kendisi ile ilgilenmeyen oyuncuları taciz etmek yönetim tarafından hoş karşılanmaz. İleriki dönemlerde mutlaka oyuncunun karşısına çıkacaktır.

* Genellile oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz.

* Pm ile küfür serbest diye sürekli pm den küfür edenler şikayet edildiklerinde ceza almazlar fakat yöneticilerin notları arasına girerler. Hoş karşılanması beklenemez.

* Union, guildlerin tek başlarına yapamayacakları bir çok şeyi birlikte yapma şansı tanır. Güçleriniz birleştirip bir kale alabilir, haberleşmeyi kolaylaştırabilir, yeni guildlerin olgunlaşmasında oldukça işe yarayabilir. Bunların dışında da faydaları vardır elbette. Fakat union guildler arası gezmek yan karakterler ile kale almak için değildir. Unionda bulunan guildler elbette yardımlaşmalı fakat bu yan karakterler ile olmamalıdır. 30 kişinin bulunduğu bir guild Hotan kalesini alırken, itemlerini yan karakterine aktarmak suretiyle aynı guild üyeleri farklı bir guild adıyla tüm kalaleri sahip olsun istemiyoruz. Unionda yer alan guildlere item, gold silah her türlü yardımı yapabilir, dilerseniz kendi itemlerinizi de verebilirsiniz fakat kendi yan karakteriniz ile tüm kalelere sahip olma fikrini kesinlikle beğenmiyoruz.

* Yönetim ile konuşmalarınız, seçtiğiniz kelimeler sizin hakkınızda ki düşüncelerimizde oldukça etkilidir. Yönetimin oyunculara serfetmediği hiç bir kelimeyi siz yönetime karşı kullanamazsınız. Bu davranışlar yerine göre ceza ile karşılık bulurken yerine göre sabredilen ama notu alınan davranışlardır.

* Oyun yönetimine tavır almak yada onlar ile herhangi bir konuda mücadele içerisine girmek size fayda sağlamaz. bSilkroad'da en üst kademe yönetim GM'lerdir. Onları yargılayacak yada değerlendirecek bir üst kademe yönetim yoktur. Bu sebeble GM'lerin söylediği sözler kural niteliğindedir. GM'lerin uyarılarını dikkate almamak ve tavrınızda ısrarcı olmanız cezanızı ağırlaştırabilir.

* Yönetim ile iletişim kurmak bSilkroad'da çok kolaydır. Sitemizin iletişim bölümünden bildirim gönderebilir, konu açabilir, özel konular için forumdan ve oyundan özel mesaj gönderebilirsiniz. Yönetim ile iletişim için kesinlikle Global Chat kullanılmamalıdır. Aynı şekilde genel chat penceresinden yazıldığında GM lerden yanıt almanız oldukça zordur. Genel ve Global Chat aşağılayıcı, hakaret içeren, küfür içeren, suçlama ve bug bilgisi içeren cümlelerden vs. oluşmadıkça ceza almazsınız fakat cevap almanız da çok olası değildir.

Yaşanan olaylar genelde şu şekilde gerçekleşir; Oyuncu genel yada Global Chat ile pm ister GM'ler yanıt vermez. Oyuncu yanıt alamadığı için kızar ve yanlış kelimeler kullanmaya başlar ardından ceza alır.

* Oyun yönetimi tarafından ceza aldığınız da hakkınızı savunabilirsiniz. Savunmanızı iyi düşünerek bir yada iki mesaj ile vermelisiniz. Israr etmeniz bizim fikrimizi kesinlikle değiştirmez. Sunulan kanıtlar ve kurulan doğru cümleler ile kendinizi savunun, kendinizi tekrar etmeniz, sürekli aynı mesajlar ile yanıt vermeniz savunma değil ısrardır.

* Kuralları çiğnemenin mazereti yoktur. Kural çiğnenmiş ise ceza muhakkak uygulanır.
    Örnek; "Bana küfür etti bende ettim." Siz küfür etmeyin doğrudan ekran görüntüsü ile şikayette bulunun gereken mutlaka yapılacaktır. Hangi küfürlerin ceza gerektirdiğini kurallardan öğrenebilirsiniz. Pm ile edilen küfüre açıktan küfür ile cevap vermek en çok rastlanan olaylardandır.

Adil, dürüst ve amacı doğrultusunda bir oyun diliyoruz.

bSilkroad Yönetimi.

Kusura bakmayında küfür edenleri oyundan uzaklaştırsanız daha anlamlı olurdu , server acıldıgı gunden beri yeni baslayanlara yardım yapmayıp saygısız seviyesiz insanlar var , halada oldgunu duyuyorum okuyorum.

Siz bu insanlara yaptırım uygulayacagınıza gelip benim gibi herkese yardım eden bi oyuncuya artislik yaptınız bunu oyuncu kaybıyla ödediniz daha hala kendi kafanıza göre yasama yürütme yargı yapıyosnuz siz bi kere yeni oyuncu cekmek icin şu eski cakalları bi ayıklayın...

• Küfür olayı bir ara ayyuka çıkmıştı ama şimdi PVP alanında hiç küfür olmuyor. Çoluk çocuğun arada kendi kendilerine söylediklerini es geçersen.

Ama bu seferde iyi PVP yapacak çar kalmadı oyunda:)

Hala +5 Bladerımla çoğunu kesiyorum. O kadar kötü yani PVP:p

Yani şurdan anlarsın Kaan, 300M a nova satılan bir serverda, nova seti bile tam olmayanlar çoğunlukla PVP de. Bu da aslında bir çok şeyi anlatmaya yeter artar bile ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fotojenik Elma

Küfür olayı bir ara ayyuka çıkmıştı ama şimdi PVP alanında hiç küfür olmuyor. Çoluk çocuğun arada kendi kendilerine söylediklerini es geçersen.

Ama bu seferde iyi PVP yapacak çar kalmadı oyunda:)

Hala +5 Bladerımla çoğunu kesiyorum. O kadar kötü yani PVP:p

Yani şurdan anlarsın Kaan, 300M a nova satılan bir serverda, nova seti bile tam olmayanlar çoğunlukla PVP de. Bu da aslında bir çok şeyi anlatmaya yeter artar bile ;)

pwp yapalım mı?

IamLeqenD
  • Merhaba arkadaşlar,

Unique rank ile ilgili bazı düşüncelerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Her zaman olduğu gibi lütfen konu ile ilgili açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra oyunuzu kullanın.

Bildiğiniz gibi unique rank da yer alan uniqueler içinde mısır uniqueleri de var. Mısır uniqueleri çoğunlukla aynı grup, guild yada party tarafından kesiliyor ve kayıtlara job isimleri ile geçiyor. Job isimlerinin rankı takip eden diğer oyuncular tarafından bilinmesi oldukça güç.

Job isminizi değiştirdiğiniz takdirde o güne kadar kesmiş olduğunuz mısır uniqueleri eski job isminizde kalıyor. Yenisi ile değiştirme şansımız yok öncelikle bunu belirteyim. Kesilen uniqueler ekranda yazan isimler ile kayıt altına alınır. Job yada job ismi değiştirildiğinde eski job isminiz rankda bıraktığınız hali ile kalıyor.

Mısır uniqueleri diğer uniquelerden farklı olarak belirli saatlerde düşerler bu da mısır uniquelerini ayırmak istememizin bir başka nedenidir. Diğer tüm uniqueler belirli saat aralıklarında fakat belirsiz saatlerde düşerler.

Saatlerce unique düşen bölgelerde bekleyen oyuncular varken, düşeceği saat belli olan uniquelerin job ismi ile genellikle aynı kişiler tarafından kesilip en üst sıralara çıkmaları çok da adil değil gibi.

Mısır uniquelerinin puanlarını silmeyi düşünüyoruz. Kaytırları devam edecek fakat puan verilip sıralamaya etki etmeyecek. Kaç mısır unique kestiğinizi rankdan görebileceksiniz.

Ankette sizlere üç seçenek sunuyoruz.

1. Unique rank sıfırlansın ve yeni uygulamaya geçilsin.

2. Unique rank sıfırlanmadan, mısır uniquelerinin puanları silinsin ve yeni uygulamaya geçilsin.

3. Unique rank mevcut haliyle kalsın yeni uygulamaya geçilmesin.

http://forum.bsilkroad.com/14-haberler/754-anket-unique-rank.html Adresinden ankete ulaşabilirsiniz.

• Job rank ünvanları sahiplerine teslim edilmiştir.

Ayrıca, 100 Silk ödülünü kazanan oyuncular;

ADALETCi
    Hammer
    Chaos_Knight

Genel Job Rank sıralamasında Special Suit kazanlar;

Nike_0 110 level olmadığı için suit kazanamadı.
    Hammer=> Thief Suit
    Apocukk daha önce suit aldığı için yenisi verilmedi.
  • bSilkroad Ödüllü Video Yarışması başlıyor.

1. KATEGORİ: Tanıtım Videosu

1. Kategori Kuralları

Videonuz serverımızı tanıtıcı nitelikte olmalıdır.
    Server özelliklerinden bahsetmelidir.
    Youtube servisi üzerinden videonuzu bizlerle paylaşmalısınız
    Videonuz yüksek çözünürlüğe sahip olmalı.
    Küfür, argo veya yetişkinlere yönelik materyal bulunmamalı.
    Video adının sonunda veya başında bSilkroad ibaresi şartı vardır.
    Yarışmaya katılan tüm videoları bSilkroad dilediği gibi kullanabilir ve dağıtabilir.
    Bu kategoride her yarışmacı 1 ödülün sahibi olabilir

Ödüller Nelerdir?

1. Tanıtım videoları.

1. Premium GoldTime Plus + Full Dress + Devil veya Angel Spirit + 20 Magic Pop Card
    2. Premium GoldTime Plus + Growth Pet + 15 Magic Pop Card
    3. Premium GoldTime + 10 Magic Pop Card

2. KATEGORİ: Genel Video

Ödüller Nelerdir?

2. Genel videolar.

1. Premium GoldTime Plus + Growth Pet + 15 Magic Pop Card
    2. Premium GoldTime + 10 Magic Pop Card
    3. 1 Aylık Ability Pet + 5 Magic Pop Card

2. Kategori Kuralları

Pvp, job, fgw, ftw gibi savaşları işleyebilirsiniz.
    Alan yada konu kısıtlaması yoktur.
    Youtube servisi üzerinden videonuzu bizlerle paylaşmalısınız.
    Videonuz yüksek çözünürlüğe sahip olmalı.
    Küfür, argo veya yetişkinlere yönelik materyal bulunmamalı.
    Video adının sonunda veya başında bSilkroad ibaresi şartı vardır.
    Yarışmaya katılan tüm videoları bSilkroad dilediği gibi kullanabilir ve dağıtabilir.
    Bu kategoride her yarışmacı 1 ödülün sahibi olabilir

Ayrıntılı bilgi için :http://forum.bsilkroad.com/31-odullu-video-yarismasi/828-bsilkroad-odullu-video-yarismasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bSilkroad -- 24 Mayıs 2012; 0:05:54 >

• 3. ye abilty pet ve 5 tane magic pop card?

Pop cardlardan novadan başka bir şey düşüyor mu?

Düşmüyorsa eğer ben veriyim de siz oynayın, nova için.. ^^
  • magic pop cardlardan ço sayıda dress alan oyuncumuz var. Bu konuda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sıkıntı şurada birincilerin ödüllerini değil üçüncünün hediyelerini mi gördünüz? Yarışmaya katılacaksınız da hedefiniz üçüncülük mü? Eğer öyleyse Pop cardlardan novadan başka bir şey düşüyor mu? Evet
  • Hedefim yok, ben, arkadaşlarım, tanıdığım bir çok kişi. Servera ilk başlayanların %90'ı yaptığınız değişiklikler nedeniyle oyunu çoktan bıraktık.

Arada giriyorum, kalanlarla sohbet etmek için. Onları da yeni oynadımız yerlere çağırmak içingiriyorum genelde oyuna.
  • Oyunu bıraktığınıza sevindim. Biz kendi serverımıza yabancı serverlardan oyuncu çekemye çalışmayız çünkü emeğe saygımız var bizim kadar onlarda emek veriyor. Sizin düşüncenizde birinin serverımızı bırakması isabet olmuş. Sizin gibi bir çok insan gelip geçiyor ellerinde ki koca bir hiç ile beraber.
  • Merhaba

Son zamanlarda e-Posta ve şifre kaybı sonucu bize başvuran oyuncusu sayısında ki artış sebebi ile sizlere 1 hafta süreyle e-Posta adreslerinizi güncelleme şansı veriyoruz.

Başlangıç: 27 Mayıs 2012
    Bitiş: 3 Haziran 2012

Sadece bu tarihleri arasında e-Posta adreslerinizi güncelleyebilirsiniz.

Peki kimler e-Posta adreslerini güncellemeli?

Yanlış e-Posta girenler
    Geçersiz e-Posta girenler
    e-Posta adresini kaybedenler

Güvenlik sebebi ile e-Posta adreslerinizi güncellemenizde fayda var. Bu güncelleme şansı sona erdiğinde: e-Posta ve Şifresini unutan hiçbir oyuncuya Oyun Yönetimi yardımcı olmayacak!

Yukarıda kırmızı renkle yazılan yazı herkesi ilgilendirmektedir. Lütfen e-Posta adreslerinizi güncelleyin.Aksi halde bize "e-Posta adresimi unuttum", "Ben kayıt olurken e-Posta adresimi sallamıştım" gibi bahaneler ile gelmeyin. Kesinlikle yardımcı olmayacağız.

e-Posta adresimi nasıl güncellerim?

Aşağıda ki bağlantıya tıklayın ve karşınıza çıkan New Mail ile Repeat Mail bölümlerine yeni eposta adresinizi yazın, gönderin. Hepsi bu kadar. Current Mail yazan yerde yeni e-Posta adresinizi görüyorsanız eğer güncellenmiştir.

e-Posta Adresi Güncellemek için Tıklayın

• quote:

Orijinalden alıntı: bSilkroad

Merhaba

Son zamanlarda e-Posta ve şifre kaybı sonucu bize başvuran oyuncusu sayısında ki artış sebebi ile sizlere 1 hafta süreyle e-Posta adreslerinizi güncelleme şansı veriyoruz.

Başlangıç: 27 Mayıs 2012
    Bitiş: 3 Haziran 2012

Sadece bu tarihleri arasında e-Posta adreslerinizi güncelleyebilirsiniz.

Peki kimler e-Posta adreslerini güncellemeli?

Yanlış e-Posta girenler
    Geçersiz e-Posta girenler
    e-Posta adresini kaybedenler

Güvenlik sebebi ile e-Posta adreslerinizi güncellemenizde fayda var. Bu güncelleme şansı sona erdiğinde: e-Posta ve Şifresini unutan hiçbir oyuncuya Oyun Yönetimi yardımcı olmayacak!

Yukarıda kırmızı renkle yazılan yazı herkesi ilgilendirmektedir. Lütfen e-Posta adreslerinizi güncelleyin.Aksi halde bize "e-Posta adresimi unuttum", "Ben kayıt olurken e-Posta adresimi sallamıştım" gibi bahaneler ile gelmeyin. Kesinlikle yardımcı olmayacağız.

e-Posta adresimi nasıl güncellerim?

Aşağıda ki bağlantıya tıklayın ve karşınıza çıkan New Mail ile Repeat Mail bölümlerine yeni eposta adresinizi yazın, gönderin. Hepsi bu kadar. Current Mail yazan yerde yeni e-Posta adresinizi görüyorsanız eğer güncellenmiştir.

e-Posta Adresi Güncellemek için Tıklayın

Selam Kolay gelsin.Sizin silkroada vermiş olduğunuzdan değer ve ilgiden dolayı ve bsro oyuncusu olarak sizden bir ricam olucaktır.Pw sro konusundaki deneyiminizi gördüm kalitelli bir swniz var.Eu olmayan haksız rekabeti olmayan sadece chine charları acık olan 80 caplı bir swde acabilme imkanınız varmı? Sizin gibi kaliteli oyun anlayışını benimsemiş bir GM grubu ile yeni bir 80cap sw de oynamak isterim. Benim düşüncem eskiden bu oyunu oyun gibi oynamış bir cok oyuncuyu elde edebilirsiniz.

Not: Diğer bir pw konudada belirttiğim gibi eu charları sevmediğimen değil fakat chine charları daha cok sevdiğimden(bu düşünceye sahip bir cok oyuncunun olduğunu düşünüyorum) eu charların üstünlüğünün olmadığı bir 80 cap sw yi DH ekibi oyuncularından cok görmemenizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasalı. -- 31 Mayıs 2012; 16:46:02 >

• 80 cap benim için silkroadın zirve noktasıdır. Ne öncesi nede sonrası 80 cap gibi olmadı gün geçtikçe de uzaklaşıyor. 80 cap sadece CH karakterler hayalimde ki serverdır.

Gerçeklere dönersek bu serverı açmadan önce çok fazla araştırma yaptık. İlk açıldığında ratelerimiz çok düşüktü ve silkroadın eski zamanlarını özleyenler için cazipti. Teoride böyleyken oyuncu toplamakta çok fazla zorluk çektik drop ve exp ratelerini arttırmak zorunda kaldık. Kaliteli küçük bir kitle başlarda tatmin ediyorken bir süre sonra asıl önemli olan noktanın oyuncu sayısı olduğu gerçeğiyle yüz yüze kaldık. Oyuncu yoksa kusursuz 80 cap dahi size aradığınız hazzı veremiyor.

Bahamut yaklaşık 5 aylık bir server ve yavaş yavaş yerini almaya başladı. Bedava silk, ucuz silk, vote silk vs. çeşitli furyalar geldi geçti artık oyuncular keyif ve gerçek oyunun tadını arar hale geldi. Bahamut bu günlerde 400 ortalama oyuncu sayısına erişmişken bir 80 cap açmamız bahamuta zarar verecektir. Bahamut serverından 50 kişi 80 cap e geçme kararı alsa sarsılmaya yeter diye düşünüyorum. 80 cap dışarıdan gerekli ilgiyi görmediği takdirde her iki serverda hayal kırıklığına neden olacaktır. Ayrıca 80 cap dosyalarının hazırlanması ve o servera ayrılacak zaman ve iş gücü şimdiden gözümü korkutuyor tabi ki bunların da üstesinden gelinebilir. Şuan birinci önceliğimiz bahamut,ikinci serverı açma zamanımız geldi diye düşündüğümüz gün %90 açılan server 80 cap sadece CH karakterlerin olduğu bir server olacaktır. Şimdilik sadece Bahamut ile devam etmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

• Başlayan kişilere yardımcı olabilirim. Oyun içinde pm atmanız yeterli.

_Okeanos_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pençe_ -- 9 Haziran 2012; 14:21:53 >
  • oyunu çökerttik 2 saattir bakımda haydi hayırlısı
  • 400 ortalama oyuncu iyi bir rakam:)

20'den 400'e. Çok başarılı.

Ancak Paşalı'nın önerisini dikkate almalısınız. Bu işi çok profesyönelce yapamayan bir server bile ilk haftasında 400'lere yaklaşmıştı. Bilginize. Server'ın konusu var yukarıda.

Ancak aksaklıklar, oyunun kapanması, oyun başındaki buglarla mücadele edilmemesi. Oyuncuları soğuttu. Hemen hemen hepimiz oynamayı bıraktık.

Hal böyleyken bile oyuncu sayısı 150 (tam şu an), bSro da bu rakama ulaşabilmek için aylarca beklediniz;) Biz 20 çarla oyunda olduğumuz zamanlardı hem de:D:D

Şimdi ip sınırlaması olan, bir sürü sorunu bulunan, yeni açılmış bir serverın kapasitesinin 150 olması mı başarıdır? Yoksa 5 aylık bir serverın kapasitesinin 400 e yaklaşması mı?

Bence 80 cap'i birazcık düşünebilirsiniz;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fotojenik Elma

400 ortalama oyuncu iyi bir rakam:)

20'den 400'e. Çok başarılı.

Ancak Paşalı'nın önerisini dikkate almalısınız. Bu işi çok profesyönelce yapamayan bir server bile ilk haftasında 400'lere yaklaşmıştı. Bilginize. Server'ın konusu var yukarıda.

Ancak aksaklıklar, oyunun kapanması, oyun başındaki buglarla mücadele edilmemesi. Oyuncuları soğuttu. Hemen hemen hepimiz oynamayı bıraktık.

Hal böyleyken bile oyuncu sayısı 150 (tam şu an), bSro da bu rakama ulaşabilmek için aylarca beklediniz;) Biz 20 çarla oyunda olduğumuz zamanlardı hem de:D:D

Şimdi ip sınırlaması olan, bir sürü sorunu bulunan, yeni açılmış bir serverın kapasitesinin 150 olması mı başarıdır? Yoksa 5 aylık bir serverın kapasitesinin 400 e yaklaşması mı?

Bence 80 cap'i birazcık düşünebilirsiniz;)

Bir server ilk haftasında 400 kişiye ulaşıyorsa anlayın ki o server emek harcanmayan çoluk çocuk yuvasından başka bir şey değildir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.