Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.078
Cevap
21
Favori
241.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben de kendime ilk defa yazıcı alacağım şuan uygun bişey araştırıyorum.. Mavi bilgisayarda 100 TL oldugunu gördüm markası modeli : Brother DCP-145C Çok Fonksiyonlu, bu yazıcıya dolum yaptırılıyor mu? ya da kendim yapabilir miyim? teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tayfun4186

arkadaşlar ben de kendime ilk defa yazıcı alacağım şuan uygun bişey araştırıyorum.. Mavi bilgisayarda 100 TL oldugunu gördüm markası modeli : Brother DCP-145C Çok Fonksiyonlu, bu yazıcıya dolum yaptırılıyor mu? ya da kendim yapabilir miyim? teşekkürler

Evet bu soruyu bir cevaplayan olsa iyi olacak.
  • Brother inkjet cihazlarda dolum iyi sonuç vermiyor, kafa yazıcının üzerinde olduğundan tıkandığı zaman cihaz kullanılmaz hale geliyor..dolum yapmayı düşünüyorsanız cihazı tercih etmeyin.

quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

quote:

Orjinalden alıntı: Tayfun4186

arkadaşlar ben de kendime ilk defa yazıcı alacağım şuan uygun bişey araştırıyorum.. Mavi bilgisayarda 100 TL oldugunu gördüm markası modeli : Brother DCP-145C Çok Fonksiyonlu, bu yazıcıya dolum yaptırılıyor mu? ya da kendim yapabilir miyim? teşekkürler

Evet bu soruyu bir cevaplayan olsa iyi olacak.
  • A3 yazici almayi dusunuyorum MFC-6490CW modeli ile DCP 6690CW arasinda kaldim birde MFC 5890CN modeli var fakat wi-fi olmadigindan bu modeli eledim. Bu iki model arasinda kaldim dedim fakat aralarinda fax ozelligi disinda bir fark goremedim ustelik fax'li modeli fax'siz modelinden daha ucuz bunun bir nedeni varmi? yada baska onerdiginiz bir model varmi wi-fi, miltifonction ve A3 ozellikli.
  • öncelikle selam geç cevap için özür dilerim arkadaşım bu modellerin hiç biri türkiyede satılan modeller değil.. bu modeller amerika için üretilen modeller türkiyede 7320, 7440n, 7440nr, 7840w 7840wr bu modellere bak..
    faxlı model ile faxsız model arasında tek fark fak modem kartının olması. brotherde 1 seri yaparlar ve bu seriden en az 8 farklı model çıkartırlar standart özellikler konulur ve devamında faxsız, faxlı, networklü, duplexli, yarı duplexli,wifi bağlantılı. vs vs

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public/SearchResult.aspx?reg=eu&c=eu_ot〈=en&FLG=1&TXT=MFC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayak -- 13 Nisan 2009; 12:46:09 >

• hl 2040 almayı düşünüyorum.dolum yapılıyor mu?çip derdi varmı?bide dram ayrıymış bu nedir?bide reset diyorlar bu nedir bilgi verirseniz çok sevinirim
  • Ayak sana pm attım , bir yere daha yazdım , neyse sonuçta burası da brother konusu

edit:7010'da faks var ancak 7030'da yok , 7010'un tarama çözünürlüğü düşük (600*300) ancak 7030'un yüksek (600*600) , bende faks kullanmayacağıma göre 7030 alacağım sanırım , şimdi aklımda bunlar var 7010'u eledim ;

http://www.hepsiburada.com/brother-dcp-7030-cok-fonksiyonlu-yazici-/productDetails.aspx?categoryid=6&productid=bd1462
    http://www.hepsiburada.com/hp-laserjet-m1120-mfp-cok-fonksiyonlu-yazici-cb537a-/productDetails.aspx?categoryid=6&productid=bd3159

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 5 Haziran 2009; 23:37:14 >

• yaklaşık 1 yıldır dcp-135c modelini kullanıyorum üzerinde hala kendi kartuşları mevcut nerden baksanız 10000 sayfa çıktı almışımdır. Pigmentli mürekep kullanıyorum. bakımınıda kendim yapıyorum daha bugün söküp keçelerini temizledim hatta hala ilk günkü gibi randıman alıyorum tek dolumla ortalama 400 sayfa çıktı alıyorum ama cihazı kapatmıyorum o yüzden 2 de 1 temizleme yapmıyor mürekkebi boşaltmıyor :) Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Sürekli dolum yaptığım için dolumun nasıl olduğunu öğrenmek isteyen arkaaşlar için 1 kaç farklı dolum videosu çekebilirim
  • Toner kartuşunu eline aldığında yanda şeffa bir pencere göreceksinç Siyah toner tozu onu kapatmadığında toner düşük olup onu siyah bir bantla kapadığında dolu görecektir.
    Ordaki fotooptik gözü kandırmış olacaksın. AMA TONERE DE İHTİYACIN OLABİLİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****ky

yaklaşık 1 yıldır dcp-135c modelini kullanıyorum üzerinde hala kendi kartuşları mevcut nerden baksanız 10000 sayfa çıktı almışımdır. Pigmentli mürekep kullanıyorum. bakımınıda kendim yapıyorum daha bugün söküp keçelerini temizledim hatta hala ilk günkü gibi randıman alıyorum tek dolumla ortalama 400 sayfa çıktı alıyorum ama cihazı kapatmıyorum o yüzden 2 de 1 temizleme yapmıyor mürekkebi boşaltmıyor :) Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Sürekli dolum yaptığım için dolumun nasıl olduğunu öğrenmek isteyen arkaaşlar için 1 kaç farklı dolum videosu çekebilirim

Merhaba,
    bende aynı yazıcıyı 8-9 aydır kullanıyorum,Orijinal mürekkep bittikten sonra piyasada satılan ekokartuş dolum setinden aldım ve renklileri 3-4 kere doldurdum hiç sorun yaşamadım ama siyah bittikten sonra yaptığım dolumda tam randıman alamadım.sanki kafanın siyah ile ilgili bölümünde tıkanıklık var gibi, test çıktısı aldığımda renkliler tamam çıkıyor ama siyah bölümde bir çok kare eksik çıkıyor.
    kafanın temizlenmesi için yazıcının açılması gerektiğini yazmıştınız bir kaç sorum olacak;
    1- kafa temizliği yapabilmek için yazıcıyı alt kısmından mı açmamız gerekiyor daha doğrusu kafa kısmına ulaşılabilecek yer nerededir?
    2-kafayı söktükten sonra temizlik için set ile birlikte gelen temizleme solüsyonu kullanılabilirmi?
    yardımlarınız için teşekkür ederim, herkese hayırlı, sağlıklı, mutlu bayramlar dilerim

• Sayın Ayak ve frm trky
    ilginizi bekliyoruz, konu güncel olsa gerek.
    DCP-135C yazıcısının kafa kısmına nasıl ulaşılır ve temizlenir ?
    eğer birkaç fotograf ile gösterilebilirse çok daha iyi olur :)
    Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtabi -- 24 Eylül 2009; 16:50:11 >
  • kafa temizleme konusunu anlatsanız
    bu ay tam yazıcı lazım oldu siyah çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercuezel -- 27 Eylül 2009; 0:02:04 >
  • Bu konuda beklemeye kaldık galiba
    keşke bütünleme veya ek sınav hakkı olsaydı
  • Bende iki gün önce BROTHER HL-2040 MONO LASER LAZER YAZICI alarak brother ailesine katıldım,öğrenmek istediğim bu yazcının tasaruf modu varmı, tuneri kaç çıktı kaldığını yazıyormu bide bu yazıcı hakında detaylı bilgi yani ne tür tür çıktılar kağıt ebatları,giriş çıkışları ne işe yarıyor malum kutusunda kulanma klavuzu pek aydınlatıcı değil ve ingilizcedir,Saygılarımla.
  • evet 2040 ı ben de merak ediyorum alacağım da
  • quote:

Orijinalden alıntı: hssahin65

Bende iki gün önce BROTHER HL-2040 MONO LASER LAZER YAZICI alarak brother ailesine katıldım,öğrenmek istediğim bu yazcının tasaruf modu varmı, tuneri kaç çıktı kaldığını yazıyormu bide bu yazıcı hakında detaylı bilgi yani ne tür tür çıktılar kağıt ebatları,giriş çıkışları ne işe yarıyor malum kutusunda kulanma klavuzu pek aydınlatıcı değil ve ingilizcedir,Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevarsaondavar

evet 2040 ı ben de merak ediyorum alacağım da

Arkadaşlar için yazayım.
    Brother hl-2040 aldım ve 1 saat sonra kurdum fiyat 140 tl.
    madein p.r.c yada china ne derseniz artık. Tonerin adı DR-2025&TN-2025
    Her yerde yazıyor tam dolu toner 2400-2500 basar 12000 baskı drum özelliği var diye.
    yani 2400 çıktı alırsanız toneri 12000 çıktı alırsanızda +drum değiştirmek gerekli. Bunlar yaklaşık değerler. Soru benim toner 2499 da bitti nirde 2500-2499=1 diye sormayın.
    Ekonomik mod -tasarruf mod var azıcık daha grimsi çıktı veriyor. Önemli olmayan çıktılar için çok bilee. Max 1200*600 dpi gördüm ayarlarda fakat 2400*dpi bile yazılımla olabilir denildi(emin değilim bu konuda)
    217*290 mm A4 max boyut ve altlarını basar yani A3 basma hayali kurmayın.600*600* dpi yeterli geldi bana. Tabi burda 80 gr lik kagıtda önemli 450 w elektrik güçü baskıda yani 20 tane tasurruflu ampule denk. 2tane canavar LCD tv ye. Uyumada ise sadece 5w. Karton kutuda ve başka yerde arıyacam tam dolu toner ibaresini. Yazıcının son ürünleri piyasada. Chipsiz olması yüzünden bende aradımve zor buldum vatanda 135 world card 5 taksit. varsa başka pm atınız.

• konudaki tüm mesajları okudum.bir mesajda brother yazıcıların kartuş dolumunun tavsiye edilmediği yazıyordu.fakat benim araştırmalarım brother yazıcıların dolum konusunda neredeyse hiç problem çıkartmayan bir marka olduğunu ve bu konuda internette herhangi bir sorun ileten kişiye rastlamadığım için çalışır durumda kartuşları bozuk olan başka marka bir yazıcı elimde olduğu halde gidip ona kartuş almak yerine iki adet kartuş fiyatına DCP-145 C model brother yazıcı aldım.benim öğrenmek istediğim konu ise araştırmalarım sonucunda brother orjinal yazıcı kartuşlarında mürekkep olarak dye bazlı mürekkep kullanıldığı yazıyor.fakat pigment bazlı mürekkeplerin daha kaliteli olduğu söyleniyor.birde bildiğiniz gibi brother yazıcının 1.5 picolitrelik mürekkep püskürtme kafasında pigment bazlı mürekkepler içindeki mikron boyutundaki katı tanecikler tıkanmaya yol açacağını düşünüyorum.ben bu yazıcımın kartuşlarını doldurmak için mürekkep alacağım.dye bazlı mürekkep almayı düşünüyorum yinede tam emin değilim.siz ne tavsiye edersiniz diye öğrenmek istiyorum.şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun4186

evet orjinal kartuşları doldurabilirsiniz. işte link altta

http://www.youtube.com/watch?v=ngVCcuONboI
  • Selam arkadaşlar uzun süredir forumla ve bu başlıkla ilgilenemedim onun için hepinizden özür dilerim.. tekrar buradayım soru ve sorunlarınız için yardıma hazırım..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.