Şimdi Ara

Brother Toner Dolumu Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Brother HL-2040 model yazıcım var çok memnunum bu aralar toner azaldı uyarısı veriyor internetten dolum ile ilgili biraz araçtırma yaptım kendim dolum yapmak istiyorum

Sanırım toner tozlarınında modelleri var internette satılan genelde TN 1040 model tozdan fakat benim yazıcımınki TN 2025 model bir biriyle uyumlu olurmu?

Birde üniversal adı altında satılanlar var her modele nasıl uyumlu oluyor anlamadım her modele uyumlu satılıyorsa modele özel niye satılıyor bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 19 Mart 2017; 21:15:23 >

• brother universal toz kullanabilirsiniz. ben de kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

brother universal toz kullanabilirsiniz. ben de kullanıyorum.

Aldığınız ürünün özellikleri nedir kaç paraya aldınız nerden aldınız nasıl dolum yaptınız biraz detay verirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

quote:

brother universal toz kullanabilirsiniz. ben de kullanıyorum.

Aldığınız ürünün özellikleri nedir kaç paraya aldınız nerden aldınız nasıl dolum yaptınız biraz detay verirmisiniz

hocam pek çok toz denedim. bursa kartusun copyplus, poyrazkartus borther universal, bir de gg da nevada brother toner tozu. aldıklarım hep 1 kg. sorunsuz kullandım.

1 kg ortalama 60-70 liraydı.

kırk yılda bir dolum yapcaksanızhttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/for-use-brother-tn-1040-hl-1111-toner-tozu-100gr-257923796?mkwid=s7Z8T1ucr_dc&pcrid=58375854447&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249887*22324004127*58375854447*pla**pla-79002226647&rfcr=58375854447&gclid=Cj0KEQjw2LjGBRDYm9jj5JSxiJcBEiQAwKWAC_28KLJm4eALkcY55iScSUicH1Mevd4frcG9Mhcu--kaAs3t8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 bu linkteki gibi bir toz alıp doldurun.

netten brother hl 2040 dolum videosu izleyin. dolumu basittir. tıpayı ac doldur. reset carkını cevir bu kadar.

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Hocam 250 Gramlık tonerlerden aldım 100 gram kadar doldurdum komple lekeli çıkarmaya başladı sonuç bu ne yapmam lazım

• quote:

Hocam 250 Gramlık tonerlerden aldım 100 gram kadar doldurdum komple lekeli çıkarmaya başladı sonuç bu ne yapmam lazım

Çok doldurmuş olabilirsiniz taşmış fon atmış. İçindeki eski tozdan da yapar. Eski tozu boşaltmış mıydınız.

Tavsiyem dolum önce hiç sorun yoksa, toneri biraz bosaltmaniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de drumin ve tonerin siyah merdane kısmı resmini paylaşabilir misinix

• quote:

Bir de drumin ve tonerin siyah merdane kısmı resmini paylaşabilir misinix

Eskiyi boşaltmadım direk doldurdum sonra fazla koydum diye aklıma geldi biraz boşalttım

drumın üzerinde topak topak izler var fotoğrafıda müsait olunca atayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bir de drumin ve tonerin siyah merdane kısmı resmini paylaşabilir misinix

Eskiyi boşaltmadım direk doldurdum sonra fazla koydum diye aklıma geldi biraz boşalttım

drumın üzerinde topak topak izler var fotoğrafıda müsait olunca atayım

drum uzerindeki topak topak izleri temizleyin.

hafif nemli bir bezle aşağı yukarı silin. sonra kuru bir bezle kurulayın. tamamen kuruladıktan sonra deneme için cıktı alın. drum rulosu uzerindeki lekelerden yapıyor.
    Bi kere öyle yaptım drumı sildim yine oldu

• quote:

drum resmini musait olunca paylasın oyle bakıyım. dolum oncesi sorun var mıydı.
  • quote:

quote:

drum resmini musait olunca paylasın oyle bakıyım. dolum oncesi sorun var mıydı.

Drumı tertemiz sildim temizledim

yine topak topak çıkmaya başladı şimdi ne önerirsiniz eski toneri çok az kalmıştı boşaltmadan üzerine doldurdum

Toner doldurmadan önceki iç hali

Drumı temizlemeden önceki hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 23 Mart 2017; 17:13:6 >

• Son resimde bulunan drum rulosu kirli. Ondan yapar.ilk resim neye ait.

Bir de eski toner nemli bir yerde kaldıysa içindeki toz topaklanmis olabilir

Toz fazlasaysa taşma yapmış olabilir. Tonerde bulunan uzun metal bıçak fazla toneri kazıyor onu da temizleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 23 Mart 2017; 18:29:31 >
  • quote:

Son resimde bulunan drum rulosu kirli. Ondan yapar.ilk resim neye ait.

Toz fazlasaysa taşma yapmış olabilir. Tonerde bulunan uzun metal bıçak fazla toneri kazıyor onu da temizleyebilirsiniz

Son resimdeki halini temizlemiştim pırıl pırıl oldu sonra bi çıktı aldım yine aynı topaklı çıkarıyor
    İçini komple döküp yenidenmi doldursam acaba
    İçindede illaki toz kalacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 23 Mart 2017; 18:57:28 >
  • quote:

quote:

Son resimdeki halini temizlemiştim pırıl pırıl oldu sonra bi çıktı aldım yine aynı topaklı çıkarıyor

hocam 2. resimde siyah uzerinde toner bulunan rolunun uzerinde metal bir kısım var. onu nazikçe çıkarıp silin. ( bu metalin altında da daha ince bir metal var. çıkarırken eğmeyin bükmeyin. silip geri takın

daha sonra fazla toneri boşaltın. mumkunse çokça başaltıp deneyin. o toneri de bir kavanoza koyun. hava almadığı sürece bozulmaz. sonra tekrar kullanırsınız.

• quote:

quote:

quote:

hocam 2. resimde siyah uzerinde toner bulunan rolunun uzerinde metal bir kısım var. onu nazikçe çıkarıp silin. ( bu metalin altında da daha ince bir metal var. çıkarırken eğmeyin bükmeyin. silip geri takın

daha sonra fazla toneri boşaltın. mumkunse çokça başaltıp deneyin. o toneri de bir kavanoza koyun. hava almadığı sürece bozulmaz. sonra tekrar kullanırsınız.

Tamam hocam yarın dediğinizi yapıyım bildiririm buraya

Dediğiniz gibi metali söktüm içindeki toneri boşalttım fön makinesi ile hava tuttum drumu temizledim yeniden toner döktüm azar azar şimdi yine lekeli çıkarıyor ne yapmam lazım
  • Hocam 35 liraya muadil toner alıp kullanın. Veya daha bilgili bir arkadaş yorum yapabilir

• quote:

Hocam 35 liraya muadil toner alıp kullanın. Veya daha bilgili bir arkadaş yorum yapabilir

Hocam bu gün tonerciye sordum ucuz tonerden yapar iyice boşalt temizle hava tut felan dedi dediğinizi yaptım dedim toneri kaça aldın dedi 500 gramı 40 lira deyince kalitesiz dedi ben 600 gramını 75 liraya alıyorum felan dedi tonermi kalitesiz acaba bilemedim

• quote:

quote:

Hocam 35 liraya muadil toner alıp kullanın. Veya daha bilgili bir arkadaş yorum yapabilir

Hocam bu gün tonerciye sordum ucuz tonerden yapar iyice boşalt temizle hava tut felan dedi dediğinizi yaptım dedim toneri kaça aldın dedi 500 gramı 40 lira deyince kalitesiz dedi ben 600 gramını 75 liraya alıyorum felan dedi tonermi kalitesiz acaba bilemedim

siz hangi toneri alıp kullandınız.

ben poyraz kartus, bursa kartus, gg da nevada toner aldım kullandım. 1 sefer değil bakın 1 kg alıp kullandım hala da kullanıyorum.sadece ben değil okuldaki öğretmen arkadaslara da brother cihaz aldırdım. onlar da kullnıyor.

yazıcının biri 35 binde, diğeri de 30 - 35 bin de. öğretmen arkadasımda var 15 - 18 bin de. birkaç cihaz daha var ama onlar 10 bin civarıdır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.