Şimdi Ara

broadwayı i olan arkadaşlar bilgi paylaşımıı (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
1
Favori
44.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • qntrl ve pcdata verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim
  • pcdata yanlış bilmiyorsam bizim renault 9 ve 11lerde ön fren balatası aşındığında yanan lamba başkaydı.gösterge panelinde sağ tarafta en üstte bulunan sarı birlamba yanıyor...tecrübeyle sabit

quote:

Orjinalden alıntı: pcdata76

@mavim12
    Benzin memesinin gazla hicbir ilgisi yok.

@adu040
    1. sorun icin arkadasin yazdiklarina ek olarak balatalari kontrol ettirmeni oneririm.R9-11 serisinde on balatalar asindiginda elfreni lambasini yakar.
    2.soruda arka kampananin geri getirme yaylari balatalari birden geri cekemedigi icin ses yapiyor,balatalar bir nedenden dolayi sikisiyor ve cabuk geri gelmiyor.Bakilip temizlenmesi lazim.Buna elfreni teli de sorun olabilir.Elfreni teli kilifinda rahat hareket edemiyordur,oksitlenmistir.Elfreni telini degistirin.

Vites icin vites kutusuna kaliteli sanzuman yagi koymalisin,sogukta sanzuman yagi bal gibi oluyor.Sanirim R9 a da 80 viskozite yag konuyor,90 lik konmussa zorluk cikarabilir sogukta.

• qntrl,dedigin dogru, normalde sag ustteki O harfine benzer lamba yanar.Ancak bazi modellerde o lamba yerine elfreni lambasi yaniyor. Bizdede bir R-11 vardi mesela onda elfreni lambasi yanardi.Fren balatasina baglanan kablonun soketi saselenerek(herhangi bir metal seye fren diskine mesela degdirilerek)hangi lambanin yandigi kontrol edilebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adu040

benim bir kaç tane sorum var.

1. ben araba yokuş aşağı giderken frene sert basarsan niye el freninin ışığı yanıyor.
    2. el frenini indirdiğimde veya arkadan insan indiğinde arka kısımdan bi gıcırtı geliyor.
    3. sabahları araba 1. ve 2. vitese geçmekte çok zorlanıyor.(allahtan park ettiğim yer yokuş aşağıda en aşağıya gelene kadar geçirmiş oluyorum)
    4. rezistansın ışığı ve sis farının gösterge panelindeki ışığı genelde yanmıyor. yansa bile sert bir fren ya da küçük bir çukurda hemen geri sönüyor.(elektrikçi de sebebini bulamadı)

cevaplar için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım

2. soruya itafen, arkadan yolcu indiğinde gelen gıcırtı büyük ihtimalle arkadaşların yazdığı gibi el freni sistemiyle ilgili. Ancak torsiyon bilyasını da kontrol ettirmekte fayda var. Bundan 2 yıl önce benzer şikayetle aracımı kontrol ettirdiğimde sorunlu bu olduğu anlaşılmıştı..

• r 9 sunun sehir içi 130 civarı yaktıgını söyleyenler acaba sehir dısı kac yakıyor sehir dısı o zaman 80 yakması gerekir arada fark olması gerekir eger öyle degilse 130 yaktıgını söyleyenler aslında sehir içinde sehir dıısı yolunu kullanmaktadır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavim12 -- 4 Şubat 2007; 9:28:10 >
  • nerdesin arkadaslar?
  • bişi daha soracaktım ben. R9 lara amortisör kule gergisi yapılabilir mi?
  • yapılır dostum,hatta rally aracı olarak kullanılan renault 11lerde görebilirsin kule gergisini.ancak caddekullanımında ne kadar işe yarayacaktır o biraz şüpheli

amortisör kule gergisinin yanı sıra aracın uygun şekilde alçaltılması lazım ki yol tutuşu ciddi anlamda iyileşsin

quote:

Orjinalden alıntı: kudal

bişi daha soracaktım ben. R9 lara amortisör kule gergisi yapılabilir mi?
  • teşekkür ederim. arabama bir çok şey yapmak istiyorum görüntü olarak, performans olarak. ancak abartıya kaçmadan orjinalliği bozulmadan olsun istiyorum. o yüzden sürekli araştırıyorum. her gördüğüm R9 Springi inceliyorum sahibi neler yapmış diye...
  • Cikmadan alinmis bir broadway volanini ileride elektronik ateslemeye cevirmeyi dusunursen debriyaj balatasi degistirirken taktirabilirsin. Elektronik atesleme manyetik kaptorunun sensor disleri var broadway volaninda.
  • iş dönüp dolaşıp maddiyata dayanıyor kudal.
    ya sağlam ara harcayıp arabanın son sahibi sen olacaksın,yada böyle kullanmaya devam edeceksin...

quote:

teşekkür ederim. arabama bir çok şey yapmak istiyorum görüntü olarak, performans olarak. ancak abartıya kaçmadan orjinalliği bozulmadan olsun istiyorum. o yüzden sürekli araştırıyorum. her gördüğüm R9 Springi inceliyorum sahibi neler yapmış diye...
  • quote:

Orjinalden alıntı: qntrl

iş dönüp dolaşıp maddiyata dayanıyor kudal.
    ya sağlam ara harcayıp arabanın son sahibi sen olacaksın,yada böyle kullanmaya devam edeceksin...

quote:

teşekkür ederim. arabama bir çok şey yapmak istiyorum görüntü olarak, performans olarak. ancak abartıya kaçmadan orjinalliği bozulmadan olsun istiyorum. o yüzden sürekli araştırıyorum. her gördüğüm R9 Springi inceliyorum sahibi neler yapmış diye...

evet maalesef öyle. ama şanslı olduğumuz bişey var. bu araçların parçaları diğer araçlara göre daha ucuz olması...

• güncel...
  • arkadaşlar 93 model R9 broadwayım var...
    peki R9 daki GTE harfleri ne anlama geliyo...
    bi de arabamda bi sorun var sarsıntılarda arka camın kenarlarından tam olarak yerini tespit edemedim cırcır böceğini andıran tiz bi ses geliyo bilen varmı bu sesin sebebini... şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: tnaumut

arkadaşlar 93 model R9 broadwayım var...
    peki R9 daki GTE harfleri ne anlama geliyo...
    bi de arabamda bi sorun var sarsıntılarda arka camın kenarlarından tam olarak yerini tespit edemedim cırcır böceğini andıran tiz bi ses geliyo bilen varmı bu sesin sebebini... şimdiden teşekkürler

o ses havalandırmadan geliyor olması lazım çünkü bende de oluyordu özellikle yazın hızlı veya kışın ilk çalıştığında gelen bi sesti hala geliyor bi zararı ve onarımı yok sanırım
  • arkadaşlar şu ara benim bi sorunum var frene ilk bastığımda fren tutmuyor iki-üç defa pompalarsam anca tutmaya başlıyor sebebi ne olabilir vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim
  • bu topicteki bütün arkadaşları reno 9 fun club'a davet ediyorum orada da her türlü bilgi paylaşımı yapılmaktadır. ayrıca kulübe üye olursanız sayımız artacak ve çeşitli etkinlikler düzenlenecektir düşünsenize hep beraber olmuşuz 50-60 tane reno 9 aynı sokakta tur atıyor ne karizma olur o façalı tofaşların hepsi de imrenen gözlerle bize bakar ne dersiniz hoş olmaz mı. tabi bu sadece bi öneri sayımız artarsa illa ki etkinlik düzenlenecektir bu benim dediğim sadece bir öneri sizler de değişik bir öneri yapabilirsiniz belki de bi pist ayarlarız drag yarışları falan düzenleriz(tabi saygı çerçevesinde rakip olarak değil dost olarak yarışalım). gelin reno 9 fun club'a ve önerilerinizi sunun değerlendirelim ortak bir iş yaparız daha iyi olur ve bazılarının bayan arabası diye dalga geçtiği reno 9 ların gerçek sahiplerini herkes görür
  • ARKADAŞLAR BEN BRODWAY SAHİBİYİM 99 RNİ BENCE BRODWAYIN EN İYİ SERİSİ BU RNİ ALIN......GÜZEL ARABA AİLE ARABASI YENİ ALDIK ARABAYI 11 MİLYARA 7 AY OLUYO...BİRAZ PAHALI DİĞERLERİNE GÖRE AMA ÇOK TEMİZ..52000 KM.DEYDİ DAHA....
  • hocam sana bir usta tavsiye edeyim,servis ustası şimdi kendi işini yapıyor ama bir renault doktoru adamın renaulttan ödülleri var.ilgilenirsen telefonunu veririm.memnun kalacağına eminim
  • abi şu övdüğün doktorun telefonunu adresini yazsana...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.