Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.115
Cevap
118
Favori
167.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lowradiation

quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

Eğer sp mini ye termostat kabloları ile bağlayıp, üzerine de a1 alırsanız <kablosuz termostat> görevi yapar gibi geliyor.
    accipiter18 montaj resminden de anladığım kadarı ile sp miniyi parçalayıp termostat çıkışına bağlamış.
    tabi denemeden bilemeyiz.

Sp miniyi normal kombi elektriğine bağlanması sıkıntı olur diye düşünüyorum.

benim kullandığım kablosuz termostat var intherm markalı onu da deneyebilirsiniz, dereceleri tek tek uygulamaya ekleyip ona göre kombi sıcaklığını manuel olarak değiştiriyorsunuz.

Öncelikle mevcut termostat ile bir şeyler deneyeceğim, olmazsa in therm i denerim.
    Onun sinyalini tanıyor mu rm pro, yani normal kumanda olarak mı tanıtıyoruz yoksa farklı işlemler mi var.

intherm 433mhz ile çalışıyor.
    normal klimayı tanıtır gibi yapıyoruz.
    eğer tanımaz ise user-defined yapacaksın..

ekte resimdeki gibi tek tek dereceleri tanıtman lazım ki baya meşaketli bir işlem.

• Arkadaşlar Banggood'da Orvibo alarm sistemi 50 küsür dolara düşmüş.Bu mu mantıklı yoksa S1C mi sizce?
  • bde B kullanıcısına yanıt
    Orvibo alan şu ana kadar duymadım Ama S1C tercih ederseniz kurulumu ve kullanımı konusunda bu bölümde bir çok detay bulabilirsiniz. Ayrıca diğer broadlink ürünleriyle de uyumlu olduğu için değişik senaryolar üreterek sistemi geliştirmeniz de mümkün
    Karar sizin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 1 adet rm pro 1 adet tc2 siparişi verdim geldi ve kurulumunu yaptım. lakin rm pro nun menzili aynı odada olmayan klimayı bir türlü görmüyor.
    ayrıca 1 adet bosch marka klima oturma odasında 1 adette aynı bosch marka mutfakta var. oturma odasındakini bağladım çalıştı ancak mutfaktakini bağlayamadım aynı marka ve model cihazlarda kafası mı karışıyor acaba.

birde forumda broadlink ürünlerinin birbirlerinin menzilini genişlettiği gibi birşeyler okumuştum. rm proyu tüm evde kullanabilmem için ne yapmam gerekli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myartur

arkadaşlar 1 adet rm pro 1 adet tc2 siparişi verdim geldi ve kurulumunu yaptım. lakin rm pro nun menzili aynı odada olmayan klimayı bir türlü görmüyor.
    ayrıca 1 adet bosch marka klima oturma odasında 1 adette aynı bosch marka mutfakta var. oturma odasındakini bağladım çalıştı ancak mutfaktakini bağlayamadım aynı marka ve model cihazlarda kafası mı karışıyor acaba.

birde forumda broadlink ürünlerinin birbirlerinin menzilini genişlettiği gibi birşeyler okumuştum. rm proyu tüm evde kullanabilmem için ne yapmam gerekli ?

Broadlink Rm Pro hem RF hem de IR uyumludur.
    Klimaların genellikle çoğu IR uyumlu.
    Dolayısı ile aynı odada hatta klimanın karşısında olması gerekir.
    Eğer evdeki tüm klimaları konrol etmek istiyorsanız Broadllink Rm Mini 3 sadece IR uyumlu fiyatı da daha makul bir cihaz var onlardan alıp her odaya koymanı tavsiye ederim.

Bu arada broadlink ürünleri almayı düşününler için Aliexpress 11.11 kampanyası var. Fiyatlar baya düşüyor.Ayrıca indirim kuponları falan da var.

Örnek Rm Pro nun fiyatı inidirim kuponları ile birlikte 24-25 usd ye düşüyor.
    https://www.aliexpress.com/item/Broadlink-RM2-Smart-phone-wireless-universal-remote-control-electrical-appliances-of-your-home-by-WIFI-Infrared/1682452655.html?spm=2114.13010208.99999999.297.4DVrJh

• rm mini lerde kendisine ait bataryası varmıdır? yani usb kablo takılı olmadan çalışır mı? yoksa sadece usb kablodan enerji alarak mı çalışıyor.
  • Cosa ile uyum konusu nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

rm mini lerde kendisine ait bataryası varmıdır? yani usb kablo takılı olmadan çalışır mı? yoksa sadece usb kablodan enerji alarak mı çalışıyor.

rm minilerde rm pro gibi 5v luk adaptör ve elektrik ile çalışır. kutu içinden adaptör çıkmadığı için tedarik etmek gerekiyor.
  • İçinde birkaç gün idare edebilecek kadar batarya olsa çok daha kullanışlı olurmuş ama yapmamışlar böylede iş görüyor. En azından henüz almamış ama almayı düşünen arkadaşlar için "bu çok küçük portatif herkese taşır koyar kullanırım" diye düşünmesinler mutlaka bir yerden enerji alması gerektiğini bilsinler. Ben bilmiyordum :) ama işimi görüyor. Ayrıca cevap için teşekkürler.

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    TR de satılan kumandalı prizlerden elimde mevcuttu,ona 220 ile çalışan röle bağladım, ( biraz kaba görünüyor ama kombi balkonda olduğundan sıkıntı değil ) Kablosuz termostatın alıcı kablosunu da bu röle ya bağladım, prizi açıp kapayarak ısıtma sistemini açıp kapatabiliyorum. Termostat devre dışı kaldığında sadece peteklerin ısıtılması kesiliyor, musluk suyu ısınması etkilenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowradiation -- 18 Kasım 2016; 10:10:5 >
  • Rm Pro üzerinde ısı sensörü mevcut, bunu kullanarak "eğer" li görev ataması nasıl yapabiliriz?
    Örneğin oda sıcaklığı 22° olunca x i çalıştır.
  • Merahabalar iş yerinde iki adet aydınlatma kumandası kullanıyorum. Bunlar işime yarayan tüm ışıkları kontrol edebilmemi saglıyor. Cata marka 4 ve 6 kanallı kumandalar.

Bugün ithalatçı firmayı aradım teknisyen ile görüştüm. Kumandaların çalışma frekansı kaç mhz dedim, 200 ile 450 mhz arası dedi arkadaş. Ama sanırım bilgisi çok yok

Bu kumandaları rm pro ya da mini ile telefondan müdahale ile çalıştırmak istiyorum. Mümkün müdür acaba ?

Bir de motorlu kepenk uzaktan kumandasının da çalışma frekansını bilmiyorum. Deneme yanılma yöntemiyle mi bulacagız ancak. İzmir deyim. Boşa satın almadan denemek için kimsede bulamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

TR de satılan kumandalı prizlerden elimde mevcuttu,ona 220 ile çalışan röle bağladım, ( biraz kaba görünüyor ama kombi balkonda olduğundan sıkıntı değil ) Kablosuz termostatın alıcı kablosunu da bu röle ya bağladım, prizi açıp kapayarak ısıtma sistemini açıp kapatabiliyorum. Termostat devre dışı kaldığında sadece peteklerin ısıtılması kesiliyor, musluk suyu ısınması etkilenmiyor.

220 volt luk bir kaç tane röle buldum da tam karar vermedim.
    siz nereden aldınız ?
    com ve no bağlantılarını nasıl ve nereye yaptınız ?
    eğer sistem olursa bir A1 ile bu iş tamamdır

*Rm pro üzerindeki sıcaklık göstergesi sadece sensor olarak kullanılıyor,etkileşim için A1 gerekiyor.

@nargiletör
    sormuş olduğunuz tüm soruların cevabı deneme yanılma ile o da cihazın sizde olması gerekiyor.
    ben sizin yerinizde olsam broadlink türkiye ile konuşurum.
    böyle bir işlem için cihaz alacağım derim, eğer olmazsa geri iade şansım var mı gibilerinden bişeyler söylerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 19 Kasım 2016; 13:55:28 >

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Röleyi arkadaşımdan temin ettim, fotosunu çekince gönderirim size. com ve no bağlantısının ne olduğunu bilmiyorum. Kablosuz termostatın alıcısı zaten kombiye bağlıydı, alıcıdan kombiye giden kablolardan birini röleden geçirdim, işlem tmm.
  • nargiletör kullanıcısına yanıt
    hocam cata kumanda komşumda var senin için denerim ama rm mini ile çalışmaz çünkü radyo frekansı yok. catalarda radyo frekansı ile çalışıyor. yani rm pro şart.
    kepenk kumandası için birşey diyemeyeceğim. genelde kumandanın arkasında frekans yazar ama çok büyük ihtimal çalışacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

hocam cata kumanda komşumda var senin için denerim ama rm mini ile çalışmaz çünkü radyo frekansı yok. catalarda radyo frekansı ile çalışıyor. yani rm pro şart.
    kepenk kumandası için birşey diyemeyeceğim. genelde kumandanın arkasında frekans yazar ama çok büyük ihtimal çalışacaktır.

Hocam utandırdın beni. Çok memnun olurum. Bir de dua ederim :)

• lowradiation L kullanıcısına yanıt
    hocam priz bağlamadan3-4 dolarlık bu işi yapan röleler var ama radyo frekansı ile çalıştığı için dışarıdayken kombinin açık mı kapalı mı olduğunu anlayamıyorsun. Sendeki prizde bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Belki sen sadece evde kullanıyorsundur ve takip edebiliyorsun.
    Ama bunu rm pro ile dışarıdayken kullandığımızda hep bir soru işaret oluyor.

Şuan benim bildiğim kombide termostat harici kullanbileceğimiz en sağlıklı röle sonoff. Cep telefonu uygulaması ve uzaktan yönetimi mevcut. Wifi ile internete bağlandığından cihazın açık mı kapalı mı olduğunu görebiliyorsunuz. Bu cihazın sıcaklık ve nem ölçen probu ile birlikte aldığınızda kısmen kablosuz termostat görevi görüyor. Ama probu ne kadar sağlıklı bilmiyorum bende probsuz modeli var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

hocam priz bağlamadan3-4 dolarlık bu işi yapan röleler var ama radyo frekansı ile çalıştığı için dışarıdayken kombinin açık mı kapalı mı olduğunu anlayamıyorsun. Sendeki prizde bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Belki sen sadece evde kullanıyorsundur ve takip edebiliyorsun.
    Ama bunu rm pro ile dışarıdayken kullandığımızda hep bir soru işaret oluyor.

Şuan benim bildiğim kombide termostat harici kullanbileceğimiz en sağlıklı röle sonoff. Cep telefonu uygulaması ve uzaktan yönetimi mevcut. Wifi ile internete bağlandığından cihazın açık mı kapalı mı olduğunu görebiliyorsunuz. Bu cihazın sıcaklık ve nem ölçen probu ile birlikte aldığınızda kısmen kablosuz termostat görevi görüyor. Ama probu ne kadar sağlıklı bilmiyorum bende probsuz modeli var.

Evet anlık durumu görme konusunda haklısınız, belli olmuyor ama şöyle bir durum var;
    Prizi kapattığımda tekrar sinyal gönderilmediği sürece açılmıyor.(evden çıkarken kapatıyorum ve kapandığından emin oluyorum). Açmak istediğimde ise açmadan önce oda sıcaklığına bakıyorum rm pro ile, ve en az 2 defa açma sinyali yolluyorum. 15-20 dakika sonra rm pro dan sıcaklığı kontrol ediyorum artış varsa kombi çalışmaya başlamış demektir.

Bahsettiğiniz radyo frekansı ile çalışan röleleri nerede bulabilir, bağlantı paylaşmanız mümkün mü?
    sonnoff u biliyorum ama çalışıp çalışmayacağından emin olamadığım için almadım elimdekileri kullandım. Sonoff ile sadece sinyal gönderen herhangi bir kabloyu kontrol edebilir miyim?

• lowradiation L kullanıcısına yanıt
    röle olarak şuna bakabilirsin. daha fazlası için aliexpresse rf röle diye yazabilirsin.

https://tr.aliexpress.com/item/wireless-relay-220v-remote-control-switch-10A-Relay-1CH-Wireless-RF-Remote-Control-Switch-1-Transmitter/32316592860.html?spm=2114.010208.3.56.0tApI4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10100_10096_10070_10052_423_10050_424_10051,searchweb201603_6&btsid=eff6080b-0177-4f7a-8e13-dc8e195eb455

sonoff girişine 90 volt-220 volt bağlayabiliyorsun çıkışıda aynı şekilde oluyor. Bu şekilde bir ampülüde kontrol edebilirsin. Birde sonoff da şu var. elektrik gidip geldiğinde son durumunu hatırlamıyor yani açıksa tekrar açılmıyor yada kapalı ise elektrik gelince tekrar kapanmıyor. Telefonda bir ayarı var elektrik gidip gelince açıl yada kapan diye seçebiliyorsun .

• nargiletör kullanıcısına yanıt
    estafurullah :)
    yalnız unutabilirim akşam 8den sonra bir mesaj atarsan hemen kontrol ederim.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.