Şimdi Ara

Breaking Bad sonrası izlenecek dizi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hayatımda izlediğim ilk ve tek yabancı dizi Breaking Bad oldu ve oldukça sevdim.

Bu durumda bana ikinci olarak hangi diziye başlamamı önerirsiniz?

• Up
  • Better Call Saul izleyin daha öncesini anlatıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FARGO (özellikle 1.sezon)
  • Şimdi ne desem ki, evet belki breaking bad sevdiniz ama benzer bir dizi sizi tam olarak bağlamayacak. Bu sebepten ben dizilerimi izlerken farklı dizileri arka arkaya getiririm. Breaking bad mi izlediniz, tavsiye edebileceğim farklı türdeki harika yapımlar var.

Ben Game of Thrones izleyin derim. Hem yine kalitesi ile hayran bırakacak bir dizi aynen Breaking Bad gibi, hem de farklı bir konu ile sizi sıkmayacak. Ayrıca muhteşem bir dizidir. Başta önyargılı yaklaşıp izlemek istemeyebilirsiniz. Ama yine de izleyin, kendinizi dizi atmosferine bırakın. Benim izlediğim ilk dizidir. Başta "noluyor lan" dedirtse de atmosfere girince normal geliyor ve çıkamıyorsunuz.

Bunun dışında siz de kendiniz nasıl bir dizi istediğinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

• Lord.Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, Game of Thrones zaten yeni bir diziye başlamak için aklımda ilk sırada yer alan bir dizi, zaten en popüler dizi olması da buna kanıt, mesela Breaking Bad'i popüler diye ve herkes konuşuyor diye izlemiştim ve beğenmiştim, muhtemelen Game of Thrones da öyle olacak.

Sevdiğim dizi tarzına gelecek olursak ben her türde diziyi veya filmi izlerim, ister geçmişte geçen dizi olsun, ister bilim kurgu dizisi olsun, ister Game of Thrones tarzı dizi olsun fark etmez, önemli olan beni etkileyecek sahnelerinin olması ve bir bölüm bittiğinde diğer bölümü izlemem için can atmam.

Breaking Bad'i bu yüzden beğendim. En sevdiğim yanı ise sahnelerde hiç beklemediğim sürpriz olayların olmasıydı, mesela "This in not met" deyip elindekini yere çakıp ortalığı patlatma sahnesi, veya sondaki o silahla herkesi öldürme sahnesi falan. :)

Çok orijinal sahneler var, kaliteli dizi hemen kendini belli eder zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 12 Mayıs 2017; 19:23:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsres

Teşekkür ederim, Game of Thrones zaten yeni bir diziye başlamak için aklımda ilk sırada yer alan bir dizi, zaten en popüler dizi olması da buna kanıt, mesela Breaking Bad'i popüler diye ve herkes konuşuyor diye izlemiştim ve beğenmiştim, muhtemelen Game of Thrones da öyle olacak.

Sevdiğim dizi tarzına gelecek olursak ben her türde diziyi veya filmi izlerim, ister geçmişte geçen dizi olsun, ister bilim kurgu dizisi olsun, ister Game of Thrones tarzı dizi olsun fark etmez, önemli olan beni etkileyecek sahnelerinin olması ve bir bölüm bittiğinde diğer bölümü izlemem için can atmam.

Breaking Bad'i bu yüzden beğendim. En sevdiğim yanı ise sahnelerde hiç beklemediğim sürpriz olayların olmasıydı, mesela "This in not met" deyip elindekini yere çakıp ortalığı patlatma sahnesi, veya sondaki o silahla herkesi öldürme sahnesi falan. :)

Çok orijinal sahneler var, kaliteli dizi hemen kendini belli eder zaten.

Öyleyse kendi listemi paylaşayım sizlerle,

Game of Thrones
    Prison Break
    Vikings
    Breaking Bad
    Sherlock
    Person of Interest
    Shameless
    Spartacus
    Lost

Benim izlediğim diziler bunlar. Her birinin ayrı bir yeri vardır. Her birine başlarken yaklaşık birkaç gün araştırmışımdır.

Game of Thrones beklenmedik sahnelerle dolu. Dizi hakkında bir şeyler açıp okumaya çalışmayın, spoiler yersininiz, her yerde bilgi var bu dizi ile ilgili. Hayal edemeyeceğimiz şeyler olacak dizide. Sürükleyiciliği kişiden kişiye değişir ama ben bir oturduğumda en az iki bölüm izleyip kalkıyordum.

Prison Break hapishanede geçer. Şu ana kadar izlediğim diziler arasında en iyi 1. sezona sahip, insanın kalbi yerinden çıkacak gibi oluyor izlerken. Efsaneler arasındadır. Yıllar yıllar sonra 5. sezon ile geri döndüler, hala yayında. :)

Shameless, Amerika'da alt seviye bir ailenin yaşantısını anlatıyor. Başta ilgimi çekmemişti ama gerçekten çok iyi bir hikayesi ve kurgusu var, yalnız bol bol +18 sahneleri var, gerçi game of thrones'da da var. Dediğim gibi dizinin atmosferine girince sorun olmuyor. Farklılık isterseniz, daha hayattan bir dizi. Birçok baskın duyguyu yaşatabilen bir dizi. Aynı bölümde bile.

Vikings ve Spartacus, Game of Thrones tadındadır. Spartacus'ü sona bırakmanızı tavsiye ederim. Bol +18'li. Bol bol şiddet, kan içeriyor. Çünkü bazı arkadaşlarım kaldıramadı bu diziyi izlerken.

Sherlock bir sezonu sadece 3 bölüm olan, her bölümü bir film kadar değerli ve kaliteli olan bir dizi. Sherlock'u bilirisiniz zaten, dedektif kendisi, olayları aydınlatıyor. Kalite akıyor yine bu diziden.

Lost bir adaya düşme hikayesi. Biraz eskidir, çoğu kişinin ilk izlediği dizidir. Konu klasik gelebilir ama efsaneler arasındadır bu dizi. Sürükleyicilik ve bir sonraki bölüme atlama arzusu tavan yapar bu dizide.

Person of Interest en son bitirdiğim dizidir. Gerçekten hayran kaldım. Aksiyon ve macera dolu bir dizi. Hikayesi çok sağlam. İlk 10 bölüm açıkçası sıktı beni ama o onuncu bölüm var ya :) ordan sonra bırakamayacaksınız. Giderek ivmesi artan bir dizi. Sonlara geldikçe bitecek diye üzüleceksiniz.

Bu dizileri izlenecekler listenize eklemenizi tavsiye ederim.

• Lord.Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Çok yardımınız dokundu ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, Game of Thrones'a bu akşam başlıyorum o halde, bu gece 2-3 bölüm izlerim, yarın da devam ederim.

Bu dizi sonrasında da dediğiniz dizilerin hepsini gözden geçireceğim.
  • Breaking Bad sonrası eski yüzleri ararsa gözlerin (en azından bir kısmını) Better Call Saul tam sana göre izliyorum ve hiç fena değil bir Breaking Bad olamasa da bir gideri var bence.
  • gecekuşu0138 kullanıcısına yanıt
    Better Call Saul düşünüyordum ama Walter White'ın olmadığı bir Breaking Bad ortamını hayal edemedim, cazip gelmedi, insanın gözleri sürekli onu arar dizide. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsres -- 13 Mayıs 2017; 2:47:17 >
  • quote:

Better Call Saul düşünüyordum ama Walter White'ın olmadığı bir Breaking Bad ortamını hayal edemedim, cazip gelmedi, insanın gözleri sürekli onu arar dizide. :D

Zamanla alışıyorsun ve kaptırıp gidiyorsun.

• Game of thrones, spartacus

Edit efsane dizi sherlock unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Ley del Diamante -- 13 Mayıs 2017; 3:28:42 >
  • quote:

Çok yardımınız dokundu ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, Game of Thrones'a bu akşam başlıyorum o halde, bu gece 2-3 bölüm izlerim, yarın da devam ederim.

Bu dizi sonrasında da dediğiniz dizilerin hepsini gözden geçireceğim.

Rica ederim, iyi seyirler.
  • Ben de senin gibiydim Breaking Bad'den sonra sırasıyla izlediklerimi yazayım;

Better Call Saul - Breaking Bad'i bitirdikten 1 ay sonra başlamıştı başından beri izliyorum

The Wire

Oz

The Sopranos

Boardwalk Empire

Prison Break

yorum yapmak gerekirse breaking bad'den sonra bana en iyi gelen the wire,oz ve sopranos olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 30 Haziran 2017; 23:4:21 >
  • *Tüm Diziler*

Eminim diğer yabancı dizileri izleyip breaking bad başlasan 2. sezonu bitirmeden salıcaktın seriyi çoğu kişinin sevmesinin bence tek sebebi izledikleri ilk yabancı dizilerden olması.

Sherlock, Spartacus vs. önerebilirim
  • tekrar et. ben bir daha izledim.
  • Ozark bir bak derim!
  • Önerilen ve popüler olanların dışında diziler önermek istiyorum belki beğenirsiniz.

Carnivàle (24 bölüm)
    http://www.imdb.com/title/tt0319969/

Firefly (14 bölüm)
    http://www.imdb.com/title/tt0303461/

The Lost Room (6 bölüm)
    http://www.imdb.com/title/tt0830361/?ref_=nv_sr_1

Twin Peak (30 bölüm)
    http://www.imdb.com/title/tt0098936/?ref_=nv_sr_2

bunların dışında;

Supernatural (ilk 5 sezon asıl senaryoyu anlatıyor sonrasını ister izleyin ister izlemeyin size kalmış)

Lost (kesinlikle izlenmeli son sezonda biraz hayal kırıklığı yaratsada)

OZ (kesinlikle izlenmeli ama aile veya arkadaş ortamında değil)

Bunlarında dışında Six Feet Under, Boardwalk Empires, Dexter, Mad Men, Battlestar Galactica gibi sürüsüne bereket kaliteli yapım mevcut.

• Narcos derim başka bişey demem. Mükemmeldir tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.