Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana da contadan gibi geliyor. Anlama k için şunu yapabilirsin. . .

Araç çalışırken ve motor sicaklığı 90da iken, radyatör borularını elinle sıktır,

eğer yumuşak ise contadan değildir.. .

Eğer şişmiş ise, içinde basınç var ise ve bundan dolayı iyice sertleşmişse contada kaçak vardır. . .
  • arkadaşlar kolay gelsin bu soruyu sormaktan utandığımı belirteyim önce mesele şu

hararet ibresine sinyali gönderen yani hararet ibresini çalıştıran suyun derecesini motorun sıcaklığını ölçen müşür
    nerededir araç marea 1.6

fanı çalıştıran hararet müşürü değil yanlış anlaşılmasın hararet ibresini çalıştıran müşür

servis nerde olduğunu bilmiyor özel servislerde bilmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektronikçi.

arkadaşlar kolay gelsin bu soruyu sormaktan utandığımı belirteyim önce mesele şu

hararet ibresine sinyali gönderen yani hararet ibresini çalıştıran suyun derecesini motorun sıcaklığını ölçen müşür
    nerededir araç marea 1.6

fanı çalıştıran hararet müşürü değil yanlış anlaşılmasın hararet ibresini çalıştıran müşür

ateşleme bobinin altında termostat var ona bağlı 2 tane müşür var bazılarında tek oluyor bazılarında çift bendeki aracım klimalı olduğu halde tek müşür bu müşür hem haharetti çalıştırıyor hem fanı devreye sokuyor 2001 revizyonunda teke düşürmüşler haberin ola 2. sini boşuna arama
  • arkadaşlar bu yazıyı faydalı olabilmek adına yazıyorum.
    aracımda aradabi seyir halindeyken anlık silkelenme oluyordu motor anlık olarak stob edip tekrar canlanıyordu. bilgisayarda hiç bi arıza vermiyordu.ustaların dedeği yöntemleri yapmadan önce ecu(beyni) söküp tüm lehimleri tazeledim. sorun hallaloldu şimdilik bişey yok.
    bence herkes kendisi yapamıyorsa bile arabalarının beynini söküp bi elektronikçide bütün lehimlerini yeniletmeli. çünkü beyin motora çok yakın biryerde yıllarca orda bi sınıp bi soğumasından dolayı lehimlerde genleşmeden dolayı çatlaklar oluşuyor buda araçlarımızın saçma sapan arızalar verrmesine neden oluyor.
  • s.a. arkadaşlar. araç muayeneden geçemedim :( kapı kolu dıştan açma kusuru ve eksozdan dışarı fazla karbonmonoksit salımı. başka göstermem gereken yerler de var. arka cam kolları, klima (klimaya fazla yüklenince klima gazı biyerlerden basınca dayanamayıp patlama yapıyor, dün muayene esnasında da yaptı)
    Neyse asıl soruma geleyim.
    Samsun, Kastamonu, Merzifon (bu civarlarda) bildiğiniz, güvendiğiniz bi fiat ustası, servisi var mı? arabayı hiç servise götürmedim, pahalı olduğunu söylerler hep, ama küçük sanayi ustaları da her seferinde biyeri de daha bozuyor. tavsiye edeceğiniz biyer varsa söylerseniz memnun olurum. 2002 sx brava var bende.
  • Arkadaslar merhaba. 11 12 bin civari paraya fiat bravo bakiyorum. Fakat hgt ile 1.6 arasinda kaldim. Bu paraya temiz yorulmamis hgt getirmek biraz zor gibi geldi bana. Anladigim kadariyla bu araclar biraz nazli zaten 5 silindirden anlayan usta sayisi cok az parcada da sikinti olur dediler. 1.6 hem yakit acisindan ekonomik (ögrenciyim) hem parca ve dayaniklilik acisindan. Ama aklim hep hgt de. Yorumlarsaniz sevinirim.
  • hbg_ant2 kullanıcısına yanıt
    Hocam o fan bende de ses çıkarıyor ötüyor neresinden nasıl yapılıyor?

Sağ tarafta fanı açtığımda devamlı gıcık bir ses çıkıyor ki bende göğüs sökülür yaparlar diye dokundurtmadım sese razı oldum gibi ama bçyle bir çözümü varsa çok güzel..

bilgi verebilirmisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.y

Hocam o fan bende de ses çıkarıyor ötüyor neresinden nasıl yapılıyor?

Sağ tarafta fanı açtığımda devamlı gıcık bir ses çıkıyor ki bende göğüs sökülür yaparlar diye dokundurtmadım sese razı oldum gibi ama bçyle bir çözümü varsa çok güzel..

bilgi verebilirmisiniz..

Torpidoyu açın vida deliklerini göreceksiniz zaten. Sökün fan karsınızda. Sırası ile sökünce her sey kolay. Korkmayın dalın bodozlama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜM FORUM DONANIM ARKADAŞLARIMA HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUM. KAZASIZ BELASIZ HUZURLU BİR BAYRAM GEÇİRMENİZ DİLEKLERİMLE.
  • hbg_ant2 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim bu bilgi iyi oldu gıcık ediyordu oradan gelen ses..

Ayrıca hayırlı bayramlar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

quote:

Orijinalden alıntı: elektronikçi.

arkadaşlar kolay gelsin bu soruyu sormaktan utandığımı belirteyim önce mesele şu

nerededir araç marea 1.6

ateşleme bobinin altında termostat var ona bağlı 2 tane müşür var bazılarında tek oluyor bazılarında çift bendeki aracım klimalı olduğu halde tek müşür bu müşür hem haharetti çalıştırıyor hem fanı devreye sokuyor 2001 revizyonunda teke düşürmüşler haberin ola 2. sini boşuna arama

tek müşür varmış dogru degiştirdim sorun tesisatta galiba ecu gösterge leyimlerini tazelemiştim zaten fakat gösterge
    bir tık üstte göstermeye devam ediyor göstergeyi lehimledigimde bi kaç ay normale dönmüştü
    gösterge hararet bobininide degiştirdim bi tek tesisat kalıyor şase olayı hakkında bi bilginiz varmı
    şase normal gözüküyo 1ohm degerinde
  • Arkadaslar bravo 1.6 da karar verdim satmak isteyen arkadas olursa Ankarada iletisime gecebilir.
  • selturk S kullanıcısına yanıt
    Ne kadara yaptırdınız kaplamayı?

• ankara da marea arıyorum satanlar haber versın lutfen
  • Merhabalar,

Geçtiğimiz perşembe günü, triger seti ve periyodik bakım yaptırdım. Sadece bujileri değiştirmedim. Toplam 500 TL tuttu. aracım 2001 model fiat brava elx 131.000 km de hiç lpg takılmamış. 7 yıldır ben kullanıyorum. Cuma günüde Eskişehir den İstanbul a seyahat yaptım. Depoyu fulledim ve km sıfırladım. Sabah 06:30 da yola çıktım. Araçta 4 yetişkin iki orta boy bavul. Otobana kadar 100 - 115 km hız, otobanda 110 - 140 km arası hız ile İstanbula gittim. Yaklaşık 4 saatlik yolculukta yarım saat klima kullandım. Gidişte yoğun trafik yoktu. Daha sonra aracımı park ettim ve istanbul içi gezimizi dizel araç ile yaptık. Pazar sabah 10:00 da Eskişehir e doğru aynı yük ve yolcular ile yola çıktım. Gidiş hızımda aynı şartlarda oldu. 5 km lık sıkışık trafiğe denk geldim 1 ve 2. vites ile kullandım. 4,5 saatlik dönüş yolunda 3 saati klima açıktı.

Eskişehir e geldiğimde daha önce sıfırladığım km 736 da idi ve benzin ışığı yeni yanmıştı. Tekrar depoyu fullediğimde 51 litre benzin aldı. Yani 100 km de ortalama 6,9 litre benzin harcadım. Seyehat esnasında az yakmak için herhangi bir özen göstermedim. Belki 90 - 110 arası gitsem daha az yakabilirdim.

Aynı aracı kullanan arkadaşlarıma fikir vermesi açısından yazdım.
  • Çok iyi hatta harika bir yakıt. Ben inanırım, bu Brava larda harika bir motor var. Uzun yolda hem performansı çok güzel hem de yakıtı gayet makul. Brava'm şu anda satılık, daha veremedim kimseye. Aslında hiç istemiyorum ama satmam lazım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bektas_86 -- 15 Ağustos 2014; 21:50:20 >
  • Arkadaşlar merhaba.Bende 2004 Marea Lİberty var.Aracıma uygun lpg bujisi öneriniz nedir?Kaliteli ve hesaplı olsun lütfen.Kodu/numarası ne olmalı anlayamadım pek.
  • arkadaşlar 2006-2007 bravo bakıyorum kullanan var mı tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckydi

Arkadaşlar merhaba.Bende 2004 Marea Lİberty var.Aracıma uygun lpg bujisi öneriniz nedir?Kaliteli ve hesaplı olsun lütfen.Kodu/numarası ne olmalı anlayamadım pek.

Bosch platin veya ngk iridyum buji, bosch kullandım gayet iyiydi.

• arkadaşlar 2000 model ve üstü brava bakıyorum 13-14 bin arası duyan gören olursa haber versin temiz bakımlı klimalı olsun yani herşey olsun kısaca.
  • 
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.