Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1194. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.635.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben sadelikten yanayım buda benim bravom.
  • Bravamı sattım yine araba almayı düşünsem yine alırım çok harika bir arabaydı.Hiçbiryerinde değişen yada hasar çıkmadı.MOtoru mükemmeldi. Alan hayrını görsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkarizma

Merhabalar,

Geçtiğimiz perşembe günü, triger seti ve periyodik bakım yaptırdım. Sadece bujileri değiştirmedim. Toplam 500 TL tuttu. aracım 2001 model fiat brava elx 131.000 km de hiç lpg takılmamış. 7 yıldır ben kullanıyorum. Cuma günüde Eskişehir den İstanbul a seyahat yaptım. Depoyu fulledim ve km sıfırladım. Sabah 06:30 da yola çıktım. Araçta 4 yetişkin iki orta boy bavul. Otobana kadar 100 - 115 km hız, otobanda 110 - 140 km arası hız ile İstanbula gittim. Yaklaşık 4 saatlik yolculukta yarım saat klima kullandım. Gidişte yoğun trafik yoktu. Daha sonra aracımı park ettim ve istanbul içi gezimizi dizel araç ile yaptık. Pazar sabah 10:00 da Eskişehir e doğru aynı yük ve yolcular ile yola çıktım. Gidiş hızımda aynı şartlarda oldu. 5 km lık sıkışık trafiğe denk geldim 1 ve 2. vites ile kullandım. 4,5 saatlik dönüş yolunda 3 saati klima açıktı.

Eskişehir e geldiğimde daha önce sıfırladığım km 736 da idi ve benzin ışığı yeni yanmıştı. Tekrar depoyu fullediğimde 51 litre benzin aldı. Yani 100 km de ortalama 6,9 litre benzin harcadım. Seyehat esnasında az yakmak için herhangi bir özen göstermedim. Belki 90 - 110 arası gitsem daha az yakabilirdim.

Aynı aracı kullanan arkadaşlarıma fikir vermesi açısından yazdım.

Uzun zamandır yoktun bu cumartesi ben de istanbuldan eskişehire gittim bir yakının düğünü sebiyle pazar döndüm senin dediğin gibi lpg siz araçla depoyu doldurmuştum bir depo yetti klima sürekli açık hız limitlerin hep üzerinde bizim araçlarda uzun yolda yakıt sıkıntısı yok zaten sadece araç bakımlı olacak bu arada 2010 da aldığım michelin lastiklerim aşırı yıpranmış görünüyordu ? daha öncekiler bu sürede bu hale gelmemişti bu defa petlas aldım pt535 4 mevsim lastiği hem fiyatı uygun hemde 4 mevsim olması tercih sebebim oldu bu lastiklerle ilk uzun yolum oldu eskişehir tabi birde yağmur kar görmek lazım yorum yapmak için
  • Beyler Brava için sol arka tampon reflektörü arıyorum. Sanıyorum fabrika tedarik etmiyormuş, yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
  • arkadaşlar merhabalar... Bir sanayi ustası olan kaynımdan bir marea almak istiyorum. En son 2009 da sattığım bu güzel arabayı yeniden kullanmak nasip olur belki de. Ancak size fiyat sorum olacak.

Araç gümüş gri, klimalı 1.6 SX 100 bin KM'de.... Kilometre göstergesi yarım daire sanırım orjinal italyan... Tüplü ama tüpü dandik Voogaz mış...

Bu aracın ilk sahibi yaşlı bir amca... Sürekli kaskolu binmiş ve en sonunda hararet yaptırmışlar motor komple yenilendi. TRAMER'den sorgulattım. 1 kazası var 1200 liralık sağdan marşbiyer boyanmış felan... Muayeneye girdiği km'lere baktım KM'si orjinal sanırım... Ufak tefek bel altı tampon ve kapı boyaları yapılınca birşeyi kalmıyor ama motoru dediğim gibi tamamen yenilendi orjinal parçalarla...

Sorum şu.. Böyle bir araba 12.500 TL eder mi? Piyasası nedir siz daha iyi bilirsiniz...
  • Eline sağlık güzel olmuş. Bende yapmak istiyorum. Ama nasıl sökeceğimi bilmiyorum. Alet olarak ne gerekli? Cam otomatlarını sökmek için kapı döşemesini mi sökmem gerekiyor.
  • Arkadaşlar merhaba baya uzun zaman oldu takip etmeyeli.umarım herkes ve bravaları iyidir :)
    Sıkıntım var zannımca.2 ay adar önce 10-15 dk kadar hararet gösterdim bravama.Arkadaşlar contayı yakmıştır yada ellemiştir diyolar.Sabahlarıda çalışırken acayip sersem çalışıyor araba.yorumlarınızı almak isterim.
    Contayı değiştirmek istersem masrafı ne olur bilen duyan yaptıran varmı???
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Araç Marea mı?
    https://unluoto.com.tr/urunler/1230/teyp-cercevesi-brava-bravo-marea
    Ünlü Oto'nun Ankara'da 3 şubesi var:

Şubelerinde de vardır. Ara bir sor varsa gider gözünle görür alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 11 Eylül 2014; 16:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

Arkadaşlar aracıma teyp ve çerçeve sipariş etmiştim fakat gelen çerçeve çok kalitesiz çıktı.kenarlarında boşlukta kaldı.Özellikle Ankara da elden alabileceğim kaliteli ve tam uyumlu çerçeve var mı?

Veya AKSOY CİVATA OTOMOTİV LTD.ŞTİ. fiyatı:29.50 TL.
    Ürün Linki:
    http://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&path=349_350&product_id=3498

Adres:
    AKSOY CİVATA OTOMOTİV LTD.ŞTİ.
    ALINTERİ BULVARI, ÖRNEK SAN.SİT. 1257.SOKAK NO:27 OSTİM / ANKARA
    fiat_parcacim@hotmail.com
    Telefon:
    0312 354 61 29 & 354 13 05

Faks:
    0312 354 13 05

AMA ALMADAN ÖNCE ARABANIN MODELİNİ FİLAN SÖYLE BELKİ UYMAZ. BELLİ Mİ OLUR.
  • Bravacı dostlar bir sorum olacaktı..

Geziye çıktığım gün yolu yeni kazımış iş makineleri ve o an karşıdan hızla gelen bir araç vardı, taş fırlattı bravanın sol arka stop farı kırıldı ne yazıkki :/

Bu arka sol stop farını bulabileceğim bir yer biliyor musunuz?

Maalesef bir çok yerde bu ürün yok..

Bu konuda yardım edebilir misiniz.
  • Remcak R kullanıcısına yanıt
    Sade guzelmis usta gule gule kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simyaci85

Arkadaşlar merhaba baya uzun zaman oldu takip etmeyeli.umarım herkes ve bravaları iyidir :)
    Sıkıntım var zannımca.2 ay adar önce 10-15 dk kadar hararet gösterdim bravama.Arkadaşlar contayı yakmıştır yada ellemiştir diyolar.Sabahlarıda çalışırken acayip sersem çalışıyor araba.yorumlarınızı almak isterim.
    Contayı değiştirmek istersem masrafı ne olur bilen duyan yaptıran varmı???

Oncelikle arabani kontrol ettir kardes benimde gecen gun isiklarda hararey etti ama yakmamis sukur sende bi baktir sonra buyuk sorunlar acmasin aman bizim arabalarin motorlari cok super ama illki biyerde patlak verir.kendinde bakabiirsin arabani calistir kaputu ac su hortumlarini sik eger sertse hava aliyodur yani conta yaniktir.tabi arabadan beyaz duman cikar egzozdan ha illaki cikacak die bi durumda yok gec kalma baktir

• quote:

Orijinalden alıntı: aressam

arkadaşlar merhabalar... Bir sanayi ustası olan kaynımdan bir marea almak istiyorum. En son 2009 da sattığım bu güzel arabayı yeniden kullanmak nasip olur belki de. Ancak size fiyat sorum olacak.

Araç gümüş gri, klimalı 1.6 SX 100 bin KM'de.... Kilometre göstergesi yarım daire sanırım orjinal italyan... Tüplü ama tüpü dandik Voogaz mış...

Bu aracın ilk sahibi yaşlı bir amca... Sürekli kaskolu binmiş ve en sonunda hararet yaptırmışlar motor komple yenilendi. TRAMER'den sorgulattım. 1 kazası var 1200 liralık sağdan marşbiyer boyanmış felan... Muayeneye girdiği km'lere baktım KM'si orjinal sanırım... Ufak tefek bel altı tampon ve kapı boyaları yapılınca birşeyi kalmıyor ama motoru dediğim gibi tamamen yenilendi orjinal parçalarla...

Sorum şu.. Böyle bir araba 12.500 TL eder mi? Piyasası nedir siz daha iyi bilirsiniz...

Arkadasim bu fiyatlarda bizim arabalara nazaran daha kalitesiz veya eski arabalar var mesela yumurta kasa hyundai tipo reno 19 clio eskiler falan ama marea bunlarin icinde her konuda fark atar bence baktir kontrol ettir al ki zaten gecmiste kullanmisligin var biliyorsun nasil arac oldugunu hayirlisi olsun

• Arkadaslar sizden yardim bekliyorum bugun ise giderken kaloriferi actim biraz guzel sicaklik veriyo hemn soguk ufluyo kapatiyorum bi dakika kadar gidiyorum aciyorum guzel isi veriyo ama bi bi dakika sonra yine soguk veri nedendir bu

• Temiz bir Stilo arayanlar için ; Stilo 3d Spor Paket (#157189252)

• Arkadaşlar selamlar konu olarakta açtım ama yardimci olacak arkadas bulamadim maream 98 elx sağ arka park lambasi yanmiyor ölçtüğümde enerji de yok ama ariza ışığında yanmiyor sorun konusunda fikir verebilecek kimse yokmu...

• Arkadaşlar 2000 model atiker lpg li brava aracıma tekleme yüzünden çok masraf etmeye ve aracımdan soğumaya başladım.Öncelikle lpg enjektörleri değişecek dediler değiştirdim biraz düzelme oldu sonra filtreleri değiştirdim bir şey fark etmedi.Bujiler değişecek dediler değiştirdim biraz düzelme oldu tekrar eski haline döndü.Boğaz kelebeği temizlenecek dediler söküp temizledim hiç birşey değişmedi.30 bin km önce(yaklaşık 1 yıl önce) buji kabloları orijinali ile değişmişti tekrar değiştir ondan olabilir diyorlar ama ben masraf etmekten bıktım.Bu sorunu sadece lpg de yapıyor.Kablodan olmazsa bobin değişecekmiş.Sizlerden ricam orijinal kablolarınızın direnç değerlerini avometre ile ölçmenizi istiyorum.Ona göre bu parçayı ben ve benim gibi bu durumda olan arkadaşlar boşuna almamış olur.En kısa kablodan başlayarak 4 kablonunda direnç değerlerini söylerseniz kıyaslar sağlam olup olmadığını anlayabiliriz.
  • arkadaşlar meraba yeni konu açmadan önce bura bi sorayım dedim.
    biton uğraşlar sonucunda tekleme sorununu çözdüğüm aracımın şimdide egzoz patlatma sorunu çıktı. gaz veriyorum ayağımı gazdan çekince pat pat yapıp duruyor. çekişinde falan hiçbir sıkıntı yok. neden olabilir?
  • efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Ben bunu daha önce ölçmüştüm en kısası 820 ohm 1.2k 1.6k 2.2k gibi değerler olmalı
    Bir yıl önce orjinali ile değiştim demişsiniz ama onun orjinali yıllardır yok(üzerinde fiat amblemi olan) parçacılarda satılan opar var bunlarda dayanıksız ve direnç değerleri oldukça yüksek
    bulabilirseniz bosch un buji kablosu BW261 parça no 0 986 357 261 yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz
    ben böyle buji kablosu derdinden kurtuldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 29 Eylül 2014; 22:02:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan65

Ben bunu daha önce ölçmüştüm en kısası 820 ohm 1.2k 1.6k 2.2k gibi değerler olmalı
    Bir yıl önce orjinali ile değiştim demişsiniz ama onun orjinali yıllardır yok(üzerinde fiat amblemi olan) parçacılarda satılan opar var bunlarda dayanıksız ve direnç değerleri oldukça yüksek
    bulabilirseniz bosch un buji kablosu BW261 parça no 0 986 357 261 yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz
    ben böyle buji kablosu derdinden kurtuldum

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Ben opar ürünlerini orijinal sanıyordum yanılıyor muyum?Bosch un kablosunu internette baktım Türkiye de yok ebay de buldum yaklaşık 150 tl ye geliyor.Siz nereden almıştınız?Ayrıca lpg de tekleme sorunu için şu parçayı da kontrol et dediğiniz bir parça var mı?
  • 
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.