Şimdi Ara

Bozulan anakart işlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben bilgisayardan parçalardan pek anlamayan biri olarak kasayı açıp temizlik yapmak istedim ve o sırada bilmeden anakartın üzerindeki işlemciyi sökmüşüm sonra montajını iyi bilmediğim için fanın metal bloğunu sökmeden yerine takmaya çalıştım ve sanırım mote ederken bir kolu kaldırıp pim yuvalarını açmak gerekiyormuş ben bunların hiçbirini yapmadım direk bloğu monte etmeye çalıştım sıkıştırdım ama olmadı o şekilde fişe takıp çalıştırdım ve bilgisayar sürekli son devirde çalşmaya başladı sonra kapatma tuşuna basılı tuttum ama kapanmadı güç kaynağının üstündeki açma kapama tuşuyla kapatabildim sonra pcnet in sitesinden işlemciden o bloğu söktüm o sırada işlemci üzerindeki birkaç pim yamuldu onları iyice düzelttim sonra taktım fakat araya termal macun sürülüyormuş galiba eskiden idare eder durumdaydı fişe taktım çalıştırdım bilgisayar son devir çalışıyo ama ekrana görüntü gelmiyo dvd yi açıp kapatabiliyorum ama ekranda tık yok.
    şimdi bu durumlara göre birşey yanmışmıdır yanmışsa ne yanmıştır yardım edebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• Muhtemelen işlemciyi oturtamamışsındır. Dikkatli şekilde söküp tekrar tak. Fanın oturduğundan da emin ol. Eğer yanında bilen birisi varsa ona yapmasını söyle. Yine açılmıyorsa işlemciyi başka bilgisayarda dene.
  • işlemciyi güzelce yerleştirdim zaten iyi montaj yapamadıgım zaman bilgisayar bir kere calışıyordum kapattıktan sonra bi daha acamıyoudm bılgısayarı işlemcinin montajını dogru bi şekilde yaptıktan sonra bilgisayarı istedigim zaman acıp kapatabiliyorum ama bilgisayar hiç bi işlem yapmıyor ekrana goruntude gitmiyor öndeki turuncu ısık sureklı yanıyor
  • Kardeş işlemcini cıkar bıcak giib bişile bi guzel dişlerini duzelt daha sonra sakince yerine tak.
    İşlemci montajım doru diyosun ya dogru degil yada işlemcin finish.Ekrana görüntü gelmemesinin sebebi bu.
  • arbede arasaında ekran kartına da dokunmuş olabilirsin.
    Ekran kartının hangisi olduğunu biliyorsan, yapabileceğinden eminsen, yerineden çıkar ve tekrar tak.
    Çok fazla bilginiz yoksa, daha kötüye gitmeden, bilgisayarı bilen birine gösterin. bilgisayarcıya götürün.
  • ekran kartını da yerınden cıkartıp taktıp pımlerıde guzelceduzeltıp ıslemcının montajını yaptıp buyuk bı ıhtımalle ıslemcı gıttı o zaman benım sorunum anakartında gıdıp gıtmemesınde
    sorunun ıslemcıde mı yoksa anakarttamı oldugunu nasıl anlayabılırım yardımlarınız ıcın tesekkurler
  • bu durumdan bası yanan bırı olarak soylıyım ,
    hiç ugrasma bence direk bilen birine göster .tahmin dışı sorunlar da olabılır denıldıgı gıbı o arbedede hıc bahsi açılmamıs seyler de yapmıs olabılırsın .bu da bi ihtimal . bence bilen birine göstermelisin..
  • bilen birine göstermelisin işlemcini kırabilir hatta calıştırmaya çalışırken yakabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.