Şimdi Ara

Böyle BIJON Anahtarı Olurmu OPEL...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar haftasonu arkdaşımdan EMANETEN arabasını aldım... 2005 Opel Astra, Yer: Almanya...

Yolda giderken nasıl olduysa oldu tekerlek patladı, tabi ki durunca tamamen indi, neyse gidemez oldum...

Hemen açtım bagajı, yedek tekeri aldım, bijon anahtarını da çıkarttım, başladım civataları sökmeye...

Ama o da nesi... Bakın ne hale geldi bijon anahtarı ?

OPEL madem çok kalitelisin nedir bu bijon anahtarının kalitesizliği...

Hadi bu olay TR de olsa anlardım, ama bu araç Almanyadan satın alındı ve anahtar fabrika çıkışı ve maalesef yolda kaldım...

Neyseki GELB ANGEL(ADAC) yardıma geldi ki yola devam ettim...

• artık herşey made in P.R.C.
  • geçmiş olsun ters tarafımı zorladınız aceba,Çin araçlarında bile böyle durum olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: heredot3838

geçmiş olsun ters tarafımı zorladınız aceba,Çin araçlarında bile böyle durum olamaz

hayır , ters tarafa zorlama gibi bir olay olmadı,

resmen anahtar elimde eridi gitti....
  • Almanyadaki türklerin ayak sesleri diyelim o zaman biz bu bijon anahtarına :D:D:D

Üretim hatasıdır diye düşünüyorum... Bu şekle gelmesi çok garip

İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~SERKAN~ -- 11 Haziran 2010; 0:38:41 >
  • orjinal değildir o, kaybedildikten sonra pazardan en ucuzunu alıp koymuşlardır, OPEL öyle iş yapmaz :)

saygılarımla
  • opel oyle iş yapıyor maalesef ...bijon anahtarının uzerindeki gm yazısına guvenmeyin aynısı başıma geldi gidip en sağlamından aldım ne olur ne olmaz.
  • Krikoyu ve bijon anahtarını başınıza bir talihsizlik gelmeden önce sınamak lazım aslında. Bende de var aynı bijon anahtarından ama gayet sağlam. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

artık herşey made in P.R.C.

Ben sebebin bu oldugunu dusunmuyorum.
    P.R.C. son yillarda baya on plana cikti ama benim astra 99 model.
    Ayni sey benim basima da geldi. Ayrica olayin Almanyada olmasini garipseyen arkadas: sonucta turkiyedekiler de oradan gelmiyormu?
    bizdekiler de fabrika cikisi degil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mib85us

quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

artık herşey made in P.R.C.

Ben sebebin bu oldugunu dusunmuyorum.
    P.R.C. son yillarda baya on plana cikti ama benim astra 99 model.
    Ayni sey benim basima da geldi. Ayrica olayin Almanyada olmasini garipseyen arkadas: sonucta turkiyedekiler de oradan gelmiyormu?
    bizdekiler de fabrika cikisi degil mi ?

hayır garipsediğim kısım şu;

Türkiye'de milletçe bir işin genel manada eksik-gedik-dandik-yalnış yapılmasına alışığızdır... Yani dediğim gibi bu olay TR'de başıma gelse güler geçerdim, adamlar kalitesiz malzeme koymuş derdim...

Ancak olay Almanya'da olunca ister istemez insan şaşıyor... Bu tip bir hata kesinlikle kabul edilemez onlara göre, hatta ADAC yetklilisi dahi anahtarın halini görünce şaşkına döndü ve olayı Opel'e rapor etmemizi tavsiye etti...

Bende buraya yazarken bunu göz önüne alarak yazdım... Yoksa alt tarafı Bijon anahtarı der geçerim...

• aynı şey benimde başıma geldi. yer farklı araç farklı ama olay aynı. tabii yer Türkiye olunca köşedeki seyyar kokoreççinin bijon anahtarı ile çözdük sorunu. ama benim fiesta da ki anahtar şekil ve tip olarak resimdeki ile aynı, bir bijonu dahi gevşetememiştim::)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybalim

aynı şey benimde başıma geldi. yer farklı araç farklı ama olay aynı. tabii yer Türkiye olunca köşedeki seyyar kokoreççinin bijon anahtarı ile çözdük sorunu. ama benim fiesta da ki anahtar şekil ve tip olarak resimdeki ile aynı, bir bijonu dahi gevşetememiştim::)))

buradan haraketle, GM grubuna ait bijon anahtarlarının gerçekte çok kalitesiz olduğu yargısına varabiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: ybalim

aynı şey benimde başıma geldi. yer farklı araç farklı ama olay aynı. tabii yer Türkiye olunca köşedeki seyyar kokoreççinin bijon anahtarı ile çözdük sorunu. ama benim fiesta da ki anahtar şekil ve tip olarak resimdeki ile aynı, bir bijonu dahi gevşetememiştim::)))

buradan haraketle, GM grubuna ait bijon anahtarlarının gerçekte çok kalitesiz olduğu yargısına varabiliriz..

Fiesta Ford'a aittir ve Ford'da GM markası altında değildir. Başlıbaşına bir markadır .

• aynısı benim de basıma geldi 2012 corsa ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.