Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.139
Cevap
30
Favori
220.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atalayalper

Eray ne alakasi var pislikle falan bayram tebrigi yazan bir vatandasin azarlandigi bir forum mu hayal ediyorsunuz siz? Kimse kusura bakmasin Altan bey de kusura bakmasin bu tarz cevaplar oldukca antipatik geliyor bana ayrica isteyen istedigini yazar ve yazdiklari da forum kurallari cercevesinde oldugu surece kimse karisamaz. Var mi itirazi olan?

Atalay olay o degil yaw. Yukardan asagi bak 10 kusur konuda. Aynı isim olunca cidden antipatik oldu Sorun buydu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    Var. Her başlıkta aynı kişiden bayram mesajı görmek senin hoşuna gidiyor olabilir, benim hoşuma gitmiyor bunuda başka konularla birlikte ifade ediyorum. Hayal ettiğim forum saçma sapan kullanıldığında, ne olduğunu anlamadan tartışma yaratmaya çalışmayan kullanıcıların olduğu bir forum. Zoruna gidiyorsa ben buyum katlanacaksın
  • Altanpsx; madem sen busun ve biz sana katlanmak zorundayiz bayram tebrigi yazan arkadas da bu ve sen de ona katlanacaksin o zaman. Millete ayar vermeye calismayi birakin artik kimsenin kimseden üstünlüğü yok yanlis yapan hatali davranan üyeler icin de adminler var.

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    Siz katlanmak zorundasınız diye bir şey yok. SEN katlanmak zorundasın kardeş, ben ayar vermem, ayar çekmem hiç ihtiyaç duymadım. Neyse dan diye kafaya söylerim, hak edene hak ettiği şekilde. Ben, biz diye cümle kurmam, ben diye cümle kurarım, senin aksine.

Forumda karşılıklı mesaja tahmmülün yoksa girmeyeceksin kardeş.
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Altan kardeş senin ne yaptigin veya ne yapacagin beni hic ilgilendirmiyor, haddin olmadan forumda admincilik oynamak hoşuna gidiyorsa buyur devam et eglenceli oluyordur belki. Benim ne yapacagima karar vermek de yine senin haddine degil. Forumu kendi tekelinde gorme hakkini kim veriyor onu da cok merak ediyorum? Kimse forum kullanim seklini kimseye gore degistirmek, sekillendirmek zorunda degil. Bayram tebrigi yazan arkadasa bile tahammulunuz yok hayatla bu kadar kavgalı olmayin.

• Boşuna tartışıyorsunuz arkadaşlar, bayram tebriği yollayan arkadaş oldukça fazla konuya aynı mesajı aynı zamanlarda gönderdiği için bütün o konular kendisinin son mesajı ile "up" oldu, mesaj flood'undan farksız bir görüntü idi o sıralarda foruma bakan arkadaşları rahatsız etmesi doğal, oluşan rahatsızlığı söylemeleri de normal.. Forum kuralları içinde flood tarzı mesajlar yasak olduğu gibi adminler her soruna da yetişemiyor, forumun kendi kendini de düzenlemesi lazım. Zaman geçip son mesajlar da değiştiği için şu an rahatsız edici bir görüntü yok, sonradan gelip okuyanlar yanlış değerlendirmesin uyarıları.

Forumda üslup ve anlayış sorunları var ama bu bayram tebriği konusunu ayrı değerlendirin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    Bayram kutlama mesajlarımdan kaynaklanan rahatsızlığın verdiği bu mesajlar silsilesinden ötürü inanın en çok ben rahatsız oldum.
    Bu işin buraya gelmesinden dolayı üzgünüm.Sn.Astramastra ve Sn.NuriBaras ın kişisel sayfalarını meşgul ettiğim için için onlardan özür
    dilerim.Diğer başlıklar benim de sahip olduğum ya da sahip olmak için araştırma yaptığım marka ve ürünlere ait sayfalardı.Mesajı
    yazarken de daha önce de belirttiğim gibi amacım daha fazla forumdaşın bayramını kutlayabilmekti.Daha 70 yaşında ki Annemin elini
    öpmeden, bayramın 1.gününde işyerime gelip bayram günü çalışmak durumunda olan personel arkadaşlarımın bayramlarını tebrik
    ettikten sonra forumla da paylaşmak istedim.Hepsi bu.
    Burda yazılanlardan genellikle yazan kişinin yaşı,görgüsü,yazdığı konularla ilgili bilgi ve deneyimi belli oluyor.Bunlardan kendimce
    faydalanmaya çalışıyorum.Herkese de teşekkür ederim.

Gelelim ayar mevzuuna...Gündelik hayatımızda kimseden o ''ayar çekilme'' dediğiniz durumlara izin vermezken,tahammül edemezken;
    sanal ortamda kişisel olarak tanımadığım kişilerden alakasız bir konuda ''ayar çekilme'' durumuna,pozisyonuna getirilmek kabul edilebilir
    birşey değildir.Eğer kendini ayar çekmiş,azarlamış gibi düşünen arkadaşlar da var ise yanlış içerisindedir bu şekilde değerlendirmelidir.
    Kibar bir üslupla yapılan her eleştiri,tarafımdan aynı şekilde değer görür ve daima görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htokyay -- 31 Temmuz 2014; 18:19:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: htokyay

Merhaba.
    Bayram kutlama mesajlarımdan kaynaklanan rahatsızlığın verdiği bu mesajlar silsilesinden ötürü inanın en çok ben rahatsız oldum.
    Bu işin buraya gelmesinden dolayı üzgünüm.Sn.Astramastra ve Sn.NuriBaras ın kişisel sayfalarını meşgul ettiğim için için onlardan özür
    dilerim.Diğer başlıklar benim de sahip olduğum ya da sahip olmak için araştırma yaptığım marka ve ürünlere ait sayfalardı.Mesajı
    yazarken de daha önce de belirttiğim gibi amacım daha fazla forumdaşın bayramını kutlayabilmekti.Daha 70 yaşında ki Annemin elini
    öpmeden, bayramın 1.gününde işyerime gelip bayram günü çalışmak durumunda olan personel arkadaşlarımın bayramlarını tebrik
    ettikten sonra forumla da paylaşmak istedim.Hepsi bu.
    Burda yazılanlardan genellikle yazan kişinin yaşı,görgüsü,yazdığı konularla ilgili bilgi ve deneyimi belli oluyor.Bunlardan kendimce
    faydalanmaya çalışıyorum.Herkese de teşekkür ederim.

Gelelim ayar mevzuuna...Gündelik hayatımızda kimseden o ''ayar çekilme'' dediğiniz durumlara izin vermezken,tahammül edemezken;
    sanal ortamda kişisel olarak tanımadığım kişilerden alakasız bir konuda ''ayar çekilme'' durumuna,pozisyonuna getirilmek kabul edilebilir
    birşey değildir.Eğer kendini ayar çekmiş,azarlamış gibi düşünen arkadaşlar da var ise yanlış içerisindedir bu şekilde değerlendirmelidir.
    Kibar bir üslupla yapılan her eleştiri,tarafımdan aynı şekilde değer görür ve daima görecektir.

Söylediklerinize katılıyorum, benzer sebeplerle forumda paylaşım yapmama kararı aldım.

• väliaikaista V kullanıcısına yanıt
    Yaşar bey ,öncelikle bayraminuz en içten dileklerimle kutlarım...
    Bence şahıslara takılmayın ,çoğunluk sizin paylaşılimlarinizi merak ile takip ediyor farklı sistemler ile tanışmamiza sebep oluyorsunuz
    Aslında referans sistemler adında bir başlık açılabilir ,bu başlikda size yakışır

• Sn. Htokyay,

Size ayar çekmek, ayar vermek, azarlamak haddim değil. Yaptığımda bu değil. Beni rahatsız eden, forumun düzgün kullanılmadığını düşündüğüm bir noktada sizi ikaz ettim. Karşılıklı samimiyete inanarak bunu ben yaptım. Düzeni korumak için illaki adminlere ihtiyaç olmamalı. Sizin mesajlarınızı admin lere bikdirmek yerine sizinle bu konuyu paylaşabilmeliyiz, ki paylaştıkta. Ki başka başlıklarda da sizi bununla ilgili uyaran kullanıcılar oldu, kimseylede bir problem olmadı. Ta ki araya girip tartışma çıkarılana kadar. Yazılanların hiçbirinin tartıştığım kişi dışında kimse ile ilgisi yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Üstatlar 683 ile cm9'un kağıt üstünde driverları, özellikleri aynı gözüküyor. Fark sadece tasarım mıdır, kaçırdığım ayrıntı ne?

Bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

• quote:

quote:

Üstatlar 683 ile cm9'un kağıt üstünde driverları, özellikleri aynı gözüküyor. Fark sadece tasarım mıdır, kaçırdığım ayrıntı ne?

Bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

bu iki ürün ise bahsedilen,

Ben driverlarını aynı olarak görmüyorum, farklı ürünlerden mi bahsediliyor acaba? Keza specleri de çok farklı...

http://www.bowers-wilkins.eu/Speakers/Home_Audio/CM_Series/CM9.html
    http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/600_Series/683.html

• quote:

B&w kendi sayfasındaki spec.lerinden bakıyorum Korhan;

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/600_Series/683.html
    http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/CM_Series/CM9.html

Benim yukarıda koyduğum linklerde aynı kendi sayfasından, bunlar ile aynı...

görsel olarak baktığında tiz sürücüler farklı, baslarda zaten çok rahat farklı olduğu görülüyor, midler aynı olabilir ama cm9 da dışında farklı bir kafes var.

speclere gelirsek en basitinden,

cm9 frekans cevabı -3db 56hz-22khz, crossover kesim frekans 350hz-4khz, ampli önerisi 30-200w
    683 frekans cevabı -3db 56hz-22khz, crossover kesim frekans 400hz-4khz, ampli önerisi 25-200w

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Linklere tıklayınca katalog gibi bişey çıktı telefondan girince algılayamadım haklısın aynı linkleri vermişiz. :)
    Görüntü olarak baktığımızda evet farklı gözüküyor ama spec.lere baktığımızda tiz ve mid sürücüleri aynı olduğu yazılı. Baslarda ise yine aynı ebatlarda 683'te alüminyum sürücü cm9'da ise kağıt sürücü olduğu yazılı. Crossover Frekanslarına baktığımızda da cm9'un daha alt frekansta kesiyor. Alüminyum-kağıt sürücü farkını bilmiyorum ama cm9'da kağıt sürücü olduğuna göre o daha iyi olduğunu çıkartıyorum. Bu durumda cm9'un 683'e göre üstünlüğü sadece (en azından kağıt üstünde) alt frekans başarımı mıdır? Yada ikisini de dinleyen varsa duyduklarını paylaşabilir mi?

Cm9
    1x ø25mm (1 in) aluminium dome high-frequency
    1x ø150mm (6 in) woven Kevlar® cone FST midrange
    2x ø165mm (6.5 in) paper/Kevlar® cone bass
    683
    1x ø150mm (6 in) woven Kevlar® cone FST™ midrange
    2x ø165mm (6.5 in) aluminium cone bass

• quote:

Linklere tıklayınca katalog gibi bişey çıktı telefondan girince algılayamadım haklısın aynı linkleri vermişiz. :)
    Görüntü olarak baktığımızda evet farklı gözüküyor ama spec.lere baktığımızda tiz ve mid sürücüleri aynı olduğu yazılı. Baslarda ise yine aynı ebatlarda 683'te alüminyum sürücü cm9'da ise kağıt sürücü olduğu yazılı. Crossover Frekanslarına baktığımızda da cm9'un daha alt frekansta kesiyor. Alüminyum-kağıt sürücü farkını bilmiyorum ama cm9'da kağıt sürücü olduğuna göre o daha iyi olduğunu çıkartıyorum. Bu durumda cm9'un 683'e göre üstünlüğü sadece (en azından kağıt üstünde) alt frekans başarımı mıdır? Yada ikisini de dinleyen varsa duyduklarını paylaşabilir mi?

Cm9
    1x ø150mm (6 in) woven Kevlar® cone FST midrange
    2x ø165mm (6.5 in) paper/Kevlar® cone bass
    683
    1x ø150mm (6 in) woven Kevlar® cone FST™ midrange
    2x ø165mm (6.5 in) aluminium cone bass

keşke bu tahmin işi bu kadar basit olsaydı... tamamen aynı sürücüler ve crossover networku kullanarak sadece portun çapını veya derinliğini veya kasanın hacmini değiştirerek tamamen farklı 2 hoparlör sesi duyulabilir. Bu sebeple bas sürücüler farklı baslar farklı olur gerisi aynı olur diye düşünmemek lazım.

• Isin özü bir hoparlör bir digerin den pahalı ise ve bu fiyat piyasada kabul gormuş belli bi satış rakamına ulaşmış ise inanın bos yere degil. Sürücüsün den kasa yapısına teknolojisine kadar fiyatı düşük olana gore muhakkak vardır iyi yonde bir farkı aksi takdirde bu ise gönül vermiş. Iyi kulaklara sahip insanlar zaten bu cihazları alıyor. Beğeni görmese talep oluşma sa gercek fiyatı belirleyen musteri olmasa firma istediği ürünü istediği rakama koysun nihayetin de o degerini bulacak

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Haklısın bu işte ezberler ve kesin doğrular yok. :)
    İznimin bir kaç gününü İstanbul'da dinlemelere ayıracağım bakalım neler çıkacak. ;)

• quote:

Haklısın bu işte ezberler ve kesin doğrular yok. :)
    İznimin bir kaç gününü İstanbul'da dinlemelere ayıracağım bakalım neler çıkacak. ;)

en doğru yol bu olur, burada yazılan çizilenler en fazla dinleti için kısa liste hazırlamaya yardım eder, gerisi sende...
  • Daha önce konuşmuş muyduk bilmiyorum genelde dinleme yaparken dediğin gibi araştırma yapar marka model belirler şartlanmamak psikolojik olarak etkilenmemek için test vs okumadan giderdim bu sefer taktik değiştireyim iyice öğrenip gideyim dedim. :)
    Center alacağım önce o daha acil ama alacağım frontlar ile aynı olması için önce frontları seçmeye çalışıyorum. :)
    Şu anki listede b&w 683, cm9 ve paradigm v11 var. Sinema sistemi ile stereo sistemi entegre olarak kullanılacak. Öneriniz var mı şunu da kesinlikle dinle dediğiniz?

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.