Şimdi Ara

Bostancı da telefon tamircisi telefonumu kaybetmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
3
Favori
2.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefoncuya tamir etsin diye telefonu verdim 1.5 aydan fazla oldu her hafta gidiyorum kayboldu telefonun şimdi bulamam 5 gun sonra gel diyor bugun kazmayı kureği alıp dukkanı yıkmaya gidicem telefoncu tamircisine bostancıda alt geçidin orda en fazla kaç yıl yatarım

cep telefonunun kamerasıyla foto çekip arabayı satıcaktım onu da satamadım borç vardı onu da ödeyemedim

sırf şu adam ın benim cep telefonumu tamir etmeyip kaybettim demesi ne para nede başka bir telefon vermediği yetmezmiş gibi bir de sonr agel işim var arayamam demesi her seferinde adam ters bişey desem ya o bana saldıracak yada ben ona ama bugun çok sinirlendim sol kulvardan koşmaya başladım

not: telefoncu bu yazıyı okuyorsan

bekle geliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 11 Aralık 2013; 11:08:52 >

• telefon ne
  • 1.5 aydır niye bekliyosunki Git dükkana telefonunu bulamadım ne demek diyip polisi ara. Sahte imeiler vs vs neler çıkar orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

telefon ne

altın kaplamalı kraliçe elizabetin telefonu

ne farkeder 5 megapiksel kameralı 3gli kocaman ekranlı işimi gören bir telefondu 30 40 liralık masrafı var dedi tamam yap dedim 2 ay olucak nerdeyse her gittiğimde 1 saat bekletiyor bulamadım sonra gel diyor
  • haklısın hocam para kolay kazanılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

1.5 aydır niye bekliyosunki Git dükkana telefonunu bulamadım ne demek diyip polisi ara. Sahte imeiler vs vs neler çıkar orda

adam gozumun onunde hat satıyor kımlıksız dolandırıcı tıplere zaten

bu hatları alanlarda ısımlerıne kayıtlı olmadığından bırılerını dolandırıp hattı atıyorlar

35 liraya ısımsız açık hat zaten bunları görmıyım dıye bana çık sonra gel şimdi işim var arayamam telefonunu diyor

başka telefonda yok veremem dıyor

• Merdiven altı telefonculara güvenmenin sonucu. Bu hataya çok zorda kalmadıkça düşmemek lazım. Onlarda ne numaralar dönüyordur. Umarım telefonunda önemli ve özel resimlerin, kayıtların yoktur. Tekrar git sor. Başından savmaya kalkarsa yanında polisi ara. Bak o zaman o telefon bulunuyor mu bulunmuyor mu. Ama bence sen o telefondan ümidi kes. Büyük ihtimalle güzel bir meblaya okuttu.

Tabiki mahalle telefoncusu olduğundan tamire verdiğine ve onun da aldığına dair kağıt, fatura vs. gibi bir şey de imzalamamışsındır. Hakkını savunmayı bilen birisi değilsen soğuk su iç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

haklısın hocam para kolay kazanılmıyor

şengullerden 1.150 liraya almıştım çıktığında kaç senedir kullanıyordum
  • Topla 5-10 kisi yikin dukkani.Yikmadan once 5s teklifi gelecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slothere

Merdiven altı telefonculara güvenmenin sonucu. Bu hataya çok zorda kalmadıkça düşmemek lazım. Onlarda ne numaralar dönüyordur. Umarım telefonunda önemli ve özel resimlerin, kayıtların yoktur. Tekrar git sor. Başından savmaya kalkarsa yanında polisi ara. Bak o zaman o telefon bulunuyor mu bulunmuyor mu. Ama bence sen o telefondan ümidi kes. Büyük ihtimalle güzel bir meblaya okuttu.

Tabiki mahalle telefoncusu olduğundan tamire verdiğine ve onun da aldığına dair kağıt, fatura vs. gibi bir şey de imzalamamışsındır. Hakkını savunmayı bilen birisi değilsen soğuk su iç.

ben ordayken ankaradan izmirden bayramda note 2 ler ipad4 ler tamire geldi getırenlerde doktor muhendıs olduğunu soylemıslerdı onlar hakkını savunamıyorlarmıydıda tcıhazlarını verırken neden fatura kaşe imza almadılar

ki adam ınkar etmıyor telefonun bende kayboldu bulamıyacam sonra gel diyor

ben neden oraya yaptırmaya gıttığıme gelince bayramda verdim telefonu dusunun 1.5 demişim daha fazla oldu

o zaman ıstanbulda ondan başka telefon tamırcısı yoktu açık olan hepsi kapanmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Topla 5-10 kisi yikin dukkani.Yikmadan once 5s teklifi gelecektir

12 kişi varda bir 28 kişi daha çağırdık 40 yapsın diye
  • hocam adam telefonu satmış yukarda arkadaşın dediği gibi 1.5 ay olup gelmeyince şimdi git sonra gel diyor telefonun faturası sendeyse senin adın soyadın yazıyorsa gir bilişimin sitesine telefonum çalındı de bak nasıl hırsız damgası yiyor bilişimin internet adresi neydi
  • Sakamisin ya bana diyecek oyle ha

• @rockymarlboro

Mesleki sıfata sahip olan insanların karakterlerinin illaki düzgün olmasını beklememek lazım. O belge hem tekrar sorun oluştuğunda garanti kapsamında adamın yaptığı işin arkasında durmasını hem de bu tip durumlarda senin kendi malını güvence altına almanı sağlar. Karşılıklı güveni sağlamak için böyle olması şart. Yoksa elle su yakalamaktan başka bir şey yapmazsın. Sözünün eri esnaf bir elin parmaklarını geçmez. Herkes bir yerden koparayım mantığında. Hele ki telefoncular, tamirciler, bilgisayarcılar... Bunlardan mümkün olduğunca uzak durmak lazım. Forumdan, internetten öğrendiklerini bir şekilde eş dost yardımıyla dükkan açarak tamirciyim ben diyerek kullanıyorlar.

Sen adama güveniyorsun ama kaç ay geçmiş, her gidişinde seni uzaklaştırıyor. Hiç mi aklına kurt düşmüyor? Rencide edici bir şey söylemek istemiyorum ama bence sen bir daha bunları düşün. Bir yerde yanlış var ve bana sen bunu görmüyorsun gibi geliyor.

• csb 1.5 ay beklenmez çoktan şikayetçi olmuş olman lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryptical

hocam adam telefonu satmış yukarda arkadaşın dediği gibi 1.5 ay olup gelmeyince şimdi git sonra gel diyor telefonun faturası sendeyse senin adın soyadın yazıyorsa gir bilişimin sitesine telefonum çalındı de bak nasıl hırsız damgası yiyor bilişimin internet adresi neydi

1.5 içinde 5 kez gittim her hafta gidiyorum telefonu buldunmu diye
  • bulmuş birini geçireyim diyor adam
  • bu 3.kez dolandılışım arabadan ayrı kazık yedim zaten sonra bilgisayardan şimdide telefondan sanırım şamar oğlanı oldum birine patlıyacam ama bu dolandırıcılardan birine patlarım umarım
  • Arkadaşım burdaki herkesin içinden gelen şeyi yazayım saf mısın salak mısın anlamadım
  • Polisi ara

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.