Şimdi Ara

-- BOSCH WVH28420EU Logixx 7 Sensitive Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi -- Kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
26.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Daha evvel dediğim gibi bu ürünün Çin imalatı da mevcut, Almanya imalatı da.

Yaşadığınız koku probleminin üretim yeri ile çok ilgili olduğunun sanmıyorum. Cihazın etrafında yeterli havalanma alanı var mı acaba? Ya da banyonuz havalandırmayı sağlayacak genişlikte mi? Bu durum kokudan ziyade tüketim değerleri ve kurutma performansı üzerinde de etkilidir. Makineniz önden soğuk hava alır ve arkadan kullandığı havayı dışarı verir.

Makineyi aldığınız günden beri aynı marka yumuşatıcı veya kokusu güçlü deterjan kullanıyorsanız fazla kokuyu bunlar da tetikliyor olabilir. Bu durumu da kontrol etmenizi öneririm.

Bu cihazda hava dolaşımı kullanıldığından koku veya sıcak hava probleminiz devam edebilir. Memnun kalmadıysanız iade için uğraşın derim.

Candoğan üstad,
    Bosch bu modeli ve Siemens muadili için 2 hafta gerek bayi gerekse call center olmak üzere çok araştırma yaptım. Call center'ların bana söylediği ve sadece bir tane Bosch bayinin teyid ettiği durum şu ki; bu modeller Çin'de üretiliyormuş. Almanya üretimi olanlar bu model koduna sahip olmuyormuş. Gerçekten benim de bir çok mağazada incelediğim ürünlerin hepsi Çin yapımıydı.
    Bence bu durum, Bosch gibi bir firmanın sağlamlığını ve bu makineyi hiç etkilemez. Sonuçta aynı testler yapılır, aynı işlemler uygulanır gibi geliyor bana.
    Böyle düşündüğümden de ben de gittim gönül rahatlığıyla Bosch marka bu ürünü aldım.
    Bu arada arkadaşın koku problemi bence kendi şanssızlığı gibi duruyor. Umarım düzelir hemen diyorum kendisine.
    Herkese iyi akşamlar.

• Bosch makinelerinde index numarası var. Örneğin WVH28420EU/02 WVH28420EU/24 gibi. Üretim yeri bu index numaralarına göre de değişiyordur belki. Ya da belirli bir parti Almanya'dan geldi, sonra Çin'e kaydırdılar. Bilemiyorum ama ben bu cihazın 2 versiyonunu da gördüm. Makineniz hayırlı olsun. Üretim yerleri arasında bence farkeden etmen işçilik kalitesi.
  • makinayı 2 aydır kullanıyorum mükemmel.....
    kullanmayı bilmek gerekiyor mesela bebekli çoçuklu aileler için ideal, beyaz iç çamaşırları için ideal çünki küçük parça tektek asmaya uğraşmaktansa katlayın dolaba koyun ütüye bile gerek yok. büyük parça kurutma işlemi için ideal değil, yorganı kurusun diye beklemeyin kurumaz bence saçmada olur
    bu o kadar sıkıntı değil tekparça asın kurusun. avantajı 4 kğ çoçuğunuzun kıyafeti var diyelim bunu 60 dakika yoğun yıkama + oto kurutma seçtiğinizde toplam 2saat 30 dakika başka işlem yapmadan katlayın dolaba koyun.. ayrıca kurutma makinesi aldığınızda ikinci işlem olarak çamaşır makinesinden çıkarıp kurutma makinesine koymak gerekir. mesela çok acele birgömlek iki üç parça giysi fazla kirli değilse 15 dk. yıkayıp otomatik kurutmaya aldığınızda toplan bir saatte temiz birşekilde elinizde.
    unutulmaması gereken kurutma makineleri çalışan insanlar için cidden zaman tasarrufu sağlıyor fakat dışarıda içeride 30 derece sıcaklık varken küresel ısınmayada dikkat etmek lazım tabiki elektrik faturasınada
    ....................... makina çin malıdır
    .......................servisler bu konuda yeteneksizdirler siz kendiniz makinayı çözeceksiniz
    .......................makina kapalı alanda çalışmaya uygun değildir not: bukonuda kurutma makineleri bacalı değilse ki değil bütün hepsi aynı kokuyu yapacaktır kapalı alanda yani tezgah aldında perfonmansı düşer sıkıntı çıkarabilir......
    çok foksiyonlu kurutma özelliğiyoktur bu konuyu açıkça ben anlamadım otomatik kurutma dediğinizde kurutmadan makina durmuyor ilkbaşta 2.30 dk ile başlıyor çamaşırın kurumasına göre 30 dk kurutuyor 1.30dk dada makina çamaşırı kurutunca duruyor yani kurutma makinasında farkı ne anlamadım.... tavsiye ederim büyük kolaylık .... garantisüresini mutlaka uzatın ....çin meselesine fazla takılmayın bosch işini bilir...

• Üründen memnun kalmanıza sevindim, güle güle kullanın. Bence de güzel bir cihaz ama daha uygun bir fiyata satılması gerekiyor.
    Herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım, servislerimizin çoğu maalesef cahil.
  • selam yeni başlık açamadım o yüzden burada paylaşmak istedim ben bosch wvh28420eu tam kurutmalı model aldım 10 ay kadar oldu aslında çok memnunduk fakat su temizleme filitrte kapağını açamasınlar diye yapmışlar herhalde servisi aradık hemen gelemeyiz dediler bende açamadım bekliyoz bakalım kaç gün sonra gelecekler bu kapağın açmak için bir püf noktasımı var acaba bilen varsa ne olur anlatsın kafayı yiyecem yoksa
  • Önce tapalı hortumun ağzını açıp sonra da kapağı sola çevirerek açacaksınız. Hangi konuda takıldınız ki?
  • ürün hakkında hem olumlu hem olumsuz yorumlar var?

bunu mu alsam,sadece kurutma makınesı mı alsam karar veremedım...?

bide kullananlara sorum olucam...

örn.7 kg yıkama 4 kg kurutma dıyor...7 kılo çamaşır attım ve yıkadım ...kurutmak için 3 kg çıkarıp 4 kğ kurutup sonra diğer 3kğ ayrı atıp mı kurutucaz nasıl olucak?1 makıne yıkayıp 2 makıne mı kurutucaz...

aynı özellikte başka bi ürün var mı daha uygun fiyata?

şu anki en uygun fiyatı nedir?
    nerden almak daha uygun?
  • bugün bosch bayine gittim.

ürünün çin ve alman üretimi olmadığını yerli üretim olduğunu iddia etti...

ısrarla netten araştırdım böyleymiş desemde....

ürünün üretim yerını göremedım....sözüne itimat etmemi söyledi...

ve 2000 tl ye peşin verebileceğini söyledi....

eylülde yeni ürünler gelecekmiş aceba fiyatlarda nasıl bi değişiklik olur?

ocak 2011 de %40 kampanya vardı..yakında benzer bı kampanya olur mu aceba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nehir34

ürün hakkında hem olumlu hem olumsuz yorumlar var?

örn.7 kg yıkama 4 kg kurutma dıyor...7 kılo çamaşır attım ve yıkadım ...kurutmak için 3 kg çıkarıp 4 kğ kurutup sonra diğer 3kğ ayrı atıp mı kurutucaz nasıl olucak?1 makıne yıkayıp 2 makıne mı kurutucaz...

nerden almak daha uygun?

Aynen açıkladığınız gibi yapılıyor kurutma işlemi.

Aralıksız yıkama+kurutma için 4kg çamaşır dolduruyorsunuz.

7kg çamaşırı ise yıkanıp sıkıldıktan sonra yarısını çıkarıp 2 posta olarak kurutuyorsunuz.

Ürünün Çin imalatı olduğu arkasındaki etikette açıkça yazmaktadır. Sözkonusu bayi atıp tutacağına bir zahmet sattığı ürünün arkasındaki tip etiketine baksın.

Kurutmalı makinelerin satışı artarsa fiyat düşer, yoksa değişeceğini sanmıyorum pek.

• quote:

quote:

nerden almak daha uygun?

7kg çamaşırı ise yıkanıp sıkıldıktan sonra yarısını çıkarıp 2 posta olarak kurutuyorsunuz.

Ürünün Çin imalatı olduğu arkasındaki etikette açıkça yazmaktadır. Sözkonusu bayi atıp tutacağına bir zahmet sattığı ürünün arkasındaki tip etiketine baksın.

Kurutmalı makinelerin satışı artarsa fiyat düşer, yoksa değişeceğini sanmıyorum pek.

Alıntıları Göster

bugün siemens ve arçelik bayine de gittim...

arçelikte hem yıkayan hem kurutan ürün yok...

siemenste hem yıkayan hem kurutan ürün çin malıymış diğer ürünler alman malıymış...

simens te aynı şeyi söyledı fiyatlar hiç düşmez hep yükselir dedi..

ama sonuçta bayi bir an önce satmaya çalışır müşteriye...

• merhaba arkadaşlar,
    bu makine benim de yer darlığı ve kurutma ihtiyacı nedeniyle gözüme kestirdiğim bir cihaz. benim sorum da çamaşırın 4 kg olup olmadığını nasıl anlayacağımız yönünde. bunu gösteren bir tartı göstergesi fln var mı cihazda? makinenin yarısını doldurduğumuzda 3,5 kg oluyor ve yarım kilo bile önemli bence. buna göz kararı mı karar veriyoruz?
    yorumlar için de çok teşekkürler..
  • Merhaba arkadaşlar, bu makinede çamaşırı kurutmak için, göz kararı ayarlıyorsunuz yarıdan fazla koyunca bile (5 kg) tamamını kurutuyor problem olmuyor.

Daha önce bizim yaşadığımız koku problemi, taşınınca çözüldü. Makineyi ilk kullandığımız banyoda çamaşır makinesi dolabın içindeydi. Arkadan çıkan hava dolabın içinde sıkışıp, kapaklar açık olsa bile koku yapıyormuş. Şimdiki evde dolap falan yok. Çam. makinesi açıkta duruyor ve çok az bir koku yayıyor, rahatsız etmiyor. Keşke bu kadar sorun yaşamadan önce, teknik servis elemanlarını bu cihazla ilgili hizmet içi eğitimden geçirselerdi.

Makineden çok memnunum. Bir günde bir makine içi çam. yıkayıp kurutup kaldırıyorum. Elektriği de fazla etkilemedi. Saat 17-22 saatlerinde çam. kurutmayınca fatura fazla gelmiyor. Yeri dar olanlara ve çamaşır makinesini tezgah altı ya da dolapta kullanmayacaklara tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonsuzluk__

Merhaba arkadaşlar, bu makinede çamaşırı kurutmak için, göz kararı ayarlıyorsunuz yarıdan fazla koyunca bile (5 kg) tamamını kurutuyor problem olmuyor.

Daha önce bizim yaşadığımız koku problemi, taşınınca çözüldü. Makineyi ilk kullandığımız banyoda çamaşır makinesi dolabın içindeydi. Arkadan çıkan hava dolabın içinde sıkışıp, kapaklar açık olsa bile koku yapıyormuş. Şimdiki evde dolap falan yok. Çam. makinesi açıkta duruyor ve çok az bir koku yayıyor, rahatsız etmiyor. Keşke bu kadar sorun yaşamadan önce, teknik servis elemanlarını bu cihazla ilgili hizmet içi eğitimden geçirselerdi.

Makineden çok memnunum. Bir günde bir makine içi çam. yıkayıp kurutup kaldırıyorum. Elektriği de fazla etkilemedi. Saat 17-22 saatlerinde çam. kurutmayınca fatura fazla gelmiyor. Yeri dar olanlara ve çamaşır makinesini tezgah altı ya da dolapta kullanmayacaklara tavsiye ederim.

Benim ç.makinesi yerim mutfakta. banyoda yer yok ve mutfakta tezgahın altında. dolap sıkınıtısından dolayıda neredeyse tezgah altına sıkı geçme. benzer koku problemi bendede olurmu acaba ? lg 1480rds5 modeli su ile kurutma deniyor. bu modelin kurutma tekniği nasıl acaba ? benim mutfak tezgahın sıkılığından dolayı lg mi tercih etmeliyim?

• Bu başlığı okuduktan sonra neredeyse kesinleşen LG 9-6 kurutmalı çam. mak. tercihimi değiştirmeyi düşüyorum. 7-4 Kapasite olarak yetmeyebilir diyordum ama çok sıkıntı olmayabilirde aslında. Sadece önü açık dolap benzeri bir yuvaya gireceği için benzer koku sorunu olurmu, canımdan bezdirirmi diyorum şimdi...?
  • Kullanan arkadaslar yorumlarina devam edebilirlerse sevinirim ben de Mart ayinda almayi dusunuyorum..
  • Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

-- BOSCH WVH28420EU Logixx 7 Sensitive Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi -- Kullananlar

• Ürünü 1775 tl ye Elektro World'den 10 taksit 3 ay erteleme ile aldık.
    Bir aylık yoğun kullanım sonunda bulgular şunlardır:

Uygun program ile temizlik garantisi
    Beyazlar biraz sararıyor mu ne?
    Düşük sıcaklıkta kaliteli deterjan ile sıcak sudaki etkiye almak mümkün.
    7 kilogram yıkama için yeterli bir miktar. Mevsimine uygun kirli giysi miktarı küçük bir ailede bu rakamı aşmaz sanırım.
    Kurutmanın tam performans ile olması için makinenin bulunduğu yerin bir şekilde hava alıyor ve geniş olması lazım.
    Tam performans alamadığınız (cam ve kapının kapalı olduğu küçük mekanlarda ve 4 kilodan fazla çamaşır ile) kurutmalarda çamaşırlardaki nemi sererek 30 dakikada çıkarmak mümkün ya da doğrudan ütüye alabilirsiniz.
    Kurutma sonrasında çamaşırlar bariz bir şekilde daha kırışık, hatta çok kırışık. Kaliteli kumaşlarda (twill mesela) böyle bir durum yok.
    İlk kurutmada çamaşıların üzerindeki havlar dökülüyor. Ancak devam eden kurutmalarda böyle bir durum olmuyor.
    Kumaş yüzeyinde tüylenme veya topaklanma oluşmuyor.
    Elektrik faturası kurutma nedeni ile sanırım kabaracak. Zaten kabarmayan kalmadı. Resmi kullanım rakamlarına göre 4 kilogram çamaşırın yıkama ve kurutması 0,8 kw. Emin değilim terededüt eden kullanma kılavuzunu internetten indirir, bu bilgi orada bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuduk -- 12 Mayıs 2013; 2:17:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Bu cihazı kullananlar geri bildirimde bulunabilirler mi acaba? Nasıl gidiyor, memnun musunuz, problem var mı?

Ben kurutmalı çamaşır makinesi alacağım, bu modelle ilgileniyorum ama hangi bayiye gidip baksam arkasında "Made in China" ibaresini görüyorum, Alman üretimi de varmış bunun diyince, hayır yok cevabını alıyorum.. İşin aslı astarı nedir? Çin üretimini haliyle almak istemem..

Bir de Türkiye'de Logixx 7 sensitive yıkama+kurutma diye internet sayfalarına koydukları makine WVH28420 dükkana gidip bakınca üzerinde Avantixx yazıyor. Alman sayfasında 28440 > Avantixx Sensitive 7 diye geçiyor.. Bir üst model var 28540 Logixx Senisitive 7/4 Varioperfect. Ne sattıklarından haberleri yok??

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asimetrikos -- 12 Eylül 2013; 12:48:37 >
  • quote:

quote:

nerden almak daha uygun?

merhaba, bayilerde baktıklarımın arkasında hep çin üretimi olduğu yazıyor.. (bir üstteki mesajımı okuyabilirseniz...) oysa bu forumda bir başka başlık altında almanya üretimleri de çıktı deniyor.. piyasada bu modelin almanya üretimi de olduğu ne derece doğru bir fikriniz var mı? çin üretimi de olsa neticede bosch standartlarında üretimi yapılıyor diyerekten alabilir miyiz ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kileci63

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

@kileci63
    Hayırlı olsun makinanız güle güle kullanın. Candoğan üstad ya alman ya çin yapımı demiş. Yani çin ilginç geldi. Sizden ricam makinanın ne malı olduğunu bir zahmet kıyısına, köşesine veya belgelerine bakarak bize yazar mısınız? İyi günler..
    @Candoğan62
    Bosch artık yeni çıkardığı çamaşır makinalarına Powerwash 60' programını koymazken nasıl olmuşta 2-3 ay önce çıkardğı makinaya bu özelliği koymuş??? anlayabilmiş değilim. Uzun süredir vardı bu 5 kg. çamaşır için 1 saatlik program. Artık yok nedense? Bir fikriniz varmı bu konuda???

Teşekkür ederim, sağolun... Servis bugün geldi, makineyi kutusundan çıkardı ve kurulumunu gerçekleştirdi ... Ben de hemen nerede üretildiğini merak ettim ve ürünün arkasında "Made In Germany" yazısını görünce rahatladım :)... Yalnız daha servise sormadan "candogan62" beyin söylemini doğrular nitelikte bir açıklama geldi ustadan... Aynı ürünün Çin üretimi de mevcut, bu ürün hem Almanya'da hem de Çin'deki fabrikalarda eş zamanlı üretiliyor... Sizin şansınıza size Alman üretimi ürün gelmiş... Bu tamamen şans meselesi dedi usta ve ekledi "Gerçi ben her iki üretim arasında çalışırlığı etkileyecek bir fark olduğuna inanmıyorum" dedi... Sonuçta aynı testlerden geçirilerek tüketiciye sunuluyor bu ürünler diyerek gülümsedi :)... Makine baya baya ağır, 85 kg ağırlığa sahip ki bu da tamamen kullanılan çelik malzemeden kaynaklanıyormuş... Makinenin ilk kullanım öncesi yapılması gereken çamaşırsız temizleme işlemini kullanım klavuzuna göre gerçekleştirdik şimdilik... Gerek yıkama, gerekse sıkma (1400 devir) sırasında bana baya sessiz geldi ... Çamaşır yıkama performansından yıkayınca bahsedicem :)...

Merhaba, aynı makineden almayı düşünüyorum... Uzun süreli kullanıcısı olmanız dolayısıyla yorumlarınızı alabilir miyim? Nasıl gidiyor, memnun musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.