Şimdi Ara

Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Almayı Düşünenler Dikkatli Olsun (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
11.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Arçelik veya vestel in 4 programlı makinesini alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar bu yukarıda bahsedilen problemleri gostermeyen makineler mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plastik tabanlı makineler beş para etmez evde 4 programlısı var artık kullanmıyoruz bulaşık üzerinde ki yağ bu plastik tabana yapışıyor temizlenmeside zor çelik taban ve çelik filtreli makineleri tercih etmekte fayda var ayrıca fanlı kurutma yapanlarda göz önünde bulundurulmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinz Eugen

Plastik tabanlı makineler beş para etmez evde 4 programlısı var artık kullanmıyoruz bulaşık üzerinde ki yağ bu plastik tabana yapışıyor temizlenmeside zor çelik taban ve çelik filtreli makineleri tercih etmekte fayda var ayrıca fanlı kurutma yapanlarda göz önünde bulundurulmalı.

Yok hocam onla alakası yok. Sorun az su kullanımı ve düşük basınçla yıkama. Varsın ki makinem 3-5 kuruş fazla harcasın ama bulaşıklarım tertemiz çıksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: deli_yek

BHS den ürün alacaksanız dikkat etmeniz gereken tek şey ürün kodunun EU ile bitmesi olacaktır. Türkiye'de üretilen TR ile biten ürünleri tavsiye etmiyorum. Ciddi fark oluşabilen makinelerle şahit oldum zamanında.

Şu ezbere konuşmalarınız var ya inanın İLBER ORTAYLI nın meşhur sözünü getiriyor aklıma ... Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Almayı Düşünenler Dikkatli Olsun
    MADE IN GERMANY Olan ürünlerinde sonunda TR yazar .
    Ürün kodunun sonunda TR yazması ürünün TR de üretildiği anlamına gelmez ! Ürünün nerede üretildiği zaten etiketlerde yazıyor . Sonunda TR Yazıyorsa eğer o ürün TÜRKİYE ye gidecek ve panelinin Türkçe yazacağı anlamına gelir.

• WaLLkHaN1905 W kullanıcısına yanıt
    Çok dil dökmemiz gerek daha sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Çok dil dökmemiz gerek daha sanırım :)

İnternet aleminde 6-7 sene evvel beyaz eşya hakkında fikir alışverişinde bulunmayı bıraktım , o da bu forum sayesinde :)

Evinde alıp kullanmayan sadece etiket üzerindeki değerler ile şu dolabı al bu çamaşır ı al o bulaşığı al diyen insanları dikkate almamak gerektiğine inanıyorum.
    Kullanıcısı isen yorumlarını yap eyv ama kullanmadığın ürünün yorumlarını yapmak nasıl bi olay?

Sabah akşam 500T ile işe gidip gelen adam , 200binTL lik arabası olduğunu ve 100 km'de kaç litre benzin harcadığını yazıyor :)

Bu arkadaşta biyerden duymuş sonunda TR olunca Türkiye de üretildiğine inanmış .
  • WaLLkHaN1905 W kullanıcısına yanıt
    😀😀😀 hocam akşam akşam güldürdün yorumunla 👍 Maalesef internette bu hiç bitmeyecek bir sorun

• Hakem heyetinden sonuç çıktı ücret iadesine karar verilmiş.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Hadi bakalım hocam geçmiş olsun .

• Teşekkürler, şimdi sıra yeni makine arayışında.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Arçelik 6588 modeli çok güzel duruyor

• Evet ben de onu düşünüyordum ama incelediğimde hayal kırıklığı oldu bende, üst sepet bosch ile tamamen aynı fincan raflarını dörtten ikiye düşürmüşler kalitesi de berbat ötesi yeni rafların, incecik bir plastikten yapmışlar yamulup yumuluyor, sol tarafa da bosch gibi bıçaklık akseuarı koymuş, tavan fıskiyesini tıpkı bosch gibi yapmış ve üst sepetle ortak değil borusu ayrı çıkışları. Pervaneler de değişmiş dikkatimi çeken de üst sepet pervanesinden bir delik eksilmiş ve açılar sanki dikleşmiş biraz daha, alt sepet pervanesi de değişmiş. Sonuç olarak bosch'un üst sepeti o kadar kullanışsız ki arçelikte de gidip aynı sepetli ürünü almak pek içime sinmedi. Bu yüzden aklımdaki model 6364.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Teşekkürler, şimdi sıra yeni makine arayışında.

hocam aldınız mı makinayı
  • u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    Evet Arçelik 6488 modelini aldık.
  • quote:

yukardaki yorumlarınızda 6588 için olumsuz ifadeler vardı. fikrinizi değiştiren ne oldu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: u_g_o_189

quote:

yukardaki yorumlarınızda 6588 için olumsuz ifadeler vardı. fikrinizi değiştiren ne oldu acaba?

6488 aldık biz 6588 değil.

O mesajda bahsettiğim fincan raflarındaki kalitesizlik 6366 modeli içindi bu arada ben yanlış yazmışım model kodunu fakat geri kalan olumsuzluklar 6366 ve 6588 için aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 19 Temmuz 2017; 23:42:43 >
  • quote:

quote:

quote:

O mesajda bahsettiğim fincan raflarındaki kalitesizlik 6366 modeli içindi bu arada ben yanlış yazmışım model kodunu fakat geri kalan olumsuzluklar 6366 ve 6588 için aynı.

Denemek lazım aslında. Denemeden belli olmaz. Ama ben hiç 6488 modelini sevmiyorum hocam. Güzel makine ama 3. Cü sepet ortalanmış. Açıkçası 3. Cü sepet tamamen büyük olsa daha iyi olurmuş. Yalnız inox tam bir baş belası buzdolabım da inox her yeri parmak izi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

quote:

quote:

Denemek lazım aslında. Denemeden belli olmaz. Ama ben hiç 6488 modelini sevmiyorum hocam. Güzel makine ama 3. Cü sepet ortalanmış. Açıkçası 3. Cü sepet tamamen büyük olsa daha iyi olurmuş. Yalnız inox tam bir baş belası buzdolabım da inox her yeri parmak izi oldu.

Aslında üçüncü sepetin ortalanmış olması benim için avantaj ve sepetin tam genişlikte olduğu 6588 te üçüncü sepette aynı bosch gibi bir sistem var yani dönen bir pervane yok, bu yüzden de sevemedim o modeli ayrıca sepet yapısının da aynı bsh grubu gibi olmasından dolayı tercih etmedim. Sepetten veya iç dizayndan dolayı bir sıkıntı yok tamamen beğenerek aldık aslında :) yıkaması kurutması da iyi çıkarsa mükemmel olur. İnox konusunda bizim mutfaktaki her şey inox gerçekten dikkat etmek gerekiyor temizliğine.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

quote:

quote:

Aslında üçüncü sepetin ortalanmış olması benim için avantaj ve sepetin tam genişlikte olduğu 6588 te üçüncü sepette aynı bosch gibi bir sistem var yani dönen bir pervane yok, bu yüzden de sevemedim o modeli ayrıca sepet yapısının da aynı bsh grubu gibi olmasından dolayı tercih etmedim. Sepetten veya iç dizayndan dolayı bir sıkıntı yok tamamen beğenerek aldık aslında :) yıkaması kurutması da iyi çıkarsa mükemmel olur. İnox konusunda bizim mutfaktaki her şey inox gerçekten dikkat etmek gerekiyor temizliğine.

Ben ne desem boş olur önemli olan sizin beğenmeniz. Kurutma konusunda çok bir şey beklemeyin ama yıkama konusu önemli gerçekten.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.