Şimdi Ara

Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Almayı Düşünenler Dikkatli Olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
10.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nereden başlasam bilemiyorum ama kesinlikle rezaletin ötesinde. Kimseye de önermiyorum. Bir komşumda kalıyorum şuan. 2 programlı Bosch bulaşık makinesi var. Makineye bulaşıkları koydum. 2 programı var. Biri eko 50 biri yoğun 70. Makineye bulaşıkları koydum yoğun 70 de çalıştırdım. Zaten bulaşıklar az kirliydi. Genelde sadece kireçten sararmış bardakları koydum içine. Alt sepete de Mısır yanık artığı olan tencereyi koydum. En kaliteli Fairy bulaşık makinesi deterjanı koydum. Ona rağmen Mısır tenceresi olduğu gibi duruyordu. Onu ben elimde az bir şey ovalasam Yemin ederim çıkardı. Meraktan makine yoğun 70 de ön yıkama yaparken açayım neden temiz yıkamıyor diye merak ettim. Aaa o da ne aldığı su miktarı sadece filtresinin az bir şey üstüne gelmiş. Ve yoğun 70 de 50 derecede ön yıkama yapması gerekirken. Taş çatlasa 40 derece falandı. Makine sadece porselen eşyaların kirini ve yoğurt ayran gibi kolay kirleri çıkarabiliyor. Ve bugün yine az kirli bulaşıklar vardı. Yoğun 70 e bastım. Açtım içini su alması azdı. 4-5 çaydanlık ile su ekledim. Ön yıkaması 30 derece falandı bu sefer. Daha soğuktu. Sonra ana yıkamaya geçti. Deterjanı açtı. Sonra da suyu boşalttı durulama ara yıkama yapmadan. Su taşma emniyetine geçti. Şimdi makineyi kapatamıyorum kendini kitledi. Ve temiz yıkamamasının bir sebebi daha var hocam. Çok az basınçla yıkıyor. Makineyi sessiz çalışması için yıkama performansından ödün vermişler. Su ekledim. Yine aynı az basınç. Yazık vallahi. Biz batu25 hocam ile Bosch bulaşık makinelerinden memnun değiliz. Ha 11 sene evvelki 2 programlı Siemens bulaşık Makinem acayip temiz yıkıyor. Hatta o makinenin üst sepetine bardakların üstüne kocaman Dibi tutmuş Çelik tencere koyuyorum. Donuk yağ tavası koyuyorum. Yine tertemiz. Bosch un 10 sene evvel bulaşık makineleri çok iyiydi. Ama şimdikiler rezalet. Alırsanız belki pişman olursunuz. Bu markanın memnun olanları da vardır mutlaka ama ben batu hocamla memnun kalmadım.

Aldığı su da bu kadar maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28FAB8B9B -- 4 Mayıs 2017; 15:54:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar EU kodlu makinalar TR olalı çok zaman geçti ve o üretim yeri değil arkadaşında dediği gibi menü dilidir.

Çelik tabanlılar ithaldir ve bulaşık makinalarında kapağı açtığınızda elinizle tuttuğunuz yerin üst iç kısmında üretim yeri yazar.

Bugün Miele alarak şikayet eden insan da var; fakat aman miele almayın tüm ürünleri rezalet derse gülünç olur.

Beko alın Arçelik alın derken bu markalarda da şikayet var dolayısı ile şikayet varmı yokmusuna girersek makina alamaz elimizde yıkarız tüm kirlileri :)))

Bir şeyi eleştirirken 10 - 15 yılda bir defa bir markanın ürününü alıp şans eseri sıkıntı yaşadığında yerin dibine sokmaya çalışmak yanlış.

Altını çizerek söylüyorum bizim ülkemiz insanlarında şu var memnun değilse elimden gelen her yere bunu yazar çizer illaki aynı sorunla karşılaşan birileri de olacak elbet bunu görür ve hırsla o da yazar ama aynı markanın memnun müşterileri zaten memnun olduğundan yazma gereği duymadığından okurken hemen hemen her seferinde şikayet okursun.

Ben de ürün satıyorum, ayda ortalama 100/150 kişiye ürün veriyorum ve sizin dediğiniz gibi bir şey olsa o derecede memnuniyetsizlik elbette bu sorunlar bize de yansırdı, biz de sorunlu olarak bildiğimiz cihazı satmazdık kimseye. Benim ana konumdan bakın lütfen aldıkları Siemenslerden kaç kişi şikayetçi.. Lütfen bir sorun yaşadınız diye Tüm markayı bu şekilde yorumlamayın; marka ne olursa olsun bu baştan yanlış.

Amacım tartışma yaratmak değil ama şu forumda bu tarz markayı direkt yerle bir etme maksatlı başlık görmekten sıkıldım. Ürünle ilgili sorununu yazarsın, dikkate alanlar olur olmaz şikayetvara yazarsın gelir makinanı değiştirirler bsh ta eğer sıkıntılı ise.
  • Şunu anladım ki 2 programlısı da aynıymış 7 programlısı da, bulaşık makinesinde tasarruftan ziyade temizliğe önem vermesi gerek bosch'un ama deneyimlediğimiz kadarıyla tasarruf tercih edilmiş. Zaten makineye hijyen diye bir fonksiyon koyarak kendileri de normalde ne kadar hijyenik olmayan şekilde yıkadığını bir nevi ispatlıyor özellikle eko programda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Şunu anladım ki 2 programlısı da aynıymış 7 programlısı da, bulaşık makinesinde tasarruftan ziyade temizliğe önem vermesi gerek bosch'un ama deneyimlediğimiz kadarıyla tasarruf tercih edilmiş. Zaten makineye hijyen diye bir fonksiyon koyarak kendileri de normalde ne kadar hijyenik olmayan şekilde yıkadığını bir nevi ispatlıyor özellikle eko programda.

Maalesef hocam. Bir de makinede yük sensörü var güya içi doluyken bu kadar az su alıyorsa içi az doluyken veya boşken düşünemiyorum bile. Beko ya Arçelik e laf atılır forumda yüzüne bakılmaz ama Bosch u geçtiler şuan.

• Kullandığınız makineye bakıp, bir markanın tüm ürünlerine toptan rezalet demek, ekşi sözlükte açılan başlıklar gibi, son dönemde moda oldu bu forumda da. Ve bana göre çok da doğru değil. Servisini eleştirebilirsiniz, müşteri memnuniyetine başınıza gelen olaya göre rezalet demeniz de anlaşılır. Ama o markanın tüm makineleri nasıl rezil olabilir ki? Bence daha makul ve soğukkanlı yorumlar yazmak, daha faydalı olacaktır.

Ben de kendi evimde 5.5 yıldır bosch bulaşık makinesi kullanıyorum. Modeli de SMS 69T68. Eski makinelere göre az suyla yıkıyor evet. Ama hiçbir zaman da içini açıp çaydanlıklarla su dökerek makineyi, su taşma emniyetine geçecek duruma getirmedim. Kullanmaya başladığımdan beri kurutması dışında bir problem yaşamadım. Enerji tasarruflu makinelerin neredeyse hepsi, kurutma konusunda eskileri gibi başarılı değil. Ama yıkama konusunda size katılmıyorum.

20 küsür yıllık arçelik leydi de kullanıyoruz, 1995 yılında aldığımız bosch bulaşık makinesini de, geçen yaz aldığımız electrolux bulaşık makinesini de. Hepsi farklı evlerde. Çelik tencerelerde pırıl pırıl yıkayamama durumu, bu saydığım makinelerin hepsinde olabiliyor.

Ayrıca, yıllar önce, muhtemelen kimya sektöründe olan bir arkadaş forumda, yağ ve protein artıklarının en iyi 50 derecede çözündüğünü, sıcaklığı 70 derecelere çıkartmanın pek de fayda etmeyeceğini, yabancı kaynaklı grafiklerle forumda paylaşmıştı. Ben de bu yazıdan sonra eco 50 programını daha sık kullanmaya başladım. 60-70 derecelerle eco 50 programı arasında yıkama açısından çok büyük farklar gözlemlemedim. Auto 65-75'in kurutması daha iyi ama.

diğer konu da, fairy platinium, en çok köpüren, durulaması en zor ve benim bu açıdan hiç memnun kalmadığım bir deterjan. evdeki fairy biter bitmez, toz deterjan-tuz-parlatıcı 3lüsüne geçmeyi düşünüyorum ki en iyi performans için tüm firmalar, bunların ayrı ayrı kullanılması gerektiğini belirtiyorlar kullanma kılavuzlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 5 Mayıs 2017; 23:16:46 >

• Ben o sensörlerin doğru çalıştığını hiç sanmıyorum misal sensörün temiz diyip tahliye yapmadan deterjanı alıp ana yıkamaya geçtiği suya bakın

Sonra da gel bu makinenin yıkadığı bardaklardan su iç tencerelerden tabaklardan için rahat ede ede yemek ye

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Kullandığınız makineye bakıp, bir markanın tüm ürünlerine toptan rezalet demek, ekşi sözlükte açılan başlıklar gibi, son dönemde moda oldu bu forumda da. Ve bana göre çok da doğru değil. Servisini eleştirebilirsiniz, müşteri memnuniyetine başınıza gelen olaya göre rezalet demeniz de anlaşılır. Ama o markanın tüm makineleri nasıl rezil olabilir ki? Bence daha makul ve soğukkanlı yorumlar yazmak, daha faydalı olacaktır.

Ben de kendi evimde 5.5 yıldır bosch bulaşık makinesi kullanıyorum. Modeli de SMS 69T68. Eski makinelere göre az suyla yıkıyor evet. Ama hiçbir zaman da içini açıp çaydanlıklarla su dökerek makineyi, su taşma emniyetine geçecek duruma getirmedim. Kullanmaya başladığımdan beri kurutması dışında bir problem yaşamadım. Enerji tasarruflu makinelerin neredeyse hepsi, kurutma konusunda eskileri gibi başarılı değil. Ama yıkama konusunda size katılmıyorum.

20 küsür yıllık arçelik leydi de kullanıyoruz, 1995 yılında aldığımız bosch bulaşık makinesini de, geçen yaz aldığımız electrolux bulaşık makinesini de. Hepsi farklı evlerde. Çelik tencerelerde pırıl pırıl yıkayamama durumu, bu saydığım makinelerin hepsinde olabiliyor.

Ayrıca, yıllar önce, muhtemelen kimya sektöründe olan bir arkadaş forumda, yağ ve protein artıklarının en iyi 50 derecede çözündüğünü, sıcaklığı 70 derecelere çıkartmanın pek de fayda etmeyeceğini, yabancı kaynaklı grafiklerle forumda paylaşmıştı. Ben de bu yazıdan sonra eco 50 programını daha sık kullanmaya başladım. 60-70 derecelerle eco 50 programı arasında yıkama açısından çok büyük farklar gözlemlemedim. Auto 65-75'in kurutması daha iyi ama.

diğer konu da, fairy platinium, en çok köpüren, durulaması en zor ve benim bu açıdan hiç memnun kalmadığım bir deterjan. evdeki fairy biter bitmez, toz deterjan-tuz-parlatıcı 3lüsüne geçmeyi düşünüyorum ki en iyi performans için tüm firmalar, bunların ayrı ayrı kullanılması gerektiğini belirtiyorlar kullanma kılavuzlarında.

Haklı olabilirsiniz. Ama yazımın sonunu okumamışsınız. Memnun olanları da vardır ama ben Batu25 hocamla memnun kalmadım dedim.

Sizin makinede belki çok kirli eşyalar yıkamadığınız için memnunsunuz. Bulaşıkları sudan geçiriyor musunuz?geçirmediğiniz zaman deneyin o zaman belki sizde memnun kalmazsınız. Ha makineyi tıkar diyeceksiniz belki. Ama ben elimde bulaşıkları kabaca ovalayıp makineye koyduğum zaman o zaman bulaşık makinesinin tasarrufunun az suyla yıkamasının tasarrufunun ne önemi kalır ki?

Arkadaşın yemek artığı konusunda dediğini bilemem. Ama deterjanlar daha yüksek ısılarda daha iyi çözüldüğü için daha da hijyenik olsun diye 70 dereceyi kullandım. Ama makine o programda bile bu kadar tasarruf ediyor. Bir anlamı da yok gerçi. Bu kadar az su aldığı sürece. Az basınçla yıkadığı sürece.

• quote:

Ben o sensörlerin doğru çalıştığını hiç sanmıyorum misal sensörün temiz diyip tahliye yapmadan deterjanı alıp ana yıkamaya geçtiği suya bakın

Sonra da gel bu makinenin yıkadığı bardaklardan su iç tencerelerden tabaklardan için rahat ede ede yemek ye

Ben de inanmadığım için az yükte içi boşken kim bilir ne olur diye dedim zaten. Bu nedir yahu buna mi Temiz diyormuş sensörler rezalet ve acayip az su almış

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Kullandığınız makineye bakıp, bir markanın tüm ürünlerine toptan rezalet demek, ekşi sözlükte açılan başlıklar gibi, son dönemde moda oldu bu forumda da. Ve bana göre çok da doğru değil. Servisini eleştirebilirsiniz, müşteri memnuniyetine başınıza gelen olaya göre rezalet demeniz de anlaşılır. Ama o markanın tüm makineleri nasıl rezil olabilir ki? Bence daha makul ve soğukkanlı yorumlar yazmak, daha faydalı olacaktır.

Haklı olabilirsiniz. Ama yazımın sonunu okumamışsınız. Memnun olanları da vardır ama ben Batu25 hocamla memnun kalmadım dedim.

Sizin makinede belki çok kirli eşyalar yıkamadığınız için memnunsunuz. Bulaşıkları sudan geçiriyor musunuz?geçirmediğiniz zaman deneyin o zaman belki sizde memnun kalmazsınız. Ha makineyi tıkar diyeceksiniz belki. Ama ben elimde bulaşıkları kabaca ovalayıp makineye koyduğum zaman o zaman bulaşık makinesinin tasarrufunun az suyla yıkamasının tasarrufunun ne önemi kalır ki?

Arkadaşın yemek artığı konusunda dediğini bilemem. Ama deterjanlar daha yüksek ısılarda daha iyi çözüldüğü için daha da hijyenik olsun diye 70 dereceyi kullandım. Ama makine o programda bile bu kadar tasarruf ediyor. Bir anlamı da yok gerçi. Bu kadar az su aldığı sürece. Az basınçla yıkadığı sürece.

Yok sonuna kadar okudum. Ben zaten sizin makineyi neden beğenmediğinizi sorguluyor ya da karşı çıkıyor değilim. Karşı çıktığım "boschun şimdiki makineleri rezalet" ifadeniz. Yoksa elbette ki memnun kalmayabilirsiniz.

Hocam ben bulaşıkları asla sudan geçirmem. Hatta anneme de bunu söylemekten gına geldi ama sonunda başardım. O da sudan geçirmiyor. Kağıt havlu ya da peçete ile sadece kaba kirini, ya da büyük yemek artıklarını sıyırıyorum çöp sepetine. Kirlilik konusuna gelince. Aşırı kirli bulaşığım çok çıkmıyor. Ama tek yaşadığım için makine 1 haftada hatta bazen 10 günde dolabiliyor. Bu durumda 3-4 gün bekleyip makine çalışmadığında, sadece ön yıkama yaptırıyorum ki içinde iyice kurumasın bulaşıklar. Ailem geldiğinde yanıma, nerdeyse her gün yıkanıyor ve o zaman çok da kirli bulaşıklar çıkıyor. Dediğim gibi, çeliktencerlerde zaman zaman pırıl pırıl yıkanmama durumu oluyor. Ama ben bu durumu, bi önceki mesajımda bahsetttiğim farklı makinelerde de gördüm.

Eski makinelerin yıkama-duruluma-kurutma performansının çok daha iyi olduğunu ben de sık sık dile getirdim. Getiriyorum da. Ama yeni makinelerin bahsettiğiniz kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ki ben de kullandığım makinenin kurutmasından çok hayal kırıklığına uğramıştım. ve bırda sık sık dile getirmiştim. BSH grubunun kurutma performansı iyi değil diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 5 Mayıs 2017; 23:39:26 >

• Evet buna temiz diyor sensörler kirli diyebilmesi için katranlı tencere tava koymak gerekiyor galiba hayır aşırı kirli koyunca da güzel yıkasa bi şey demicem de yok onu da beceremiyor.

• quote:

Evet buna temiz diyor sensörler kirli diyebilmesi için katranlı tencere tava koymak gerekiyor galiba hayır aşırı kirli koyunca da güzel yıkasa bi şey demicem de yok onu da beceremiyor.

Katranlı tencere . Ne diyeyim artık umarım iade eder kurtulursunuz. Bosch diyerek alıyoruz şuna bakar mısın arkadaş set üstü ocaklarında patlama riski. Bulaşık makinelerinde yangın riski. Çamaşır kurutma makinelerinde yangın riski. Sıra da çamaşır makinelerine gelecek herhalde bu gidişle. Bundan sonra Bosch mu asla. Çevremdeki tanıdığım insanları uyaracağım Bosch almasınlar. Gitsin arçelik Beko alsınlar en azından yerli malı. Müşteri hizmetleri daha iyi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Yok sonuna kadar okudum. Ben zaten sizin makineyi neden beğenmediğinizi sorguluyor ya da karşı çıkıyor değilim. Karşı çıktığım "boschun şimdiki makineleri rezalet" ifadeniz. Yoksa elbette ki memnun kalmayabilirsiniz.

Hocam ben bulaşıkları asla sudan geçirmem. Hatta anneme de bunu söylemekten gına geldi ama sonunda başardım. O da sudan geçirmiyor. Kağıt havlu ya da peçete ile sadece kaba kirini, ya da büyük yemek artıklarını sıyırıyorum çöp sepetine. Kirlilik konusuna gelince. Aşırı kirli bulaşığım çok çıkmıyor. Ama tek yaşadığım için makine 1 haftada hatta bazen 10 günde dolabiliyor. Bu durumda 3-4 gün bekleyip makine çalışmadığında, sadece ön yıkama yaptırıyorum ki içinde iyice kurumasın bulaşıklar. Ailem geldiğinde yanıma, nerdeyse her gün yıkanıyor ve o zaman çok da kirli bulaşıklar çıkıyor. Dediğim gibi, çeliktencerlerde zaman zaman pırıl pırıl yıkanmama durumu oluyor. Ama ben bu durumu, bi önceki mesajımda bahsetttiğim farklı makinelerde de gördüm.

Eski makinelerin yıkama-duruluma-kurutma performansının çok daha iyi olduğunu ben de sık sık dile getirdim. Getiriyorum da. Ama yeni makinelerin bahsettiğiniz kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ki ben de kullandığım makinenin kurutmasından çok hayal kırıklığına uğramıştım. ve bırda sık sık dile getirmiştim. BSH grubunun kurutma performansı iyi değil diye...

Bahsedildiği kadar kötü değil derken kimse durduk yere bir makineye rezalet demez hocam.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Sİz bir makineye değil, markanın tüm makinelerine demişsiniz. Benim eleştirim bu.

Bu fotolardaki cam eşyalar gibi bir durumla hiç karşılaşmadım. Çelik tencerelerin tabanları ise bende de zaman zaman sizin gönderdiğiniz fotoların bazılarında görünen gökkuşağı rengiyle çıkabiliyor. Tıpkı, 1995te aldığımız bosch, önceki mesajlarda yazmayı unuttuğum 2004te aldığımız bosch ve 20 küsür yıllık arçelik leydide çıkabildiği gibi.
  • Hocam keşke alıntı yapmasaydınız fotoğraflar fazla zaten sayfada kirlilik oluşuyor. Düzenlenleyebilirseniz mesajı iyi olur.

Bir makine yıkanan bulaşıktan temiz bir şeye rastlamayınca insan ne kadar salak yerine konduğunu anlıyor. Az para olsa yine bir şey demicem de neredeyse asgari ücret parasına alınan makinenin böyle yapmasının bir izahı yok bence. İyi yıkayanını almak için servet mi dökmek gerek basit bir bulaşık makinesine. 10 yıl önce 900₺ ye alınan makine A sınıfı gayet de güzel yıkıyor. Çok mu zor öyle makineler yapmak yani illaki 20-30 litre su harcamasına gerek yok bir makinenin temiz yıkaması için. Tasarruf diye 3-4 litrenin hesabını yapıp milleti satarken soyup sonra da böyle makinelerle baş başa bırakmanın bir anlamı yok. 10 yerine 13-14 litre su kullansın temiz yıkasın böyle konulara insanlar kafa yormak zorunda kalmasın.

•  Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Almayı Düşünenler Dikkatli Olsun

Bu da yıkadığı müthiş bulaşıklar

• quote:

Sİz bir makineye değil, markanın tüm makinelerine demişsiniz. Benim eleştirim bu.

Bu fotolardaki cam eşyalar gibi bir durumla hiç karşılaşmadım. Çelik tencerelerin tabanları ise bende de zaman zaman sizin gönderdiğiniz fotoların bazılarında görünen gökkuşağı rengiyle çıkabiliyor. Tıpkı, 1995te aldığımız bosch, önceki mesajlarda yazmayı unuttuğum 2004te aldığımız bosch ve 20 küsür yıllık arçelik leydide çıkabildiği gibi.

Ben de fairy'de sizin bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmıyorum, siz kendi tutumunuzu düzelttikten sonra insanların tutumuna geçmelisiniz bence eleştirdiğiniz konuda kendiniz çelişkiye düşüp tutarsızlık yaşıyorsunuz

• bence bu makinede sorun var. dediğim gibi 2011 de aldım ben de bu tasarruflu bosch. Gerçi benimki en üst segmentiydi. Ama bu fotolardaki gibi bardak ve çay tabağı ile hiç karşılaşmadım.
  • quote:

Hocam keşke alıntı yapmasaydınız fotoğraflar fazla zaten sayfada kirlilik oluşuyor. Düzenlenleyebilirseniz mesajı iyi olur.

Bir makine yıkanan bulaşıktan temiz bir şeye rastlamayınca insan ne kadar salak yerine konduğunu anlıyor. Az para olsa yine bir şey demicem de neredeyse asgari ücret parasına alınan makinenin böyle yapmasının bir izahı yok bence. İyi yıkayanını almak için servet mi dökmek gerek basit bir bulaşık makinesine. 10 yıl önce 900₺ ye alınan makine A sınıfı gayet de güzel yıkıyor. Çok mu zor öyle makineler yapmak yani illaki 20-30 litre su harcamasına gerek yok bir makinenin temiz yıkaması için. Tasarruf diye 3-4 litrenin hesabını yapıp milleti satarken soyup sonra da böyle makinelerle baş başa bırakmanın bir anlamı yok. 10 yerine 13-14 litre su kullansın temiz yıkasın böyle konulara insanlar kafa yormak zorunda kalmasın.

Düzelttim. Aynen çok haklısınız

• quote:

quote:

Ben de fairy'de sizin bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmıyorum, siz kendi tutumunuzu düzelttikten sonra insanların tutumuna geçmelisiniz bence eleştirdiğiniz konuda kendiniz çelişkiye düşüp tutarsızlık yaşıyorsunuz

• quote:

quote:

Fairy ile ilgili bu forumda benim haricimde onlarca kişi yazdı zor durulandığını ve aşırı köpürdüğünü. O nedenle tutarsızlık yaptığımı düşünmüyorum.

Sİze hatalı bir makine gelmesi, bir markanın tüm makinelerini rezil yapmaz. Siz şu an hırsınızı çıkaracak yer arıyorsunuz makineniz bozuk diye. O nedenle uzatmayacağım. Umarım sorununuz çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 6 Mayıs 2017; 0:27:0 >

• quote:

quote:

quote:

Fairy ile ilgili bu forumda benim haricimde onlarca kişi yazdı zor durulandığını ve aşırı köpürdüğünü. O nedenle tutarsızlık yaptığımı düşünmüyorum.

Sİze hatalı bir makine gelmesi, bir markanın tüm makinelerini rezil yapmaz. Siz şu an hırsınızı çıkaracak yer arıyorsunuz makineniz bozuk diye. O nedenle uzatmayacağım. Umarım sorununuz çözülür.

Fairy hakkında yazanlar olunca sıkıntı olmuyor da bosch hakkında yazan olunca neden sıkıntı oluyor hocam onu açıklarsanız daha iyi olur. O da kullanıcı yorumu ki sizin de yaptığınız gibi bizimkiler de kullanıcı yorumu. Siz nasıl ki fairy en çok köpüren, en zor durulanan deterjan diyebiliyorsanız ben de bosch en kötü yıkayan makinelerden biridir gayet rahat diyebiliyorum. Bu arada evet gerçekten çok sinirliyim bu konuda ve kırıcı oluyorsam kusuruma bakmayın, saygılar...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.