Şimdi Ara

Bosch KGN86AI42N ve Siemens KG86NAI42N (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
14
Favori
66.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigitmete kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ürün hangi şehre teslim olacak?
    Kart kullanırsak hangi banka kartını kullanırız?
    PM olarak iletirseniz yardımcı olabilirim.
  • arkadaşlar merhaba bende yeni ev için beyaz eşya bakıyorum bu ürün büyüklük olarak dikaktimi çekmişti fakat yorumları okuyunca resmen soğudum kesinlikle almaktan vazgeçtim ama buzdolabı için tavsiyede bulunabilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Merhaba,

İlk kurulduğu anda veya bazen dolap tam modda çalışırken ses yükseliyor. Bu servisinde dediği normal ve zaten sizde de olduğu gibi bir kaç günde normale dönüyor iş.

Yazın bazen aşırı sıcaklarda alarm çalıyor hatta o zamanda makine kendini en üst seviyede çalıştırıyor ve normalden fazla ses yapıyor.

İlk üretim NAI42 lerde fan sesi problemi yaşayan 2 müşterim oldu, 1 tane de benden almayan birine servis açtırıp fan motorlarını değiştirttik sorun düzeldi.

Fakat şuanki yeni satın alınan ( fabrikadan gelen ) ürünlerde böyle bir fan sesi problemi yok.

Maalesef bir çoğumuz sorun giderilse de (bakın siz yukarıda problemim geçti demişsiniz dönüp yazmışsınız) dönüpte şikayetini veya videosunu kaldırmıyor.

ben çok kişi biliyorum makinenin sıfırını veriyorlar adam dönüp oraya yazmıyor marka bana sıfır cihaz verdi diye, neden çünkü onun problemi halloldu fakat o şikayet 1000lerce defa görülüyor.

Aynı bu siemens kurutmalarda yıllık bakım varmış servis geliyormuş 250 tl istiyormuş dedikleri gibi.

Bu parayı veren varmı? varsa makbuzu yayınlayın dedik kimseden gık çıkmadı =))))

Maalesef burada da olduğu gibi her ortamda satış yapan benim gibi arkadaşlar var, ben aleni yapıyorum işim bu zaten. fakat kimileri de gizli satıcı bunu fark edemiyorsun çoğu zaman sana birşey kötü veya çok iyi algısı yaratıyorlar.
    hocam bizim sesler sıcak havalarda devam ediyor, kışın azalıyor, ağustos ta aynı arkadaş sesten rahatsız olacaktır, dolabın tasarımına lafım yok 10 numara, ama hiç bir markanın aşığı değiliz, kusurlarını da yazacağız ki hem firma kendine çeki düzen versin, hem de alıcılar için fikir olsun. zira ben genelde en güzel bilgileri forumlardan alıyorum. size de bayi olarak tavsiyem burada aldığınız geri bildirimleri firmaya objektif biçimde aktarmanızdır.

• staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    Hocam bize gelen bir durum yok işte, mesela size ürünü ben satmış olsam bu şikayeti bayilere özel vip servis diye bir kısım var oraya aktarır takip ederim.
    Siz böyle bir destek aldınız mı satın aldığınız yerden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Hocam bize gelen bir durum yok işte, mesela size ürünü ben satmış olsam bu şikayeti bayilere özel vip servis diye bir kısım var oraya aktarır takip ederim.
    Siz böyle bir destek aldınız mı satın aldığınız yerden?
    Servis merkezini aradım, onun dışında işten güçten ben de takip etmedim ( biraz da uzun garanti süresine güvendiğim için çok umursamadım).

• staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    Günaydın,
    Doğrudur bu sizin değil bizlerin işi zaten hocam. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Nereden aldınız peki? Geçen senenin fiyatına benziyor?

Yalnız bu dolap A++ sınıfı yıllık tüketim 370 kw. Hacim 630 lt

Bosch A+++ tüketim 252 kW . Hacim 682 lt.

Edit: Arçelik’i de inceledim Malzeme kalitesi olarak Bosch tan çok önde. Şaşırdım doğrusu Bosch un yenileri çok kalitesiz.
    Dün Agora'da inceledim, Arçelik kesinlikle Siemensten geriydi. Hacim konusu vs değil plastik kokusu, led aydınlatma, kapaktaki raflar olarak arçelik bana zayıf geldi. Yine aynı şekilde fiyatı 4535tl taksit-peşin fiyat. Taksitte vade farkı almıyorlar. Yalnız teşhir ürünü için geçerliymiş... Onu da bu ürünü alırsanız o fiyat dedi. Tamam bu model olacak da bu ürün derken teşhir ürünü mü diyince evet dedi satıcı.

Bana kalırsa siemens tercih edilir arçelik 2630 dansa. Siemens almayı düşünüyordum, forumdan Serdar Bey de fiyat verdi. Bosch KGN86AI42N ile fiyat kıyaslaması yapınca Bosch biraz daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: orenton

Dün Agora'da inceledim, Arçelik kesinlikle Siemensten geriydi. Hacim konusu vs değil plastik kokusu, led aydınlatma, kapaktaki raflar olarak arçelik bana zayıf geldi. Yine aynı şekilde fiyatı 4535tl taksit-peşin fiyat. Taksitte vade farkı almıyorlar. Yalnız teşhir ürünü için geçerliymiş... Onu da bu ürünü alırsanız o fiyat dedi. Tamam bu model olacak da bu ürün derken teşhir ürünü mü diyince evet dedi satıcı.

Bana kalırsa siemens tercih edilir arçelik 2630 dansa. Siemens almayı düşünüyordum, forumdan Serdar Bey de fiyat verdi. Bosch KGN86AI42N ile fiyat kıyaslaması yapınca Bosch biraz daha ucuz.

Alıntıları Göster
    Merhabalar,
    Buradaki kullanıcı adınızdan tabi çıkarmak zor ama :)
    Telefonumdan ulaşırsanız fiyat hususunda yardımcı olmak isterim size, madem İzmirdeyiz yabancıya gitmeyelim birbirimizin ihtiyacını görelim. :)
    Serdar Çetin 05533976676 dan ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• orenton kullanıcısına yanıt
    Siemensi hele hele 2630 dan nasıl kaliteli buldunuz anlamadım? LG GR F702 HLHU deseniz anlarım ama asla Ne Siemens ne Bosch ne de Profilo Arçelik’ten kaliteli değil. İsterseniz kapıkolundan raflara, tutma kolundan içindeki plastik saklama gözlerine kadar inceleme fotolarını 10 larca paylaşabilirim.

4200 tl peşine Sıfır kutusunda önümde beraber açtık, teşhir ürünü sokmam eve asla.Ama kampanya bitti tabi, şimdi o fiyatlara teşhiri bulan öpüp başına koysun..

• autolover A kullanıcısına yanıt
    Bu benim şahsi görüşümdür, yanlış anlaşılmasın güle güle kullanın arçeliği yermek değil niyetim. Bahsetmiş olduğum gibi kıyaslama yapıldığında plastik kokusu arçelikte bariz şekilde belliydi. Ledler sanırım hacme bağlı olarak daha az(parlaklık değil) kapaktaki raflar daha basitti. Burda marka fanboyluğu yapmaktan ziyade kendi kriterlerime göre kıyaslama yapmaktayım ve bunlarda arçelik düşüktü. Nitekim ses desibeli, harcanan enerjiden vs bahsetmiyorum. Dediğiniz gibi fiyatlar epey yüksek, iyi düşünüp almak gerek.

• Arkadaşlar merhaba,
    Siemens KG76NDI30N model buzdolabı kullanan var mı? Sesi nasıl? Evde 6 aylık bir buzdolabı var aşırı sesli, onu geri vereceğim bu modeli alacağım. Lütfen yardımcı olun.
  • Siemens KG86NAI42N Cuma günü en uzun gece indiriminden alındı.

Pazertesi horoz lojistik tarafından ikici kattaki dairede ki mutfağa kadar getirildi. Ambalji elemanlar tarafından açılıp cihaz birlikte kontrol edildi.

Akabinde cihaz saglam ( yani dıştan vuruk darbe vb. olmadigina dair ) teslim edildi evrağı imzalatilip elemanlar ambalaj malzemelerini toplayıp gitti.

Bu konuda önemli hususlardan biri mümkünse cihazin ambalajlı ölçülerini öğrenip kapılardan geçtiğine emin olun. Benim cihaz daire kapısı önünde ambalajından çıkarılıp içeri alındı. Çok şükür darbe vb yoktu.

Anyi gün kurulum istediğim için gün içerisinde servis elemanı tarfından arandım cihaz gelince aramam istendi. Aradıktan 30 dk sonra servis gelip cihazı tanıtıp çalışırdı.

Ilk çalışmada cihaz gayet sessiz ve güzel çalıştı. Fakat temizliği yapilip malzemeler yerleştirildikten sonra dolap youtube daki meşhur video daki gibi çalışmaya ötmeye başladı.

Soğutucu bölümüne derede yerkestirdigimde ortalama 10 derecelerdeydi.

Dereceyi içinde bırakıp sabahi bekledim. Sabah kontrol ettiğimde o ses gitmiş dolap normal çalışmaya başlamıştı. Sogutucu sıcaklığı ise 2 derece dondurucu sıcaklığı da - 17 civarındaydı. ( Cihaz ayarları +4 / - 18 )

Bu arada eski dolabim bosch markaydı. Ondada özellikle dondurucu bölümüne ilk yiyecek yerleştirildiğinde cihaz bir süre alarm veriyor normalinden fazla çalışıyordu. Benim tahminim cihaz ilk çalıştığında gelen o ses cihazın tam kapasite çalismasindan ve içindeki gıdaları istenilen sıcaklığa getirmekte zorlangindan kaynaklı.

Ayrica boschun farklı bir modeli ablamda mevcut. Onunda mutfağı yazın çok sıcak olduğu için sık sık cihazın alarmı öter.

Ben bu işin cihazın uzmanı değilim ama benim tahminim ortam sıcaklığı cihazın çalışmasına uygun olmadığın da ve cihaz aşırı yüklendiğinde bu tür sesler çıkarıyor. Tabii kastettiğim böyle gidip gelen sesler için.

Gelelim cihazın tasarım ile ilgili kismina;

1. Dondurucu kısmı yeterli ve kullanışlı fakat fazla dondurulmuş gıda stoklaysalar için yeterli olmayabilir.

2. Dondurucuda aydınlatma yok sebebini çözemedim.

3. Soğutucu kısmının hacmi gayet büyük ve iyi düzenlenmiş.

4. Soğutucu kısmında raflar arası bana kalırsa dar. Özellikle yemekleri tencere ile saklayanlar için derin tencereler sorun olabilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Zaten dolap dün geldi. Zaman geçtikçe değerlendirme yaparım. Sorusu olan olursa da yardımcı olmaya çalışırım

Bosch KGN86AI42N ve Siemens KG86NAI42N

• autolover A kullanıcısına yanıt
    arçelik bayisinden aldım kampanya vardı..
    eski dolabı getirene..
  • yigitmete kullanıcısına yanıt
    Güzel seçim ve iyi bir açıklama olmuş, bunu bir kullanıcı olarak paylaştığınız için teşekkürler.

İyi günlerde sorunsuz kullanmanızı dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitmete

Siemens KG86NAI42N Cuma günü en uzun gece indiriminden alındı.

Pazertesi horoz lojistik tarafından ikici kattaki dairede ki mutfağa kadar getirildi. Ambalji elemanlar tarafından açılıp cihaz birlikte kontrol edildi.

Akabinde cihaz saglam ( yani dıştan vuruk darbe vb. olmadigina dair ) teslim edildi evrağı imzalatilip elemanlar ambalaj malzemelerini toplayıp gitti.

Bu konuda önemli hususlardan biri mümkünse cihazin ambalajlı ölçülerini öğrenip kapılardan geçtiğine emin olun. Benim cihaz daire kapısı önünde ambalajından çıkarılıp içeri alındı. Çok şükür darbe vb yoktu.

Anyi gün kurulum istediğim için gün içerisinde servis elemanı tarfından arandım cihaz gelince aramam istendi. Aradıktan 30 dk sonra servis gelip cihazı tanıtıp çalışırdı.

Ilk çalışmada cihaz gayet sessiz ve güzel çalıştı. Fakat temizliği yapilip malzemeler yerleştirildikten sonra dolap youtube daki meşhur video daki gibi çalışmaya ötmeye başladı.

Soğutucu bölümüne derede yerkestirdigimde ortalama 10 derecelerdeydi.

Dereceyi içinde bırakıp sabahi bekledim. Sabah kontrol ettiğimde o ses gitmiş dolap normal çalışmaya başlamıştı. Sogutucu sıcaklığı ise 2 derece dondurucu sıcaklığı da - 17 civarındaydı. ( Cihaz ayarları +4 / - 18 )

Bu arada eski dolabim bosch markaydı. Ondada özellikle dondurucu bölümüne ilk yiyecek yerleştirildiğinde cihaz bir süre alarm veriyor normalinden fazla çalışıyordu. Benim tahminim cihaz ilk çalıştığında gelen o ses cihazın tam kapasite çalismasindan ve içindeki gıdaları istenilen sıcaklığa getirmekte zorlangindan kaynaklı.

Ayrica boschun farklı bir modeli ablamda mevcut. Onunda mutfağı yazın çok sıcak olduğu için sık sık cihazın alarmı öter.

Ben bu işin cihazın uzmanı değilim ama benim tahminim ortam sıcaklığı cihazın çalışmasına uygun olmadığın da ve cihaz aşırı yüklendiğinde bu tür sesler çıkarıyor. Tabii kastettiğim böyle gidip gelen sesler için.

Gelelim cihazın tasarım ile ilgili kismina;

1. Dondurucu kısmı yeterli ve kullanışlı fakat fazla dondurulmuş gıda stoklaysalar için yeterli olmayabilir.

2. Dondurucuda aydınlatma yok sebebini çözemedim.

3. Soğutucu kısmının hacmi gayet büyük ve iyi düzenlenmiş.

4. Soğutucu kısmında raflar arası bana kalırsa dar. Özellikle yemekleri tencere ile saklayanlar için derin tencereler sorun olabilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Zaten dolap dün geldi. Zaman geçtikçe değerlendirme yaparım. Sorusu olan olursa da yardımcı olmaya çalışırım

Buzdolabınız öncelikle hayırlı olsun. Göndermiş olduğunuz resimden buzdolabınızın yeterince hava sirkülasyonu yapamadığı için zorlanacağı haliyle de fazla elektrik tüketeceğini söyleyebilirim. Hemen önüne koymuş olduğunuz halıda alttan girecek hava akımını engelliyeceğinden iyice hapsedilmiş görünüyor. Bu aralar TV de gördüğümüz mutfak yenileme programlarına ne hikmettir bilinmez sırf estetik olsun diye buzdolaplarını yetmezmiş gibi birde dolap içine koyup kullandırma çabaları var. Hem buzdolabına yazık hem cebinize yazık hem de içine koyacağınız yiyeceklerinize yazık.

• Bu model ve diğer Tüm Siemens markalı ürünler için Türkiye'nin her yerine bayii garantili olarak gönderim yapmaktayız.

Fiyat almak için kullanacağınız banka kartını hangi banka olduğu bilgisi ile hangi şehre teslim olacağını yazmanız yeterli.

Pm'den cevap veriyorum çünkü karta göre rakam değişmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: godoro

Arkadaşlar akıllı olun aynı buzdolabı bd3186i3an koduyla profiloda satılıyor. 3700₺ fiyatla alabilir sorunsuz kullanabilirsiniz. boşuna 1000₺ fazla ödemeyin, aklın yolu bir bosch ve siemensin tüm modellerinin %90ı birebir profilo markası ile de satılıyor, araştırın beğendiğiniz almanların aynısını profilo da bulursunuz.
    bd3186i3an ile KGN86AI42N - KG86NAI42N aynı değil

Profilo A++ bosch siemens ise A+++

900 TL fark var arada neredeyse biraz daha detaylı matematiksel işlem yapıp kwh yıl saat tüketim değerine göre alışveriş yapılabilir.

Ben herşeyin dünyamıza daha az zarar vermesi taraftarıyım.
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Bosch vs Siemens aynı dediğiniz gibi Profilo aynı değil.
    Ayrıca geçen ayki kampanyada KG86NAI42N nin fiyatı, KG56NAI32N (500 lt lik versiyonu ) en küçük modelinden bile uygundu.
    Maalesef bu ay o desteği kaldırdı firma ÖTV devam etse dahi, her satılan mal için Siemens geri ödeme yapıyordu bayilere o da son kullanıcıya yarıyordu sonuçta maliyete yansıtıyorduk. Bu yüzden geçen ayki fiyatlardan satılamıyor şuan bu model. ve diğer tüm destek verilen modeller.

Şubat ayında zam söylentiler var. %1 - 3 arası geçiş olacak yüksek ihtimalle. Ürün alacaklar için son günler diyebilirim.
  • merhaba evimizin mutfak kapısı 70 cm , bu buzdolapları 70 cm mutfak kapısından geçebilir mi?
    bir bayiye gidiyorum kapı ve arka korumayı çıkarırız geçer , diğeri imkansız diyor yardımcı olabilir misiniz?
    teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.