Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
9
Favori
53.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam suyu har vurup harman savurduğu için pek tasarruflu olduğu söylenemez bol suyla yıkıyor, duruluyor eco perfect seçilmediği sürece ama yıkaması sessizliği gayet iyi biz memnunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • way28862 tr modelinden aldık i-dos. Forumda konusunu göremedim ama yünlü programda idos seçmeye izin vermiyor. Sıvı deterjanı hiç kullanmamış gibi. Yumuşatıcısı var. Yandan toz konulan yerede toz konulmadı. İdos u yani sıvı deterjanı kendisi ayarladığı için mi seçime izin vermiyor, yoksa hiç kullanmıyor mu ?

klavuzuna baktım ora da da sıvı deterjan , yumuşatıcı OK gösterilmiş ama bilemedim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

way28862 tr modelinden aldık i-dos. Forumda konusunu göremedim ama yünlü programda idos seçmeye izin vermiyor. Sıvı deterjanı hiç kullanmamış gibi. Yumuşatıcısı var. Yandan toz konulan yerede toz konulmadı. İdos u yani sıvı deterjanı kendisi ayarladığı için mi seçime izin vermiyor, yoksa hiç kullanmıyor mu ?

klavuzuna baktım ora da da sıvı deterjan , yumuşatıcı OK gösterilmiş ama bilemedim ?

merhaba.

yünlü programda idos tanklarını kullanamıyorsunuz. Yünlülere özel deterjan kullanılması gerektiği için bu şekilde bir kısıtlama var.

Toz deterjan koyma yerine yünlüler için sıvı deterjan alarak elinizle ekleyebilirsiniz makine su alırken.

• bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu şekilde saçma olmamış mı idos ile de eklediğimiz aynı sıvı deterjan ile yıkadık, tek farkı elle ekledik. Sıvı deterjanda hassas olanlar için. Dediğiniz gibi elle eklemek zorunda kaldık en sol taraftaki bölmeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu şekilde saçma olmamış mı idos ile de eklediğimiz aynı sıvı deterjan ile yıkadık, tek farkı elle ekledik. Sıvı deterjanda hassas olanlar için. Dediğiniz gibi elle eklemek zorunda kaldık en sol taraftaki bölmeden

hayır saçma değil. yünlüleri, aynı sıvı deterjanla yıkayamayın diye yapılmış bir güvenlik önlemi bu. idosun mantığı, idos tanklarına renkli ya da beyazlar için sıvı deterjan ya da yumuşatıcı kullanmak.
  • teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 9 Nisan 2017; 0:2:55 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 12 Nisan 2017; 9:17:30 >
  • Bu i dos sistemi, sadece otomatik ve otomatik hassas programlarında mı otomatik dozajlama yapıyor.

Iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 12 Nisan 2017; 4:30:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Bu i dos sistemi, sadece otomatik ve otomatik hassas programlarında mı otomatik dozajlama yapıyor.

Iyi forumlar...

Evet. otomatik olarak sadece bu 2 programda yapıyor. diğer programlarda otomatik yapmıyor. siz ne giriş yaptıysanız o.

ama buna ben şöyle bir çözüm buldum. hafif-orta-yüksek ayarını sıklıkla kullanıyorum..her defasında ml değiştirmek yerine....
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Bu i dos sistemi, sadece otomatik ve otomatik hassas programlarında mı otomatik dozajlama yapıyor.

Iyi forumlar...

Evet. otomatik olarak sadece bu 2 programda yapıyor. diğer programlarda otomatik yapmıyor. siz ne giriş yaptıysanız o.

ama buna ben şöyle bir çözüm buldum. hafif-orta-yüksek ayarını sıklıkla kullanıyorum..her defasında ml değiştirmek yerine....

O zaman ölü doğum olmuş.

Elinde tüm veriler varken dozajlama yapmıyor olması tuhaf, oysa ne heves etmiştim.

Ancak bu bilgiyi satıcıların hiçbiri bilmiyor.

Iyi forumlar. ..

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Otomatik programlar sadece dozajlama değil, kumaşın cinsini, çamaşırın kirliliği vs bilgileri de tespit edip, program akışını, süresini ona göre ayarlıyor. Sizin mantığınız doğru olsaydı, makineye sadece 2 program koyarlardı. Halbuki bu makinede program akışını otomatik belirleyen 2 program dışında, sizin de belirleyeceğiniz programlar var.

• i-dos özelliği olan makine alacaktım iyi ki almamışım. oturmamış bir sistem ve pahalı.
  • onboardx O kullanıcısına yanıt
    Sistemle ilgili oturmayan birşey yok. Burdaki sıkıntı, beyazlar için toz det kalitesinde sıvı det olmaması bana göre.

• quote:

Otomatik programlar sadece dozajlama değil, kumaşın cinsini, çamaşırın kirliliği vs bilgileri de tespit edip, program akışını, süresini ona göre ayarlıyor. Sizin mantığınız doğru olsaydı, makineye sadece 2 program koyarlardı. Halbuki bu makinede program akışını otomatik belirleyen 2 program dışında, sizin de belirleyeceğiniz programlar var.

O zaman şöyle sorayım.

Ben sentetik programında 4 kg Camasir koydum, Camasir ağırlığına göre 4 birim sıvı deterjan alıyor, yine aynı programda 8 kg Camasir koydum bu sefer de 8 birim sıvı deterjan mi alıyor.

Bendeki bilgi Camasir miktarı her değiştiğinde bizim de menü içerisinden parametre değişimi yapmamız yönünde idi.

Destek için teşekkürler.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bakın yanlış anlıyorsunuz. Otomatik dozajlama otomatik progrmlarda oluyor.

Sentetik progrmında dozajlamayı manuel ayarlamanız lazım.

Otomatik program: pamuklular içindir. Max kapasite 6 kg.

Otomatik hassas:max kapasite 3.5 kg.

• quote:

Iste bende bunu diyorum, her seferinde dozaj ayarı yapacak isem idos ölü dogumdur.

İlk mesajimda da bunu belirtmek istemiştim.

Siz mantık hatası yaptığımı dile getirince de her programda otomatik dozaj mümkün şeklinde algıladım.

En azından her programda çamaşır ağırlığına göre dozajlama yapabilse idi daha keyifli olurdu.

Bu aşamada benim ilk mesajim doğruluğunu tescilledi.

Tüm programlarda otomatik dozajlama yapamadıktan sora idos bana göre anlamını yitirir.

Biz ürünü alırken her şey otomatik siz sadece bittikce deterjan koyacaksınız denmişti.

Her neyse lafı uzatmaya gerek yok, teşekkürler...

İyi forumlar...

Siz sanırım anlamak istemiyorsunuz. :)

Size ne söylendiğini bilemem. Söylenen birşeyin üzerinden ölü doğum vs çıkarımı yapıyorsunuz.
    Ben bir eşya alacağım zaman, satıcıların sözüyle hareket etmen mesela. Varsa, netten kullanma kılavuzunu indirir okurum. Yoksa da müşteri hizmetlerinden isterim kılavuzunu. Satıcılar satmak için herşeyi söyler. Yarısından fazlası da yanlıştır.

Otomatik dozajlama kullanacaksanız pamukluları otomatik programda, pamuklu dışındaki sentetik, hassas, ipek vb çamaşırları da otomatikhassas progrqmında yıkayabilirsiniz.

Burdaki bana göre problem, sıvı deterjanların toz olanlar kadar leke çıkarma ve beyazlatma gücünün olmaması.

Mielenin de var otomatik dozajlamalı. Ona da bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 13 Temmuz 2017; 10:4:0 >
  • quote:

quote:

Iste bende bunu diyorum, her seferinde dozaj ayarı yapacak isem idos ölü dogumdur.

İlk mesajimda da bunu belirtmek istemiştim.

Siz mantık hatası yaptığımı dile getirince de her programda otomatik dozaj mümkün şeklinde algıladım.

En azından her programda çamaşır ağırlığına göre dozajlama yapabilse idi daha keyifli olurdu.

Bu aşamada benim ilk mesajim doğruluğunu tescilledi.

Tüm programlarda otomatik dozajlama yapamadıktan sora idos bana göre anlamını yitirir.

Biz ürünü alırken her şey otomatik siz sadece bittikce deterjan koyacaksınız denmişti.

Her neyse lafı uzatmaya gerek yok, teşekkürler...

İyi forumlar...

aynen kardeş. i-dos lu makinaların fiyatlarına baktığımda 3000 civarı ki bence hiç gerek yokmuş. WAW256XTR alacağım.

• quote:

Size ne söylendiğini bilemem. Söylenen birşeyin üzerinden ölü doğum vs çıkarımı yapıyorsunuz.
    Ben bir eşya alacağım zaman, satıcıların sözüyle hareket etmen mesela. Varsa, netten kullanma kılavuzunu indirir okurum. Yoksa da müşteri hizmetlerinden isterim kılavuzunu. Satıcılar satmak için herşeyi söyler. Yarısından fazlası da yanlıştır.

Otomatik dozajlama kullanacaksanız pamukluları otomatik programda, pamuklu dışındaki sentetik, hassas, ipek vb çamaşırları da otomatikhassas progrqmında yıkayabilirsiniz.

Burdaki bana göre problem, sıvı deterjanların toz olanlar kadar leke çıkarma ve beyazlatma gücünün olmaması.

Ölü doğum tespitim bana göre doğrudur, size göre değildir.

Bu tartışmaya açıktır, siz biraz daha duygusal bakıyorsunuz sanırım, sonuçta makine, benim takıldığım nokta, makine kaç kg olduğunu biliyor ve bu veriye göre dozajlama her programda yapabilecek iken, bunu yapmamışlar.

Yani un var şeker var su var helva yapamıyoruz.

Belki de yakın zamanda idos 2 diye çıkarlar karşımıza ve biz de aldığımıza yanar dururuz

Burada amaç bu ürünü almaya karar vermiş insanlara doğruyu göstermek olmalıdır.

Onun için ne olursa olsun doğru yönlendirme yapmalıyız.

Biz para verdik diye başkalarının da para kaybetmesine bile bile ön ayak olmak doğru olmaz.

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Ölü doğum tespitim bana göre doğrudur, size göre değildir.

Bu tartışmaya açıktır, siz biraz daha duygusal bakıyorsunuz sanırım, sonuçta makine, benim takıldığım nokta, makine kaç kg olduğunu biliyor ve bu veriye göre dozajlama her programda yapabilecek iken, bunu yapmamışlar.

Yani un var şeker var su var helva yapamıyoruz.

Belki de yakın zamanda idos 2 diye çıkarlar karşımıza ve biz de aldığımıza yanar dururuz

Burada amaç bu ürünü almaya karar vermiş insanlara doğruyu göstermek olmalıdır.

Onun için ne olursa olsun doğru yönlendirme yapmalıyız.

Biz para verdik diye başkalarının da para kaybetmesine bile bile ön ayak olmak doğru olmaz.

İyi forumlar...

Haklısınız.

Size aslında, "tüm programlarda dozajlamayı kendi yapıyor" denmeliydi... Ben yanlış yönlendirmişim sizi, makinenin çalışma prensibini açıklayarak...

Ben aldım herkes alsın, ben yandım herkes yansın :)

Komiksiniz.

Bu yazdıklarımdan bu anlamı çıkarabilmeniz için epey ter dökmüşsünüz.

Yazdıklarınızı, yorumlarınızı, yazıya dökmeden önce düşünerek, tartarak yazınız. İnsanları saçma sapan şeylerle itham etmeyiniz bir daha.

Ben sizi gayet doğru bilgilendirmeye çalıştım ama görüyorum ki hata yapmışım. Ne alırsanız alın, çok umurumda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 15 Temmuz 2017; 11:56:13 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.