Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.106
Cevap
54
Favori
240.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam kombi kumandadan ayarladiginiz sicakliga ulasana kadar calisiyor, kazan sicakligini 50 yaptiysaniz 50 ye ulasinca alevi sonduruyor devirdaime devam ediyor fabrika ayarlarini servis menusunden degistirmediyseniz devirdaim eden su ayaraladiginiz kazan sicakliginin 5 derece altina inince kombi alevi yakiyor, yani 50 ye ayarli ise 50 de sonduruyor 45 te yakiyor, odanin sicakligi kumandanin sicakligina ulasirsa kombi alevide devirdaimide durduruyor

ama anlatilanlardan benim anladigim onemli olan dur kalk yapmadan da uzun sure kisik alev yakabilmesi, yani oda sicakliginiz 20 derece kumanda ayariniz 21 derece ise kombi modulasyon yaparak kisik alevde yavas yavas odayi isitabiliyorsa basarili ve tasarruflu oluyor, her dur kalkda otomobilin sehir ici dur kalk yapmasi gibi yakit sarfiyati artiyor, condense 2500 kombilerin yuzde 30 a kadar modulasyon yapabildigi soyleniyir, yani alevi yuzde 30 a kadar kucultebiliyor, ben servis menusunden 40 in altina indigini goremedim, l2 9cparametresinden bakiyorum, bilen arkadarlar yardimci olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ayarlari degisrdiyseniz eger kombiyide kumandayida resetlerseniz fabrika ayarlarina donuyor

• bende 50 e ulasinca alev sonmuyor iste 50 de surekli ayarli dereceyi bulana kadar calisiyor dur kalk yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Merhaba,

Bu servis ayarları menüsüne nereden ulaşıyoruz ?

Edit: Dün ben kombiyi çalıştırdım suyu 55 oda sıcaklığını da 24 e ayarladım.
    Kombi bazen durup bazen çalışarak odayı 24C'ye çıkardı. Daha sonrasın da sıcaklığı 23C düşürdüm kombi de ateşi kesti ve petekler soğudu.
    Oda sıcaklığını tekrar 23.5 ayarladım bu sefer kombi alevlemeyi yaptı fakat petekler cayır cayır yanmadı ılık bir şekil de petekleri yakarak evi 23.5C'ye getirdi ve durdu.
    Sanırım olması gereken de bu. @cermen_555

Edit: Arkadaşlar sanırım bu petekler evin havasını kurutuyormuş. Nem için peteklere asılan suluk tarzı ürünler mevcutmuş. Kullanıp da memnun kaldığınız bir ürün var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 27 Ekim 2018; 17:10:49 >
  • servis menusune menu tusuna birkere basip ikincisinde basili tutarak giriliyir yanlis bilmiyorsam. cr50 nin servis kurulum kitapcigindan yoksa nette cr50 yi aratip siteden servis kuruluk linkini pdf olarak acip gorebilirsiniz

• alev surekli yaniyorsa sisteminiz cok iyi petekler uzun geri donen su soguk oluyor kombi cok iyi modulasuon yapiyor alevi cok cok kisarak su sicakliginin 50 yi gecmemesini sagliyor. benimkindr alev surrkli yanarsa kazan su sicakligi 50 gececek o yuzden kombi alevi kisabildigi kadar kisiyor ama kismis oldugu alev bile kazandaki suyu 50 den yukari cikaracagi icin alevi kapatiyor, suyu peteklerde cevirerek sogutuyor oda istenilen sicakliga ulasana kadar tekrar ateşliyor

servis menusune kombinin sol taraftaki uc dugmesine 5 sn civari basili tutinca giriyor

• cermen_555 C kullanıcısına yanıt
    wumbane W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Bu servis ayarların da çok detaylı ayarlar mevcut. (kullanım kılavuzun dan bakıyorum da.) Tavsiye ettiğiniz ayarlar varsa birbirimizle deneyimlerimizi paylaşalım lütfen.

Bir de bu cr50 üzerin den kazan da ki su sıcaklığını görme şansımız var mı ?

Not: Sıcak kullanım suyun dan bahsetmiyorum. Petekler için ısıtılan kazan suyun dan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 27 Ekim 2018; 18:9:1 >

• servis menusunde pompayi gidis suyuna gore ayarliyor birde oda sicakligi kontrolu olani var acaba bunumu yapmali bizim servisler bilmez en iyisini deneme yannilma biz bulacagiz varmi fikri olan

• Merhaba,

Buderus on/off kablolu termostatı bosch condens 2500 kombi ile kullanabilir miyim?

• Mesela Kombinin Servis menüsünü okurken bilmediğim ve servisin de bahsetmediği bir şey öğrendim.

Burada yazana göre Cihazı komple kapatıp açtıktan sonra, sıcak suyu ayarlayıp 3 dakika boyunca sabit sıcak su akıtmamızı tavsiye ediliyor.

Edit: Bu ayar dışın da coğu ayarı sistem otomatik yapıyordur diye tahmin ediyorum.
    Yani Servisin veya bizim Servis menüsüne girip manuel bir ayar yapmamıza gerek kalmadan, oda termostatı bağlanınca kombiyle haberleşip ayarlarını otomatik yapıyorlardır. Yanılıyor muyum arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 27 Ekim 2018; 18:55:31 >

• cr 50 kumanda kullanıyorum, kombinin surekli dur kalk yaparak calismasindan memnun degildim, dur kalk yaptikca once yuksek alevle basliyor calismaya sonra dusuruyor buda yakiti artiriyir diye dusunuyordum, kazan sicakligini yukselttigimde dur kalklar azaliyor ancak kombinin yuksek sicaklikta calismasina izin verdigim icin kombi istenilen sicakiga ulastirmak icin cok alev yakiyordu, yani gaza cok basiyordu bundanda memnun degildim, cermen555 arkadasin yazdiklarindan bir cikarimda bulunarak oda kumandasindan bir ayari degistidim, gidis suyuna gore degil oda sicakligina gore ayari olan ayari sectim, boyle yapinca kombi dur kalk yapmadan daha uzin soluklu yanmaya basladi, ancak kazan sicakligi 55 te iken alevi kucultmeden bir an once odayi isitacak sekilde calisiyordu, kazan sicakligini 50 yapinca suyu fazla isitmamasi gerektigi icin alevide kisti, yani dur kalk yaomadan uzun sokuklu dusuk alevde yanmaya basladi,

yanildigim yerler varsa bilen arkadaslar fikir verirse sevibirim

• Merhabalar.
    Apartman olarak doğalgaza geçiyoruz. Evde hazırda banyo ve ocak olarak doğalgaz kullanıyorduk zaten.
    Ev 120mt2 3+1. Kombiye en uzak köşe salon ve 38mt2. Tesisat süpürgelik üzerinden olacak. İç anadolu bölgesi kışları sert geçiyor. Güney cephe
    Bosch 2500w 4100tl / Buderus GB-062 V2 4900TL / Vaillant pure 5000tl modeline bakıyoruz hangisini tercih edelim ileriye dönük.

1. Dizayn oxi plus boruyu nerden tedarik edebilirim ? + GK bağlantı setini sitesinden mi tedarik edeceğiz ?
    2. Danfoss termo vana alacağım kaç adet almam gerek .Peteklere nasıl takılıyor ? en uzak odayamı takılır montaj mantığı nedir.
    3. Salon kombiye uzak ve büyük oldugu için tesisatı 32mm ile başlatıp sonra 25mm ye düşürmek istiyorum bir yorumunuz varmı
    5. Bu oda termostatı çokmu önemli ne kadar tasarruf sağlıyor.

EV PLANI:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkhan -- 30 Ekim 2018; 11:0:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fkhan

Merhabalar.
    Apartman olarak doğalgaza geçiyoruz. Evde hazırda banyo ve ocak olarak doğalgaz kullanıyorduk zaten.
    Ev 120mt2 3+1. Kombiye en uzak köşe salon ve 38mt2. Tesisat süpürgelik üzerinden olacak. İç anadolu bölgesi kışları sert geçiyor. Güney cephe
    Bosch 2500w 4100tl / Buderus GB-062 V2 4900TL / Vaillant pure 5000tl modeline bakıyoruz hangisini tercih edelim ileriye dönük.

1. Dizayn oxi plus boruyu nerden tedarik edebilirim ? + GK bağlantı setini sitesinden mi tedarik edeceğiz ?
    2. Danfoss termo vana alacağım kaç adet almam gerek .Peteklere nasıl takılıyor ? en uzak odayamı takılır montaj mantığı nedir.
    3. Salon kombiye uzak ve büyük oldugu için tesisatı 32mm ile başlatıp sonra 25mm ye düşürmek istiyorum bir yorumunuz varmı

EV PLANI:

resim çıkmadı görünmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fkhan

Merhabalar.

EV PLANI:

Gözüküyormu

• fkhan kullanıcısına yanıt
    hayır görünmüyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt

--

--

• condens 2500w kombi kullanıyorum. Oda termostatı arayışına girdim. Bosch marka haricinde oda termostatı alsam uyum sağlar mı bu kombiye. Birde oda termostat ı bosch marka olmazsa garanti dışı kalıyormuş gibi saçma bir şey duydum bu doğru mudur ? Kablolu ile kablosuz arasında verim farkı oluyor mu ? Şahsen kablosuz almak istiyorum kablo çekmek istemiyorum ama kablolu daha iyi diyorsanız ona da bakabilirim. Sonuç olarak eğer sadece bosch oda termostatı kullanmak gerekiyor ise hangisini tavsiye edersiniz ?
  • fkhan kullanıcısına yanıt
    evinizde tek banyo var bence bosch condens 2500 alın paranız cebinizde kalsın
    dizayn oksi plus toptancılarda bulunur, dizayn şirketini arayacaksınız size tedarikçileri söylerler
    danfoss termo vanaları, oda termostatı taktıracağınız oda hariç (en uygun salon olur sizin evde koridorda petek var buraya da oda termostatı olur) salona oda term taktırırsanız mutfak,2 oda,koridor toplam 4 tane
    oda termostatını koridora taktırırsaniz 5 tane almalısınız (salon olduğu için)
    tesisatı 32mm son oda 25mm olacak şekilde yaptırın.kombinin altına plastik değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler taktırın
    oda termostatı önemli özellikle bu kombide önemli çünkü modülasyonlu oda termostatı takılabiliyor
    bosch cr10 programsız, cr50 ise programlıdır hangisine ihtiyacınız varsa taktırın
  • Cr10 yada Cr50 ile kullananlar kombi performansından memnunmusunuz ? Condens 2500 ve cr50 almak üzereyim.

• Trabzon’da henüz havalar tam soğumadı. 11-12 gündür kullanıyoruz 2500 ve cr50’yi. Cr50 Auto modda çalışıyor. Yanılmıyorsam 3 ya da 4 gün devreye girdi kombi. Şu ana kadar 13 m3 gaz harcamışız.

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.