Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kusura bakma da onlara inanacaksan inan

biz boşuna yazıyoruz bu forumda ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları 

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

arkadaşım

kusura bakma da onlara inanacaksan inan

biz boşuna yazıyoruz bu forumda  

Yok estağfurullah hocam sözüm size değil sizi yıllardır bu forumdan biliyorum güvenim tam, neden bu firmalar böyle oynaklık yapar sözüm onlara. Hayır internet aleminde her türlü bilgi varken neden böyle şeyler söylerler insan anlamıyor. 😡

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Bugün şu kombiyi trendyol üzerinden satın aldım. Turuncu ekranlılar ile siyah zemin üzeri beyaz yazılı olan model arasında ne fark var ve bu hangi modeli sizce? Çok araştırma fırsatım olmadı. Buderus ile aynı firma olduğu için mantıklı geldi.

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duncan_fb kullanıcısına yanıt

Merhaba

Condens 2500, ilk çıktığında klasik sirkülasyon pompalı olarak çıktı. Erp yasasından sonra son 3 4 yıldır artık modülasyonlu sirkülasyon pompalı olarak değişikliğe gidildi siz muhtemelen en son versiyonunu aldınız

Zaten 8 yıllık bir cihaz olan 2500 başka değişikliğe gitmedi

Evet buderus ile aynı markadır ve iyi bir model aldınız hayırlı olsun

• disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar hatırlarsınız bende 2300i var.Bu sene her zamankinden farklı olarak pompa ayarını modülasyonlu 3 ten sabit 3 kısmına aldım.Eşiminde farkettiği üzere daha verimli ve daha hızlı ısınır olduk.Kombide hafif ses artışı dışında da bir değişiklik olmadı gibi.Üstelik m3 olarak nedense daha az yakmaya başladık.

Merak ettiğim pompayı full kapasitede çalıştırmanın faydası zararı nedir sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt

Hocam,pompayi yüksek yani fabrika ayarinda caliştirmak zarari olmaz diye düşünüyorum fabrikanin verdigi belirledigi ayar,evde ot varsa hem isida artiş hemde ot erken kapatmak m3 olarak da yansiyacaktir.Ama senin sıkıntın 38-40 gibi ayarlar da dahi yüksek tüketim ve dinlenme olmadan 8-9 hatta 10m3 gördügüne şahit olmuştum sanirsam dişari -7 veya -10 tüketimin artigini yazmiştin,ya havalarin tam sogumadi yada ot kullanir oldun tüketime etkin olmuş öyle birşey varsa ve vanada kullaniyorsan ki kullaniyordun etkisi isinmada daha fazla olucaktir.

• meeb kullanıcısına yanıt

merhaba evet hatırladım, pompayı full kapasitede çalıştırmak biraz elektrik tüketimine yol açar

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

cevabınız için teşekkürler.Evet öyle bir sıkıntım vardı.Bu sene başında aslında sorun düzelmişti ancak biraz kurcalayım dedim yine aynı sorun olunca min değeri %13 den %16 a çektim ve pompayı sabit 3. kademeye aldım.Daha verimli ısınmaya başladık günlük tüketim 6 m3 lere düştü , içerisi 24 den aşağıya inmiyor.

kombi 39 da , şuan 20 dk kadar çalışıp 11 dk kadar alev kapatıyor.bu sayede petekler soğumadan kombi çalışmış oluyor.Nedense petekler soğudumu bizde üşüme hissi oluyor , birazda evin3 .kat oluşu fransız balkon , dandik mantolama vs. etkenler buna sebep oluyor sanırsam.

en son akşam ki ölçümü yazayım size akşam 8:00 sabah 8:00 arası 12 saatte 3.1 m3 yakmış. Saatlik 0,25 m3 eder ki bence güzel bir değer.Akşam 5 derecelerde seyretmiş hava sıcaklığı.

Evet 3 kademe sabit in elektrik tüketimi arttıracağının farkındayım ancak önceliğim verimli ısınmak olduğuna önemsemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 13 Aralık 2021; 9:54:2 >

Teşekkür ederim. Kablosuz oda termostatı konusunda yardımcı olabilir misiniz bana? Modülasyonlu bir kablosuz termostata ihtiyacım var.

Ayrıca radyatör de alacağın. Demirdöküm plus düşünüyorum. Sizce doğru bir tercih mi?

• Merhaba arkadaşlar cümletten iyi akşamlar. Dün itibariyle evime gaz verildi. Ve kombimi aktif ettiler. Fakat dünden bugüne kadar 30m3 yakması normal mi acaba? Doğalgaz saati dün bağlantı yapıldığı zaman 0 iken bugün 30a kadar çıktı. Sayaç deli gibi ilerliyor hep. Sizce neden böyle olur. Bir tuhaflık var ama çözemiyorum. 🤔 Kombi BOSCH Condence 2500 ve Kablolu OT CR10 var, toplam 7.5 metre petek var salon peteği 1.6 metre kapalı. Termostat ayarı 21e ayarlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonee35 -- 18 Aralık 2021; 23:2:41 >
  • Bir kac gun cok yakar sonra duzene girer. Ac kapa yapmayacaksiniz . Ayrica cr 10 kalibre edin ustune guvendiginiz termometre koyun 1 gun sonra gozlemleyin. Emin olmamakla birlikte 0.8 kesin ama arti yonde mi eksi yondemi ayar yapmak gerekiyor. Diyer ayarlati fabrika ayarinda olsun. 10 numara kombi ve termostat

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Aynen bende öyle düşünüyorum hocam bir kaç gün çok yakar diye. Ama ne bileyim bu kadar da olmaz diye tahmin ediyorum. Cuma günü açıldı bugüne kadar sayaç 50 m³ gösteriyor şuan. Tabi evim en üst katta ve yalıtımsız bina bununda bu kadar etkisi olur mu? Şuan OT 22ye ayarladım oda sıcaklığı 20yi gösteriyor. Oda konforu şuan çok iyi. Tabi cep konforu ne olur bilemiyorum 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonee35 -- 20 Aralık 2021; 12:22:39 >
    Maalesef elimde başka termostatta yok. Sizin önerdiğiniz tahmini sağlam termostat var mı acaba? Şu Xiaomi'nin küçük boyutlu kablosuz olanları vardı onu düşünüyordum bende 🤔

• Mi termostati on numara bende yeni aldim. Yalitimsiz ise isin zor hocam. Termistat kesinlikle hava akisi olmayan yerde olacak ic duvara takilacak. Mumkun ise hol olsun. Ama peteklere yakin olmayacak. Yalitimda bir yere kadar biz bu sene yalitim yaptirdik hic fark girmedim desem yeridir. Ev gek cephe hadi iki cephe ara kat ise az yakar ama diyer türlü üç cephe ise siradan yalitimla is olmuyor. Camlar kapilar hersey on numara olacak. 3cm eps izmire yetmedi. Termostatin oldugu salon aliminyjm dograma cift cam acaba ondan mi faydadi olmuyor yalitimin anlamadim

Hocam benim evde 3 cephe, pencere kapılar hepsi Fıratpen extra fitilli ve kauçuk kapı bantları var ve çift camlı vs. Termostat ise oturma odasında iç duvarda asılı. Kuzeybatı cepheye bakıyor oda. Zaten başka koyulacak düzgün oda yoktu. Ama galiba tek hata yaptığım koridora petek koymadık zamanında 😐 çünkü uzun ince bir koridor var evde (7.5m x 90cm) çok dar olduğu için takmak istemedim. Acaba bunun etkisi olur mu diye düşünüyorum bu aralar. Olmadı incecik yapılı olan alüminyum panel petekler var ondan takarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonee35 -- 20 Aralık 2021; 13:50:29 >
    Birde şu peteklerin arkasına konulan alüminyum folyo kartonlardan yapsam mı acaba? Çok faydası var mı acaba? Forumdaki arkadaş fikrinizi alabilir miyim?

• Benim hepsinde var, elbet faydasi vardir ama mucjze beklemeyin

Hocam merhaba siz bilgilisiniz sanırım lütfen yardımcı olabilir misiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/bosch-condence-2500w-yardim-lutfenn--151560449

Ayrica cr 10 da ayarlari ne yapmam lazim ve nasil nereden yapılıyor bilginiz varsa paylasirsaniz cok mutlu olurum.

Turuncu olan yermi hocam yani

Siyah olan yer dış hava sıcaklık sensörü için turuncu olan yer termostat girişi

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.