Şimdi Ara

*BOSCH CONDENS 2200* Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
4
Favori
14.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eco mod, kullanım suyu için eco mod: plakalı eşanjörde hazır sıcak su bekletmez siz musluğu açınca suyu ısıtarak gönderir

comfort mod: plakalı eşanjör ara ara sıcak su ısıtarak bekletir siz musluğu açınca ısıtılmış suyu gönderir

musluk sıcak su gücünde kışın 50c ideal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eco mod, kullanım suyu için eco mod: plakalı eşanjörde hazır sıcak su bekletmez siz musluğu açınca suyu ısıtarak gönderir

comfort mod: plakalı eşanjör ara ara sıcak su ısıtarak bekletir siz musluğu açınca ısıtılmış suyu gönderir

musluk sıcak su gücünde kışın 50c ideal

Anladım hocam sağolun. ECO mod açık kalsın o zaman çünk suyu ısıtması çok da uzun sürmüyor. Petekler için de TR24 termostat aldım onun kurulumunu bekliyorum servisten.

• Merhabalar, tr24f termostat kurulumu yapıldı. Kombi termostata bağlı ve ayarladığım derecenin altına düşmedikçe faaliyete girmiyor ama bu sefer de kombi kendi kendine kapanıyor. Güç tuşuyla açıyorum bu sefer su off durumda oluyor. Elle tekrar açıyorum. Bu sorunu yaşayan oldu mu daha önce

• Merhaba hocam hayırlı günler dilerim.

Babamlara yeni kombi alacağım.Ev 140m2 ama 2 katlı dublek bir dairedir.Ben bir kaç kişi ile görüştüm aşağıdaki kombiler olur dediler ama kararsız kaldım hata yapmak da istemiyorum. Bu Bosch Condense 2200 İW 24 kw Yoğuşmalı Kombi olan veya Baymak Duo Tec Compact Premix 24 kw Yoğuşmalı olan kombilerden hangini tercih etmeliyim. Ev 2 katlı olduğu için bu kombiler küçük gelirmi? Sizin tavsiyeniz, öneriniz nedir acaba yardımcı olabilir misiniz lütfen.(Farklı bir kombi de olabilir)(Evde mantolama var).Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkankoc41 -- 15 Haziran 2021; 14:57:42 >
  • Serkankoc41 S kullanıcısına yanıt

merhaba evde mantolama olduğu için bu modeller olur sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

her ikiside önerdiğim kombiler

bosch condense 2200:

%21 - %100 modülasyon

25kW musluk sıcak su gücü

küçük kasa

silindirik alaşımlı eşanjör

plastik hidroblok grubu

çok sessiz çalışma özelliği

baymak duo tec:

%19-5 - %100 modülasyon aralığı

24kW musluk sıcak su gücü

paslanmaz çelik premix eşanjör + CBD (cold burner door teknolojisi)

pirinç hidroblok grubu

küçük kasa

sessiz çalışma özelliği

kabaca farklar bunlar. 2200 çok sessiz çalışma özelliği ile bir adım önde. kombi evin içinde olacaksa 1 adım önde ama bu baymak'ın sesli çalıştığı anlamı çıkması bosch biraz daha sessiz

baymak'ta pirinç hidroblok grubu var. 1 artısı da bu. ama bosch'taki plastik bloklar öyle 2 3 yılda çatlamaz

2katta da banyo varsa 28kW musluk sıcak gücü olan bosch condens 2300 modeli de olur

2200 ile benzer özelliklerde ama musluk sıcak su gücü 25 değil 28kW

ikisini de öneririm karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba evde mantolama olduğu için bu modeller olur sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

her ikiside önerdiğim kombiler

bosch condense 2200:

%21 - %100 modülasyon

25kW musluk sıcak su gücü

küçük kasa

silindirik alaşımlı eşanjör

plastik hidroblok grubu

çok sessiz çalışma özelliği

baymak duo tec:

%19-5 - %100 modülasyon aralığı

24kW musluk sıcak su gücü

paslanmaz çelik premix eşanjör + CBD (cold burner door teknolojisi)

pirinç hidroblok grubu

küçük kasa

sessiz çalışma özelliği

kabaca farklar bunlar. 2200 çok sessiz çalışma özelliği ile bir adım önde. kombi evin içinde olacaksa 1 adım önde ama bu baymak'ın sesli çalıştığı anlamı çıkması bosch biraz daha sessiz

baymak'ta pirinç hidroblok grubu var. 1 artısı da bu. ama bosch'taki plastik bloklar öyle 2 3 yılda çatlamaz

2katta da banyo varsa 28kW musluk sıcak gücü olan bosch condens 2300 modeli de olur

2200 ile benzer özelliklerde ama musluk sıcak su gücü 25 değil 28kW

ikisini de öneririm karar sizin

Merhaba ;

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim size. Bilgiler doğrultusunda Bosch Condense 2300i ' yi almaya karar verdim.Teşekkürler hayırlı günler dilerim.

• Serkankoc41 S kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun

• bosch condens 2200i 20/25 aldım,birkaç gün içinde tesisat ve kurulum için gelecekler.

cr50 kumandayı koyacağım yerden kablo aşağıya inecek ve kablo kombiye kadar kalorifer hattıyla beraber gidecek,borulardaki suyun sıcaklığı kablodaki data veri akışına etki eder mi ? termostatın çalışmasını etkiler mi ?

bu termostat sanırım enerji beslemesini data hattı üzerinden alıyor,12mt kablo gidecek,2x0.75 kablo bağlantı için yeterlimidir ?

birde ısıtma suyu için kombi girişine herhangi bir filtre takılabiliyor mu ? kireçlenmesini önlemek adına

• Tamer Teknik Servis kullanıcısına yanıt

suyun sıcaklığı kablodaki data verisini etkilemez

ana eşanjörü kireçten korumak için

kombinin altında kombiye giren kalorifer dönüş borusuna

MAKİNE TİPİ EKOSU KİREÇ ÖNLEYİCİ KELEPÇE taktırabilirsiniz

yok plakalı eşanjörü korumak istiyorsanız kombinin altında şebekeden gelen boruya dediğim kelepçeyi takın

• manyetik kireç önleyici kelepçelerin hiçbir işe yaramadığı söyleniyor

filtreli vs bir ürün yokmu bu iş için

• Tamer Teknik Servis kullanıcısına yanıt

ben ekosu kullanıyorum işe yarıyor

• hocam merhabalar, evimize kombi alacağız ancak ev merkezi sistemden bireysele dönmüş. iki balkon var evde, kombiyi balkonlardan birine kuracaklar ve sıcak su petekten ana sisteme dahil olacak. büyük balkona kurulursa balkonda petek olmadığı için direk sisteme boruyla dahil olacak, küçük balkona kurulursa yatak odasındaki petekten geçip sisteme dahil olacak. normalde büyük balkona kurup geçerdik ancak cam balkondan dolayı 1000 lira ekstra çıkıyo. bu durumda hangisine kuralım dersiniz? ve de daha önemlisi pompası güçlü bir kombi önerebilir misiniz? marka takıntım yok, fiyat performans oranı yüksek bir kombi olup baş ağrıtmaması önemli. ev 90 100 metrekare ve 320 cm 3 adet petek ile bir havlupan var. gelen arkadaş 2200i ile demirdöküm nitromix önerdi bu arada.

• disintegration kullanıcısına yanıt

hocam bende size danışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

150 m2 net alanı ve yalıtımı olan trabzondaki eve yeni doğalgaz bağlanacak. firmanın önerdiği modeller içinde bosch 2200i w 24kw" ile "airfel maestro smart 24 kw" arasında kaldım. airfelde oda termostatıda var ancak bizim peteklere haç bağlantı gibi birşey olduğundan termostat vana olmuyormuş. ikisinin de servisi var. bu durumda kullanım açısından en ekonomik ve mantıklı seçim hangisi olur sizce

• peykani kullanıcısına yanıt

sorunuzun cevabı hangisinin servisi bölgenizde daha iyiyse o modele yönelin

iki kombide alınabilir ama airfel'de oda termostatı hediyesi var bu da başka bir avantaj

bir de termostatik vana bağlanır peteğinizin resmini buraya ekleyebiliyorsanız ekleyin yorum yaparız

*BOSCH CONDENS 2200* Kullanıcıları

Servis konusunda ikisi de aynı diyorlar. Sadece airfel tam garanti veriyormuş ( anakart voltaj yada kireçli şu problemleri dahil) ve bosch yedek parça daha pahalı dediler.

• peykani kullanıcısına yanıt

airfel smart almanız avantaj bu kombi daikin ndj ile aynı kombidir isim farkı vardır

kendiniz videoda daikin ndj'nin komponent kalitesine bakabilirsiniz

daikin ndj = airfel smart premix

*BOSCH CONDENS 2200* Kullanıcılarıumut kısmetyoutube
    Daikin tambyoğuşmalı kombi. NDJ serisi kombilerin iç yapısı. Abone ol butonundan ücretsiz abone olabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=avHahU2i0oI

radyatörleriniz kompakt ventilli sanırım

kompakt ventil çekirdeği + termostatik vana kafası almanız yeterli

*BOSCH CONDENS 2200* Kullanıcılarıwww.termostatikvana.com
    Danfoss Kompakt Radyatör Çekirdeği 013G0372
    https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-kompakt-radyator-cekirdegi-biv-013g0372

Danfoss Radyatör Termostatı 013G5023
    https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-radyator-termostati-ras-c-013g5023

Danfoss Radyatör Termostatı 013G5023
    https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-radyator-termostati-ras-c-013g5023

Çok teşekkür ederim. Airfel almaya karar verdim.

Hocamm iyi günler,bi konuda fikir almak istiyorum,termostatik vana almak üzereyi gazli ile sivi arasinda %50 fiyat farki var bana 3 tane lazim cevremde eca bulurum ama danfoss sivi ile gazli arasinda 10dk tepkime süresi var.Eca iş görmez mi.? Yani 450tl ve 250tl ayrica ses cikarma olasiliği da var alip ses cikartirsa bu sorunu nasil cözebilirim

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

eca iş görür ama malzeme kalitesi zayıf. danfoss sıvı sensörlü danfoss alın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.