Şimdi Ara

Bosch buzdolabı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
0
Favori
46.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

Yani talihsizliğinize denk gelmezse gayet güzel buzdolabı

Eyvah eyvah.. Pek talihli değilimdir ama dur bakalım

• Morinna, sakın ola ki Bosch marka buzdolabı alma.
    Ben zamanında 600 milyon liraya aldım.No-Frost (2000 yılı ilkbaharından bahsediyorum)
    2004 te derin dondurucu duyargası arızalandı, servisi aradım, parça alayım diye.
    çünkü kendim değiştirebilirdim.
    bana, -parça veremeyeceklerini, kendilerinin değişim yapması gerektiğini, illa parça
    istiyorsam işçilik ücreti de vererek parça alabileceğimi- söylediler.
    servis gelip duyargayı değiştirdi, 2004 yılı mayıs ayının parası ile 25-26 milyon lira verdim.

geçen yıl baktım, dolabın kapı lastikleri ateş gibi, son iki yıldır yazları böyle oluyor,
    dolap 3-4 sene öncesine göre daha geç soğutuyor.

ben bu dolabı 600 milyon liraya aldığımda bir arkadaşım 450 milyon liraya aynı ölçüde Arçelik
    No-Frost almıştı, ki 150 milyon lira o zamanlar çok para idi.
    O arkadaş, buz dolabını hala sorunsuz kullanıyor.
    babam 1996 yılında Beko marka buz dolabı almıştı, hala bir sorun çıkarmadı
    ama ben, sanırım dolabı 1-2 sene daha anca kullanabilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Morinna

quote:

Orjinalden alıntı: czu12

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı

Kesinlikle katılıyorum,sakın BOSCH almayın....Özelliklede İzmir'de oturuyor ve Balçova'da yaşıyorsanız sakın sakın ELTUTAN 'dan almayın...Ben evimi taşırken eşyalarımı yenilemek amacıyla tanıdık ve güvenilir diye buraya giderek;çamaşır makinası+bulaşık makinası+termosifon+süpürge aldım...bana ürünleri tam tamına 45 gün sonra teslim ettiler....her hafta bosch merkeze mailler,fakslar....muhattap kimseyi bulamadım...İnanması güç ama böyle büyük ve güçlü bir markadan beklenmiyecek bi durum...Adını sadece bizler büyütüyoruz sanırım...Bide sloganları var ; ''Güven Herşeydir'' gibi bişey...Artık evimin kapısından içeri bir tane Bosch ürünü giremez...45 gün rezil olduk...Yurt dışından ithal edilen buzdolapları,ülkemizin iklim koşullarına uygun değil...onun için sorun çıkabilir..

Bir tane daha Bosch şikayeti

cidden vazgeçmeye başladım ...bu marka sırf reklamdan mı ibaret ne demek 45 gün
    teslimatta bu kadar geçikme olması inanılır gibi değil ,ama bi de sizin anlaştığınız bayiiden kaynaklanoyor olmasın bu sorun ...

Evet bayinin'de katkısı yok değil,yani erkene çekmek gibi bi çabası yok demek istiyorum...ancak,aynı dönem hangi bosch bayisine gitsem aynı şeyi söylediler...en erken 2 hafta...zaten biz almış olduk..aldığımız gün (tam 2007 yılbaşı haftası) bize yılbaşından sonraki hafta içinde eve teslim dediler...sözde bosch'ta sistem değişiyormuş...Ege bölge müdürüyle görüştüm oda aynı şeyi söyledi sonra tatile çıktı,bayi tlfları açmadı gittim ,yarın elinizde bizle alakası yok bosch göndermiyo falan dedi...arada bosch merkeze fakslar,mailler,tlf'lar...kabus gibiydi...sonra eve teslim edilmeden 2 hafta önce tekrar ulaşabildim bölge müdürüne; bana '' siz 4 ürün almışsınız,bir tanesi elimizde olmadığı için diğerlerinide bekletiyoruz '' gibi bi açıklama geldi..yine yoğun tlf görüşmeleri,nihayet 45 gün sonra eve teslim edildi ürünler...son hafta istanbul merkezden tlf ile arandık ve bilgilendirildik... tek kelimeyle rezalettttttttttttttttttttttt !!!!
    İlla Bocsh alacağım diyosanız ürünleri tek tek ayrı günlerde ayrı mağzalardan alın..belki o zaman 30 günde gelir ürünleriniz... inanın güvenim kalmadı Bosch'a...Dikaktli olun alırsanız..Ürünler belki kaliteli olabilir,bişey diyemiyorum çünkü 7aydır kullanıyoruz...Daha önce herşey Arçelik'ti.Eskiden çok sağlam ve kaliteliydi Arçelik ürünleri,15 sene kullandık ne kullandıksa,sonra babam emekli olunca yeniledik eşyaları yine Arçelik aldık bu seferkiler hemen arıza yapmaya başladı, korktuk...sonra evi taşıdık başka şehire,ikinci bi ev bu sefer ; SAğlam olsun ,kaliteli olsun dedik Bosch'a gittik..aldık cevabımızı,İhanetimizi affet Arçelik

• czu12 ama sizin başınız ürünlerden değil de satıcılardan yana ağrımış.
    Burda hata bence markadan ziyade satıcının ve bölge müdürlüğünün
  • quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Selam arkadaşlar,
    gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var.
    http://www.electrolux.com.tr/Files/turkey_turkish/0-999/FS_Solo_August.pdf

dolap (bröşürdeki resme göre ) 1 275 ytl brt34405 kaç lt imiş bi bakıyım .....

Ankastre» Yer Bakımı» Solo» Ev Konforu» Kahve MakinesiFırınlar ve AksesuarlarıOcaklarBuzdolaplarıDavlumbaz ve AspiratörlerÇamaşır MakinesiMikrodalgalarBulaşık MakineleriŞarap DolabıRobot SüpürgeElekt. Süpürge AksesuarlarıElektrikli SüpürgelerŞarjlı SüpürgelerAspiratörlerFırınlarBulaşık MakineleriÇamaşır Yıkama ve KurutmaSoğutma ve DondurmaMikrodalga FırınlarDuvar Tipi Split KlimalarSu IsıtıcılarHava Temizleyiciler

Şu anda buradasınız: Ürünler > Solo > Soğutma ve Dondurma > Buzdolapları > No Frost > ENB 35405 W
    BRITA > Ayrıntılı bilgi

ENB 35405 W
    BRITA
    No-frost buzdolabı
    Buzlanma oluşumu bir vantilatör sayesinde içerideki nemi dışarıya atmak suretiyle engellenir. İçeride oluşan sabit hava akımı ile buzlanma olmadan yiyecekler hızla soğutulur. Avantajı uzun süreli saklama olanağı sunmasıdır. Gıdaların doğal nemlerinin korunabilmesi için tüm gıdalar kapalı kaplarda korunmalıdır.
    Elektronik kontrol
    Brita tipi su filtresi
    LCD ekran
    Bacteria Safe System
    Buzdolabı iç yüzeyindeki özel kaplama, mantar ve bakteri gelişimini engeller. Gözle görülemeyen bu kaplama buzdolabının ömrü süresince etkilidir; plastik yüzeyin sararmasını / renk değiştirmesini önler; bakterilerin çoğalmasını engellediği için kötü kokuların da önüne geçer; doğaya dosttur.

Hızlı dondurma fonksiyonu
    Bu fonksiyonla yiyeceklerin kısa sürede dondurulması sağlanır; böylece gıdalar besin değerlerini korur. Aynı zamanda gıdaların dondurulma işlemi kısa sürede tamamlandığı için enerji tasarrufu sağlanır.

Drinks Chill fonksiyonu bu nedir?

Drinks Chill fonksiyonu, içeceklerin dondurucu bölmesinde hızla soğutulmasını sağlar. İçeceklerinizi dondurucu içerisinde soğuturken kullanacağınız zamanlayıcı, 30 dakikaya kadar ayar yapmanıza olanak verir ve sesli uyarı sinyali sayesinde dondurucudaki içecekleri unutma riskinin de önüne geçmiş olursunuz

Ekonomi fonksiyonu
    Enerji tasarrufuna olanak verir.
    Alışveriş fonksiyonu
    Bu fonksiyon, büyük miktardaki yiyecekleri ve içecekleri çok kısa sürede soğutmanıza olanak verir.
    Yüksek ısı göstergesi ve alarmı
    Kontrol kilidi
    Çocukların kontrol paneliyle oynayıp ürünün ayarlarını değiştirmelerini engellemeye yönelik olarak geliştirilmiştir.
    Açık kapı alarmı
    Kapı açık unutulduktan sonra 1 dakika içinde devreye giren sesli uyarı sistemi
    Ekstra geniş sebzelik
    Özel şişe rafı
    Şişeler için ilave alan yaratan ve düzenli görünüm sağlayan özel şişe rafı
    Dökülmeyi önleyici cam raflar
    Değiştirilebilir kapı yönü Sağa ve sola ayarlanabilir kapı yönü
    % 0 CFC - çevre dostu
    Ozon tabakasına zarar veren CFC gazlarını içermeyen Electrolux soğutucular, çevreye dosttur.

Tip: No-frost

Toplam Brüt Kapasite (lt): 342

Brüt Dondurucu Kapasitesi (lt): 91

Brüt Soğutucu Kapasitesi (lt): 251

Enerji Tüketimi (kWh/gün): 1,03

Enerji Sınıfı: A

Dondurma Kapasitesi (kg/24 saat): 10

Ses Seviyesi (dB): 42

Yıldız Sınıfı: 4

Renk: Beyaz

Boyutlar (YxGxD) (mm): 185 x 59,5 x 63,2 cm.
    www.electrolux.com

kapasite küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morinna -- 8 Ağustos 2007; 8:46:42 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Selam arkadaşlar,
    gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var.
    http://www.electrolux.com.tr/Files/turkey_turkish/0-999/FS_Solo_August.pdf

Electrolux'ün özellikle 500lt üstü modelleri çok kaliteli ve elektrik tüketimi aşırı düşük.Fiyatıları da 2100-2200YTL civarı.Bu modelleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.Avustralya'dan ithaldir

evet bi tanesi 600 ltlik imiş baktım ama fiatı genelde bu aralıktaysa fazla da inmiş sayılmaz

600lt modelden ziyade 505 ve 517lt olan modelleri kastetmiştim(1800YTL'den başlıyor) giovanni'nin dediği gibi fiyatı şu an uygun.Bir de Amana veya GE çok pahalıdır diye önyargıyla yaklaşmak bence yanlış.Örneğin şu an 570lt inox GE no frost buzdolabı 1990YTL.Bence çok uygun.Şu an 450lt civarındaki yerli inox buzdolapları 2binYTL'den daha pahalı.Aynı şey 1800YTL olan ve 517lt olan Electrolux için de geçerli.Bence o da oldukça uygun yerlilere göre

teşekkürler bu modelleri hemen inceleyeyim bakayım.... Bosch almayı düşündüm hep Kaliteyi çağrıştırırdı bana ,ama Elekrolux de güzel ürünler yapmışş

sağlamlık önemli olan 5-10 fazla verilisin önemli değil 2-3 yılda değişmeyelim bu sefer diye inceliyordum bu site çıktı karşıma ....epeyde kalabalıkmış

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

czu12 ama sizin başınız ürünlerden değil de satıcılardan yana ağrımış.
    Burda hata bence markadan ziyade satıcının ve bölge müdürlüğünün

Afacan yüzbaşım,yazımın sonunda da belirttiğim gibi ürünler hakkında fazla bilgi sahibi değilim çünkü kullanmaya başlayalı 7 ay oldu...Bence ,hata kesinlikle BOSCH markasındadır...Çok ciddiyetsiz ve ilgisiz..çünkü İstanbul merkez'e defalarca mail,tlf ve faks çektim...bana en son hafta,ürünler kargoya verildiğinde ist merkezden ulaştılar...özür üstüne özür...27 aralık 2006 da bütün işlemleri yapılmış (parası ödenmiş,ist merkeze sipariş geçilmiş...) ve 8 şubat 2007 de evimize teslim edilmiştir..bu tür bi satış şekli göremiyorum başka markada..Bosch'tan hiç beklemediğim bir satış ve davranış biçimi... Ben sadece sizleri bu konuda uyarmak istedim...zaten yazımda da açık açık herşeye yer verdim..illa almak istiyorsanızda ayrı ayrı mağzalardan alın dedim..Böyle bir sistemleri var demekki; 10 ürün alın bi tane meyva sıkacağı olmadı mı bütün ürünler onu beklesin...sizde rezil olun 45 gün...Ne çamaşır yıkayabilin, ne banyo yapabilin...yani ayrıntıya girersem bir daha bosch lafını bile duymak istemezsiniz...Neyse sonuçta benim amacım sizlere azıcıkta olsa fikir vermekti,bunu değerlendirmek sizlere kalmış...her türlü düşünceye saygımız var...Ama dikkat edin lütfen...Bizim yaşadıklarımızı siz yaşamayın

• @czu12
    Ben satın aldığım zaman veya tavsiye yoluyla aldırdığım zaman bu kadar uzun bir bekleme süresine şahit olmadım.Ama yazınızın samimiyetine inanıyorum.
    7 yıl kadar önce bulaşık makinesi+setüstü ocak alırken de setüstü ocak ellerinde olmadığından 1 hafta kadar beklemiştik.Ama bize bulaşık makinesini isterseniz önce teslim edebiliriz,ocağı da gelince getirtiriz dediler.Biz ikisi beraber gelsind edik ondan böyle oldu.
    Şimdi birşeyler değişmiş olabilir.Ama 45 gün çok uzun bir süre.
    Ama yazmanız da iyi olmuş bundan sonra bayiden ürün alanlar baştan anlaşarak bu duruma dikkat ederler.Elindeki malı bekleterek bence en büyük hatayı bayii yapmış.Size yukarıda belirttiğim seçeneği sunması gerekiyordu.
  • quote:

@czu12
    Ben satın aldığım zaman veya tavsiye yoluyla aldırdığım zaman bu kadar uzun bir bekleme süresine şahit olmadım.Ama yazınızın samimiyetine inanıyorum.
    7 yıl kadar önce bulaşık makinesi+setüstü ocak alırken de setüstü ocak ellerinde olmadığından 1 hafta kadar beklemiştik.Ama bize bulaşık makinesini isterseniz önce teslim edebiliriz,ocağı da gelince getirtiriz dediler.Biz ikisi beraber gelsind edik ondan böyle oldu.
    Şimdi birşeyler değişmiş olabilir.Ama 45 gün çok uzun bir süre.
    Ama yazmanız da iyi olmuş bundan sonra bayiden ürün alanlar baştan anlaşarak bu duruma dikkat ederler.Elindeki malı bekleterek bence en büyük hatayı bayii yapmış.Size yukarıda belirttiğim seçeneği sunması gerekiyordu.

Şimdi dedim ya uzun hikaye...biz yeni ev açtığımız için bu ürünleri aldık...ve bayiden alırken, eşyaları taşıdığımız araç kapının önündeydi...hemen albiliriz dedik..yok hiç gerek yok zaten öbür hafta evinize teslim edip monte ediyolar dediler...bizde bayimize güvenip çıktık yola...o bir hafta bitmedi..yine aynı şeyleri anlatmayayım...Bayi başlı başına problem zaten hala problemimiz devam ediyo,o ayrı konu (izmir-balçova / ELTUTAN Bosch bayii)...şimdi onlar hemn siparişi ist merkeze geçtiler..(yada bize öle dediler..) ondan sonra sıkıntı başladı..ist siparişi ok'liyecek kargoya verecek,bize evimize gelecek...nerden baksan yine iki hafta...neyse başlık dışına çıkmaya başladık iyice, sonuçta bizim yaşadığımız bu! sizler dikkat edin
    Ürünlerde şimdilik bi sıkıntı yok..olursa ilk yazacağım yer bu başlık

• quote:

Orjinalden alıntı: czu12

.bana en son hafta,ürünler kargoya verildiğinde ist merkezden ulaştılar...özür üstüne özür...27 aralık 2006 da bütün işlemleri yapılmış (parası ödenmiş,ist merkeze sipariş geçilmiş...) ve 8 şubat 2007 de evimize teslim edilmiştir..bu tür bi satış şekli göremiyorum başka markada..Bosch'tan hiç beklemediğim bir satış ve davranış biçimi...

Sistem olarak çok yanlış ve tamamen markanın zarar göreceği bi olay,şimdiye dek hiç memnun olmadınız mı kullandığınız üründen ,özellikle Buzdolabını yazarsanız sevinirim...

• ben yaklaşık 1.5 ay önce bosch buzdolabı,fırın ve çamaşır makinası aldım.Montaja gelen servis elemenları son derece kaba idiler.Hiç memnun kalmadım.Yetmezmiş gibi buzdolabım ses çıkarmaya başladı.2 kere servisi aradım,geldiler ama ses her zaman değil çalışırken yapıyor dedim biraz beklerseniz duyarsınız dedim bana sabaha kadar beklemek zorunda değiliz dediler.DERDİME ÇARE BULAMADIM.SORUN YOK DEDİLER AMA HALA SES ÇIKARIYOR.bosch alırken 5 kere düşünün.servisi çok kötü.
  • Annemde Bosch marka buzdolabı kullanıyor.Çok gürültülü.Satan bayiye sorduğumuzda buz kırıyor ondan dediler.Bu kadar gürültü olurmu dolapta canım? Ben hangi marka alacağımı bilmiyorum daha ama Bosch almam herhalde.
  • nasıl buz kırmaktan ötürü ses çıkarıyormuş pek anlamadım
    fotoğraf ekleyebilirmisiniz

ben de değişmeyi düşünüyorum da okudum burayı baştan itibaren
    BOsch değil başka marka da olabilir acelem yok
    çift kapılı da olabilir....
  • quote:

nasıl buz kırmaktan ötürü ses çıkarıyormuş pek anlamadım

sac bi kutu içine taş atmış gibi bir ses çıkarıyor.
  • quote:

nasıl buz kırmaktan ötürü ses çıkarıyormuş pek anlamadım

Fotoğraf ekleyemem ama annem hiç memnun değil dolabından.Gerçekten ben de ordayken takır tukur sesler çıkardığını duyuyorum. Benim şimdiki dolabım Beko.Ben de değiştirmeyi düşünüyorum ama bir türlü hangi marka alacağıma karar veremiyorum. Gardrop tipi olanlara baktım onlar çok geniş.Benim 70 cm.lik yerim var.Mecburen no frost 2 kapılı dolaplara bakıyorum. Bir de inox renk olanlara bakıyorum.İz bırakmıyormuş galiba.Ondan da pek model yok. Olanların da özelliği fazla güzel değil. Onun dışında inox değil de alüminyum renkli ya da normal gri renkli olanlar var.Ama inox değil.Şu anda ben de çok kararsızım.Araştırıyorum.Görmeden alınmaz böyle şeyler. Yine de sizin fikirlerinizi de bekliyorum.

• hoppala bende almayı düşünüyordum bosch veya siemens düşünüyordum ama bu topik ten sonra araştıralım bakalım
  • buzdolabımızı arçelik,çamaşır ve bulaşık makinesini bosch'tan aldık
    tavsiye ederiz..
    dileyene modellerini de yazabilirim

quote:

Orjinalden alıntı: alperen_69

hoppala bende almayı düşünüyordum bosch veya siemens düşünüyordum ama bu topik ten sonra araştıralım bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: jorel

buzdolabımızı arçelik,çamaşır ve bulaşık makinesini bosch'tan aldık
    tavsiye ederiz..
    dileyene modellerini de yazabilirim

quote:

Orjinalden alıntı: alperen_69

hoppala bende almayı düşünüyordum bosch veya siemens düşünüyordum ama bu topik ten sonra araştıralım bakalım

Arkadaşım üründen memnunsan modelini yaz tabiiki.Ayrıca diğer arkadaşlar da beğendikleri modeli yazsınlar ki bilelim.
  • Buzdolabında Boch'u tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutqx

Buzdolabında Boch'u tavsiye edermisiniz?

XL, XXL ve gardrop tipi haricindeki ürünleri (yani yerli üretim olanlar) tavsiye etmem. Yukarıdaki şikayetleri okumuşsunuzdur. Buz kırma sesi mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.