Şimdi Ara

Bosch buzdolabı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
46.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Morinna

quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

quote:

quote:

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

benim Bosch demem de çevremdekilerin performansını beğendiğimdendi, Benim ki Arçelikdi ama hep arızalanır ya motoru değişir ya rafı kırılır ya gazı biter (tam anlamamış olabilirim ama arızalanıp duruyor) çift kapılı dijital bi modeli var bulabilirsem eklerim buraya onu düşünüordum ,

size de teşekkürler

elektronik ürünlerde fazla gösterişe kaçmayın saglam olsun sizin isteklerinizi karşılasın yeter,buzdolaplarının içindede samsung,general,whirpool,amana çook iyidir,arçelikde en son düşünebilir

amana yı hiç duymamıştım .nereden ithal o ?

Vestel in ürünüydü whirpool sanırım .... pahalıdır ama kaliteliyse hakeder mi ne dersiniz

dünyanın en iyi buzdolabı üreticisidir amana

http://www.isisan.com/urunler_index.dwx?product_type_id=55

http://www.isisan.com/urunler_index.dwx?product_type_id=70

http://www.isisan.com/urunler_index.dwx?product_type_id=74

http://www.isisan.com/urunler_index.dwx?product_type_id=75

http://www.isisan.com/urunler_index.dwx?product_type_id=71

whirpool buzdolapları ise

http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_liste.aspx?lgid=8

• quote:

Orjinalden alıntı: eyucel77

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eyucel77

Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.

Konuyu ben açtım ama benden önce siz aldınız , Arkadaşım hayırlı olsun , sorunsuz kullanın

Teşekkürler.. Eski buzdolabı (arçelik 2. el rahat bi 15 yıllk vardır) bozuldu. Bu sebeple çok acil bir dolaba ihitiyacım vardı. Eve en yakın bayide bosch ve arcelikdi. Ve bana aldıgım gun teslim edilmesi gerekiyodu. Bekleme luksum yoktu yani. Bu sebeple arceliki tercih ettim. Aldıktan 4-5 saat sonra gelip taktılar.

güle güle kullanın fiatı nedir acaba ?
    benim de acelem yok ama kışa girmeden alsam iyi olacak artık yazı bununla geçiricez (arçelik bu da , annemler idare edelim diyolar ama taksitini ben vericem dedim olmazsa evlenince götürrüm )

• Değiştirme kampayasını devam ettirdiler. Bozuk dolabı verdim. 300 ytl dusup 12 taksitle 7 yıl garantili 2330 ytlye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyucel77 -- 5 Ağustos 2007; 22:45:55 >
  • Portıkıl ;

verdiğiniz linkleri inceledim AMANA cidden aman haa

ben siparişimi vereyim Amana Alaska Luxury fiatı da 2. el araba fiatı kadardır sanırım ,artık banka kredisi alırız sanırım ,

sağolun üdtad siz bu işte ustasınız cidden, diğer koonularda da bakıyorum hep tavsiyeleriniz var .... siler sayesinde iyi şeyler öğrenirim galiba ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: czu12

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı

Kesinlikle katılıyorum,sakın BOSCH almayın....Özelliklede İzmir'de oturuyor ve Balçova'da yaşıyorsanız sakın sakın ELTUTAN 'dan almayın...Ben evimi taşırken eşyalarımı yenilemek amacıyla tanıdık ve güvenilir diye buraya giderek;çamaşır makinası+bulaşık makinası+termosifon+süpürge aldım...bana ürünleri tam tamına 45 gün sonra teslim ettiler....her hafta bosch merkeze mailler,fakslar....muhattap kimseyi bulamadım...İnanması güç ama böyle büyük ve güçlü bir markadan beklenmiyecek bi durum...Adını sadece bizler büyütüyoruz sanırım...Bide sloganları var ; ''Güven Herşeydir'' gibi bişey...Artık evimin kapısından içeri bir tane Bosch ürünü giremez...45 gün rezil olduk...Yurt dışından ithal edilen buzdolapları,ülkemizin iklim koşullarına uygun değil...onun için sorun çıkabilir..

Bir tane daha Bosch şikayeti

cidden vazgeçmeye başladım ...bu marka sırf reklamdan mı ibaret ne demek 45 gün
    teslimatta bu kadar geçikme olması inanılır gibi değil ,ama bi de sizin anlaştığınız bayiiden kaynaklanoyor olmasın bu sorun ...

• Teslimat sorununun Bosch'la bir ilgisi yok.Ben onca kişiye tavsiye yoluyla aldırdım hiç bu kadar bekleme olmadı.Bayiyle ilgili bir sorun.
    Buzdolabı alacaksanız Samsung,Sharp,Whirlpool,Kore Siemens-Bosch dışına çıkmaya istisnalar haricinde gerek yok.Hiç pahalı da değiller,aksine yerli Arçelik ve Bosch'tan daha ucuzlar.Performans-kalite ise çok daha önde.
  • candoğan62 sizede teşekkürler

bakalım bu nerden kaynaklı komşuma da sorayım ayrıca bayii olayını ve de fiat olayını
  • quote:

dreternity bana link verebilirmisiniz ,bulmak zor olmazsa tabii
    her site başka bi fiat veriyo; siz 8 sene oldu dediniz ama başka üst modeller çıkmıştır bu zamana .....A sınıfı denilenler var mesela yakıt olarak uygun sanırım
    dreternity'nin kullandığı 8 senelik Bosch buzdolabının bugünkü denk modeli aşağıda,Aplus enerji tüketimlidir

Özelliklerini incelemek için
    http://www.boschevaletleri.com/tr/products/product.asp?frmFiyat=no_frost.asp&ID=819&SCAT=18
    Burada da fiyatı uygun
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232928&productid=mtboskdn40a00

• quote:

Portıkıl ;

verdiğiniz linkleri inceledim AMANA cidden aman haa

ben siparişimi vereyim Amana Alaska Luxury fiatı da 2. el araba fiatı kadardır sanırım ,artık banka kredisi alırız sanırım ,

sağolun üdtad siz bu işte ustasınız cidden, diğer koonularda da bakıyorum hep tavsiyeleriniz var .... siler sayesinde iyi şeyler öğrenirim galiba ....

arada kampanyalarla ucuz serileride oluyor bende o kampanyaları bekliyorum ölünceye kadar başka almamak için tek degişecek buzdolabım kaldı geri herşeyi degiştirdim,birde klima alacagım şu an sırayla

• amana ve general elektirik en kaliteliler ama fiyatları da uçuktur.
  • Selam arkadaşlar,
    gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var.
    http://www.electrolux.com.tr/Files/turkey_turkish/0-999/FS_Solo_August.pdf

• quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Selam arkadaşlar,
    gerçi başlık "Bosch buzdolabı" ama bilgi vermesi açısandan yazmak istedim. Buzdolabı almayı düşünen arkadaşlar; electrolux yeni kampanya yapmış, gerçi ben buzdolabı aldıktan sonra bu kampanyanın olması biraz moralimi bozmuş durumda . Liste fiyatından ,modeline göre güzel indirimler var.

Electrolux'ün özellikle 500lt üstü modelleri çok kaliteli ve elektrik tüketimi aşırı düşük.Fiyatıları da 2100-2200YTL civarı.Bu modelleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.Avustralya'dan ithaldir

• quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

amana ve general elektirik en kaliteliler ama fiyatları da uçuktur.

ne diyosunuz manyak uçuklar ama manyakkkk bi gardrop iyi olur kalabalık zaten ailemiz gelen gidenimiz yatılılar eksik olmaz yazın hele aşırı ihtiyaç böyle bişey....

fiat indirime girince bana pm atan olursa sevinirim hatta yurtdışından bile olabilir nakliyesi fazla tutar mı bu dolabın .gümrük vs.... kaça patlar bize

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Selam arkadaşlar,

Electrolux'ün özellikle 500lt üstü modelleri çok kaliteli ve elektrik tüketimi aşırı düşük.Fiyatıları da 2100-2200YTL civarı.Bu modelleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.Avustralya'dan ithaldir

evet bi tanesi 600 ltlik imiş baktım ama fiatı genelde bu aralıktaysa fazla da inmiş sayılmaz

• quote:

Sayın Candoğan, ben geçen ay başı itibariyle Electrolux enb 5298x modelini aldım. O zaman liste fiyatı 2649 YTL idi, şimdi ise 2250YTL. Bahsettiğin gibi bu model Avustralya'dan ithal. Özellikleri, görüntüsü ve malzeme kalitesi hoşumuza gittiği için tercih ettik. Aslında aklımda Siemens vardı ama bu tercihten vazgeçtik; istediğimiz büyüklükte çelik yüzeyli olan modelini bulamamamız, sikayetvar.com'da okuduğum şikayetler ve forumda takip ettiğim paylaşımlarda, electrolux tercihimizde etkili oldu. Lakin ürünü kullanma şansımız olmadı. Düğünden sonra, kısmetse kasım ayında kullanmaya başlayacağız. İzlenimlerimi paylaşmayı umuyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

quote:

quote:

Selam arkadaşlar,

evet bi tanesi 600 ltlik imiş baktım ama fiatı genelde bu aralıktaysa fazla da inmiş sayılmaz

600lt modelden ziyade 505 ve 517lt olan modelleri kastetmiştim(1800YTL'den başlıyor) giovanni'nin dediği gibi fiyatı şu an uygun.Bir de Amana veya GE çok pahalıdır diye önyargıyla yaklaşmak bence yanlış.Örneğin şu an 570lt inox GE no frost buzdolabı 1990YTL.Bence çok uygun.Şu an 450lt civarındaki yerli inox buzdolapları 2binYTL'den daha pahalı.Aynı şey 1800YTL olan ve 517lt olan Electrolux için de geçerli.Bence o da oldukça uygun yerlilere göre

• Candoğan merhaba,

Bende ki Bosch b.dolabının modeli KSU 40671NE
    Kapılar bombeli çelik.

Çok memnunuz gayette sessiz ve kaliteli acaba bu model yerli üretim mi?

Yani arıza-şikayet olasılığı yüksek modellerden mi oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Candoğan merhaba,

Bende ki Bosch b.dolabının modeli KSU 40671NE
    Kapılar bombeli çelik.

Çok memnunuz gayette sessiz ve kaliteli acaba bu model yerli üretim mi?

Yani arıza-şikayet olasılığı yüksek modellerden mi oluyor?

Merhabalar
    Memnun olmana sevindim.Yerli montajlı modeli kullanıyorsun.Benim tavsiye ettiklerim de sorunsuz kullanıyorlar ama genel çevrede şikayet çok var.Daha doğrusu şikayet edilen buzdolaplarının arasında Bosch önde.Yani alınan ürünün arıza çıkarma ihtimali diğerlerine göre daha yüksek, memnunsan ne güzel.Benim arkadaşımda da yerli Bosch buzdolabı var 9 seneyi geçti taş gibi çalışıyor.Ama değiştirilen model yani ilk aldıkları voltajdan sorun çıkarmış ve şimdikiyle değiştirilmiş.
    Genelde şikayet olduğundan ben önermiyorum,ancak yerli Bosch buzdolapları dondurma kapasitesi ve saklama süresi bakımından birçok markanın önünde.Mesela son çıkan seride 98lt dondurucu 12kg besin dondurabiliyor.Oldukça yüksek bir performans ama şikayetler de yabana atılacak gibi değil.

• Teşekkür ederim.

Bizdeki dolapta henüz 1 yıllık falan.

Pek problem çıkaracağını sanmıyorum çıkarsada firma-servis sahipleriyle aram iyidir sıkıntım olmaz gibime geliyor,ha dersen ki gına getirecek kadar arıza yapar - o zaman değiştirip Whirpool ya da Kore üretimi bir model almaya çalışırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Teşekkür ederim.

Bizdeki dolapta henüz 1 yıllık falan.

Pek problem çıkaracağını sanmıyorum çıkarsada firma-servis sahipleriyle aram iyidir sıkıntım olmaz gibime geliyor,ha dersen ki gına getirecek kadar arıza yapar - o zaman değiştirip Whirpool ya da Kore üretimi bir model almaya çalışırım.

Umarım çıkarmaz.Ben özellikle iç tasarımını beğeniyorum Bosch'ların kullanışlı aksesuarları var,Whirlpool'da da öyle.Yani talihsizliğinize denk gelmezse gayet güzel buzdolabı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.