Şimdi Ara

Boşanmış Arkadaşlar ve Kanun Bilenler Yardım Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar maalesef evliliğimizi yürütemedik ve boşanma kararı aldık. Henüz eşimin ailesinin haberi yok, Oturduğum evi krediyle satın aldım ve ödemeye devam ediyorum. Yalnız bana kredi çıkmadığı için krediyi kayınpeder çektiği için tapu onun üzerine bu durumda hak talep etme ihtimalim nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up moruq up

• Hak talep edemezsin. Krediyi sen odesende kredi onun adina ve tapuda onda. Borc takabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz o tongayı zamanın hesap edip düşmedik
    dikili ağacım bilem yogh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakim amcalar büyük ihtimal mal paylaşımı kararı vericek bütün herşey satılacak paranın yarısı onlara yarısı sana

• Ama tapu kayınpederin üstüneymiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam kredinin kaç yılı kaldı

• somut olayın şartlarına göre değişkenlik gösterir. tapu başkasının üstüne olsa dahi 'aile konutu' diye bir kavram var. ülkemiz örfünde kayınların evinde çocuklarının ailelerini oturtması sık görülen bir durumdur. elbette büyük ihtimal ayni hak olan mülkiyet yönünde karar alınacağıdır denilebilir ancak aksi yönde güçlü ispatlar varsa durum değişe de bilir. senin ödemelerinin bağışlama olduğunu ispatlaması lazım çekişme konusu olursa. sen sebepsiz zenginleşmeden gidip en kötü ihtimalle paranı almaya çalışırsın. hem bireysel mülkiyet, yüklemesiz ödeme durumu var hem de aile hukukundan doğan mal rejimi meselesi var. medeni hukukta deneyimi olan bir hukuk bürosundan danışmanlık almanı öneririm.

• Hocam iyi bir avukat tutun, nafaka vermemeye veya en az miktarda vermeye calışın hayatınız iyice kaymasın

• Kayınpederin üstüne mal mı yapılır kredi çıkmıyorsa alma o evi yine de öyle hata yapma. Ayrıca avukatlar taş mı yiyecek buralarda en iyi ihtimalle hukuk öğrencisi sana cevap verir onunla da rezil olursun git bir avukat ile anlaş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.