Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1595. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15931594159515961597
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    madem iddaalısın amd den hisse al takipte kal şuan 17

15 in altında indiği an çak 10 bin doları tam 1 yıl sonra 40 dolar olacak çünkü en az

bu mesajda burada kalsın zamanı gelince hatırlatacam

https://tr.investing.com/equities/adv-micro-device
  • o kagit 10 liranin altina duser.amd nin gidisat kotu.
  • Eleştirmek için değil de öğrenmek için soruyorum?? Zarar açıklayan bir şirket hissesini neden alıyorsunuz? Beklediğiniz bir haber ne bileyim satın alma filan mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin07 -- 28 Ekim 2018; 23:52:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soda elindeki yüklü eurobondlar sayesinde döviz yükselişine aşırı tepki veriyor. Satışlar ihracat ağırlıklı. Bu sene yüksek temettü dağıtması bekliyorum. Ben 6 nın altında almayı düşünüyordum ama gelen bilanço sonrası yukarı bastılar. 6 nın altına düşerse almayı düşünüyorum.

Fiyat 6.83. F/k, 4

• Shafter kullanıcısına yanıt
    ersin07 E kullanıcısına yanıt
    oh oh ne güzel söylüyon ya 10 dolara insinde hisse bir 10 bin dolar çakayım

1 yıl sonra bu zamanlar 30 bin dolar olarak bozdurayım

dolarında çıkıcağını eklersen hem dolar hem amd hisse fena kar getirecek 1 yılda

auidiyi çekerim altıma artık
  • ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Bende AMD bakiyorum ve alim firsati olarak goruyorum bu dusuk bilancoyu,
    bencede onu cok acik, data center lar gelecegin ihtiyaci, bilgisayarlar , ana kartler felan baya kullanim alani var , boyle hisse alirken gelecegine bakmak lazim, simdi bekli kar ettirmiyor olabilir ama onu acik

e bizde 5 yillik yatirimciysak , ileriisini dosunecez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Eleştirmek için değil de öğrenmek için soruyorum?? Zarar açıklayan bir şirket hissesini neden alıyorsunuz? Beklediğiniz bir haber ne bileyim satın alma filan mı var?
    Ben sizi bilgilendireyim.

Doksanlarda ilk alım satımımı yaptığım yıl, en çok kazandıran hisselerin tamamı zarardaki şirketlerdi. Zarardaki şirketin bu zararı özellikle yatırım maliyetleri nedeni ile ortaya çıktıysa kısa süre sonra kar açıklar ve zarardayken yükseltilen hisse fiyatı bilançoda kar açıklandığında o hisseye üşüşenlere boşaltılırdı.

Tabi artık şaka değil robot ve yapay zeka işlemleri doksanlı yılların kurallarını derdest etti. Yine de genel mantık üstte yazdığımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 29 Ekim 2018; 8:57:25 >
  • RichardB kullanıcısına yanıt
    nightsniffer kullanıcısına yanıt
    5 yıl diye bir olay yok ben size 1 yıl veriyorum şuan itibariyle yani 14 dolar gibi seviyeden yakaladın mı her türlü alınır

o hisse indiği yere geri dönmemesi imkansız 33 dolarlara yani

2019 ekim gibi 35 dolar en az olacak üstünü saymıyorum

yani 14 dolardan 10 bin dolar almış olsan paran 1.5 kat değerlenerek net en az 15 bin dolar
    para kazanacaksın , doların artacağınıda hesaplarsak şimdinin parasıyla benim hesabıma göre en az 100 bin tl net kar
  • Yemin ediyorum şu borsa forumunu arşivlemek lazım. Şunu al 2 ye katlıcaksın diyor adam ya. Neden diyolar; geçmişte 33 dolar gördü yine görecekmiş.

Görmesi için sebep ne ? Yok. Ama görür.

Bende diyodum neden insanlar borsa da para kaybediyor..

Adam doğru söylüyor. Bu düşüş düzeltme düşüşüydü. AMD hissesini 2-3 sene içerisinde 40-50 dolarlarda göreceğiz. Hisse 2 dolarken de bunu söylüyordum hala söylüyorum.
    ben alim kararimi burda degil cok daha oncesinde vermistim ama

arkadasin argumanlarini yazmamis, ama dunyada intel, amd, qualcomm bunlar hep yukselir diyorum ve cekiliyorum, aslinda almak istedigim diger kral hisse qualcomm ama gel gorki appla davalik felan fistik oldu , biraz bekliyecem ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

madem iddaalısın amd den hisse al takipte kal şuan 17

15 in altında indiği an çak 10 bin doları tam 1 yıl sonra 40 dolar olacak çünkü en az

bu mesajda burada kalsın zamanı gelince hatırlatacam

https://tr.investing.com/equities/adv-micro-device
    AMD'nin 34$ görmesi teknoloji hisselerindeki spekülatif balona paralel gerçekleşti biraz.
    yani hisse için bende 25-30$ bekliyordum ama öyle her gün %10 artan bir hisse olmaz. zaten anında %50 geri çakıldı kağıt.
    tepki alımları gelebilir mevcut fiyattan ama düşüş dahada derinleşerek devam edecek neden derseniz AMD dahil hiçbir tekoloji hissesinin değeri bilançolarla uzaktan yakından örtüşmüyor.
    2001 dotcom balonuna benzediğini söylemiştim nasdaq'ta gelinen durumun ve bunun etkilerini artık görebiliyoruz ve önümüzdeki 2 senede görmeye devam edeceğiz.
    NVIDIA'da da durum farklı değil.
    https://invst.ly/90-ix
    https://invst.ly/90-j2

bu aralar biraz tepki alımları ile geçici olarak yukarı hareketlenmeler olabilir dediğim gibi ama önümüzdeki 2 senede AMD için 5$'ın altında bir fiyat görebiliriz bence.
    YTD.

• bizim endekste maşallah tam çamura yattı ha
    dolar düşüyor bist100'de tepetakla oldu

86.000-88.000 arasından dönüş gelebilir ilk hedef yeniden 95.000 , 100.000 sınırına bu sefer uzanabilirse geçileceğini tahmin ediyorum.
    2020 ortalarına kadar borsada ciddi bir toparlanma görebiliriz.
    dolar/tl 5.52.
    emin değilim ama bu bölgeden son kez 6.80-.7.20 bandına gönderebilirler dolar'ı ondan sonra düşüş evresine geçilebilir.
    2020 hedefim 3.50.
    ytd.
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    saçmalama hayal alemndende çık amd hiç bir zaman 5 dolara inmez artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

saçmalama hayal alemndende çık amd hiç bir zaman 5 dolara inmez artık
    AMD'ye karşı sempatiniz var sanırım
    tekrar 20$ üstünü görebilir.
    ben tarihsel verilerle konuşuyorum , hiçbir zaman kesin olur demiyorum zaten .
    2020'den sonra ise 5$'ın altına düşebilir AMD'nin değeri.

nightsniffer kullanıcısına yanıt
    ya sen şu metrobüste gördüğü kıza cebinden çıkarıp 500 tl verdim diye yalan sıçan değil misin

sıkı dur şimdi seni gömeceğim

https://forum.donanimhaber.com/borsacilarin-bilgi-paylasim-platformu--43391488-1555

8 nisan 2018 tarihinde bak bakalım ne yazmışım vede kime yazmışım sonra ne olmuş

şimdi uza
    Hocam mevzu sempati değil. 2020 değil de 2025'te 5 dolar olabilir derseniz mantıklı bulabilirim ancak AMD'nin çok güçlü bir yol haritası var şu anda ve adım adım uygulanıyor. Piyasanın AMD'nin yol haritasına güveni de çok yüksek bu yol haritasını vaat ettiği şeyler de. Intel'in senede 20 milyar dolarlık satış yaptığı Xeon CPU'ların 2 katına yakın performansı aynı elektrik tüketiminde veren bir sunucu işlemcisi yolda AMD adına. Bu 20 Milyar dolardan 8 milyar dolar alsa(Server satın alan insanlar rasyonel insanlardır, en iyi performansı veren ürünü tercih ederler tartışmasız olarak), hisse başına 2-3 USD kar ödeyecek AMD. Bu büyük yatırım grupları için ciddi bir fırsat. Bu bağlamda Intel'den teknoloji anlamında devrim niteliğinde bir yenilik gelmediği müddetçe AMD hisseleri yükselecektir, ki Intel'in 10nm işlemci üretim bandında çok ciddi sıkıntılar var, bayağıdır sıkıntıları çözemediler 4 senedir her sene erteleniyor 10nm süreci...

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam mevzu sempati değil. 2020 değil de 2025'te 5 dolar olabilir derseniz mantıklı bulabilirim ancak AMD'nin çok güçlü bir yol haritası var şu anda ve adım adım uygulanıyor. Piyasanın AMD'nin yol haritasına güveni de çok yüksek bu yol haritasını vaat ettiği şeyler de. Intel'in senede 20 milyar dolarlık satış yaptığı Xeon CPU'ların 2 katına yakın performansı aynı elektrik tüketiminde veren bir sunucu işlemcisi yolda AMD adına. Bu 20 Milyar dolardan 8 milyar dolar alsa(Server satın alan insanlar rasyonel insanlardır, en iyi performansı veren ürünü tercih ederler tartışmasız olarak), hisse başına 2-3 USD kar ödeyecek AMD. Bu büyük yatırım grupları için ciddi bir fırsat. Bu bağlamda Intel'den teknoloji anlamında devrim niteliğinde bir yenilik gelmediği müddetçe AMD hisseleri yükselecektir, ki Intel'in 10nm işlemci üretim bandında çok ciddi sıkıntılar var, bayağıdır sıkıntıları çözemediler 4 senedir her sene erteleniyor 10nm süreci...
    hocam zaten şirketin yol haritasında bir sorun yok zaten, teknolojik atılımları gayet yerinde firmanın. ancak 2020'de büyük bir finansal borç krizi yine küresel çapta etkileyebilir bütün ekonomileri.bu yüzden teknoloji hisselerinde çok büyük düşüşler olabilir diyorum ben geçmişte yaşananlara bakınca kriz ortamlarında teknoloji şirketlerinden uzak durmak gerekiyor.
    sadece AMD değil , Nvidia , Microsoft , Facebook , Amazon v.s. v.s. hepsinde büyük bir çöküş olabilir 2020 itibari ile.
    kriz geçtikten sonra ekonomiler düzeldikçe toplarlanma başlar yine tabiki.
    ama o arada dikkatli olmak lazım işte 20-25$'dan alınan hisse 3-5$'a düşerse bir kaç sene diz boyu zararla elinize yapışır kalır hisse sonra.

65 milyar dolar ciro yapan bir Intel ve 10 milyar dolar ciro yapan Nvidia'dan teknolojik olarak üstün ürünler üretme potansiyeli olan bir oyuncu olarak AMD şirketinin hisselerinin bahsettiğiniz tarzda büyük bir krizden dahi en az yara alarak çıkacak şirketlerden biri olacağını öngörebiliriz. Şirketin şu andaki hisse değeri 16 milyar dolar yıllık geliri 6 milyar dolar, şu haliyle dahi karda olan bir şirket ve dediğim gibi uzun vadede büyük teknolojik atılımları söz konusu. Bahsettiğiniz 3 USD'lik değere ulaşma durumu şirketin hisse değerinin 3,5 Milyar dolar olması anlamında gelir ki bu da 2019 gelir projeksiyonu 15 milyar dolar dolaylarında olan bir şirket için imkansız bir şey. Silikon şirketlerinin kar marjı %30 dolaylarındadır. AMD tarihsel olarak biraz daha düşük marjlarla çalışan bir şirket. %20 kabul edelim. 3 milyar USD kar eden bir şirketin piyasa değeri sizce ne olmalıdır? AMD'ye en benzer şirket Intel 2017'de 18 milyar USD kar etmiş hisse değeri ise 215 milyar dolar. Yani Intel'in hisse değeri 1 yıllık karının 12 katı. AMD için benzer bir durum oluştuğu takdirde seneye AMD hissesinin fiyatının bugünkü şartlarla 40 USD civarı olacaktır. Teknoloji şirketleri %50 değer kaybetse yine AMD hissesi 18-20 USD bandına oturur. 1/4'e de düşmesini beklemiyorsunuz herhalde teknoloji hisselerinin? Market collapse anlamına gelir bu. Şu andaki 15 USD'lik değer ne denirse densin korkunç ciddi bir alım fırsatıdır bana kalırsa.

Adettendir: YTD :)

• kriz ortamında karlılık ve cirolar teknoloji sektöründe direk dibe batıyor.
    2001 ve 2008 krizlerinde böyle bir tablo oluşmuştu. yine benzer bir tablo ortaya çıkabilir bence ve evet teknoloji yine en çok etkilenen sektör olacak.
    bazı hisselerde %70'e kadar değer kayıpları mümkün.
    bekleyip görelim o halde
    şimdilik böyle bir düşüş beklemiyorum, tam aksine tepki alımlarıyla yukarı hareketlenme başlayabilir.
    AMD tekrar 20$ üstü görecek gibi.
    çöküş için 2020 bekleyin.
    ytd.
  • 
Sayfa: önceki 15931594159515961597
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.