Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
33.605
Cevap
535
Favori
1.162.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15551556155715581559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tarila

Hocam peki hisseler çok fazla etkilenir mi sizce bundan ? Çoğu zaten dip noktasında büyük değer kaybı yaşadılar , neler olur ?
    etkilenir tabiki ama hazırda fazla düşen hisseler bir sonraki düşüşte daha az kayıp verir diye bekliyorum.
    2017'den beri aşırı primlenen kağıtlar daha fazla düşüş gösterebilir.
    YTD
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Üstad söylediğin çöküş seçime kadar gerçekleşir mi? Yoksa seçime kadar borsa yükselmeye devam eder mi?
  • zamanlama konusunda birşey söyleyemem ama benim beklentim bu şekilde seçim öncesi borsa'nın dip hareketini tamamlaması , seçimlerden sonra yukarı yönlü hareketlenme bekliyorum.
    abd dow jones eksiye dönü tekrar eğer tekrar yön değiştirmezse %10-12 civarı bir düşüş daha olur.
  • Otkar hakkında fikri olan varmı ? bu kadar sığ bir hisse. 98-101 arasına sıkıştı.
  • önümüzdeki günlerde endeks düşerse 60-70tl görebilir bu hisse.
    YTD
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

önümüzdeki günlerde endeks düşerse 60-70tl görebilir bu hisse.
    YTD
    Kedi sıçraması yapsa. 105 ten zararıan verecmde Çıkmıyor namıssız. Bende 80 de durur. Diye tahmin ediyorum.80 Altı yatırımcı maliyeti olmadığı için satış yerine alış güçlenir. 2 yıldır 100 altını görmemiş bi hisse.
  • mcx kullanıcısına yanıt
    Otokar malum Altay tankı ile gündemdeydi son verilen teşvikler de bmc baya para aldı. Eğer Altay tankı otokar a verilmezse hissenin gideceği bir yer yok bence f/k 24 24 senede anca verdiğin parayı alıyorsun. Yeni ihaleler alması lazım en son yurtdışında otobüs ihalesi almıştı. Onun gibi haberler gelmesi lazım artması için.

Ben f/k yüzünden bile almam kağıdı aselsan bile 19 f/k ya geri geldi. Yabancı kar temettü ye bakar. Adamlar bulundukları hisseler de hepsini satış yapıp çıkamayacağı için sonuçta sabit fiyattan o kadar lotu alan çıkmaz. Temettü ile maliyet düşürürler f/k 8 10 arası olan hisseler de gelecek de gelirler artacaksa 4 5 senede bedava hisse olur ellerinde örneğin Tüpraş. Adamların maliyeti yok hisse de artık nereden nereye geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Kedi sıçraması yapsa. 105 ten zararıan verecmde Çıkmıyor namıssız. Bende 80 de durur. Diye tahmin ediyorum.80 Altı yatırımcı maliyeti olmadığı için satış yerine alış güçlenir. 2 yıldır 100 altını görmemiş bi hisse.

Alıntıları Göster
    şu anda görünüm zayıf yakın zamanda satış gelebilir.
    uzun vadede yüksek primlenme yapabilir(150 , 200+) ancak yükselişten önce 60-70 arasında bir dip denemesi ihtimali var bence.
    kesinlikle ytd

• İSYAT gibi hisseler krizden etkilenmez gibi geliyor her sene %5-10 yüksleip temmettü ödemiş.
  • Ne oldu forumdaşlar forum durmuş yine. :)))

• bist durgun olunca burasıda durgunlaşıyor

evet önceden bahsettiğim yurtdışı endekslerde 2.etap satış rüzgarı başladı bugün hepsi şelale,
    bakalım eğer beklenmedik şekilde yön değiştirmezse dibi bulana kadar bir süre daha sert satışlar gelecek gibi.bu dönemde altın gibi güvenli limanlara olan talep artar.
    yarın bist'te bu dalgaya kapılacak diye düşünüyorum ben.bir süre için daha kırmızı alarm

takip.

• Tabii tabi kesin endeks bu ekonomide 200 bin olur hisse senetlerinin hepsi tavandır da.
    Bu gün çok değişik şeyler var kendi çalıp kendileri oynuyorlar o komik. :)))
    Biraz gerçekçi olsak daha iyi hemen hain demeyin fikir özgürlüğü diye bir şey olmalı. :)))
    Bu gün foreks haberleri var.
    Borsa takip platformunda orada dolar mevduat faizi bankların aylık 13.04.2018'de 2,46 3 aylık 3,40 yazıyor.
    Ben hadi yarıştırmayım laf da faydası yok harbi den sırf bu bilginin bir şey ifade etmesi gerekir.
    Ve kimse kusura bakmasın şu an ki kur'un baskılanması bir oyun olma ihtimali yüksek sonuç 4 ay sonra belli eder kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold464 -- 24 Nisan 2018; 22:26:40 >
    Altın alalımmı üstad? Yarın MBsının faiz kararı da varmış. Önümüz seçim neler olabilir?
  • % 1,48 puan düşüş bist 100 dekini okuyanlar olmuştur
    Ehm düzelteyim % 2 üstü düşüş oldu.
    İyi günler. :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold464 -- 25 Nisan 2018; 17:55:54 >
  • Dün bloomberg HT kanalında küresel piyasalar programında Işık Ökte'yi izledim. Merkez bankasının 75 BP faiz arttırımına karşın TL nin dolar karşısında pozitif ayrıldığını söyledi. Ancak kiresel piyasalardan gelen veriler yine doların ateşini körükledi ve geldiğimiz noktaya geri döndük. Adamın dikkat çekmek istediği konu farklıydı. Bana kimse merkez bankasının faiz arttırımını sormadı dedi. Arayan bankalara ne oluyor diyor. Hisselere bakıyorsunuz diğer %70 inde sıkıntı yok. Ama %20 si ve özellikle bankalar ciddi düşüşteydiler dün. Ve verenler fiyatına bakmadan maliyetine bakmadan veriyor dedi adam. Neden diye soruldu. Bunun 2 nedeni olabilir dedi. 1. si dışarıdaki başka bir fırsat. Mesela suudi arabistandaki petrol arzı ve ordaki kar iştahı, çünkü yabancılar kolay kolay çıkmazlar maliyet altından. 2. si bizdeki seçim ve buna bağlı belirsizlik. Bencede çok mantıklı. Zaten şuan bist dolar desteğinin dibinde. Bundan aşağı sarkacağını düşünmüyorum. Topyekün malda olduğum içinde maliyette düşüremiyorum. Bekliyip görücez artık. Y.T.D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miroglu6 -- 26 Nisan 2018; 8:14:16 >

• Borsanın düşmesi için o kadar çok sebep var ki

1.2 gündür rte yi dinleyin bir cümle kuruyor; yerli ve milli para ile devam edeceğiz diyor. Kimbilir bizim bilmediğimiz ne var..

2. Kambiyo rejimi değişikliği.. eski mb başkanı bile açıkladı bunun olacağını. Olursa sırf muteahhitleri ayakta tutmak için ekonomiyi çökertmiş olurlar

3. Seçime her geçen gün yaklaşıyoruz ama muhalefet daha ne yapacağı kimi aday göstereceği bile belli değil.tek belli olan şey Akp ve rte nin kazanacağı .Buna inanmayan fanatik diğer parti mensupları.. ve dünya akp yi, ohal i istemiyor.

Daha aklımda bir sürü sebep var ama şu an borsa da olmak tam kumar..

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlışsam düzeltin siz KATMR falan diyordunuz sanki ne oldu sattınız herhalde , zarar etmediniz umarım ?

• Tarila T kullanıcısına yanıt
    benim vadem cok uzun.karton var sadece.O da yillardir hareketiniz yapmamis , sirketin sifir borcu olup tamamen kar eden bir firma oldugu icin o kagittayim.

Bir kagidi satmadiktan sonra zarar etmezsiniz.

Ama su ortamda sepet yapmayan her turlu zarar yazar.

sepetten kastim borsa kagitlarinda sepet degil.

Dovuiz mevduat ve borsa uclu sepet.
    Üstadım banvit hissesi hakkında bilgin var mı? Hacmi yüksek, son 10 gündür iyi çıkıyor. Önü açık mı?
  • Ne günlerdi be isfin 1 tl lerdaydı şimdi 5,80 lerde. :)))
    Ben söylemiştim isfin i degerlendiren olmadı galiba . :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold464 -- 27 Nisan 2018; 0:25:57 >
  • 
Sayfa: önceki 15551556155715581559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.