Şimdi Ara

Borcunu geri ödemeyen arkadaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
6.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 ay önce çok yakın olduğum arkadaşa 350 tl borç verdim adam en geç 1 hafta içinde vericem diye adlı benden parayı. 1 ay geçmesine rağmen vermedi parayı ,istediğimde paraya sıkışığım felan diyor. ne yapmam lazım kalbini kırmadan parayı almam için? bidahada kimseye borç vermem bunu yüzünden paramızla rezil oluyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rekuku -- 22 Şubat 2018; 17:11:5 >

• 1) paran olduğunu kimseye söyleme. Senin malvarlığına dair rakam isteyen arkadaş bence aşmıştır

2 ) Çok fakir bir arkadaşsa ne ala, verilir, ama benim kendi keyfime harcamadığım parayı o adam çatur çutur yiyecekse verilmez. Zaten parasız gezenler biraz da bundan dolayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sözünün arkasında duran biri olsaydı 1 hafta sonra verirdi veremese bile arayıp kardeşim kusura bakma 1 hafta daha idare et demesi gerekiyordu.

Arkadaşının maddi durumunu sen biliyorsun veremeyecek kadar kötü mü? değilse kalbi felan önemli değil.
  • herkese bu meblada borç para vermem fakat yakın arkadaşım olduğu için verdim ve adamın elinden sıgarasıda eksik olmaz.
  • akraba olsa dahi senet imzalatmadan borç vermem
  • Babam bu şekilde ne paralar kaybetti.Ne yakın arkadaşları,çocukluk arkadaşları parasını ödemedi.Bir zamanlar mahalleden babamın çocukluk arkadaşı 1500 tl yi 1 hafta sonra ödücem diye istedi.3 sene sonunda 1450 tl sini alabildik anca o 50 lirayı da taktı yine.

Daha ne olaylar oldu.Ve işin kötü yanı o borç isteyen adamlar utanmadan,bizim gözümüze soka soka telefonlar,arabalar aldı.

Bu tip insanlar çok fazla var toplumda.Ben babamdan ders aldım.Kimseye ne borç veririm,ne borç alırım.Borç alınca rahat olamayan bir insanım çünkü.

Hocam o 350 lirayı alabiliyorsan al,alamıyorsan üsteleme iletişimini kes o kişiyle sana ders olsun.

İlle de birisine borç vermek zorundaysan o vereceğin parayı borç değil de temelli veriyormuş gibi düşün.Çünkü ne insanlar var sırf üç kuruş para yüzüne çirkeflikler yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: 37debdeb37

Babam bu şekilde ne paralar kaybetti.Ne yakın arkadaşları,çocukluk arkadaşları parasını ödemedi.Bir zamanlar mahalleden babamın çocukluk arkadaşı 1500 tl yi 1 hafta sonra ödücem diye istedi.3 sene sonunda 1450 tl sini alabildik anca o 50 lirayı da taktı yine.

Daha ne olaylar oldu.Ve işin kötü yanı o borç isteyen adamlar utanmadan,bizim gözümüze soka soka telefonlar,arabalar aldı.

Bu tip insanlar çok fazla var toplumda.Ben babamdan ders aldım.Kimseye ne borç veririm,ne borç alırım.Borç alınca rahat olamayan bir insanım çünkü.

Hocam o 350 lirayı alabiliyorsan al,alamıyorsan üsteleme iletişimini kes o kişiyle sana ders olsun.

İlle de birisine borç vermek zorundaysan o vereceğin parayı borç değil de temelli veriyormuş gibi düşün.Çünkü ne insanlar var sırf üç kuruş para yüzüne çirkeflikler yapıyor...

Vay topram naber ya

• THESİMPSON kullanıcısına yanıt
    iyidir hocam senden naber
  • Filozofun biri demiş arkadaşını kaybetmek istemiyorsan ne borç al ne borç al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse kimseye borc vermez oldu bankalarin icinde kole gibi sira bekleyip kredi -kredi karti alinir oldu.

Dostluk kardeslik aile akraba komsu kavramlari yerini menfaate birakti.

Insan iliskileride artik cikar ugruna oldu insana yatirim gozuyle bakiliyor parasi olmayana deger verilmez oldu.

Herkes olmasqda parasi varmis gibi gosterip ac ac borclarin icinde yuzuyor.

Ozetle dunyanin civisi cikmis dostuna kardesine ailene guvenemeyeceksen ne anlaminda var su yalan dunyanin.

• Kimseye acimicaksin. Artik verilen borclar geri odenmiyor.

Her zaman bende de yok diyeceksin. Kural bu. Yok 1hafta sonra vericem yok 1ay sonra vericem. Yok maasimi alinca vericem. Geciniz bu isleri. 1hafta sonra vericekse. Borc vermene gerek yok. Ya da maasindan vericekse yine para vermene gerek yok. Gecmis olsun daha para mara alamazsin

• Bendede yok demekte etki etmiyor bazılarına istediği parayı alana kadar dibinden ayrılmazlar, bıktırırlar adamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rekuku

Bendede yok demekte etki etmiyor bazılarına istediği parayı alana kadar dibinden ayrılmazlar, bıktırırlar adamı

Canimi alacak degil ya. Ben yok diyorum geciyorum. Onunla mi ugrascam herkesin borcu var. Cakarim agzina iki tane

• quote:

Babam bu şekilde ne paralar kaybetti.Ne yakın arkadaşları,çocukluk arkadaşları parasını ödemedi.Bir zamanlar mahalleden babamın çocukluk arkadaşı 1500 tl yi 1 hafta sonra ödücem diye istedi.3 sene sonunda 1450 tl sini alabildik anca o 50 lirayı da taktı yine.

Siz 1500 le iyi kurtulmuşsunuz.Benim peder 2004-05 yıllarında ona 20.000 buna 5.000 şuna 10.000 diyerek neler kaybetti.3 sene öncede birine 60 bin vermiş yeni öğreniyoruz.Herkes verdikleriyle ev araba sahibi oldu 40 yaşına gelmeden.Bizimki 55 yaşında çakılı taşı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

quote:

Siz 1500 le iyi kurtulmuşsunuz.Benim peder 2004-05 yıllarında ona 20.000 buna 5.000 şuna 10.000 diyerek neler kaybetti.3 sene öncede birine 60 bin vermiş yeni öğreniyoruz.Herkes verdikleriyle ev araba sahibi oldu 40 yaşına gelmeden.Bizimki 55 yaşında çakılı taşı yok.

Hocam sizin pederde işi büyütmüş, 60.000 Tl borç vermekte nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rekuku -- 22 Şubat 2018; 21:28:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Hocam 1500 sadece bir tanesiydi.Gitmiş bir adama bizden habersiz nakit 10 bin tl vermiş yıllar önce.Adam çirkefe bağladı vermedi,taksit taksit kaç yılda aldık geri.Sonra gitmiş bir arkadaşına taşındı diye zorla para vermiş.O da yalan oldu.Daha neler neler... Bizim bilmediğimiz neler vardır kim bilir.Nasıl sinir oluyorum anlatamam.

Geçen aylarda da arkadaşı ev alacak diye arabayı satıp 20.000 tl verecekti.Yahu anlamıyor.Her para verdiği adamla arası bozuluyor yine akıllanmıyor.O zaman bizim evimiz yoktu.Kiradaki halimizle arkadaşı ev alıyor diye 20.000 tl veriyor akla bak.Şimdi ev borcuna girdik istese de veremez.Böyle insanlara borç lazım.
  • Kardeş foruma konu açmaya ne gerek vardı param olunca oducem 350tl ni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle hocam.Birde bunu kredi çekerek veriyor akla bak hele.

Verdiği paraları alabilse içim acımayacak ama geri de gelmiyor.İş yerinden temizlik görevlisi 2 bin istiyor çıkarıp veriyor rahatlığa bak Hiç abartısız söylüyorum bütün borçlarını altın kuru üzerinden geri alsa gidip bmw 5.20 alabiliriz.

@rekuku

Bir an sanki benim pederi anlatıyormuşsun gibi geldi.Bizimkide verdiği paraları geri alamıyor.Öyle ufak paralarda değil yüksek rakamlardan bahsediyorum.2004 yılındaki 20 bin bir yarı daire fiyatıydı düşün artık.Kesinlikle böyle insanlara borç lazım.En sonunda güzel bir ev alabilmek için yüksek miktarda kredi çektirdik de başkalarına borç veremiyor artık.

@37debdeb37

• Böyle tiplerde var
  • bu devirde giden para geri gelmez. en iyisi bende de yok, ben de sıkışığım diyeceksin. yoksa alacağının peşinden it gibi koştururlar afedersin

şerefsizin teki benden de haftaya verecem diye ufak bir miktar almıştı, haftaya dediği oldu mu sana yaz tatilinden sonra. saydım sövdüm arkadaşlığı bitirdim şerefsizle

borç isteyene bankanın yolunu gösterin, gitsin avans mavans, ihtiyaç kredisi vs çeksin. sıkıyorsa ödemesin sonra
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.