Şimdi Ara

Boraya Elveda hoşgeldin 308(Konunun kilitlenmesini istiyorum) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
4.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    estafurullah önemli değil.şimdi 110 luklar Euro IV motor.benimki 2011 makyajlı değil ama Euro V motor.o yüzden 112 hp 270tork
  • teşekkürler arkadaşlar
  • Hayırlı olsun hocam güzel tercih olmuş.Kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • Hayirli ugurlu olsun. Kazasiz surusler dilerim.

Peugeot firmasina bir turlu isinamadim, sans vermek isterim fakat is ciddiye binince bir adim uzaklasirim.

Belki de sorun cikartan araclarin kullancilari cok hor kullandigi icin yasaniyor bu sorunlar bilemiyorum fakat yine de duyduklarimiz insani korkutuyor.

Arac kac km de?
    Donem donem kullanici basligi acarsaniz okuyup/bilgileniriz.

Selamlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

quote:

En büyük sorunu kendi kendine iarbag hatası vermesi ve airbagleri deaktif bırakması.
    Neredeyse sağlam sinyal kolu bulunmayan 307lere nazaran 308 lerde bu sorun birazcık düzeltilmiş ama yine baya arıza veriyor.

308'in sinyal kolu bütün halinde airbag sargısıda sinyal kolunun içinde bulunduğundan çok sorun yaratıyor.

Sen söyle bakalım; ne kadar tanıyorsun 308'i

Öncelikle ben sizinle "senli" konuştuğumu hatırlamıyorum. Dahası gerçekten size cevap veremeyecek kadar çok tanıyorum. Yazdıklarımdan 308 fanatiği olduğum düşünülmesin. Sadece kronik problemleri neredeyse yok denecek kadar az olan 308 hakkında yanlış bilgiler paylaştığınızı düşündüğüm için yazıyorum. Hayırlı akşamlar.

Kronik sorunu yok denecek kadar azmış.

14 ay içerisinde

* sibop contası
    * sinyal kolu
    * 2 defa termostat
    * 2 defa yakıt pompası
    * 1 defa trigerin etrafında döndüğü rulman kırıldı

Arkadaşımda 2009 308 vardı lanet etti arabaya.

İkimizin bahsettiği 308 farklı mı acaba birbirinden

0 km mi almıştı 2. el mi?

Daha önce kim nasıl kullanmış? kiralık araç olup km nin geri çekilme ihtimali var mı? araç alınırken yapılan ekspertiz ve özellikle motor kompresyon testinin değerleri nedir? soru listesi uzaar gider. Bunlara vereceğiniz kesin cevaplar yok ise kronik sorunlu diyerek kestirip atmak biraz havada kalır.

Sibop contası derken silindir kapak contasındanmı yoksa lastik sibobundanmı bahsediyorsunuz?

silindir kapak contası yanmış yakıt pompası triger rulmanı termostat tüm sorunlar daha önce kötü kullanıldığına dalalet eder sinyal kolu haricinde kronik denilecek bir sorun göremedim.

Kusura bakmayında yukarıda birine 308i ne kadar tanıyorsunuz demişsiniz bende size soruyorum otomobilleri ne kadar tanıyorsunuz?

• quote:

Son olarak şunu da söyleyim peugeot'un sevisi çok pahalıdır. Hemen hemen mercedes ile aynı fiyat çekiyorlar. Sırf parça yüzünden yine alınmaz peugeot. Hadi iyi akşamlar.

mercedes ve peugeot karşılaştırmalı parça fiyatı listesinide bi yayınlayın bizde bakalım. Bedavadan sallayacak değilsiniz ya kesin elinizde liste var merakta bırakmayın bizi.
  • Bedava verseler pejo araba almam. Orası ayrı konu ama bora kaç modeldi? biraz ucuza gitmiş sanki. Normal olarak satsan daha yüksek ederi vardır.
  • Je Direksiyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

Bora 194000 kmde idi.bora da güçlüydü 1.9 tdi 90hp idi.ama bunun gücü ve torku daha fazla.inanılmaz atak gerçekten.270 nm tork var.anlık olarak overboost özelliği ile 285nm.

Teşekkürler bilgi için.:) Bora bana çok performanslı geliyordu. Demek ki 308 daha iyiymiş. Hayırlı olsun tekrar

• hayırlı olsun dileklerinde bulunan arkadaşlar sağolun!
  • En azından bi hayırlı olsunu hakediyor...
  • Rakipsiz Fırtına kullanıcısına yanıt
    Üstat aracı aldın nasıl memnunmusun şimdilik bende C4 Cactus düşünüyordum Az km'li Sportium 308'ler dikkatimi çekti Cactus'e görede 10-12.000 Tl daha uygun fiyat almış olacağım ve sadece 1 yaş 18.000 Km'de bir araca sahip olacağım 0 km'den çok fazla farkı olacağını sanmıyorum ne dersin alınırmı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-baykaralardan-2013-model-308-1.6-e-hdi-sportium-auto-6r-198918078/detay

• merhabalar.araçtan gayet memnunum.iç mekan çok ferah ve tokluk hissi güzel.vw grup araçları kadar yumuşak bir araç değil yalnız onu belirtmeliyim.ama artıları da epey fazla.çok atak ve ekonomik bir motoru var.ayrıca sessiz bir dizel.frenler çok iyi. yol tutuş ve aerodinamizm oldukça iyi.hidrolik direksiyon biraz sert orası eksi yönü.auto6r şanzuman en iyi robotize şanzumanlardan biri bu arada.vites geçişleri pek hissedilmiyor ve geçişlerde kararsızlık hiç yok.örneğin bir mmt ya da easytronicten kesinlikle üstün.şimdilik izlenimlerim bunlar.kısacası tavsiye edeceğim bir araç.yalnız D sınıfı superbten sonra sizi tatmin etmez bunu da atlamamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 29 Mart 2015; 1:04:39 >
  • Hayirli olsun hocam.
    Vosvosdan kurtulusunu geleneksel olarak her yil kutlamalisin

• Rakipsiz Fırtına kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam superb'ı şuanlık satmayı düşünmüyorum 2.araç olarak alacağım genellikle şehir içi kullanılacak araç izlenimlerinize göre benim ihtiyaçlarımı karşılar diye düşnüyorum net bir karar veremedim yarın captur'u vs'de test edeceğim şimdi diyebilirsiniz captur ne alaka ama kafalar biraz karışık hanım'da kullanacağı için net karar veremedim düşünme aşamasındayız
  • Hayırlı olsun

• Mesela bizdeki 308'deki gibi mi ?

Boraya Elveda hoşgeldin 308(Konunun kilitlenmesini istiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evomania -- 30 Mart 2015; 15:56:06 >

• Hayırlı olsun
    Yeni kasa sandım ancan bu araçda iyi kazasız belasız inş çok az yakan bir aracınız oldu.bence piyasada en az yakan turbo dizeller psa da vede gidişide iyi.

• teşekkürler arkadaşlar
  • Peugeot 308 sportium 1,6 e-HDI araç sahibiyim
    Aracı 2013 eylül ayında sıfır aldım
    şimdi araç 31000 kmde.
    2 kez bakıma girdim. Biri 340 tl diğeri de(30,000 bakımda ön fren balataları da değişti ayrıca mazot filtresi de değişti ) 600 tl tuttu. İsteyene faturalarını gösterebilirim
    Bakım ücretlerini mercedes ile kıyaslamak ne derece doğru olur tartışılır.
    Aldığımdan beri
    1)Her iki ön kapı menteşesi değişti,garantiden
    2)direksiyonda titreme sorunu vardı her iki ön disk ve burç tablaları değişti,garantiden.

onun haricinde bir sorun olmadı çok şükür.
    Çok keyifli bir dizel ünitesi var sesi az yakıt tüketimi makül performansı da fena sayılmaz
    Maalesef otomatiği biraz sıkıntılı ki ben bunu bilerek aldım. Tek kavrama olduğu için bazen kararsız ve vites geçişleri biraz sarsıntılı.
    Aracı alan arkadaşa hayırlı olmasını dilerim,kazasız belasız sürüşler.
    Bu da benim aracım;

Boraya Elveda hoşgeldin 308(Konunun kilitlenmesini istiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 30 Mart 2015; 15:51:55 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.