Şimdi Ara

Boksa başlamayı düşünüyorum.Bir bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun üniversite maratonundan kurtulmak üzereyim.
    18 yaşında 187 boyunda 105kg ağırlığındayım.
    Sene başından beri sınava çalışmaktan 20 kg aldım.(85tim)
    6 senedir lisanslı dağ bisikleti sporuyla uğraştım. Bu sene ara verdim üniv. yüzünden. direk belli etti zaten. 25 ekledim 6 ayda.
    2 sene de lisanslı minder güreşiyle uğraştım.Kendimizce var derecelerimiz. Daha sonra okuldan nakil olmam, yeni gittiğim yerde düzenli bir klup olmaması yüzünden ara verdim. sadece isteyenlerle zevk için güreşiyorum artık.
    Güreş yaptığım senelerde ve ondan sonraki 1 yıl boyunda spor salonlarında body building çalıştım. Bisiklet ve vucut geliştirme sayesinde güreşte 100 kg civarı güreşirken 2 ayda 20 kilo verdim ve 80'e inmiştim. ama bu sene dediğim gibi fena kilo aldım. Onları da vermenin zamanı geldi.
    Artık sporu para kazanmak için değil de hobiye dönüştürme kararı aldım. Gerçekten büyük fedakarlıklarla yapılan sporda bu ülkede sporcu olarak para kazanmak mümkün değil. Artık spordan para kazanma gibi bir düşünce kalmadığı için uğraşlarımı çeşitlendirme kararı aldım.
    Uzun seneler süren spor altyapım var.(her ne kadar kilo alsam da) Boksa başlamak istedim.
    Bunun için de küçüklük kahramanlarım olan Muhammed Ali, Mike Tyson maçlarını izlerken kafamda canlandı. Hep isterdim boks yapmayı. Fiziğime uygun geliyordu. Hoşuma gidiyordu. Babamlar sıcak bakmıyordu alınan darbelerden ötürü. Kum torbası aldım ve bilmediğim için el bileklerim ağrımaya başlamıştı. Tekniği biraz öğrendikten sonra hala devam ediyorum yumruklamaya.
    Bu yazdan itibaren de artık yüksek bir ilgiyle bu spora yönelmek istiyorum.
    Tekrar zayıflamaya girerek yaz sonuna 80 kg civarına ineceğim.
    Bu sporda olanların fikirlerini almak istiyorum. Teşekkürler.

• Bileğinin ağrıması sargı yada eldiven olmadığı için olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogogo.

Bileğinin ağrıması sargı yada eldiven olmadığı için olabilir.

Ilk baslarda ağriyordu, artık ağrı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.