Şimdi Ara

BOKS VE SOLAK OLMAK ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar soru bu solağım gardı da sol alıyorum. Bunun avantajı yada dezavantajı var mı ? öncelikli sorum bunlar.

Sokakta kendimi korumak amacıyla başlamayı düşünüyorum daha önce 2 yıl kadar güreş ile uğraştım güzel sonuçlar aldığımı düşünüyorum ama herhangi bir sokak kavgasında pek etkili olacağını düşünmüyorum nedense bu yüzden boksa başlamak istiyorum.

Sorularımı da yukarıda sordum yardımcı olursanız çok sevinirim.

• seni etkilemez solak olman,prof yapmicaksin sonucta ters gard olman bir seyi degistirmiycek fakat sokakta kavga edebilmek icin baslayanlar devamini getiremez genelde.Gures sokakta en etkili spordur ayrica.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ieyegosubu İ kullanıcısına yanıt
    Hocam devamını getiririm biraz takıntılıyım bu tür konularda ama güreşin sokak için etkili olduğu kişiden kişiye değişir.

Ben yumruk atınca bileklerim filan ağrıyor sokakta sıradan birini yere deviririm ama etkisiz hale getirmek için yumruk da

atabilmek gerekiyor bu konu için boks istedim.

Bide hocam profesyonel olarak yapmaya çalışsam sorun olur mu sol yumruk sol gard olmak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rüzgarbey34

Hocam devamını getiririm biraz takıntılıyım bu tür konularda ama güreşin sokak için etkili olduğu kişiden kişiye değişir.

Ben yumruk atınca bileklerim filan ağrıyor sokakta sıradan birini yere deviririm ama etkisiz hale getirmek için yumruk da

atabilmek gerekiyor bu konu için boks istedim.

Bide hocam profesyonel olarak yapmaya çalışsam sorun olur mu sol yumruk sol gard olmak ?

sorun olmaz hatta belki avantaji bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 10 Mart 2017; 11:45:59 >
  • valla kardeşim ben sparring yaparken solak rakiplerime yumruk dahi isabet ettiremiyordum Bence avantajı da var, dezavantajı da. Ha ben dezavantajını görmedim ama eminim ki vardır. Mesela Rocky 1'de Apollo vs Rocky maçını Apollo kazanmasına rağmen, Rocky 2'de Rocky'nin menajeri gardını değişmesini (ilk maçta solaktı) istiyor ve kazanıyor. Yani demek istediğim bu gibi durumları genelde karşındaki rakibine göre ayarlaman lazım.
  • sola insan sağlaklara karşı savunma yapmaya alışır ancak sağlaklar sürekli solaklarla karşılaşmadığı için aynı hazırlığa sahip değillerdir.
  • Boks için bişey diyemem ama sokakta solak olmak çok işe yarar, insanın karaciğeri karnının sağında olduğu için sol kroşeyle karaciğere vurduğun an tamamdır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.