Şimdi Ara

BOĞAZİÇİNDE HAZIRLIK ZORLANIR MIYIM(acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
2.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocalarım tercih dönemi yaklaşıyor ve insan çeşitli sorularla boğuşuyor
    Eğerki Boğaziçiye gidersem;
    İngilizce seviyem berbat derece denebilir xd çok zorlanır mıyım ya da kalır mıyım
    Bir de gitmeden hazırlık yapsam bir işe yarar mı sizce

• Niye acil yazmışsın kardeş,daha 2 ay var ünilerin başlamasına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Boğaziçi mezunu olarak diyebilirim ki Boğaziçi'nin hazırlığı tabiki zor. Hazırlıkta seviyelere göre sınıf oluşturulur. Beginner seviyesinde her şeye sıfırdan başlanır. 1 yılda hazırlığı geçebilmen için sene içinde gerçekten çok çalışman gerekir. Eğer seviyen sıfır veya sıfıra çok yakınsa hazırlığı bitirme süren 1.5 yıla uzayabilir. Ama öyle bile olsa inan ki aldığın eğitime değer. Hazırlığı geçtiğin zaman çok iyi bir İngilizceye sahip olacaksın.
  • mudo3838 M kullanıcısına yanıt
    Hazırlıkta 3.dil öğrenen oluyor mu?Gördün mü hiç?

• hocam bir arkadaşım da sıfıra yakın ingilizceyle gitti hazırlıktan geçemedi ilk sene, gerçekten çok çalışmanız lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: mudo3838

Bir Boğaziçi mezunu olarak diyebilirim ki Boğaziçi'nin hazırlığı tabiki zor. Hazırlıkta seviyelere göre sınıf oluşturulur. Beginner seviyesinde her şeye sıfırdan başlanır. 1 yılda hazırlığı geçebilmen için sene içinde gerçekten çok çalışman gerekir. Eğer seviyen sıfır veya sıfıra çok yakınsa hazırlığı bitirme süren 1.5 yıla uzayabilir. Ama öyle bile olsa inan ki aldığın eğitime değer. Hazırlığı geçtiğin zaman çok iyi bir İngilizceye sahip olacaksın.
    Beginner başlayıp Haziran'da Prof'u geçen bir sürü tanıdığım var.
  • Mystogan_ kullanıcısına yanıt
    Hazırlıkta görmedim ama bölüme geçince aklına gelebilecek olan bütün yabancı dilleri ders olarak alabiliyorsun. Hem kredi tamamlamış oluyorsun hem de dil öğrenmiş oluyorsun.

• AI Engineer kullanıcısına yanıt
    Bak dikkat ettiysen UZAYABİLİR yazdım. 'Uzar' yazmadım. Beginner ların yaklaşık yüzde 75 i geçer ilk yılın sonunda ama uzatanlarin sayısı da az değildir.

• Çok zorlanacağını sanmam zaten devamsızlık yapman da pek mümkün değil güzel çalışırsan halledersin. B2 seviyesinde ingilizcesi olan arkadaşım sınavla hazırlığı pas geçip direkt 1. Sınıftan başladı.

• İngilizce seviyen berbatsa, Boğaziçinde kafadan 2 sene hazırlıktasın.
    Benden duymuş olma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • david12 D kullanıcısına yanıt
    hocam ona göre biraz hazırlık yapayım da far görmüş tavşan gibi kalmayayım,birde kalırız fln burs yalan olur
  • mudo3838 M kullanıcısına yanıt
    tabiiki öyle hocam ama burs alırsam kesilir korkusu var o olmasa uazatmaktan o kadar da korkmam
  • Ribas0 kullanıcısına yanıt
    yapmayın hocam oldu mu bu şimdi
  • hazırlık başlamadan önceki gün internetten am,is,are nedir diye bakıyordum durumu sen hesap et :DDD beginner olarak başladım doğal olarak.haziranda reading ve listeningi verdim tek writing kaldı o da bir açıdan benim tembelliğim.son 1 ay hiç essay yazmadım.yazdıklarıma hocalar geçer veriyorlar yani bi kaza bela olmazsa ağustosta bunu da verecem.
  • Dofuber D kullanıcısına yanıt
    boğaziçinde misiniz hocam
    yani fazla tedirgin olmaya gerek yok mu
  • Can_Can61 C kullanıcısına yanıt
    evet hocam öyle aşırı tedirgin olma ama yazın 2 haftanı ayırıp biraz çalış beginner kuruna düşme
  • Up

• Up

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.