Şimdi Ara

Boğaziçi - Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) - ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
41
Favori
108.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ozyegin Üniversitesinde bu bölüm nasildir bilgin var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okan1760 O kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok, yanlış yönlendirme olmasın. Yine de özyeğin, koç ve sabancıdan sonra İstanbul'da en yüksek sıralamaya sahip özel üniversite

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle tebrikler. Ben de bu bölümü yazacağım 4 gün sonra. Meslek lisesi mezunuyum.tm1 250bin sıralama geldi. Gidebileceğim bölümlere baktığım zaman işletme,maliye,kamu vb. en mantıklısı YBS diye düşündüm. Uludağ 215bin ile kapatmış gelmesi zor. Cumhuriyet üniversitesi yazacağım 340binle kapatmış ancak eğitim olarak iyi olduğunu duydum. örnek olarak aydın adnan menderes 250binle faln alıyor ancak öğrencileri lanet okuyorken cuü de okuyanlar bölümlerinden eğitimden ve akademik kadrodan memnun. Boğaziçinden sonra açılan ilk ybs bölümü cuüde açılmış. Benim gibi sıralması düşük olanlar, meslek lisesi mezunları için çoğu bölümden avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kendini geliştirmeye bakıyor. Yanlışsam düzeltin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrogz40

Öncelikle tebrikler. Ben de bu bölümü yazacağım 4 gün sonra. Meslek lisesi mezunuyum.tm1 250bin sıralama geldi. Gidebileceğim bölümlere baktığım zaman işletme,maliye,kamu vb. en mantıklısı YBS diye düşündüm. Uludağ 215bin ile kapatmış gelmesi zor. Cumhuriyet üniversitesi yazacağım 340binle kapatmış ancak eğitim olarak iyi olduğunu duydum. örnek olarak aydın adnan menderes 250binle faln alıyor ancak öğrencileri lanet okuyorken cuü de okuyanlar bölümlerinden eğitimden ve akademik kadrodan memnun. Boğaziçinden sonra açılan ilk ybs bölümü cuüde açılmış. Benim gibi sıralması düşük olanlar, meslek lisesi mezunları için çoğu bölümden avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kendini geliştirmeye bakıyor. Yanlışsam düzeltin :)

Aynı fikirdeyim, biraz düşük sıralamalarda işletme yerine MIS yazmak çok daha mantıklı bence.

• Hocam bölüm seneye lys ile alacak diyorlar, durum nedir bilgilendirebilir misiniz?

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayromutlu

Hocam bölüm seneye lys ile alacak diyorlar, durum nedir bilgilendirebilir misiniz?

Saygılar.

Durum şöyle, geçen gün canlı yayında bölüm hocamız hem YÖK'ün hem de BOUN'un bölümü TM1 e geçirmek için çalışmaları olduğunu gelecek sene hazırlanan arkadaşların bunu göz önünde bulundurmalarını söyledi. Diğer üniversiteler TM'den aldığı için YÖK aynı eğitimi veren üniversitelin aynı puan türünden almasını istediğini belirttiler.

• iDenis kullanıcısına yanıt
    O zaman seneye geçer hocam haklısınız

Görüşmek üzere

• 2017 Tanıtım videosu ilk mesaja eklendi..
  • Arkadaşlar lütfen pm yerine konuya yazalım soruları, aynı sorudan çok fazla geliyor çünkü

Hocam önceki sayfalarda da konuşmuştuk aslında

Ben %95 deu ybs okuyacağım bölümle ilgili tavsiyeleriniz varmı dokuz eylül iyi bir seçimmi bölüm için

• DEU çok iyi bilmiyorum ama kız arkadaşıma önermek için biraz inceledim youtube'da tanıtım videosu vardı onu izledim. Fena durmuyordu sanki hocalarla güzel bir iletişim var gibi geldi bana ama tabi ki gidip görmediğim için daha detaylı yorum yapamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 20 Temmuz 2017; 22:19:7 >
    Hocam okan unı çift anadal ile bilgisayar mühendisliği yapıldığını soyluyor.Bogazıcınde sen yapabılıyormusun.

• HungryBody H kullanıcısına yanıt
    Hayır boğaziçinde yapılmıyor

• 2018'de Tm-1'den mi alacak bölüm?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SerKrc kullanıcısına yanıt
    Durum şöyle, geçen gün canlı yayında bölüm hocamız hem YÖK'ün hem de BOUN'un bölümü TM1 e geçirmek için çalışmaları olduğunu gelecek sene hazırlanan arkadaşların bunu göz önünde bulundurmalarını söyledi. Diğer üniversiteler TM'den aldığı için YÖK aynı eğitimi veren üniversitelin aynı puan türünden almasını istediğini belirttiler.

Anladım hocam da peki sizin tahmininiz nedir seneye geçerler mi geçmezler mi?Böyle dediklerine göre geçecekler gibi galiba? Yoksa ondan sonra ki sene mi geçerler?Hocalarından felan laf alsan ne kadar güzel olur? :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerKrc

Anladım hocam da peki sizin tahmininiz nedir seneye geçerler mi geçmezler mi?Böyle dediklerine göre geçecekler gibi galiba? Yoksa ondan sonra ki sene mi geçerler?Hocalarından felan laf alsan ne kadar güzel olur? :D

Bu sene sorarız ama onlar da bu sorulardan bıkmış durumdalar biraz anladığım kadarıyla. Bence ortada kesin bir şey yok %50 ihtimal veriyorum. Şuan geçip geçmemesinin tek anlamı sınava hazırlanacakların puan türünü öğrenmesi. Onun dışında geçse de geçmese de bir şey değişmeyecek.

• Up

• Çan eğrisi var mı ? Geçme notu kaç ? Bazı yerlerde vize notu ne olursa olsun finalden en az 50 alma zorunluluğu var aynı zamanda da çan var boğaziçinde sistem nasıl ?
  • ozgur561 kullanıcısına yanıt
    Maalesef bunları ben de tam bilmiyorum, hatta seçmeli ders seçilmesi gerek Ağustos'ta 1. Sınıflar için onun hakkında da detaylı bilgim yok. Bölümde okuyan birine danışacağım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.