Şimdi Ara

Boğaziçi/ODTÜ İşletme okuyan abilerim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
2.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölüm harbi güzel mi la? Kampüslerini biliyorum, asıl merak ettiğim; eğitimleri, geçireceğim 5 yıl üniversite hayatı, arkadaşlıklar vs.

Anlatabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

• Fransızcayı sevmiyorum, GSÜ'yü ondan yazmadım. ODTÜ'yü seviyorum, sebebi bu.
  • gs daha populer diyen arkadaş neye göre daha populer? isletme konusunda çok yeni gsu ayrıca odtu isletme biçok bankanın genel müdürünü yetistirmistir isim de verebilirim suan hala görev yapanlardan neyse, odtu ve bogazici arasındaysan ben boğaziçi derim hem ortamı hem kampusu on numaradır burs alma sansın yuksektir
  • dün ankaradan geldim .eğer şuan sıcak bi yerde yaşıyorsan ankarayı ele bence çünkü bana çok soğuk geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clexan -- 1 Aralık 2013; 12:58:56 >
  • İşletmeciler her yerde aynıdır fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackks66

gs daha populer diyen arkadaş neye göre daha populer? isletme konusunda çok yeni gsu ayrıca odtu isletme biçok bankanın genel müdürünü yetistirmistir isim de verebilirim suan hala görev yapanlardan neyse, odtu ve bogazici arasındaysan ben boğaziçi derim hem ortamı hem kampusu on numaradır burs alma sansın yuksektir

gsü mezunları durmaz genelde türkiyede
  • gsü nün kaç tane mezunu var ne zamandan beri öğrenci alıyor; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanzi

dün ankaradan geldim .eğer şuan sıcak bi yerde yaşıyorsan ankarayı ele bence çünkü bana çok soğuk.

Konya'dayım. Yabancılık çekmem gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackks66

gs daha populer diyen arkadaş neye göre daha populer? isletme konusunda çok yeni gsu ayrıca odtu isletme biçok bankanın genel müdürünü yetistirmistir isim de verebilirim suan hala görev yapanlardan neyse, odtu ve bogazici arasındaysan ben boğaziçi derim hem ortamı hem kampusu on numaradır burs alma sansın yuksektir

evet ufak çaplı bir araştırma ile her şey apaçık ortaya dökülüveriyor. ODTÜ finans sektöründe lider, Boğaziçi ise her alana, yüksek firmalara yönetici yetiştiriyor.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyadesiyle -- 1 Aralık 2013; 13:02:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: James Franco

quote:

Orijinalden alıntı: yanzi

dün ankaradan geldim .eğer şuan sıcak bi yerde yaşıyorsan ankarayı ele bence çünkü bana çok soğuk.

Konya'dayım. Yabancılık çekmem gibi

sorun yok o zaman
  • Bir update yapalım.
  • ODTÜ İktisat 1. sınıftayım. Boğaziçiye hiç gitmedim birşey diyemem. Ama ODTÜ yü ve Galatasarayı tavsiye ederim. Neden dersen, kampüs ortamı ve okulun politik duruşu harika, diğer üniversiteler gibi değil. Ben okulu bıraktım :) finans, bankacılık vb. sektörler bana çok yapmacık geliyor. Elde tutulur işler başarmak istiyorsan daha gerçekçi, bölümlerde okumalısın. bıraktım, evime döndüm. Bilkent iktisat mezunu kuzenim şuanda bir bankada müfettiş.Türkiye şartlarına göre iyi kazanıyor ama yaptığı işi kısaca özetlersem bankanın zarar etmesini önlemek -insanların kanını emen bankaların-. Bana tercih zamanı Galatasarayı önermişti, bende öneririm. Fransızca gibi çok güzel bir dili öğreneceksin, deniz kenarında okuyacaksın :) İstanbulu kesinlikle Ankaraya tercih ederim. Naçizane tavsiyem, Galatasaray hukuğu tercih etmelisin bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: to iMMortalize

ODTÜ İktisat 1. sınıftayım. Boğaziçiye hiç gitmedim birşey diyemem. Ama ODTÜ yü ve Galatasarayı tavsiye ederim. Neden dersen, kampüs ortamı ve okulun politik duruşu harika, diğer üniversiteler gibi değil. Ben okulu bıraktım :) finans, bankacılık vb. sektörler bana çok yapmacık geliyor. Elde tutulur işler başarmak istiyorsan daha gerçekçi, bölümlerde okumalısın. bıraktım, evime döndüm. Bilkent iktisat mezunu kuzenim şuanda bir bankada müfettiş.Türkiye şartlarına göre iyi kazanıyor ama yaptığı işi kısaca özetlersem bankanın zarar etmesini önlemek -insanların kanını emen bankaların-. Bana tercih zamanı Galatasarayı önermişti, bende öneririm. Fransızca gibi çok güzel bir dili öğreneceksin, deniz kenarında okuyacaksın :) İstanbulu kesinlikle Ankaraya tercih ederim. Naçizane tavsiyem, Galatasaray hukuğu tercih etmelisin bence :)

Hocam GSÜ'yü sevemedim. Olay tamamen çocukluktan beri -tabiri caizse- fenerbahçe sempatizanı olarak yetişmem Şaka bir yana hukuk bana çok uzak, duyduğum kadarıyla deniz kenarında verilmiyor dersler. Fransızcayı severim ama bir senede öğrenip 4 yıllık bölümü okuyacak düzeye getirebileceğimi hiç düşünemiyorum bile.

• quote:

quote:

ODTÜ İktisat 1. sınıftayım. Boğaziçiye hiç gitmedim birşey diyemem. Ama ODTÜ yü ve Galatasarayı tavsiye ederim. Neden dersen, kampüs ortamı ve okulun politik duruşu harika, diğer üniversiteler gibi değil. Ben okulu bıraktım :) finans, bankacılık vb. sektörler bana çok yapmacık geliyor. Elde tutulur işler başarmak istiyorsan daha gerçekçi, bölümlerde okumalısın. bıraktım, evime döndüm. Bilkent iktisat mezunu kuzenim şuanda bir bankada müfettiş.Türkiye şartlarına göre iyi kazanıyor ama yaptığı işi kısaca özetlersem bankanın zarar etmesini önlemek -insanların kanını emen bankaların-. Bana tercih zamanı Galatasarayı önermişti, bende öneririm. Fransızca gibi çok güzel bir dili öğreneceksin, deniz kenarında okuyacaksın :) İstanbulu kesinlikle Ankaraya tercih ederim. Naçizane tavsiyem, Galatasaray hukuğu tercih etmelisin bence :)

Hocam GSÜ'yü sevemedim. Olay tamamen çocukluktan beri -tabiri caizse- fenerbahçe sempatizanı olarak yetişmem Şaka bir yana hukuk bana çok uzak, duyduğum kadarıyla deniz kenarında verilmiyor dersler. Fransızcayı severim ama bir senede öğrenip 4 yıllık bölümü okuyacak düzeye getirebileceğimi hiç düşünemiyorum bile.

sen bilirsin, hayat senin hayatın :) bende kendi yetişme şeklime göre hata yaptım iktisatı seçerek :) seveceğin mutlu olacağın işi yapabileceğin bölümü okumalasın.

• quote:

quote:

quote:

sen bilirsin, hayat senin hayatın :) bende kendi yetişme şeklime göre hata yaptım iktisatı seçerek :) seveceğin mutlu olacağın işi yapabileceğin bölümü okumalasın.

sayısaldan bana tek uygun bölümün endüstri mühendisliği olduğu kanısına varmıştım zaten. Ama ben işletmeyi seçtim, umarım hakkımızda hayırlısı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: The North Remembers

İşletmeciler her yerde aynıdır fark etmez.

iyi güldüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer illa ki bu sektörde çalışmayı kafana koyduysan endüstri mühendisliğini seçmeni şiddetle tavsiye ederim. İş ararken, çalıştığın yerde yükselirken end. müh. daha çok tercih ediliyor.
  • quote:

eğer illa ki bu sektörde çalışmayı kafana koyduysan endüstri mühendisliğini seçmeni şiddetle tavsiye ederim. İş ararken, çalıştığın yerde yükselirken end. müh. daha çok tercih ediliyor.

şuan tm'yim, ama sayısal çıkışlı olduğum için şansımı deneyebilirim. bilmiyozum, zaman
  • quote:

eğer illa ki bu sektörde çalışmayı kafana koyduysan endüstri mühendisliğini seçmeni şiddetle tavsiye ederim. İş ararken, çalıştığın yerde yükselirken end. müh. daha çok tercih ediliyor.

dostum ben de ayni ikilemdeydim.dedigin gibi finans banka isletme gibi sektorler bana da sistem kolesi,sirf para icin yapilacak meslekler gibi geldi.benim icin para ilk planda degil,o yuzden hukuk ya da boun siyaset gibi bolumlere kaydim biraz.hikayeni dinlemek isterim pmden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

gsü'de hazırlık 2 sene diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.