Şimdi Ara

boğaziçi felsefe kazandım tmcilerin sorularını yanıtlayabilirim. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
24
Favori
11.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Felsefe Tm imiş bunu öğrendim. Tebrikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çeşmifesat

belli bir programım yoktu, yapsam da uyamazdım çünkü. her zaman bir gün önceden öbür gün çalışacağım konuları testleri belirlerdim(test kitaplarımı yırtarak çözerdim kitap taşımazdım)yani programdan anlayışım max. 2 günlüktü çünkü konu eksiklerim ve ihtiyaçlarım sürekli değişiyordu.

lys matın parabol eşitsizlik 2.derece denklemler gibi basit konularını ygsden önce biliyordum çalışmıştım, ygsden sonra türev,integral,karmaşık sayı öğrenip matris determinant v.s. tekrarı yaptım. zaten parabol 2.derece denklem eşitsizlik bir kere öğrenildi mi unutulmayan konular o açıdan sıkıntı yaşamadım.

ne yalan söyliyeyim lys coğrafyaya çalışmadım çünkü çok abuk subuk, çalışacak bir şey yok :D ama ygs coğrafyam çok sağlamdı, sırf ygs coğundan 4 kitap bitirdim. ama coğrafyam her zaman zayıftı lisede hiç çalışmadım o yüzden bu kadar emek vermem gerekti, durum sende farklı olabilir. kaldı ki ygs&lys coğrafyası büyük ölçüde ortak

lys geometri, valla geometriden oldum olası anlamadım ve nefret ettim. zorla çalıştım buna:) fem simetrideki konu sırasıyla çalıştım. palme geometri kullandım.

edebiyat içinse yukarıdaki mesajlarımın birinde ayrıntılı bir şekilde anlattım. çalışmaya ygsden sonra başladım.

ygs konularını ygsden 1 hafta önce bitirdim, işin ygs kısmı hep zayıftı bende, sınav stresiyle de alakalı bu durum biraz da. lys işleme ve bilgiye dayalı olup pek yorum içermediğinden lysye çok daha rahat hazırlandım.

çok teşekkürler.bende haftalık plan yapmayı düşünüyorum.basit lys konularına öncelik verip zorları ygsden sonraya yayayım o zaman

• up
  • Hocam lys matematik için fen bilimleri yazmışsınız, Çizgi üstü serisinden olan sb'mi? Yoksa normal olan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kfy3535

Hocam lys matematik için fen bilimleri yazmışsınız, Çizgi üstü serisinden olan sb'mi? Yoksa normal olan mı?

bayadır girmiyorum şimdi gördüm

normal sb kastettim:)

• Memnun musun bölümden? zor mu ? ne gibi mesleklerde çalışır felsefeci ? ve çift anadal nasıl olur cevaplar mısın

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Memnun musun bölümden? zor mu ? ne gibi mesleklerde çalışır felsefeci ? ve çift anadal nasıl olur cevaplar mısın

henüz hazırlık okuyorum ama ders içerikleriyle alakalı çok bilgi edindim birebir notlara ulaştım o yüzden çok seviyorum ve memnunum.

felsefe çalışma alanı olarak çok esnek bir bölüm kendini ne tarafta geliştirirsen o tarafta iş sahibi olursun.

çift anadala gelince psikoloji sosyoloji ekonomi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler batı dilleri ve edebiyatı tarih matematik. bölümleriyle çap olanağı var ortalamanın 4.00 üstünden en az 3.00 olması gerekiyor.

• atıyorum 3.20 ortalama var, ben psikolojiden direk ders alabiliyor muyum ?

• quote:

atıyorum 3.20 ortalama var, ben psikolojiden direk ders alabiliyor muyum ?

psikolojiden ders almak için illa çap yapmak gerekmiyor felsefenin zorunlu dersleri dışında sosyal seçmeli adı altında seçmeli dersi var, ortalama fark etmeksizin psikoloji alabilirsin lakin 2 diploman olmaz çap dahilinde olmaz:)

• Duz liseden mi mezusnsn yoksa anadolu mu ? Bide okul puanin kcti ? :)

• quote:

quote:

psikolojiden ders almak için illa çap yapmak gerekmiyor felsefenin zorunlu dersleri dışında sosyal seçmeli adı altında seçmeli dersi var, ortalama fark etmeksizin psikoloji alabilirsin lakin 2 diploman olmaz çap dahilinde olmaz:)

Yok benim derdim diploma almak :) Peki son iki soru, 3 ortalamayı her yıl mı geçmek lazım ve geçmek zor mu ?(duyduğun kadarıyla) . Aldığın diploma normal psikoloji bitirmişle aynı mı ? yarın öbür gün iş ararken siz psikolojiyi tam okumamışsınız tarzı birşeyle karşılaşılmaz dimi ?
    Yordum ama teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Yok benim derdim diploma almak :) Peki son iki soru, 3 ortalamayı her yıl mı geçmek lazım ve geçmek zor mu ?(duyduğun kadarıyla) . Aldığın diploma normal psikoloji bitirmişle aynı mı ? yarın öbür gün iş ararken siz psikolojiyi tam okumamışsınız tarzı birşeyle karşılaşılmaz dimi ?
    Yordum ama teşekkürler.

çift anadal yaparsan iki bölümü de tam bitirmiş kabul ediliyorsun 2 diploma alıyorsun, çift anadal yapmayıp psikoloji dersi alırsan cv'de görünür master başvurusunda işine yarar onun dışında bilmiyorum:) her yıl ortalamanın en az 3.00 olması gerekiyor sadece 1 kere 2.90 olma hakkın var. yok yorulmadım soru cevaplamak için burdayım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yordum ama teşekkürler.

çift anadal yaparsan iki bölümü de tam bitirmiş kabul ediliyorsun 2 diploma alıyorsun, çift anadal yapmayıp psikoloji dersi alırsan cv'de görünür master başvurusunda işine yarar onun dışında bilmiyorum:) her yıl ortalamanın en az 3.00 olması gerekiyor sadece 1 kere 2.90 olma hakkın var. yok yorulmadım soru cevaplamak için burdayım.

Yatarak geçmek imkansıza yakın yani. Bide şimdi tarih psikolojiden daha düşük bi bölüm. Tarihten çift anadal ile psikodan çift anadal yapma arasında bi fark yok mu ? Herhangi bi zorluk falan ? (Ders farklılığı, dersin kendi zorluğu dışında)

• Bir şey sorucam üniversiteyle ilgili. Ben İstanbul dışındayım, akdeniz bölgesinde... Boğaziçi'ni kazanırsam (inşallah ) yurt falan olayı nasıl, herkese çıkabiliyor mu? Diyelim ki çıkmadı, çok sorun yaşanır mı veya devlet yurdu çıkmadığında dışarıda kalacağımız herhangi bir yurdun ücreti çok mu yüksektir? Aklıma takılıyor da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmorwen

Bir şey sorucam üniversiteyle ilgili. Ben İstanbul dışındayım, akdeniz bölgesinde... Boğaziçi'ni kazanırsam (inşallah ) yurt falan olayı nasıl, herkese çıkabiliyor mu? Diyelim ki çıkmadı, çok sorun yaşanır mı veya devlet yurdu çıkmadığında dışarıda kalacağımız herhangi bir yurdun ücreti çok mu yüksektir? Aklıma takılıyor da.

bildiğim kadarıyla %90 yurt çıkıyor. hazırlıkta yatılı olanlar kilyos kampüsünde kalıyor.

onun dışında okula yakın yurt seçenekleri var ama fiyatları hakkında pek bilgim yok.

kısacası yurt meselesini yatılı olan biriyle konuşursan daha net doğru bilgi verebilir:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yordum ama teşekkürler.

Yatarak geçmek imkansıza yakın yani. Bide şimdi tarih psikolojiden daha düşük bi bölüm. Tarihten çift anadal ile psikodan çift anadal yapma arasında bi fark yok mu ? Herhangi bi zorluk falan ? (Ders farklılığı, dersin kendi zorluğu dışında)

yatarak geçmek imkansız evet:)

tarih bölümü hakkında pek bilgim yok, psikolojiyle çap istediğim için psikoloji bölümüyle ilgili bilgim var. felsefe bölümünde okuyup çap yaparsan okulun uzamıyor çünkü çok seçmeli ders var 2.bölümün tüm derslerini alabiliyorsun ama başka bir bölümde okuyup çap yapmak istersen okul genelde 1-2 dönem uzuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: caliphhh

Duz liseden mi mezusnsn yoksa anadolu mu ? Bide okul puanin kcti ? :)

anadolu lisesi, 83 diploma notum , 50 puan geldi.

• Tesekkurler :)

• uplayalım bakalım.
  • felsefe fule yakın cekmek ıstıyorum ama felsefem sıfır dencek kadar az blgm var nasıl calısmam gerekli?

2-3 soru bank bıtırsem kafımidir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.