Şimdi Ara

Bogaz Kelebegi Sorununa Son! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
325
Cevap
29
Favori
304.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boğaz kelebeği ile ilgili merak ettiğim şey şu;

98 uno 70sx i.e aracım var
    bosch un tek nokta enjeksiyonlu karburatoru mevcut

ayağımı gazdan çekince inanılmaz bir yığılma oluyor. olması gayet doğal lpg için hava kutusunda bantlama yapıldı ve yeterince hava girişi olmadığndan yığılıyor.
    benim merakım boğaz kelebeğini ayağımızı gazdan çekince kademeli veya yavaş bir biçimde kapnmasını sağlayaibilir miyiz? eğer ki birazcık daha yavaş kapanırsa bütün sorunum çözülecek.

şimdiden teşekkürler

bahsettiğim karbürator:https://www.youtube.com/watch?v=60P3aCNPtjk
  • Merhaba. Aracım 2004 1.6 benzin/Lpg Ford Fusion
    Aracımda 1 veya 2. viteste giderken, genellikle de durduktan sonra hareket ederken birden ekranda eac fail arızası veriyor ve motor kendini korumaya alıp
    gaz yemiyor. Devir göstergesi 3.000 i geçmiyor. Stop edip tekrar çalıştırınca durum düzeliyor ve yoluma devam ediyorum. Bazen eğer arabayı yeni durdurup
    5-10 dakika sonra tekrar çalıştırınca bu arızayı tekrar veriyor, gaz yemiyor ve araba 45 -50 dakika dinlenince tekrar sorunsuz çalışıyor.
    Bu EAC FAİL arızası verdiği esnada bilgisayara bağlandı ve gaz pedalı arızası verdi. Fakat 2 ustaya gösterdim ve sorunun gaz kelebeğinden olduğunu söyledi.
    bu arıza dedikleri gibi gaz kelebeğinden midir. Gaz kelebeği ise tamiri mümkün müdür_?
  • tuncercoban kullanıcısına yanıt
    Merhaba tuncer usta.

Aracım 2004 marea.aracımda buji kabloları, bujileri ve ateşlem bobibini değiştirdiktrn sonra lpg bir turlu ayar tutmadı.yakıt sarfiyatı arttı, çekişten düştü, motor ısındığında 1000 devirde kalıyor ve bu devirde sarsıntı yapıyor.lpgciler ayar yapıyor bir yeri duzelse başka bir yeri bozuluyor.enson rölantide sarsinti yapması nedeniyle ayar yaptirirken rölanti motorundan hava aldığını farketti lpgci.aynı şeyi bir motor ustasıda söyledi.

Aracımda rolanti motoru kelebekle butun gorunuyor.bunu tamir etme veya olmazsa değiştirme şansımız varmı.araç rolantide titriyor bu benzinde az hissedilsede lpgde çok fazla.sadece 1000 devirde yapıyor bunu.

İşi bilmeyen tamircilerle vakit kaybetmek istemiyorum.hafta sonu ctesi veya pazar çalışıyorsanız anadolu yakasından gelip aracı göstermek isterim.
  • sermur45 S kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sermur45 -- 12 Aralık 2017; 17:18:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sermur45

Merhaba. Aracım 2004 1.6 benzin/Lpg Ford Fusion
    Aracımda 1 veya 2. viteste giderken, genellikle de durduktan sonra hareket ederken birden ekranda eac fail arızası veriyor ve motor kendini korumaya alıp
    gaz yemiyor. Devir göstergesi 3.000 i geçmiyor. Stop edip tekrar çalıştırınca durum düzeliyor ve yoluma devam ediyorum. Bazen eğer arabayı yeni durdurup
    5-10 dakika sonra tekrar çalıştırınca bu arızayı tekrar veriyor, gaz yemiyor ve araba 45 -50 dakika dinlenince tekrar sorunsuz çalışıyor.
    Bu EAC FAİL arızası verdiği esnada bilgisayara bağlandı ve gaz pedalı arızası verdi. Fakat 2 ustaya gösterdim ve sorunun gaz kelebeğinden olduğunu söyledi.
    bu arıza dedikleri gibi gaz kelebeğinden midir. Gaz kelebeği ise tamiri mümkün müdür_?

Aracımın arızası çözüldü. bilgisayara bağlandı gaz kelebeği arızası çıktı. Sağlam 2 tane gaz kelebeği denendi yine aynı arıza oluştu. En son Aracın yazılımı güncellendi ve boğaz kelebeği temizleme spreyi ile yüksek devirde gaz verilerek temizlendi. durum düzeldi. 10 gündür kullanıyorum aracı her gün tekrarlanan arızayı 10 gündür hiç yapmadı. Yazılım güncellemesi sorunu çözdü gibi görünüyor.

• merhaba, 99 AEE polom var, boğaz kelebeğini 2 kere serviste temizletip adaptasyonunu yaptırdım ancak lpgde bilhassa rolante düştüğünde stop etmeler arttı, benzinde bu problemi yapmıyor, boğaz kelebeğinin orjinal olmadığını tespit ettik, servis boğazda problem olmadığını bilgisayarın hata göstermediğini söylüyor, lpg'ci aynı araca sahip olduğunu ve kendisinin de değiştirmek zorunda kaldığını söylüyor, bu meretin orjinali 1000 liralardan başlıyor, 650 tl'ye piergurg buldum iyi midir ? maalesef İstanbul'a gelebilme durumum yok, değişimini önerir misiniz ?
  • slm 2008 model honda civic aracımı sübapayarı için sanayiye götürdüm usta boğaz kelebeğinide temizlemiş ancak rölanti dans ediyor adaptasyon yapcam dedi ancak sorun çözülmedi götürdüm tekrar açtı kapakçık ettrafında bir madde varmış conta görevi gören o zarar görmüş dedi başka bir malzemesi var onunla onarcam dedi ancak bu söylediği ne kadar doğru ve yapsa bile ne kadar süre dayanır bu konu hakkında fikriniz nedir bundan önce dalgalanma yapmıyordu sormadan yapmış ve bu hale getirmiş sıfırı servis 5000 tl diyor çıkma 500 - 1500 arası fiyat veriliyor ustayı boğazlayacam bende bu gidişle araba düşük devirde silkeleme yapıyor
  • Merhaba videodaki sorun aracımda mevcut, aracım farklı mondeo, 2002 model 2.0 duratech 150bg

https://www.youtube.com/watch?v=d0AZwV-5PVs

Bunu neyden yapabilir ? boğaz kelebeği bu soruna yol açarmı temizlenip takıldı sorun düzelmedi
  • quote:

quote:

Merhaba. Aracım 2004 1.6 benzin/Lpg Ford Fusion

Aracımın arızası çözüldü. bilgisayara bağlandı gaz kelebeği arızası çıktı. Sağlam 2 tane gaz kelebeği denendi yine aynı arıza oluştu. En son Aracın yazılımı güncellendi ve boğaz kelebeği temizleme spreyi ile yüksek devirde gaz verilerek temizlendi. durum düzeldi. 10 gündür kullanıyorum aracı her gün tekrarlanan arızayı 10 gündür hiç yapmadı. Yazılım güncellemesi sorunu çözdü gibi görünüyor.

yetkili serviste mi yaptırdınız
    güncelleme olayı ne kadar

• to let myself go kullanıcısına yanıt
    yetkili servis değil. Bu güncelleme programı yetkili serviste de var fakat bu arkadaş bu güncelleme programının kirasını ödüyor sanırım. Servistekiyle aynı. izmir 2. sanayi 360 sokak. Umut oto olması lazım. 150 tl falan galiba.
    Aracım 3 aydır sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

yetkili servis değil. Bu güncelleme programı yetkili serviste de var fakat bu arkadaş bu güncelleme programının kirasını ödüyor sanırım. Servistekiyle aynı. izmir 2. sanayi 360 sokak. Umut oto olması lazım. 150 tl falan galiba.

Gaz kelebeğinin fiyatı ne kadar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

quote:

Gaz kelebeğinin fiyatı ne kadar acaba ?

2017 yılı sonunda 1100 tl dediler.
    Yine izmir 2. sanayi 352 sokak no:69 da ford yedek parçacı var en uygun buradan fiyat verdiler. 650 - 700 tl falan.
  • usta 1 senedir kayıp
  • ARKADAŞLAR BENİM ARABANIN Kİ BOZULDU. TAMİRİ İMKANSIZ VEYA DÜZEN VERMEZ DEDİLER. ARAŞTIRIRKEN BU USTAYI BULDUM VE ARAÇ DÜZELDİ DÜŞÜNEN OLUR İSE BİLGİLERİ AŞAĞIDA.

ANKARA İVEDİK 88 OTO 1. BÖLGE 1560 SOK. NO:8 DE MAHMUT USTA VAR. KELEBEK BOĞAZ TAMİRİNİ GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTADIR.

MAHMUT USTA CEP: 05425964794
  • @tuncer bey VDO marka gaz kelebeğini tamir ettirmek istiyorum rolanti sorunu var yenisi takıldı sorun çözüldü
  • Meraba

2004 megan 2 dinamik benzin lpg aracimda enjeksiyon kontol edin arızası oluyo. Bu arıza söyle bazen arac gaz yemiyo bazen de kendi kendine gaz yiyo birden yüksek devirlere cikiyo. Gaz kelebegi temizlettim 2-3 ay yapmadı sonra tekrar. Yine temizlettim tekrar yaparsa değişmesi lazım dedi usta. Değişmekten başka yolu yok mu. Değiştiği zaman sorun düzelir mi ???
  • Golf 4 aracımda gaz kelebeği sıkıntısı var daha önce arızalandı yan sanayi ile değiştirdim 2 yıl gitti buda arızalandı tamirinin yapılabildiğini duydum daha önce gaz kelebegini tamir ettiren varmı ise yarıyormu bilgi verebilecek kimse varmı
  • 2012 benzin lpgli otomatik cvt şanzıman gaz kelebeg8 tamiri mumkunmu
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikartall -- 3 Kasım 2018; 20:13:23 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.