Şimdi Ara

BMW E90 184HP 2011 Lastik Onerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun yarin aracima lastik alicam. Uzerinde 225/45/17 RTF Pirelli P7 lastik var ve gayet memnundum. Simdi girdigim lastikciler Runflat alma diyor. Bu bir satis aldatmacasi mi yoksa gercekten Runflat lastikler kotu mu? Simdi kararsiz kaldim arada cok fark yok runflatler biraz daha pahali ama ona ragmen lastikciler almayin diyor, bilemedim. Lutfen yardim..

• Konu güvenlikse run flat lastikten şaşmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=FumXPC8MQAI
  • turkmedia T kullanıcısına yanıt
    evet guvenlik icin runflat ama yumusak kullanim ve az ses icin normal lastik diyorlar. Gerci videodaki gibi arac kullanmiyoruz ama kaza halinde cok faydasi olur sanirim.
  • Run flat lastik için biraz daha yumuşak olan
    Michelin Primacy 3 ZP GRNX 225/45R17 91V modeli inceleyebilirsiniz.
    Normal lastik şehir içi kullanımda pek sıkıntı olmazda, uzun yolda bagajda tamir kiti, güvenlikten ödün vermek...
    Bana göre bu konular birşey olmaz diyerek fikir yürütülebilecek bir durum değil.

Belki 40 yılda bir başa gelecek bir durum;
    100 110 km hız ile seyir halinde sol ön ve sol arka lastiklerim asfat yarığı yüzünden yanaktan 10 cm açıldı.
    Tıpkı videodaki gibi biraz sapma ile araç kendini toparladı.
    Normal lastik ile çok büyük bir ihtimal araç sipin atardı.

Bmw mühendisleri böyle uygun görmüş, şahsen takdir edip kullanıyorum :)

Tabii insan tecrübe edince run flat az sesli vs düşünmüyor.
  • turkmedia T kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin... Bende baktigim her sitede runflat onerildigini gordum ama lastikciler daha pahali oldugu halde runflat alma dedikleri icin tereddute dusmustum. Yuksek hizda bazi zamanlarda yaptigimiz icin runflat daha mantikli olacaktir.
  • Satıcının elinde run flat lastik bulunmuyorsa belki bu sebeple elindeki ürünü satmak istemiş olabilir.
    Zaten bu konuları satıcı ile tartışıp bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum.

Yeni üretilen run flat lastikler 10 sene öncesineki gibi aşırı sert değil.

Bridgestone, Michelin, Goodyear vb markaların aracınıza uygun yeni run flat ürünlerine bakarsınız.
    Biraz ürün yorumları, biraz bütçe hesabı sonrası run flat alıp gerisini düşünmemek lazım :)
  • Kaliteli ve ucuz lastik istiyorsanız Jinyu markasını tavsiye ederim. X1 aracımda jinyu yu63 kullanıyorum çok memnunum.Hız endeksi W101 yani 270km/h e dayanabiliyıor. 4 tanesi 17 inç (225 55 R17) 800TL. Bristona 2000TL fiyat çıkardılar ve hız endeksi düşüktü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 2 Eylül 2016; 7:37:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.