Şimdi Ara

BMW 320i ED Almayı Düşünüyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
29.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: CescRvP

Teknoloji paketi standart sunuluyormuş artık sanırım BMW'nin TR sitesinde dediğini göre. Bu yüzden bir 3.20'de kesinlikle olması gereken bi-xenon farlar, ledler ve geri görüş kamerası var zaten. Normalde CC değil de limitleme standart geliyor. Bir hız limiti koyuyorsunuz ayağınız gazda olmasına rağmen o hızı geçmiyor. CC'den tek farkı ayak gazda durmalı. Ani bir durumda CC'de insan gazı freni karıştırabilir, bu limitlemenin avantajı böyle bir sorun yok. Bu yüzden CC'ye ne kadar gerek var siz karar verirsiniz.

Onun dışında 122 bin liraya tekno paketli 3.20i ED kesinlikle düşünmeden alınmalı. Tek düşüneceğiniz şey Borusan'ın şu anki kampanyayla sattığı araçlarda CC de ekli değilse CC durumuna karar vermek. Onun dışında hiç düşünmeyin hemen alın.

ben gaza yine basıcaksam CCnin ne mantığı var ki ?

bence yorumunuz aşırı derecede mantıksız ayrıca,130binlik araçta CC olmaması ki BMW'de olmaması da Bmw'nin ayıbıdır.

aracta
    standart hız lımıtleme var . aktif olunca isterseni pedakı kokleyin set ettiğiniz degerden yukarı cıkmaz.
    Sonradan takılan cc ise malumunuz setlediğiniz degerde arac gide.

birinde pedala basma birinde yok anlayacagınız :D

ama cc ezer :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Şöyle hesaplanabilir mesela passat yada insignianın buradaki fiyatı ile 3.20ied arasındaki farklar almanyada aynı araçlar arasındaki fark hesaplanarak. Bence premium kazığı vardı fark burada fazla çıkar.

Öte yandan 3.20d nin vergisiz fiyatı 3.16i ve ied den daha düşük. Vergi oyunuda var.

Katılıyorum,
    O yüzden boşuna 1.6 benzinli motora bu kadar para vereceğine 2000 motor dizel daha büyük arabalara para vermek daha mantıklı bana göre.
    En az 30.000 lira fark alıyorlar burada premium diye.
    Ha buradaki sıkıntı talep yüzünden de kaynaklanıyor.

sunu demek istiyorum aradaki fiyat farkını yılda 20.000 km yapan biri için akıl karı degıl 5 sene 100.000 de cıkaracan.

doğru da bmw 1.6 dizel otomatik getirmez. benzinlisi bile bu kadar primli satılırken buralara....

konu getirmesi degil. almanyadada yok 3 serisi için 1.5 dizel motor.

O kadar emin olmayın derim. Mercedesin gündeminde 1.6 dizel otomatik var. Gelirse, bmw'de paşa paşa getirir.

ben getirir diorum zaten :D

daha dogrusu 3 serisine monte eder.

bu arada mercedese baktım. cla da zaten reno motoru olarak opsiyon var ama c serisinde emaresi okunmuyor c220 varkı akıllara zarar 2150 cc :D

c serisine dizel getirerek cla nın bacagına kursun sıkar mı bilinmez :D

bence mercedes min. 1 sene daha bekler 2016 da goruruz...

getirse de fiyatlara 20 bin tl daha koyar o zaman :)

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Öncelikle CC sabit hız için geliştirimiş bir teknolojidir. Limitlemede de hızını sabit tutmak için çaba sarfetmeden sabit hızda ilerliyorsun. Hem CC'li hem limitlemeli 3.20 kullandım, çok konfor farkı olmuyor. Ha tabi BMW'nin CC sistemi kullanımı kolay bir sistem. Uzun yolda hiç gaz fren kullanmadan direksiyondaki tuşla arabayı idare etmek mümkün oluyor. Ancak demek istediğim limitlemede de 120 sabit hızla gitmek için sürekli hız kadranını kontrol etmek, gaz pedalına basış şiddetinizi ayarlamak zorunda değilsiniz. Ayrıca beklememek için CC'siz araç alındıysa bile servis 1000 liraya takabiliyor CC'yi. Ha tabi hepsinde standart olsa daha iyi olurdu ancak işin içinde sıra beklemek, 3 ay sonra aracı teslim almak gibi etkenler var bulunan durumda. Yorumum bu yüzdendi ve mantıksız olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.
  • quote:

Öncelikle CC sabit hız için geliştirimiş bir teknolojidir. Limitlemede de hızını sabit tutmak için çaba sarfetmeden sabit hızda ilerliyorsun. Hem CC'li hem limitlemeli 3.20 kullandım, çok konfor farkı olmuyor. Ha tabi BMW'nin CC sistemi kullanımı kolay bir sistem. Uzun yolda hiç gaz fren kullanmadan direksiyondaki tuşla arabayı idare etmek mümkün oluyor. Ancak demek istediğim limitlemede de 120 sabit hızla gitmek için sürekli hız kadranını kontrol etmek, gaz pedalına basış şiddetinizi ayarlamak zorunda değilsiniz. Ayrıca beklememek için CC'siz araç alındıysa bile servis 1000 liraya takabiliyor CC'yi. Ha tabi hepsinde standart olsa daha iyi olurdu ancak işin içinde sıra beklemek, 3 ay sonra aracı teslim almak gibi etkenler var bulunan durumda. Yorumum bu yüzdendi ve mantıksız olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.

Sistemlerin ne oldugunu zaten biliyorum ama yinede acikladiginiz icin tesekkur ederim.

Cc gibi basit bir donanimin BMW gibi bir markada hemde o fiyat duzeyinde olmamasi beni cok rahatsiz eder acikcasi.Dediginiz sistemin hicbir konforu yok ayrica,sabitleme yaninda..o sistem taa yillar oncesinin B sinifi kiytirik araclarinda bile var hemde standart donanim olarak koymuslar adamlar.

C serisinde(w204) Limit(bahsettiginiz sistem) ve ayrica tempomat(yani diger adiyla hiz sabitleme) ikiside standart baz donanimdan itibaren vardi.Bmw nin 2014 model aracinda halen bunu standart donanim yapmamasi ayıptır,yazıktır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, BMW gibi bir premium marka cc'yi standart yapması lazım. Veya limitleme yerine basit sadece hızı sabitleyen bir cc sistemini standart yapıp frenleme ve gazlama özellikli şu anki normal cc'yi ekstra sunmaya devam edebilir. Bayilerde sonradan takılan cc'de frenleme ve gazlama fonksiyonu var mı onu da bilmiyorum. Çünkü arabayı alırken cc eklenirse 814 euro gibi bir fiyat farkı ortaya çıkıyor BMW sitesine göre, sonradan taktıran arkadaşlar 1000 liraya taktırdıklarını söylemişlerdi.
  • quote:

Haklısınız, BMW gibi bir premium marka cc'yi standart yapması lazım. Veya limitleme yerine basit sadece hızı sabitleyen bir cc sistemini standart yapıp frenleme ve gazlama özellikli şu anki normal cc'yi ekstra sunmaya devam edebilir. Bayilerde sonradan takılan cc'de frenleme ve gazlama fonksiyonu var mı onu da bilmiyorum. Çünkü arabayı alırken cc eklenirse 814 euro gibi bir fiyat farkı ortaya çıkıyor BMW sitesine göre, sonradan taktıran arkadaşlar 1000 liraya taktırdıklarını söylemişlerdi.

cc nin aracla gelirkenki vergisiz fiyatı 320 euro x 1.45 x 1.18 = 547,52 euro etmekte %5 indirim desek 521,44 euro etmekte x 2.79 = 1455 tl.

ama su var , sonradan takılanda frenleme fonksiyonu varmı süphelerim var :)
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam, ben siteden bakıp yazmıştım fiyatı.

BMW 320i ED Almayı Düşünüyorum

Benim şu anki aracımın CC'sinin fren-gaz fonksiyonu yok (ya da fren var ama gazlama yok), 3.20'ninkiyle gaz ve fren pedalını hiç kullanmadan seyahat edebiliyordum uzun yolda. Baya farkediyor fren-gaz fonksiyonu fiyat farkı olabilir bu yüzden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cesc_ -- 12 Ağustos 2014; 14:28:11 >
  • Ankara borusana gittik.320i ed cc icin 450 euro fiyat verdiler.Frenleme ozelligi olmadigi icin taktirmadik.Ayrica fren destekli de yok dediler.Tesekkurumuzu ettik ciktik.Konya yolu borusan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asermis -- 12 Ağustos 2014; 14:34:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ilk ve acil yardim teknikeriyim maas 3.5 olur bekar olarak bu arabayi alamam sanirim ama hayalim 5.20d hep ic geciririm gordukce evlendikten sonra ev almasam bu arabayi alcak butcem olur mu acaba :D genc bir kardesiniz olarak vergisi ne kadardir bunun

• quote:

Orijinalden alıntı: DarbeLeeMatkap

Ben ilk ve acil yardim teknikeriyim maas 3.5 olur bekar olarak bu arabayi alamam sanirim ama hayalim 5.20d hep ic geciririm gordukce evlendikten sonra ev almasam bu arabayi alcak butcem olur mu acaba :D genc bir kardesiniz olarak vergisi ne kadardir bunun

Evlendikten sonra Evin olmadan lux araba mi dusunuyorsun? Bence yanina bile yaklasma . Evlen ihtiyacina gore ufak bir araba ve eini al sonra bakarsin onune. Evlilikte ev olmamasi cok buyuk hata.

• quote:

quote:

Ben ilk ve acil yardim teknikeriyim maas 3.5 olur bekar olarak bu arabayi alamam sanirim ama hayalim 5.20d hep ic geciririm gordukce evlendikten sonra ev almasam bu arabayi alcak butcem olur mu acaba :D genc bir kardesiniz olarak vergisi ne kadardir bunun

Evlendikten sonra Evin olmadan lux araba mi dusunuyorsun? Bence yanina bile yaklasma . Evlen ihtiyacina gore ufak bir araba ve eini al sonra bakarsin onune. Evlilikte ev olmamasi cok buyuk hata.

Hocam evler çok pahalli ev alinss guc bela arabayi alamam ancaj ayagimizi yerden kesmelik birsey olur yorumunuzda haklsiniz ama heves iste alamayacagim belli bi umut insan merak ediyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• DarbeLeeMatkap kullanıcısına yanıt
    valla hocam bence de ev en onemli etmen. evsiz kalmayin gerisi hallolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: feza08

valla hocam bence de ev en onemli etmen. evsiz kalmayin gerisi hallolur.

Haklisiniz hocam :)

• 3.5 maaş var ve elin yüzün de düzgünse evlenme, hayatını yaşa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

3.5 maaş var ve elin yüzün de düzgünse evlenme, hayatını yaşa.

• quote:

Çok sukur elim yuzum duzgunde hocam 20 yasindayim 3 seneyi askin iliskim var kizi daha ne kadar bekletebilirim bilmiyorum tabi en erken 26 yasinda dusunuyorum evliligi fakat boyle guvenebilcegim birini ayrilirsam eger ilerde bulabilir miyim oda sorun bakalim hayirlisi bende hayatimi yasamak icin ayrilmayi dusunuyorum ama uzmek mantikli mi bencillik yapmak dogru mu artik dusunmeyi biraktim akisina biraktim

• quote:

quote:

Çok sukur elim yuzum duzgunde hocam 20 yasindayim 3 seneyi askin iliskim var kizi daha ne kadar bekletebilirim bilmiyorum tabi en erken 26 yasinda dusunuyorum evliligi fakat boyle guvenebilcegim birini ayrilirsam eger ilerde bulabilir miyim oda sorun bakalim hayirlisi bende hayatimi yasamak icin ayrilmayi dusunuyorum ama uzmek mantikli mi bencillik yapmak dogru mu artik dusunmeyi biraktim akisina biraktim

21 de soz kez 22-23 de nisan 24-25 de evlenirsin. Eger cittiysen Hatunla olan ilişkinde resmi yol al ki karsındakini küstürme.

• Konu disi ama girmis millet bende sorayim att ler 3500 tl maasi nerde aliyor istanbulmu?

• Feza08 3.20i ed alacak paran varsa düşünmene gerek yok zaman kaybetmiş olursun bence hemen al. Hayırlı olsun şimdiden

• quote:

quote:

quote:

Hocam 20 yaşında birinin evlilik düşünmesi, daha ne kadar bekletebilirim demesi bana garip geldi.
    Ben 23 yaşındayım, seneye inşallah odtü inşaat tan mezun olacam ama daha ciddi ilişkim olmadı hiç. 30 yaşıma kadar böyle takılırım diyorum.Bir daha mı dünyaya geleceğim?
    Her insan aynı değildir ama hakkında çok iyi diye düşündüğüm kızların ne tür kişilikler olduğunu görünce iyi ki kimseye duygusal bağlanmamışım diyorum.
    Güvenebileceğin birini bulma ihtimalin yaş ilerledikçe azalacak,0 a yaklaşacak bunu bil.
    Ama şunu da bil, sen çok ciddi evlilik falan düşünürken karşı taraftan üzücü bir hamle/olay ile karşılaşırsan bunca senemi verdim elime hiçbir şey geçmedi, bekar olsaydım alayına giderdim diye düşüneceksin. En yakın arkadaşımını başına geldi.
    Yazı tura gibi, mutlu olma ihtimalin %50 her 2 tür ilişkide de.
    Neyse derin konular :) bu kadar derin yeter, arabaya dönersek eğer kira+lüks araba ile daha mutlu olacaksan öyle yap.Burdaki kimseyi dinleme.
    Genç adamlarız, onalr bizi anlamaz. Türkiye gibi bir ülkede ortalama yaşam yılı 75 dersek sen ev alsan hayatının baharından 35 40lı yaşlara kadar belki konut kredisi ödeyeceksin.
    Ev alma, uygun yerde kira öde ama hayattan zevk alacak araban olsun, her sene 2-3 haftalık tatile git, kayağa git vs vs.
    Yaşam standardın yüksek olsun.
    Hayat bir yatırım değildir, 75 senelik hayatının önemli bir kısmını,üstelik hayatının baharında konut kredisine bağlama bence.
    Hayat zaten kısa, maksimum mutluluğu yakalayacağın formülü kur kafanda, ona göre yaşa.
    Başkalarının kalıplaşmış hayatlarını kendine benimseme.

Katildiklarimda var katilmadiklarimda ama sunu unutmayin kendine ait basini sokacagin bir yerin yoksa cok zorluk cekersin.

30 yasinda evlendim.

Ev kendimizin. Ailenin 2.5 evi daha var . Kiralari bana gelmiyor. Ayda 10k ya yakin gelir var. 3 senede bir araba aldim. anca ekim gibi degisecegim sanirim. Senede 2-3 kez yurtdisina cikaim. Haftada min 2 kez disarda aksam yeriz. Ekimde kubaya gidiyorum ve sunu ustune basa basa soyluyorum evimiz olmasaydi inanin zorlanacaktik. Daha dogrusu yapacaklaimiz otelenecekti.kolay degil her ay 1000-2000 tl kira vermek. Bosa verilen para gibi geliyor bana. Alsin ayagini yerden kesecek bir araba. Eside calisirsa daha rahat edecek evini 3-5 snede alir sonra alir istedegi arabayi... Aldigin evi cocuguna degerinde veya fazlasiyla birakirsin ama araci?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 17 Ağustos 2014; 22:51:02 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.