Şimdi Ara

BMW 320i ED Almayı Düşünüyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
29.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bmw nin benim için tek eksiği donanım. Mazda 6, honda accord, latitude ex donanımlarına bakın. Latitude da masajlı sürücü koltuğu bose falan o biçim dolu. Böyle bir donanımda bmw 3 hazırlayınca 150 lirayı rahat geçiyor. Mercedes c 170 i geçiyor.

Eskiden halk arabalarında donanım yoktu. Premiumlarda her şey vardı oradan kazanıyordu. Şimdi tam tersine döndü. Millet premium olsun boş olsun diyor. Adam veriyor alıyor ne navi var ne dijital klima ne sunroof ne xenon.

Yinede 8zf + ied yada 3.20d yürüyenleri 150 liraya kadar hiçbir arabada yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Bmw nin benim için tek eksiği donanım. Mazda 6, honda accord, latitude ex donanımlarına bakın. Latitude da masajlı sürücü koltuğu bose falan o biçim dolu. Böyle bir donanımda bmw 3 hazırlayınca 150 lirayı rahat geçiyor. Mercedes c 170 i geçiyor.

Eskiden halk arabalarında donanım yoktu. Premiumlarda her şey vardı oradan kazanıyordu. Şimdi tam tersine döndü. Millet premium olsun boş olsun diyor. Adam veriyor alıyor ne navi var ne dijital klima ne sunroof ne xenon.

Yinede 8zf + ied yada 3.20d yürüyenleri 150 liraya kadar hiçbir arabada yok.

Yarın olsunda bakıcam Boş hali yeterli gelmesse ki gelmiyecek Sunroof,Xenon,Jant ekletip fiyatına ve ödeme plan'ına bakıcam rahat rahat ödeyebileceğim bir seçenek verirlerse Alıp çıkabilirim.Unutmadan ben donanım'dan çok arac'a bakanlardanım hocam Dolu alt sınıf veya alt kalite araç yerine Boş veya yeterli donanımlı Kaliteli araçları tercih eden biriyim.

• Sizleri 3 serisi konusuna beklıyoruz. Sıfır 3.20ied Xenon ,sunroof ,elektrıklı koltuk ,katlanır ayna ,gerı gorus kamera ,17" jant, otomatık klıma, kumas veya derı + kumas,spor direksiyon,metalik renk, 3-5 bisi daha var 137.000 tl hemen teslim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 9 Ağustos 2014; 17:57:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazla söze gerek yok. 130 bin tl varsa alınacak iki araba vardır. biri 320i ed diğeri de 2015 a3 cabrio. gerisi fason.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irrasyonel -- 9 Ağustos 2014; 18:00:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

Sizleri 3 serisi konusuna beklıyoruz. Sıfır 3.20ied Xenon ,sunroof ,elektrıklı koltuk ,katlanır ayna ,gerı gorus kamera ,17" jant, otomatık klıma, kumas veya derı + kumas,spor direksiyon,metalik renk, 3-5 bisi daha var 137.000 tl hemen teslim

Ben takip ediyorum hocam. Fiyatlar çok güzel. Xenonlu dijital klimalı sunroofsuz 130 liraya bırakıyor bayi. Bakım paketi alıdsanda 133 e falan geliyor. Parasının hakkını veren bir araba.

• Çok güzel ve bir o kadar da özel bir araba bence 320i ed.... Şahsen aynı fiyata düşünebilecek tek rakibi volvo s60.... d4 motor 8 ileri aisin şanzımanlı ( 181 ps - 400 nm tork)
  • TheApproachingCurve kullanıcısına yanıt
    yaklasık 1 aydır baya bir kafa patlattımım için net soyleyebiliyorum.

yaklasık aynı donanımlı S60 + advance + base + meralik renk +17 jant + sunroof + ses sistemi + elektrikli yolcu koltugu = 162.000 cıktı.

320 ied 137 + cc 1 = 138 e alabilirsin. volvoda hadi %5 indirse 154 yapar. arada 16.000 tl var.

bu 16.000 tl ye 5 senelik vergi dezavantajınıda girince 6500 = 22,5 ediyor

benzinlide 5 sene 6 sene 7 sene 120.000 km ve 10 lt /100 ile anca çıkar.
    dizelide 7 yaktıgımızı düşünüyoruz.

S60 ı bence 3.20 d ile karşılaştırmak daha dogru olur. en azından vergi avantajını eliyorsunuz. ayrıyetten 3.20 dizelin yukarıda bahsettiğim donanimin yarısını içeren fiyatı 170.000 tl :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 9 Ağustos 2014; 18:42:16 >
  • Kardesim ben 2 cocukla icine sigamiyorum ama vazgecemiyorumda cok keyifli ve guzel, hazir cocuk yokken al 3.20 ied ni arabaya bin.

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Bence volvo bir sonraki aracınız olabilir. Bmw elden çıkarması kolay bir araç alın kullanın tadını çıkarın sonra bir volvoyla devam edin derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Bence volvo bir sonraki aracınız olabilir. Bmw elden çıkarması kolay bir araç alın kullanın tadını çıkarın sonra bir volvoyla devam edin derim :)

2.0 dizel kuvvetli bir motor ama ben degisene kadar kullanım sarları ve 1.5 motor 3.20d gelirse dengeler degısır :)

S40 kullanmıslıgım var d2 ıdı ve dogal olarak hızlanması bana yavas gelmıştı.

Bakalım kısmet :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • feza08 F kullanıcısına yanıt
    Çok güzel araç yoruma gerek yok.ALternatifide yok o fiyata 0 km de
  • quote:

Şöyle hesaplanabilir mesela passat yada insignianın buradaki fiyatı ile 3.20ied arasındaki farklar almanyada aynı araçlar arasındaki fark hesaplanarak. Bence premium kazığı vardı fark burada fazla çıkar.

Öte yandan 3.20d nin vergisiz fiyatı 3.16i ve ied den daha düşük. Vergi oyunuda var.

Katılıyorum,
    O yüzden boşuna 1.6 benzinli motora bu kadar para vereceğine 2000 motor dizel daha büyük arabalara para vermek daha mantıklı bana göre.
    En az 30.000 lira fark alıyorlar burada premium diye.
    Ha buradaki sıkıntı talep yüzünden de kaynaklanıyor.
  • quote:

yaklasık 1 aydır baya bir kafa patlattımım için net soyleyebiliyorum.

yaklasık aynı donanımlı S60 + advance + base + meralik renk +17 jant + sunroof + ses sistemi + elektrikli yolcu koltugu = 162.000 cıktı.

320 ied 137 + cc 1 = 138 e alabilirsin. volvoda hadi %5 indirse 154 yapar. arada 16.000 tl var.

bu 16.000 tl ye 5 senelik vergi dezavantajınıda girince 6500 = 22,5 ediyor

benzinlide 5 sene 6 sene 7 sene 120.000 km ve 10 lt /100 ile anca çıkar.
    dizelide 7 yaktıgımızı düşünüyoruz.

S60 ı bence 3.20 d ile karşılaştırmak daha dogru olur. en azından vergi avantajını eliyorsunuz. ayrıyetten 3.20 dizelin yukarıda bahsettiğim donanimin yarısını içeren fiyatı 170.000 tl :)

volvo en az %10 indirim yapar...

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Şöyle hesaplanabilir mesela passat yada insignianın buradaki fiyatı ile 3.20ied arasındaki farklar almanyada aynı araçlar arasındaki fark hesaplanarak. Bence premium kazığı vardı fark burada fazla çıkar.

Öte yandan 3.20d nin vergisiz fiyatı 3.16i ve ied den daha düşük. Vergi oyunuda var.

Katılıyorum,
    O yüzden boşuna 1.6 benzinli motora bu kadar para vereceğine 2000 motor dizel daha büyük arabalara para vermek daha mantıklı bana göre.

sunu demek istiyorum aradaki fiyat farkını yılda 20.000 km yapan biri için akıl karı degıl 5 sene 100.000 de cıkaracan.

• Motor+sanzıman çok iyi ama xenon şart. Mutlaka xenonlu alın. Diğer donanımlara benzemez xenon.
  • quote:

quote:

quote:

Katılıyorum,

sunu demek istiyorum aradaki fiyat farkını yılda 20.000 km yapan biri için akıl karı degıl 5 sene 100.000 de cıkaracan.

doğru da bmw 1.6 dizel otomatik getirmez. benzinlisi bile bu kadar primli satılırken buralara....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum,

doğru da bmw 1.6 dizel otomatik getirmez. benzinlisi bile bu kadar primli satılırken buralara....

konu getirmesi degil. almanyadada yok 3 serisi için 1.5 dizel motor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum,

O kadar emin olmayın derim. Mercedesin gündeminde 1.6 dizel otomatik var. Gelirse, bmw'de paşa paşa getirir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum,

O kadar emin olmayın derim. Mercedesin gündeminde 1.6 dizel otomatik var. Gelirse, bmw'de paşa paşa getirir.

ben getirir diorum zaten :D

daha dogrusu 3 serisine monte eder.

bu arada mercedese baktım. cla da zaten reno motoru olarak opsiyon var ama c serisinde emaresi okunmuyor c220 varkı akıllara zarar 2150 cc :D

c serisine dizel getirerek cla nın bacagına kursun sıkar mı bilinmez :D

bence mercedes min. 1 sene daha bekler 2016 da goruruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: CescRvP

Teknoloji paketi standart sunuluyormuş artık sanırım BMW'nin TR sitesinde dediğini göre. Bu yüzden bir 3.20'de kesinlikle olması gereken bi-xenon farlar, ledler ve geri görüş kamerası var zaten. Normalde CC değil de limitleme standart geliyor. Bir hız limiti koyuyorsunuz ayağınız gazda olmasına rağmen o hızı geçmiyor. CC'den tek farkı ayak gazda durmalı. Ani bir durumda CC'de insan gazı freni karıştırabilir, bu limitlemenin avantajı böyle bir sorun yok. Bu yüzden CC'ye ne kadar gerek var siz karar verirsiniz.

Onun dışında 122 bin liraya tekno paketli 3.20i ED kesinlikle düşünmeden alınmalı. Tek düşüneceğiniz şey Borusan'ın şu anki kampanyayla sattığı araçlarda CC de ekli değilse CC durumuna karar vermek. Onun dışında hiç düşünmeyin hemen alın.

ben gaza yine basıcaksam CCnin ne mantığı var ki ?

bence yorumunuz aşırı derecede mantıksız ayrıca,130binlik araçta CC olmaması ki BMW'de olmaması da Bmw'nin ayıbıdır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.