Şimdi Ara

BMW F34 GT XDRİVE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
67.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: insomnia__

quote:

Orijinalden alıntı: [GX]Bortu

Oradan çıkması için %100 vermesine gerek bile yok normalde. Gayet basit bir yol xdrive ve quattro için.
    Kullanılan platformda kocaman BMW Xdrive yazıyorsa dürüstlüğünü sorgularım o videonun :)

Aynı sekilde banada oradan her araç çıkabilirmiş gibi geldi.
    Yani bırakın quattro Q5 i c sınıfı bir aracın aşabileceği bir engel gibi duruyor.
    Q5 patinajlar çekip yerinde sayarken X3 düz yolda gibi ilerliyor.

Aracınızda yeni opsiyonlarla cok güzel olmus hayırlı olsun hocam.

Sorun yükseklik değil ki. Bir miktar çıkınca arka tekerlekler serbest halde dönebilen platforma oturuyor. Yani arka tekerleklerin aktarımdaki rolü sıfırlanıyor. Arka tekerlekler boşta kaldığında Quattro sistem tüm çekişi ön tekerleklere aktaramadığı için araç çıkamıyor. Bu gayet normal.
    X drive arka tekerlekleri boş algılayınca tüm çekişi ön tekerleklere veriyor ve araç rahatlıkla tırmanıyor. Bu platformda sadece ön ve arka tekerleklerden çekişli bir aracın yukarıya çıkması imkansız.

Raifokten aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız ağız tadıyla binmek nasip olur inşallah.

A4 ile karşılaştırmalı yorumlarınızı bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: gbriel
    S¡¡ì¹per ya.. Ben Ocak ayını bekliyorum. Gunler geçmiyor :\

abi walla araç tesliminde yanında olmak isterdim...

Satış Danışmanı: SD
    gbriel: G

SD: efendim hoşgeldiniz sizi şöyle alalım birazdan araç teslim bölumune alıcaz sizi..

G: çabuk.. ÇABUK ADAMIN ASABINI BOZMAYIN!!!

SD: efendim buyrun alalım sizi..

teslimat bölumune geçilir..

SD: öncelikle sizi arabayı tanıtalım..

G: hadi hadi çabuk göster daha iDrive'a gömulecem eve gidince..

arabanın içine binince haddinden fazla bir sırıtış... aynen şu şekilde .. aynı saniyelerde göz direk nav ekranında.. satış danışmanı anlatırken her şeye "hı hı" demeler ve kafadaki soruları sorarak ne nerde nasıl yapıcaz soruları, araç hakkında genel bilgi, rodaj zamanında yapılması gerekenler, ardından anahtar veriliyor ve;

SD: hayırlı olsun efendim iyi gunlerde kullanın...

bundan sonrası çok önemli.. benzin dipte hemen ilk benzinlikten depo fullenir.. sonrası çook streslidir.. eve gidene kadar stres bağlar her yanınızı..

"LA LA LA LA LA LA VURACAK", "YAVAŞ ULAN", "BAK SELEKTÖR ÇAKIO BAK" gibi sözlerle iç ve dış aynalarla yol surekli gözlenir, ayak genellikle fren pedalının ustundedir.. eve gidince ise kullanma kılavuzu ele alınıp iDrive'ın canı çıkartılır.. genellikle 4-5 saati bulur bu durum.. iDrive'ın bazı özelliklerine ağız açık bakılır ve "VAY ANASINI ADAMLAR YAPMIŞ KARDEŞİM" lafları eşlik eder..

tum bu surenin sonunda hala arabanın içinde oturup sağa sola bakılır, her yeri kurcalanır... birde bi tarafdan ter aka aka kazanılan para ile böyle bir araç sahibi olmanın hazzı inanılmazdır... "aklımı seveyim aklımı" denir, sonra ilk iş foruma girip araba geldi şöyle oldu böyle oldu diyerek anlatılır.. genellikle bana "usta iDrive konusunda haklıymışın, iyiki aldırdın çooook teşekkur ederim yardımların için" diye ö.m atılır.. sonra o gece araba garajda uyku tutmaz, tekrar inilir aşağı vs...

bunlar bnm ve bnm gibi arkadaşlarımın dostlarımın birebir yaşadıklarıdır.. tecrubeyle sabittir.. tekrar hayırlı olsundur

Bu kadarmı güzel anlatılır. hele sırıtış kısmında koptum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay KospiR -- 26 Kasım 2010; 15:49:02 >

• [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=tDdB6scffPM
    ][DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=r6MO8u4ZLvE&feature=related
    ]
    [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=V7-qxXB4y30&feature=related
    ]
    sanırım yüzde yüz iletimden kaynaklanıyor bu kadar aleni olarak bir çakallık yapamazlar diye düşünüyorum....
    bellide olmaz tabi

http://www.youtube.com/watch?v=tDdB6scffPM
    audi olan video ne hikmetse görünmüyor linki verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 26 Kasım 2010; 16:17:16 >

• quote:

quote:

SD: efendim hoşgeldiniz sizi şöyle alalım birazdan araç teslim bölumune alıcaz sizi..

arabanın içine binince haddinden fazla bir sırıtış... aynen şu şekilde .. aynı saniyelerde göz direk nav ekranında.. satış danışmanı anlatırken her şeye "hı hı" demeler ve kafadaki soruları sorarak ne nerde nasıl yapıcaz soruları, araç hakkında genel bilgi, rodaj zamanında yapılması gerekenler, ardından anahtar veriliyor ve;

bundan sonrası çok önemli.. benzin dipte hemen ilk benzinlikten depo fullenir.. sonrası çook streslidir.. eve gidene kadar stres bağlar her yanınızı..

"LA LA LA LA LA LA VURACAK", "YAVAŞ ULAN", "BAK SELEKTÖR ÇAKIO BAK" gibi sözlerle iç ve dış aynalarla yol surekli gözlenir, ayak genellikle fren pedalının ustundedir.. eve gidince ise kullanma kılavuzu ele alınıp iDrive'ın canı çıkartılır.. genellikle 4-5 saati bulur bu durum.. iDrive'ın bazı özelliklerine ağız açık bakılır ve "VAY ANASINI ADAMLAR YAPMIŞ KARDEŞİM" lafları eşlik eder..

tum bu surenin sonunda hala arabanın içinde oturup sağa sola bakılır, her yeri kurcalanır... birde bi tarafdan ter aka aka kazanılan para ile böyle bir araç sahibi olmanın hazzı inanılmazdır... "aklımı seveyim aklımı" denir, sonra ilk iş foruma girip araba geldi şöyle oldu böyle oldu diyerek anlatılır.. genellikle bana "usta iDrive konusunda haklıymışın, iyiki aldırdın çooook teşekkur ederim yardımların için" diye ö.m atılır.. sonra o gece araba garajda uyku tutmaz, tekrar inilir aşağı vs...

bunlar bnm ve bnm gibi arkadaşlarımın dostlarımın birebir yaşadıklarıdır.. tecrubeyle sabittir.. tekrar hayırlı olsundur

İnşallah bu anlattıklarınızı bir gün yaşarız.

• quote:

quote:

hehehe :) Techzone kardeş burada hesaba katmadığın bir durum var. Ben o adımı yaşamayacağım galiba. idrive kullanma kılavuzunun pdf ini epey bi inceledim

• @anconda: inşallah dostum..

beni kendi arabamın tesliminde görecektiniz.. youtube'a ilk videolar düştüğü gün açtım arabayı incele incele her şey tmm.. kadranın olmadığını onun yerine 12" TFT LCD panelde dijital kadranların olduğunu biliyorum zaten...

neyse teslim günü araba hazır geldik bindik kapıyı açtım gözüm hemen kadranların olduğu yere takıldı... satış danışmanı arkadaş anlattı ortadaki ekranı dual led'i fln.. sonra start stopa bi bastım bütün ekran geldi önüme ve benden şöyle bir laf çıktı ve başka biri olsa ya da tanımadğım bir satış danışmanı olsa çok ağır rezil olurdum.. aynen şöyle oldu:

"abi ben start stop'a basıyorum bu kdr masal yeter"

SD: "bas tmm bas dayanamadın dimi"

"heee yaw... alla alla hiç olmazdı yahu"

(gülüşmeler ardından motor çalışır çalışmaz önünde parıl parıl parlayan kadranları görünce gelen laf)

"ANAAAAAĞĞĞĞ"

satış danışmanı ve arabada eksik var mı yok mu diye kontrole gelen servis danışmanı kopar...

ulan burda bu kdr anlatıorz da bak bu anlatım bitişim olacak.. karizma fln kalmadı..

• quote:

hehehe :) Techzone kardeş burada hesaba katmadığın bir durum var. Ben o adımı yaşamayacağım galiba. idrive kullanma kılavuzunun pdf ini epey bi inceledim

yok abi öyle PDF'le fln olmuo o iş... bi kere surekli iDrive duğmesine ve etrafındaki dugmelere bakıcan surekli alışana kdr... hele birde yolda bir şeyler yapmaya kalktın mı "lan şunun menusu nerdeydi?", "bu ne yaaa???", "abi daha dun aksam yaptım bunu şimdi nie olmuo BEAAAĞĞ", "ama geçen yapmıştım bunu", "alla allaaaa?!?!" gibi laflar olacak dur sen daha...

• Bu Evoque de hoş araç.. TR çıkış fiyatı konusunda bilginiz var mı?
  • yok abi daha hiçbir bilgi yok.. ve sanırım önden çeker mi ne olacakmış.. sanırım Freelander'ın yerini alacak.. ama amerika fiyatı 30.000$ mı ne olacakmış bi yerlerde okumuştum geçen gün forumda..

TR'de de nerden baksan 60.000 - 70.000€'u bulur diye düşünüyorum..
  • Arkadaşlar dün arabanın gümrük işlemleri bitti ve faturası kesildi.Bu sabah da Ankaradan gelen bir tanıdıkla elime ulaştı.Bugün de işlemleri bitirdim,plaka ve ruhsatı almış olarak bekliyorum.Herhalde pazar günü araba Ankarada olacak ben de inşaallah pazartesi günü aracımı teslim alacağım.Borusandaki satıcı arkadaşım; boya koruma da yapacağız dediKışlık lastikler için Ankaradaki bir Goodyear bayisiyle runflat lastik için pazarlığı da yaptım.4 adet lastik 900 liraya geliyor.Forumdan duyduğum kadarıyla rf lastiklerin yanakları sert olduğundan söküp takması biraz problemli olabiliyormuş.Lastik bayisinde bmw nin orjinal kapaklı jantı da varmış.Kışlıkları öyle alsam mı diye de düşünüyorum.Ayrıca Thule'den de 450 liraya tavan ray sistemi de ayarladım.
    İnşaallah pazatesi,salı araçla ilgili ilk izlenimlerimi yazarım..

• hayırlı olsun, kazasız keyifli günlerde kullanman dileğiyle, izlenimleri emin olun tüm forum bekliyor
  • Raif muamele islemlerini kendin mi yaptin yoksa borusan a 1970 tl mi odedin. Benim aracta passau limaninda gemide sallaniyormus :) 2-3 haftaya gorecegim insallah
  • quote:

Raif muamele islemlerini kendin mi yaptin yoksa borusan a 1970 tl mi odedin. Benim aracta passau limaninda gemide sallaniyormus :) 2-3 haftaya gorecegim insallah

Ben parayı Borusan a yatırdım,onlar da ötv yi yatırıp faturayı kestiler.Faturayı sağolsun tanıdıklar gece 1'de Borusan güvenlikten alıp sabah bana ulaştırdı Muameleci arkadaş dosyayı hazırladı,ben emniyete götürdüm.108 lira harç ödedim,plaka için kağıt verdiler.Plaka basımı için de 17.5 lira para ödedim.Tekrar emniyete gittim plakayı mühürlettim,ruhsatı aldım Muameleci arkadaşıma sigorta parası(~162) ve dosya hazırlama masrafı(~20) ödeyeceğim o kadar.Yani mtv ile 1200 liraya gelecek

• hayırlı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

Arkadaşlar dün arabanın gümrük işlemleri bitti ve faturası kesildi.Bu sabah da Ankaradan gelen bir tanıdıkla elime ulaştı.Bugün de işlemleri bitirdim,plaka ve ruhsatı almış olarak bekliyorum.Herhalde pazar günü araba Ankarada olacak ben de inşaallah pazartesi günü aracımı teslim alacağım.Borusandaki satıcı arkadaşım; boya koruma da yapacağız dediKışlık lastikler için Ankaradaki bir Goodyear bayisiyle runflat lastik için pazarlığı da yaptım.4 adet lastik 900 liraya geliyor.Forumdan duyduğum kadarıyla rf lastiklerin yanakları sert olduğundan söküp takması biraz problemli olabiliyormuş.Lastik bayisinde bmw nin orjinal kapaklı jantı da varmış.Kışlıkları öyle alsam mı diye de düşünüyorum.Ayrıca Thule'den de 450 liraya tavan ray sistemi de ayarladım.
    İnşaallah pazatesi,salı araçla ilgili ilk izlenimlerimi yazarım..

Hayirli olsun gule gule kullanin.

Gorunusu onemsemiyorsaniz en temizi dediginiz gibi ayri bir takim jant almak. Bir de her sene lastikleri sok tak jantlar ciziliyor. 2 takim olursa bu sorunda ortadan kalkar.

X drive+ kis lastikleri canavar gibi olur valla. tavan rayi kis lastikleri, 4 ceker falan olunca merak ettim. Kayaga mi gidiyorsunuz?

• hayırlı olsun tam uludağa gitmelik araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Gorunusu onemsemiyorsaniz en temizi dediginiz gibi ayri bir takim jant almak. Bir de her sene lastikleri sok tak jantlar ciziliyor. 2 takim olursa bu sorunda ortadan kalkar.

X drive+ kis lastikleri canavar gibi olur valla. tavan rayi kis lastikleri, 4 ceker falan olunca merak ettim. Kayaga mi gidiyorsunuz?

Biraz geç keşfettik bu işleri ama dediğin gibi kışın fırsat bulunca board yapmaya gidiyorum.Günübirlik gittiğim için gece dönmesi daha zor oluyor,xdrive drive'ı tercih sebeplerimden biri de buydu.
  • Hayırlı olsun Raif Bey güzel günlerde kullanın aracınızı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Biraz geç keşfettik bu işleri ama dediğin gibi kışın fırsat bulunca board yapmaya gidiyorum.Günübirlik gittiğim için gece dönmesi daha zor oluyor,xdrive drive'ı tercih sebeplerimden biri de buydu.

Valla tam amacina uygun olmus. Ben de board yapiyorum. Subaru`mu ilk aldigimda hadi kis gelsin de boarda gideyim diyordum ve yolda kar olsun die dua ediodum:) Simdi buna uygun arabam kalmadi, bu seneyi pas gececegim. Iyi eglenceler. Tekrar hayirli olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.