Şimdi Ara

BMW F34 GT XDRİVE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
67.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seçim sizin, araç sizin, son karar sizin. Bildiğim kadarıyla çok hızlı olmasa da çabuk araç değiştirebilen birisiniz. Kısmetiniz de iyi gidiyor ve araçlarınızdan pek zarar etmiyorsunuz. Fakat xenonsuz, sunroofsuz bir 320xd sizi bu sefer zarara uğratabilir. Çünkü, biliyorum ki X3'ler yollarda fink atmaya başladığında arabadan sıkılacaksınız ve hemen satmak isteyeceksiniz. E alacak adam da durup düşünecek 3'ün yeni kasası ne zaman gelecek diye.. Eğer size uyarsa 2. el kolay satabileceğiniz bir araç alın. Bu bir Touareg olabilir mesela. 2.5 TDI olanları epey mevcut. Hem bu kışı onunla geçirirsiniz hem de istediğiniz X3'e rahat ulaşabilirsiniz. Neden Touareg dedim, alırken emsallerine göre fiyatı düşük. Belki 4x4 Golf gibi gelebilir ama asla kötü bir araba değil. Emsalleri kadar başarılı da değil ama 70 bin liraya alacağınız bir tanesiyle kışın 15-20 bin km yapıp temizse aynı fiyata satma şansınız olacak. Ne bileyim yani gece gece böyle bir şey oluştu kafamda. Siz daha iyi bilirsiniz. :)

• 3-serisinin kasa değiştireceğini, ortada spy foto henüz fazla net olmamasına rağmen hem içte hem dışta Adrian Van Hojdonk'un yeni tasarım felsefesinde yaratılacağını gözönünde bulundurduğumuzda arada "ütopik" bir fark olacağına inanıyorum, daha az karmaşık kelimelerle özetleyecek olursak "yeni kasa eskiyi ağlatan cinsten olacak" xDrive'lı bir BMW kullanma fırsatım olmadı, 184hp'lik olanı denedim (2010 modeldi) müthiş performans, makul tüketim, başarılı bir şanzıman vb. araç zaten günümüzün ilerisinde teknolojilere sahip, fakat derdiniz karda kışta gitmekse, ne yap et hocam yeni X3 al, Autoshow'da epey bir kurcaladım yani araç gerek eski kasanın gerekse X1'in (sahipleri alınmasın üzerlerine) çok çok daha üzerinde, ben güncel X5 yerine bile tercih ederdim sırf 2.0 motordan dolayı, hem ailen var, çocuğun var, keşke a4ü satmayıp bekleseymişsin marta kadar

sonuç olarak benim önerim "almaman" yönünde, yada tam bir türk önerisi sunacağım; boş donanımlı beyaz bir 320d al, kışı onunla geçir, x3 için siparişi ver, geldiği an aracını rahatlıkla satarsın zaten

• X3 daha mantıklı duruyor, sipariş verip bu süreci 2 el değer kaybı olmayacak ve çabuk gidecek bir araçla geçirmek mantıklı olur bence. Misal 20d'lerden biri. Ya da şununla:
    http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=309439
    Çekiş ve yol tutuş konusunu kar lastiği ile aşarsın. önden çekişli A4 daha rahat olur kış şartlarında 20d'lere göre.
    320 xd alırsan aklında hep X3 kalacak gibi, araçlar gelmeye başlayınca xd yi satmak isteyeceksin ancak sattığın A4 kadar rahat gitmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 17 Kasım 2010; 9:45:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dominic-

Normal 320D'nin performansı daha iyi fiyatı daha düşük ve yakıt ekonomisi daha iyi değil mi ?

aynen öyle
  • istediği kadar xdrive olsun asla x3le aynı performansı vermeyecek ve aklınızda sürekli x3 olacak bence idareten bi arabayla marta kadar bekleyin ve x3 alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

istediği kadar xdrive olsun asla x3le aynı performansı vermeyecek ve aklınızda sürekli x3 olacak bence idareten bi arabayla marta kadar bekleyin ve x3 alın

Benim bildiğim x3 olsun,x5 olsun hepsinin 4 çeker sistemleri aynı.
    Evet dediğin gibi X3 ;cezbedici ve aklımda olacaktır.Düşünüyorum düşünüyorum o kadar yüksek meblağlara çıkmamak lazım diyorum.Daha önceleri de yazdım,ben sürüş zevki olarak sedan araba seviyorum.Aklımda hep 4*4, otomatik,dizel ve sedan bir araba vardı ama 3 serisinin iç hacmi kısıtlı ve gereksiz pahalı diye hep uzak duruyordum.Eşim de aracı beğenince ve 320d ile arasındaki fiyat farkı 3300 euroya düşünce ;320d xdrive listenin başına yerleşti.Üstelik standart 320d kapak jantla gelirken xdrive olan alaşım jantla geliyor.Bu da nereden baksan anahtar teslimde en az 1000 euro oynar diye düşünüyorum,geriye kalıyor 2300 euro;yani 4500 lira farkla 4 çeker bir 320d ye binmiş olacağım.Kafamdaki sorular; xenonsuz alınır mı?,şimdi rahat gelen iç hacim üç gün sonra batmaya başlar mı?,bu kadar sade ve demode kokpit sıkar mı?
    Tesadüf; 320d mi 320xd mi diye soran bir arkadaşa;bu sene Mart ayında şunları yazmışım..
    quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten
    320xd ; 5 bin euro daha pahalı,bence 320d ile arasında çok büyük fiyat farkı var.2 bin euro civarı olsa 320 xd tercih edilir.2. ci elde en kötü 320d ile aynı fiyata gider,onu da kışın zincir takmadığına sayarsın

Demekki fiyat dediğim seviye civarına gelmiş..
    İyi geceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczman2000 -- 19 Kasım 2010; 1:56:49 >

• Bence xenonsuz alinmaz. Yolda gorunce garibime gidiyor valla, sasiriyorum. Kullanim acisindan ise xenonun rahatligi tartisilmaz zaten. Alistiktan sonra halojen far garip geliyor, yani bana oyle oldu.

Bence de 4 ceker icin aradaki farka deger, ozellikle kisin seyahat etmeyi seviyorsaniz.

Yalniz ic mekan konsuu onemli sonucta hep gozunuzun onunde olacak. Begendiginiz bir ic mekan oldugunda her bindiginizde keyig alacaksiniz. Begenmediginiz de ise, ya surada bir iki tus daha olsaydi surada ayditlatama olsaydi falan diye dusunecekseniz. Onemli olan severek kullanmak bence.
    AWD sedan olarak Subaruya baktiniz mi hic pek tutulmuyor ama AWD icin ekstra para odemiyorsunuz. Onun da ici Bmw den iyi degil ama sonucta 4 ceker sedan hevesinizi karsilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bence xenonsuz alinmaz. Yolda gorunce garibime gidiyor valla, sasiriyorum. Kullanim acisindan ise xenonun rahatligi tartisilmaz zaten. Alistiktan sonra halojen far garip geliyor, yani bana oyle oldu.

Bence de 4 ceker icin aradaki farka deger, ozellikle kisin seyahat etmeyi seviyorsaniz.

Yalniz ic mekan konsuu onemli sonucta hep gozunuzun onunde olacak. Begendiginiz bir ic mekan oldugunda her bindiginizde keyig alacaksiniz. Begenmediginiz de ise, ya surada bir iki tus daha olsaydi surada ayditlatama olsaydi falan diye dusunecekseniz. Onemli olan severek kullanmak bence.
    AWD sedan olarak Subaruya baktiniz mi hic pek tutulmuyor ama AWD icin ekstra para odemiyorsunuz. Onun da ici Bmw den iyi degil ama sonucta 4 ceker sedan hevesinizi karsilar.

Subaruya baktım ama otomatik ve dizel olan versiyonu yok.Benzinli otomatik yada dizel düz vites almam.Bmw x3 ümü satarken düz vites diye nerden baksan 4-5 bin euro ucuza gitti
    Konuştuğum araç 46-47 bin euro civarına gelecek ve donanımları tam olarak şöyle;
    320d xdrive
    Alp Beyazı
    Bej Sensatec Döşeme
    Otomatik Vites
    Velur Halı Paspas
    Elektrokrom iç ayna
    Yağmur-kısa far sensörü
    İç aydınlatma paketi
    Katlanır arka koltuk başlıkları
    Otm.kapı kilit fonk.
    Karter koruması
    Çok fonk. Spor Deri Direksiyon
    Parlak siyah iç kaplama
    Arka park mesafe kontrol
    Otomatik klima
    Servotronic
    16" alaşım jant(Model 360)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczman2000 -- 21 Kasım 2010; 22:33:19 >

• xenon suz araç alma derim.a4 ü de alırken yakıt konusunda üzeceğini söylemiştim.

bmw 3 serisi çok küçük ve bagajı kullanışsız bir araba.aile sahibi olduğunuz için sıkıntı çıkarabilir.bebek arabası koyduktan sonraki duruma bakmanız lazım.bizim çocuklar ikiz olduğu için bebek arabası bile sığmıyor.oysa a4 ve a5 e rahatlıkla sığabiliyor.

bmw dizel motor yönünden bakıldığında çok iyi bir noktada.en azından 2.0 dizeller için böyle.3.0 dizelde audi bmw eşit gibi aşağı yukarı.

kısaca ben 2.0 tdi a5 aldım performansı dışında herşeyinden memnunum ama motor konusu araçtan soğumama neden oluyor.

en ideali aslında audi kasası bmw motoru.

öle bir seçeneğimiz olmadığına göre size önerim kesinlikle 3 serisi almamanızdan yana.bende yeni kasa X3 düşünüyorum.araç resimlerden hoşuma gitti sadece canlı görmek kaldı.bmw nin sekiz ileri şanzımanı ve 2.0 d 184 bg lik motoru kesinlikle şapka çıkarılması gereken bir kombinasyon.tabi diğer modelleride inşallah zamanla yeni X3 gibi yakışıklı hale gelirler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mulligun

xenon suz araç alma derim.a4 ü de alırken yakıt konusunda üzeceğini söylemiştim.

bmw 3 serisi çok küçük ve bagajı kullanışsız bir araba.aile sahibi olduğunuz için sıkıntı çıkarabilir.bebek arabası koyduktan sonraki duruma bakmanız lazım.bizim çocuklar ikiz olduğu için bebek arabası bile sığmıyor.oysa a4 ve a5 e rahatlıkla sığabiliyor.

bmw dizel motor yönünden bakıldığında çok iyi bir noktada.en azından 2.0 dizeller için böyle.3.0 dizelde audi bmw eşit gibi aşağı yukarı.

kısaca ben 2.0 tdi a5 aldım performansı dışında herşeyinden memnunum ama motor konusu araçtan soğumama neden oluyor.

en ideali aslında audi kasası bmw motoru.

öle bir seçeneğimiz olmadığına göre size önerim kesinlikle 3 serisi almamanızdan yana.bende yeni kasa X3 düşünüyorum.araç resimlerden hoşuma gitti sadece canlı görmek kaldı.bmw nin sekiz ileri şanzımanı ve 2.0 d 184 bg lik motoru kesinlikle şapka çıkarılması gereken bir kombinasyon.tabi diğer modelleride inşallah zamanla yeni X3 gibi yakışıklı hale gelirler...

Evet A4 ün bagajı ve iç hacmi hiçbirinde yok.Üstelik ön konsol ve multimedia özellikleri de hepsinden iyi.
    Fakat benzinlisi dediğin gibi yakıyor,yol sesini alıyor,üzülerek yazıyorum çok tok bir araba değil.
    Bmw için kasa değişimini takmıyorum,bagaj dediğin gibi çok küçük.Şu ara bagaj ihtiyacım azaldı.Daha dört kişi olamadık.3.cü kişide artık büyüdü bebek arabası değil,çantası-kitabı var
    Şu an için dizel+otomatik+4*4 kombinasyonunu bu paraya 320d xdrive sağlıyor.
    Seneye sene sonuna Allah Kerim

• Tercihiniz hangi marka model olacaksa şimdiden hayırlı olsun raif bey
  • Ben BMW alırken, geleneklerinin bozulmaması taraftarıyım.
    4 çeker ve dizel bir BMW almayı istemem.
    Ayrıca Sunroof ve Xenon, böyle bir otomobil için ciddi anlamda önemli donanımlar.
    İstanbul içi Xenon biraz fuzuli bir şey olsa da satarken güzel bir pazarlamacı rolü üstleniyor.
    Sunroof da başlı başına bir ferahlık ve keyif olayı bence. Açıkçası şu saatten sonra b segmenti bile alsam sunrooflu almaya çalışırdım.
    Ama madem işin içinde tüketim ve aile unsurları var, motor ve aktarma gelenekleri bozulabilir.
    Lakin Xenon ve Sunroof konusunda ısrarcıyım.
  • aracı gemide döndürüp sunroof takıp tekrar yollasınlar
  • Arkadaşlar Xenonsuz araba olmaz dediniz beni masrafa soktunuz
    Bu sabah arkadaşım aradı,başka bir aracın boşa düştüğünü söyledi.Xenon ve cruise; işi benim de canımı sıkıyordu.Yaklaşık 3500 euro daha pahalıya malolacak ama içime daha sinecek.Arabanın siparişini de kesinleştridim.Herkese teşekkürler,iyi günler..

Bu donanımlar ilave oldu;
    ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    FAR YIKAMA SiSTEMi
    ÖN PARK MESAFE KONTROL
    BI-XENON FARLAR
    CRUISE CONTROL
  • burada mı kaynatıosunuz gençler?? yakaladım
  • quote:

Arkadaşlar Xenonsuz araba olmaz dediniz beni masrafa soktunuz
    Bu sabah arkadaşım aradı,başka bir aracın boşa düştüğünü söyledi.Xenon ve cruise; işi benim de canımı sıkıyordu.Yaklaşık 3500 euro daha pahalıya malolacak ama içime daha sinecek.Arabanın siparişini de kesinleştridim.Herkese teşekkürler,iyi günler..

ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    FAR YIKAMA SiSTEMi
    ÖN PARK MESAFE KONTROL
    BI-XENON FARLAR
    CRUISE CONTROL

Tekrar hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

burada mı kaynatıosunuz gençler?? yakaladım

Gelsene sende; hep oraya takılıyorsun
  • quote:

ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    FAR YIKAMA SiSTEMi
    ÖN PARK MESAFE KONTROL
    BI-XENON FARLAR
    CRUISE CONTROL

Hayırlı olsun. 320d xdrive a mı karar verdin? Sonuçta kaça maloldu toplamda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 25 Kasım 2010; 18:36:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

quote:

ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    FAR YIKAMA SiSTEMi
    ÖN PARK MESAFE KONTROL
    BI-XENON FARLAR
    CRUISE CONTROL

Hayırlı olsun. 320d xdrive a mı karar verdin? Sonuçta kaça maloldu toplamda?

Evet 320d xdrive alıyorum inşaallah.Öyleydi,böyleydi sıkılmıştım artık.Bu sabah istediğim gibi bir donanımda araç boşa çıkınca da siparişi kesinleştirdim.

• Hayırlısı olsun..Şimdi sipariş daha bir güzel olmuş..Gerçekten halojen farlı 3 serilerine BMW diyemiyorum..Dilim elvermiyorum..

Şimdi araç BMW oldu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.