Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (315. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.261
Cevap
299
Favori
1.650.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. Evet, dikkat edilmesi gerekiyor bir süre. Kılavuzda şu şekilde belirtilmiş. BMW 3 serisi (G20)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saracg -- 2 Nisan 2021; 8:18:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • JN008 J kullanıcısına yanıt

Uzun zamandir bekledigim tek arac buydu. G21e goruntu olarak bayiliyorum. Station wagon olmasida ayri guzel. Bakalim bugun bir borusana ugrayacagim. Anlasirsam en kisa zamanda 3.20d xdrive istiyorum. O motoru 2 sene kullandim. Bambaska bir sey. Ben hic getireceklerini dusunmuyordum. Dun heyecanlandim. BMW 3 serisi (G20) 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkolo88

Uzun zamandir bekledigim tek arac buydu. G21e goruntu olarak bayiliyorum. Station wagon olmasida ayri guzel. Bakalim bugun bir borusana ugrayacagim. Anlasirsam en kisa zamanda 3.20d xdrive istiyorum. O motoru 2 sene kullandim. Bambaska bir sey. Ben hic getireceklerini dusunmuyordum. Dun heyecanlandim.  

850-900 civarina dizel sedan gelebilirse cok tercih eden olacaktir.Benzinli 1.6 motorla arada performans olarak cok fark var. 320i nin ciddi bir tuketimi var ve arac biraz hantal.ilk 10 yil icinde elektrikli araclar sanildigi kadar cok tercih edilmez bu gidişle,zira mtv leri inanilmaz yüksek. Sahsen ben yilda 14 bin mtv verip elektrikli araca binmem.Borusan 320i den çok kār ettigi için 320d getirmiyor diye düşünüyorum.

• saracg S kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim BMW 3 serisi (G20) 

muhtemelen executive ve bir kaç opsiyon daha eklenince aracın fiyatı 1milyonu rahatça geçecektir. 1milyon üzerinde 3 kasa alacak kişi sayısı da oldukça azdır. bugün bayiyle görüştüm özel siparişle getireceklermiş sadece bana o şekilde bilgi verildi. bence 320d modelini o paralara asla satamayacaklarını bildikleri için getirmiyorlar. 4 ve 5 kasada 2 bin motor seçenekleri hala mevcut ama 320i modeli hali hazırda oldukça tutmuş bir modelken heyecan aramıyorlar herhalde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 35MGR

muhtemelen executive ve bir kaç opsiyon daha eklenince aracın fiyatı 1milyonu rahatça geçecektir. 1milyon üzerinde 3 kasa alacak kişi sayısı da oldukça azdır. bugün bayiyle görüştüm özel siparişle getireceklermiş sadece bana o şekilde bilgi verildi. bence 320d modelini o paralara asla satamayacaklarını bildikleri için getirmiyorlar. 4 ve 5 kasada 2 bin motor seçenekleri hala mevcut ama 320i modeli hali hazırda oldukça tutmuş bir modelken heyecan aramıyorlar herhalde :)

Aynen öyle. Benim araçta 120 bin tl vergisiz opsiyon var, 320xd touring m paket başlangıç fiyatı 911 bin, aynı opsiyonu bu araca koysam (ki daha düşük bir opsiyonsuz aracı almam) net fiyata 354 bin tl eklenecek.. O da 1.265.000 yapar. 320i’deki indirimin bunda olacağını da düşünmüyorum, olsa olsa sembolik birşey olur. Bu fiyat kısmı..

Performans tarafına gelince, 190 hp dizel 4 çeker alt devir dar banttaki ani tork patlaması dışında yüzümüzde gülümseme yaratacak başka bir his vermez. 0-100 verisi sadece 0.3 sn daha iyi.

Tüketim konusu ise bu araca 400-500 bin tl fazla verileceği ve mtv+bakım masrafına yılda 5 bin ekstra gideceği düşünülürse anlamsızdır BMW 3 serisi (G20) 

• emreq E kullanıcısına yanıt

kesinlikle katılıyorum BMW 3 serisi (G20) 

• 1 milyon falan olmaz, merak etmeyin. Sonuçta A4 ve yeni çıkan Volvo nun 2.0 motor olduğu halde kaç paraya satıldığını görüyoruz. Bende yukarıda JN008’in dediğine katılıyorum. 1.6 320i’den çok kar ettikleri için 2.0 dizel getirmek işlerine gelmez. Bu yazdıklarım Mercedes içinde geçerli.
  • selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt

En dogru yorum bu olmusBMW 3 serisi (G20)  haklisiniz.

• kesinlikle 1 milyon üstü olur başlangıç fiyatı zaten 900 üstü bir de buna opsiyon eklediğinizi düşünün araç da şu an yok gelene kadar kurdaki artışla birlikte yapılacak zammı da hesap edersek 1m 200bin civarı bir fiyata çıkar (dolu denebilecek bir araç). en boşu da yine 1 milyon civarı olur (m paket için konuşuyorum). Volvo ile kıyaslamak ne kadar doğru olur bilemiyorum. birisi bmw birisi Volvo. iki markayı da bolca kullanmış olan birisi olarak asla kıyas olabileceğini sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreq

Aynen öyle. Benim araçta 120 bin tl vergisiz opsiyon var, 320xd touring m paket başlangıç fiyatı 911 bin, aynı opsiyonu bu araca koysam (ki daha düşük bir opsiyonsuz aracı almam) net fiyata 354 bin tl eklenecek.. O da 1.265.000 yapar. 320i’deki indirimin bunda olacağını da düşünmüyorum, olsa olsa sembolik birşey olur. Bu fiyat kısmı..

Performans tarafına gelince, 190 hp dizel 4 çeker alt devir dar banttaki ani tork patlaması dışında yüzümüzde gülümseme yaratacak başka bir his vermez. 0-100 verisi sadece 0.3 sn daha iyi.

Tüketim konusu ise bu araca 400-500 bin tl fazla verileceği ve mtv+bakım masrafına yılda 5 bin ekstra gideceği düşünülürse anlamsızdır  

Alıntıları Göster

Şimdiki 320i ler o gülümsemeyi de vermiyor maalesef.

Ayrica o gecici bir his degil 320d 200 km hiza kadar nefessiz cikar.Küçümsenecek bir motor degil.Bmw nin geliştirdiği en iyi 4 silindirli motor denebilir.Motor sanzuman uyumuda mükemmeldir.

320i lerdeki motorun Bmw AG tarafından update edilip en az 300 tork 200 bg olmasi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 3 Nisan 2021; 15:55:48 >

Bende sizin gibi dusunuyorum. O motoru 2 yil kullandim. Gercekten performans olarak fazlasiyla yeterliydi. Yani zaten bmw bu fiyat politikasini izlemese hic dusunmeden alirdim. Kullandigimiz araclari da bu kadar buyutmeye gerek yok yani !! Bahsettigimiz arac 3.20d xdrive kullanan fazlasiyla su an kullandigimiz araclardan her yonuyle daha iyi oldugunu biliyor. Keske bir a4 politikasi izlesede bmw bu motorlari alabilsek. BMW 3 serisi (G20) 

• zaten kullandığımız 1.6 motor g20 ler performans konusunda oldukça üzücü araçlar yazılımla çok efsane hallere geliyor ama fabrikasyon gücü yetersiz alt devirler berbat turbo lagı var. 2 bin dizel motor performansta ne üzer ne uçurur tam kıvamında bir motor seçeneğiydi. özellikle yakıt / performans olarak bakarsak süperdi cidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkolo88

Bende sizin gibi dusunuyorum. O motoru 2 yil kullandim. Gercekten performans olarak fazlasiyla yeterliydi. Yani zaten bmw bu fiyat politikasini izlemese hic dusunmeden alirdim. Kullandigimiz araclari da bu kadar buyutmeye gerek yok yani !! Bahsettigimiz arac 3.20d xdrive kullanan fazlasiyla su an kullandigimiz araclardan her yonuyle daha iyi oldugunu biliyor. Keske bir a4 politikasi izlesede bmw bu motorlari alabilsek.  

Ben de uzun süre 320d ve 525xd kulandım ama f30 ile g20 i kıyaslamayın. F30 hem hafif hem de hızı hissettiren bir araçtı. G20’de aynı etkiyi yapmaz onu demek istiyorum.

Tabiki şimdiki kullandığımız araçlardan daha iyidir ama 400-500 bin tl fazla verecek kadar değil. Gerçekçi konuşmak gerekirse hiç kimse vermez. G20’de performans için 330i almak lazım, bunun altı çok tatmin edici olmaz.

A4 konusu biraz farklı, diğer pazarlarda pandemi nedeniyle satılmayan araçları ekstra iskontoyla türkiyeye çektikleri için o fiyatlara veriyorlar. Ona rağmen satılmıyor. A4 ve A5 2.0 dizeller’de de aman aman bir performans yok çünkü.

Ben aslında A5 2.0 tfsi quattro alacaktım, 865 bin fiyat teklifi verdiler ama aracın içi çok demode olduğu için almadım.

• emreq E kullanıcısına yanıt

Ne guzel BMW 3 serisi (G20) 

• g20 yerine yeni volvo s60 2.0 motoruyla tercih edilebilir mi. g20 ye yakın bir fiyata 2000 motor araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 3 Nisan 2021; 18:49:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaT1F kullanıcısına yanıt

Testlerinden bircok kisi memnun. Tabikide tercih edilebilir. Yinede bir test surusune cikin derim. Ben volvo da sadece ana ekrani hic begenmemistim. Bu isi almanlar dan daha iyi yapan yok. BMW 3 serisi (G20) 

Maksimum hız 180 km/H. Kişisel tercih ama ben kesinlikle Volvo tercih etmem g20 dururken.
  • Arkadaşlar hepten gömdünüz arabayı ama spor mod ile performans gayet iyi, kullanmayan insanlarda hiç gitmiyor sanacak

Ben 2014 s60 tan geçtim g20 ye. Aklim volvo da kalmadı değil. Ama bmw den vazgeçemiyorum. Araba benim için herseyi yapıyor. Kullanıcı olarak g20 yi bırakmak zor. F serisi boş bir araçtı. G20 de koltuk ısıtma bile sesli komutla açılıyor. Kişiden kişiye değişir ama g20 arac içerisinde aşırı konfor, kullanım kolaylığı sağlıyor. Volvo super bir araç. Kıyaslama videosunu izledim ama o değil bu daha iyi diyemiyor insan. Volvo da hız limiti 10 yıl sonra normal karşılanacak ve tüm araçlarda olacak. Aynen emniyet kemerini ilk icat ettiklerinde araba içine insan bağlanır mi be dedikleri gibi tüm markalarda zorunlu olacak görün bakın. S60 in 6.7 sn hizlanma süresini denemek isterim ve çok iyi bir oran. Aynisinin bmw versiyonu 1 milyondan başlıyor. Bu durumda volvo daha ucuz. Diğer konu ise tamam 600 700 ktl lik araçlarda vergiye bakılır mi diyebilirsiniz ama 2 lt nin 6 aylık vergisi beni rahatsiz ediyor. Araba durduğu yerde masraf makinasina dönüyor. Kasko sigorta bakım kış lastiği felan derken 6 ayda bir 3ktl den fazla vergi sinir bozucu.

Diger konu ise s60 2022 de 1.6 motor ile gelecek haberi var. O zaman 1 tık satış rakamları artabilir. Aksi halde müşterilerinin bir kısmını bmw ve mercedes kapacaktır.

2 lt araba alacak olsaydım s90 veya xc60 dan başka arabaya binmezdim.

Ama 1.6 seçenekleri arasında favorim tartışmasız G20.

Sahsi görüşümdür. Yanlış anlaşılma olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 4 Nisan 2021; 11:32:28 >

• 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.