Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27172718271927202721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firatciftci2008

arkadaşlar bayadır eco pro bakım muhabbeti olmuş ben sizlere bi konuda danışıp muhabbete limon sıkacağım izninizle:
    arabayı tam 1 ay önce teslim aldık şimdiye kadar 4 defa yıkadım hepsinde de çift kova yöntemini uyguladım.
    arabanın üzerindeki transport yapışkanlarının izleri %90 gitti, ön cam köşesinde ve ön amblemde hala lekeler duruyor. ne yaptıysam gitmedi bezle iyice ovalayıp hareli çizik meydana getirmek istemiyorum.. zaten amblemde silmek için uğraşmaktan kılcal çizik oldu bile :S

amblemde gördüğünüz üzere bu yapışkan lekelerinden kurtulmam için nasıl bir madde kullanmam gerekli bir fikriniz var mı acaba?
    gözüme fena takılıyor sanki zımparalanmış gibi.. ön camın köşesinde de var bu izlerden.. o da bir türlü gitmek bilmedi..

sirke ile sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepeli06 -- 17 Ocak 2017; 17:19:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bmw 3 ve makyajlı 4 serisine dijital gösterge opsiyonu gelmiş, sadece 4 serisine 3 farklı renk deri opsiyonu, her bir line için yeni bir jant opsiyonu ve değişik bir mavi ve turuncu renk opsiyonu gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meert.

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde kaza yaptım, aracım çok büyük ihtimal perte çıkacak ben de yeni araç bakmaya başladım. CLA200 sahibiydim bunu belirteyim öncelikle. Borusan Ataşehir'i aradım 320i M Plus paket 2016 model 0km 170bintlye bırakıyorlarmış. Kaldı ki ben de bu yeni fiyatlarla beraber ikinci el araçlara yönelmiştim. Kullanıcısı olan arkadaşlar araç hakkında neler söyleyebilir siniz acaba? Fiyatı nasıl sizce? Normalde C200 bakıyordum ikinci el neredeyse fiyatlar aynı. 150-170bandından ikinci el 40.yıl da düşüneilirim.Yorumlarınız neler acaba?

Son olarak aracın tüketimi ne düzeyde acaba? Öğrenci cebi için sizce tekrardan benzinli alınır mı yoksa dizele geçmek şart mı? CLA ile günlük ortalama 15-16lt ile geziyordum bu da bana günlük rotam dahilinde 80-110tl arası bir benzin masrafı çıkartıyordu günde. Sizce tekrardan benzinli bir araç tercih edilmeli mi yoksa dizel bir araca mı geçilmeli?

İyi forumlar.

Eşimde CLA200 var ve yazın 8,5 kışın 9,5 ortalamayla geziyor. Bende 320ied var Yazın 7,5 kışın 8,2 ortalamayla geziyorum.

Siz Cla ile nasıl 15-16lt bandında yakıyorsunuz anlayamadım. Bu şekilde sürecekseniz 320i de 14-15lt seviyelerinde yakacaktır. Hatta sport modda falan kullanmayı düşünürseniz daha da artacaktır.

• Şimdi ben arabamın performansını eleştirmeyecek veya şundan iyi bundan kötü diyemeyecek biri olsam zaten konuşmam.Burada yapılan hata şu mesela 316 gitmiyor veya 418 gitmiyor ama 320 i uçuyor kaçıyor öyle mi?İşte bu neye göre ben sokağa çıktığımda yarı fiyatına 320 i yi tokatlıyacak çok araba görüyorum o ne olacak?Bunu baz alamayız.Performans çıtası 136 kötü de 170 süper olamaz.

Bak basitçe anlatayım şimdi 40.yıl hariç arabalarda ön park sensörü bile yok bayi buna 7000 tl fiyat istiyor taktıracağım dersen.otomatik bagaj yok zaten arka koltuklar yatmıyor çerçevesiz kapılar falan filan...sizin bindiğiniz de pejo motorlu araba o üç silindir bmw nin efsane motorunun revizyonu ve adamlar artık bunu kullanmaya devam edecekler.Siz diyor musunuz araba bmw ama kaputun altında pejo motoru var diye(bu arada ben arabamın performansıyle ilgili hiçbir sorana abartı veye sürreal laf etmem yani övmeye çalışmam gerçekler zaten ortada )Dediğim gibi ben de 320 alayım diye başladım sonra fikrim buna evrildi.Ama çıkıpta 320 ye b.k atmam iğrenç demem bi kere iğrenç denmez yani ahlaken.

Bugün 150 bin e skoda alan da var.Bu adama bişey demek ne senin ne başkasının haddine.Ben de almam ama birileri bunları alıyor biniyor kendince geçerli sebepleri mevcut.Ben 420 d de alırım ama f/p mantıklı gelmiyor bir sonraki kırmızı ışığa 5 saniye önce varmak için.Söylemek istediklerim 320 ile veya 418 le alakalı değil sadece üslup rahatsız etti.avukatlığa gerek yok.

• Meert. kullanıcısına yanıt
    Öğrenci cebi derken??? Cla kullanan öğrencinin cebi değil olsa olsa değerli bir babası olur kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 17 Ocak 2017; 17:54:22 >
  • Kastvehicle K kullanıcısına yanıt
    Değerli forum üyeleri ben yazımda bi markayı yada modeli kötülemeye çalışmadım..kendi araba tercihimi neye göre yaptığımı anlatmaya çalıştım..2016 şubatta 418i grand coupe aldık kardeşime..beyaz renkli sportline sansetec derili..mayısda carbon siyah F10 520i luxury M sport araç aldım kendime..hemen hemen piyasadaki en dolu f10 520i diyebilirim..6 ay bindim f10 a ve sonra sattım..şimdi 320i ed 40.yıl aldım..yani haftaya teslim alıcam..320i ed ye karar vermeden önce audi ve mercedese de baktım inceledim..mukayese ettim..yeni a5 kesinlikle cok rijit..mart nisan gibi teslim ediyo doğuş oto..mercedes istememin sebebi e class için yaşım daha genç..c lass içşnde ellerinde dolu bir araç yok..c 200d amg çokta keyifli bir araç gelmedi bana..4 serisi güzel araç..özellikle coupe tasarım çok iyi..ancak 418i gitmiyo ve cok yakıyo..bizdeki araca aile ile binince arka taraf baş mesafesi düşük..wv cc gibi..borusana da sorarsanız 418i lerin tutulmadığını kendileride söylüyolar..2004 2005 lerde e46 kasa içinde 316ci getimişlerdi tutulmamıştı..çok yakıyo ve gitmiyodu..şimdi aynı hata tekrarlandı ve 4 serisi için 3 silindirli yetersiz bir motor konuldu..4 kasa cok güzel ama 418 i yanlış tercih..o yüzden diyorum ki f10 daki n20 b16 olan motor bmw üretimi olduğu için 418i yi kaldırıp bu motoru koyup 420i olarak getirilebilir

• en az iki defa yazdım ama kimseden cevap gelmedi nbt evo da tam ekran video oynatmak için çözünürlük ölçülerini bilen var mı ??
  • deepdarkbluee D kullanıcısına yanıt
    Aslında o motor ve kasa kombinasyonu(420 i 170 bg)zaten çok arzulanan birşeydi ama getirmemekde çok kararlılar.Satış politikası!!Belki makyajla böyle bi durum oluşabilir ama o da zor görünüyor.Su söylediklerinize aynen katılıyorum.Bundan sonrasında zevkler devreye giriyor.Ama realite bu.

• ulus2102 U kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin konuyu ben f10 daki nbt ekranda denedim bi türlü boyutu tutturamadım..borusana sordum onlarda bilmiyor..almanyaya yazdık cvp gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: deepdarkbluee

Bahsettiğin konuyu ben f10 daki nbt ekranda denedim bi türlü boyutu tutturamadım..borusana sordum onlarda bilmiyor..almanyaya yazdık cvp gelmedi

bende sordum ama dediğin gibi hiçbişey bilmiyorlar bende videonun yanları tam oturuyo ama üstten alttan kesiyo videoyu biraz
  • bu arada 4 serisi makyajlandı bugün tanıttılar. hayalet gösterge gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackyTurtle -- 17 Ocak 2017; 18:29:29 >
  • Selamlar, bu basligi bir suredir takip ediyorum, yaklasik iki ay once 3.20 i ed 40. Yil Paketi aldim ancak bu sabah basima bir hirsizlik vakasi geldi. Sabah aracimin yanina gittigimde kelebek caminin kirilip m direksiyonun ve tum on konsolun calindigini gordum.

Polis, cekici ve yetkili servisle gorusmelerimde bu donemde bu tarz olaylarin cok arttigini soylediler. (kosiflerde ayni olaydan gelen 15. aracim, cekici son iki ay icinde bu sekilde 10 arac goturdugunu soyluyor). Bu konuyla ilgili yardimlariniza ihtiyacim var. Tum onlemlerim kesin cozum olamdigini biliyorum ama en azindan caydirici olur.

1- Bu vesile ile aracta alarm sistemi bulunmadigini ogrendim. Orjinal alarm taktirabilir miyim?
    2- Baska bir guvenli onlemi geliyor mu akliniza? (eski usul direksiyon kilidi almayi dusunuyorum belki direksiyonu sokerken zorlanirlar caydirici olur.

Son olarak lutfen ikinci el cikma direksiyon elektronik aksam vs alirken calinti olmadigindan emin olun. Belliki piyasada cok buyuk bir talep var ve bu hirsizlik bu kadar artmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

quote:

Orijinalden alıntı: Meert.

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde kaza yaptım, aracım çok büyük ihtimal perte çıkacak ben de yeni araç bakmaya başladım. CLA200 sahibiydim bunu belirteyim öncelikle. Borusan Ataşehir'i aradım 320i M Plus paket 2016 model 0km 170bintlye bırakıyorlarmış. Kaldı ki ben de bu yeni fiyatlarla beraber ikinci el araçlara yönelmiştim. Kullanıcısı olan arkadaşlar araç hakkında neler söyleyebilir siniz acaba? Fiyatı nasıl sizce? Normalde C200 bakıyordum ikinci el neredeyse fiyatlar aynı. 150-170bandından ikinci el 40.yıl da düşüneilirim.Yorumlarınız neler acaba?

Son olarak aracın tüketimi ne düzeyde acaba? Öğrenci cebi için sizce tekrardan benzinli alınır mı yoksa dizele geçmek şart mı? CLA ile günlük ortalama 15-16lt ile geziyordum bu da bana günlük rotam dahilinde 80-110tl arası bir benzin masrafı çıkartıyordu günde. Sizce tekrardan benzinli bir araç tercih edilmeli mi yoksa dizel bir araca mı geçilmeli?

İyi forumlar.

Eşimde CLA200 var ve yazın 8,5 kışın 9,5 ortalamayla geziyor. Bende 320ied var Yazın 7,5 kışın 8,2 ortalamayla geziyorum.

Siz Cla ile nasıl 15-16lt bandında yakıyorsunuz anlayamadım. Bu şekilde sürecekseniz 320i de 14-15lt seviyelerinde yakacaktır. Hatta sport modda falan kullanmayı düşünürseniz daha da artacaktır.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Ya yakıt konusu aşırı kasmamdan ziyade sürekli trafiğin içinde olmamla alakalı biraz açıkçası. Öbür taraftan hem eski arabamın hem de almayı düşündüğüm arabanın ikisinin de ailenizde bulunması denk gelmiş olsa gerek biraz. :D İlk paragrafta belirttiğim konuda bu geçiş için ne düşünüyorsunuz acaba? İki aracı kıyasladığımızda bana belirtebileceğiniz artı ve eksi yönleri var mıdır? Bana makul bir araç geçişi gibi geliyor keza ailemde onayladı sayılır 320iED için bu aracı alacağım gibi görünüyor.

Son olarak sizdeki 320iED'nin hangi paketini kullanıyorsunuz? 40.yıl ile arada 23-24binTL fiyat farkı var. Artı olarak HK,Büyük Ekran, deri ve ısıtmalı koltuk sunuyor. Kilolu insanlarda deri koltuk çok terletiyormuş BMW'nin doğru mu acaba? Eğer öyleyse benim için çok bir numarası kalmıyor koltuğun.Zaten M Plus HiFi ile geliyor bu da yeterince tatminkar tek eksisi benim için büyük ekranı kalıyor onun için de bu fiyat farkını ödemek istemem açıkçası. Sizin yorumlarınız nelerdir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: captain12

Selamlar, bu basligi bir suredir takip ediyorum, yaklasik iki ay once 3.20 i ed 40. Yil Paketi aldim ancak bu sabah basima bir hirsizlik vakasi geldi. Sabah aracimin yanina gittigimde kelebek caminin kirilip m direksiyonun ve tum on konsolun calindigini gordum.

Polis, cekici ve yetkili servisle gorusmelerimde bu donemde bu tarz olaylarin cok arttigini soylediler. (kosiflerde ayni olaydan gelen 15. aracim, cekici son iki ay icinde bu sekilde 10 arac goturdugunu soyluyor). Bu konuyla ilgili yardimlariniza ihtiyacim var. Tum onlemlerim kesin cozum olamdigini biliyorum ama en azindan caydirici olur.

1- Bu vesile ile aracta alarm sistemi bulunmadigini ogrendim. Orjinal alarm taktirabilir miyim?
    2- Baska bir guvenli onlemi geliyor mu akliniza? (eski usul direksiyon kilidi almayi dusunuyorum belki direksiyonu sokerken zorlanirlar caydirici olur.

Son olarak lutfen ikinci el cikma direksiyon elektronik aksam vs alirken calinti olmadigindan emin olun. Belliki piyasada cok buyuk bir talep var ve bu hirsizlik bu kadar artmis.

Büyük geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum ama sağlık olsun diyorum.
    bir de sorum olacak aracı çekicinin çekmesi için vites vs ne gibi ayar yapılıyor?

• helpgod kullanıcısına yanıt
    captain12 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorumunuz için, yapacak birşey yok açıkçası arabayı alıyorlar ama okuyalım, adam olalım, değerini bilelim diye sıkıyorlar cebi. Keza memnun muyum memnunum durumumdan iyi ki de böyle davranıyorlar açıkçası.

Çok geçmiş olsun valla kapalı otopark gibi bir seçeneğiniz varsa mutlaka onu kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meert. -- 17 Ocak 2017; 18:51:14 >
  • Ağustos ayında Ankara balgat bmw ye gitmiştik. 40. Yıl test sürüşü yapmıştım. Osman bey var saolsun çok ilgilenmişti kısmet olmadı. O zaman 159.000 tl teklif almıştım 40.yıl paketi estoril blue renk için. 110.000 kredi 0.49 faiz kampanyası vardı. Çok avantajlıydı alamadık arabayı şimdi fiyatı 220.000 tl ye dayandı. Kısmet işte. Alan hayrını görsün

• quote:

Orijinalden alıntı: captain12

Selamlar, bu basligi bir suredir takip ediyorum, yaklasik iki ay once 3.20 i ed 40. Yil Paketi aldim ancak bu sabah basima bir hirsizlik vakasi geldi. Sabah aracimin yanina gittigimde kelebek caminin kirilip m direksiyonun ve tum on konsolun calindigini gordum.

Geçmiş olsun. Hangi bölgede oluyor. Bu durumu facebook bmw grubunda da paylaşırsanız baya insan öğrenmiş olacaktır.

• mcanerg M kullanıcısına yanıt
    araci cekmediler oldugu haliyle kaldirip cekicinin ustune koydular.
  • captain12 C kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Alarm olmadığını söyle anlayabiliriz. Birisi anahtarla kapıyı dışarıdan kilitler biz icerideyken. Bir süre bekleyip (şayet alarm varsa devreye girmesi için) ve kapıyı içeriden açtığınızda alarm otmediyse yoktur.

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Istanbul anadolu yakasi atasehir de basima geldi, kosifler ve cekicinin dedigine gore bagdat caddesi civarlarinda da oldukca yayginmis.
  • 
Sayfa: önceki 27172718271927202721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.