Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    herşeye açığım fakat servis elimizden gelen bu yapabileceğimiz başka bir şey kalmadı diyince bend ondan sonra araç değişimi talebinde bulunmuştum...
  • yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Servo direksiyon kutusunun, değişken spor direksiyon kutusu ile değiştirilmesini talep edin.
    Geçenlerde yine bu forumda yurtdışından birisi almanyayla da görüşerek böyle bir çözüme ulaştıklarını yazmıştı.
    yanlış hatırlamıyorsam avusturyadan bir kullanıcı idi.
  • hugosan_tr kullanıcısına yanıt
    Hugosan Bey2300 flac parçayı nerden buldunuz ben de bu ara flac parça bulmaya kafayı taktım 50-100 adetlik küçük bir arşiv yaptım ama hiç türkçe parça bulamıyorum bunları nerden buluyorsunuz vede paylaşmayı düşünüyormusunuz merak ettim..kazasız belasız müzikli sürüşler dilerim..
  • sport-line kullanıcısına yanıt
    o arkadaş daha sonra sorunun yine deavm ettiğini yazmıştı:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

Geçmiş olsun. Bu direksiyon titremesi bariz birşekilde hissedilen birşey mi ? yani ozellikle anlaşilmasi beklenen bir hız araligi var mi ? Ben aracimda boyle birşey ile karşilaşmadim ya da dikkat etmedim. Tekrar bakmak istiyorum. Çok ciddi anlamda bir titreme mi mevcut serdar bey ? Birazdan yola çıkacagim bir test ediyim.

evet bariz bir şekilde hissediliyor.. ilk arıza varken 80 km de başlıyordu titreme ve direksiyonu sıkı tutarsanız görünmüyordu... sonra direksiyon kutusu ve lastikler değişince bir miktar düzeldi fakat bu seferde70 km de başladı şikayet...
    ayrıca sağa ve sola dönüşlerde direksiyonun içinde sanki ritmik olarak bir yalpaama hissediyorsunuz..

selam,

80-100-120 km de ara ara elimi cektim direksiyonda salınım yok ama sanki yol uzerindeki asvalt hissi elimde oluyordu. baska nasıl test edebilirim acaba ?

Öncelikle geçmiş olsun. Sizi yeni C almaya çalıştığınız dönemden ve kızıp 3.20i almanızdan beri tanıyorum. Gerçekten çok talihsiz ve sıkıcı bir durum.

Neden böyle bir şey yaşadığınızı da anlayamadım. Eğer bu problem bir üretim prosesi sonucu bir partinin hatalı üretimi olsa, şimdiye kadar çoktan çözülmüş olurdu. Ya da çözülmediyse, hepimizde olurdu.

Ben aracımı (275 km'de bu arada) çok dikkatle kontrol ettim 60-120 km/h arası birkaç sefer. Çünkü bu durumu forumlardan okumuştum. Herhangi bir şey hissetmedim, görmedim. Benim araç 25 Eylül 2014 üretimi. Bir ara bir yerlerde bu sorunun Temmuz sonrası üretimlerde çözüldüğünü okumuştum, ne kadar doğru bilgidir, bilmiyorum...

Eğer benimkinde yoksa, sizinkinde niye olduğunu ve çözülemediğini anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

quote:

Geçmiş olsun. Bu direksiyon titremesi bariz birşekilde hissedilen birşey mi ? yani ozellikle anlaşilmasi beklenen bir hız araligi var mi ? Ben aracimda boyle birşey ile karşilaşmadim ya da dikkat etmedim. Tekrar bakmak istiyorum. Çok ciddi anlamda bir titreme mi mevcut serdar bey ? Birazdan yola çıkacagim bir test ediyim.

evet bariz bir şekilde hissediliyor.. ilk arıza varken 80 km de başlıyordu titreme ve direksiyonu sıkı tutarsanız görünmüyordu... sonra direksiyon kutusu ve lastikler değişince bir miktar düzeldi fakat bu seferde70 km de başladı şikayet...
    ayrıca sağa ve sola dönüşlerde direksiyonun içinde sanki ritmik olarak bir yalpaama hissediyorsunuz..

selam,

80-100-120 km de ara ara elimi cektim direksiyonda salınım yok ama sanki yol uzerindeki asvalt hissi elimde oluyordu. baska nasıl test edebilirim acaba ?

video çekip bana atarsanız size yardımcı olayım. direksiyonu çok aşırı sıkmayın ama...

serdar bey sizde bir video atabilir misiniz nasıl bir titreme var merak ettim doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aHusky

serdar bey sizde bir video atabilir misiniz nasıl bir titreme var merak ettim doğrusu.

arabadan soğuduğum için arabayı babama bıraktım ve araç şuan bana yaklaşık 1200 km mesafede:S ben mecburiyetten babamın arabasını aldım.. o direksiyona güvenip uzun yola çıkamadım malesef
  • hipotallamus H kullanıcısına yanıt
    Torrent sitelerinden bulabilirsiniz. Ya da elinizdeki CD'leri bilgisayar yardımı ile çevirebilirsiniz.
    Bu arada kaliteli 320kbps mp3 dosyalar da flac kalitesini aratmıyor. Ama ben de takıntılı olduğum için hep flac yükledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugosan_tr

Torrent sitelerinden bulabilirsiniz. Ya da elinizdeki CD'leri bilgisayar yardımı ile çevirebilirsiniz.
    Bu arada kaliteli 320kbps mp3 dosyalar da flac kalitesini aratmıyor. Ama ben de takıntılı olduğum için hep flac yükledim.

Ek olarak çoğu flac 22 hrz ve mb ı 25 civarı.

ben soyle yapıyorum. elimdeki flac ve mp3 e bakıyorum eşitse mp3 kullanıyorum. flac yuksekse flac a devam :)
    serdar bey,

direksiyon titremesi sebebi ile çok aracı geri aldılar, parasını ödediler. hakkınızı arayın.

hala bu problemin olması şaka gibi.

değişken spor direksiyonda bu problemin olmadığını ben de biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 5 Kasım 2014; 17:45:29 >
  • Az once tekrar kontrol ettim ama titreme göremedim direksiyonda. Arada asfalt ve bozuk yolu hissettim ve salınım yaptı ama düz yolda durup dururken birşey olmadı. Acaba bir video var mı ? Merak ettim nasıl bir durum oldugunu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.Aracımdan söktüğüm f30 h&r street performance yükseklik ayarlı coilover larımı satıyorum. İlana vermeden önce buraya yazmank istedim.Sadece 3000 km kullanıldı. Hiç arızası veya bir sıkıntısı yoktur.İlgilenen arkadaşlar lütfen özelden mesaj atsınlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

quote:

selam,

video çekip bana atarsanız size yardımcı olayım. direksiyonu çok aşırı sıkmayın ama...

forumu düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum o yüzden aracı aldığınız günleri hatırlıyorum yaşadığınız sorun için gerçekten üzüldüm hakkınızı sonuna kadar aramanızı da destekliyorum.
    aynı şekilde bende aracımı aldığım ay içinde 4 defa servise gitmek zorunda kalmıştım gerçekten maddi boyutunun yanında manevi olarak insanı yıpratan bir durum sıfır araç almamın zevkini bile yaşayamamıştım.
    belki faydası dokunur diye yazmak istedim ben o zaman avukatımla konuştuğumda aynı ay içinde aynı şikayetten 3 servis kaydı varsa iade davası açabiliriz demişti ancak borusan bunu bildiği için bana servis kağıdı vermemişti bir araştırın isterseniz.
    ayrıca o zaman benim araştırdığım kadarıyla borusanın kolay kolay iade araç almadığını görmüştüm umarım istediğiniz gibi olur.

• HasanFFF kullanıcısına yanıt

Ben sizi hatırlayamadım ama Tanışıyormuyduk
  • KUTTA44 kullanıcısına yanıt
    E90 forumundan ben satmıştım gerçi aracı : )
  • quote:

çok teşekkür ederim... arkadaşlar sizlerden ricam benim bu iletimi paylaşarak bana destek vermenizdir... bugun benim başıma geldi fakat yarında sizin başınıza gelebilir...
    bu arada servis formeni teknik anlamda yapabileceğimiz hiçbir şey kalmadı dedi bana:S

Bu direksyon titremesi konusu dikkat cekicek kadar cok karsima cikiyo. Ayrica borusan calisanlari bu konuyu kesinlikle kabul etmiyor. Bazilarina sordugumda uzayli gormus gibi "ne titremesi hic duymadim" birisi "nadiren denk geldik" birisi "bu kadar cok satilan bi aracta nadirende olsa bole sorunlar cikar sadece bu konu goze batiyor" birisi "evet ilk uretilenlerde oldu ama artik ole bisey yok" birisi " evet bi kac kere oldu direksyon kutusu degisince sorun kalmiyor" dedi. Yani herkes baska bisey soluyor olayin gercek bi muhattabi cozumu ve sebebi yok gibi gorunuyor. Yada herkes gercegi biliyor farkli yalan soyluyor.
    Ayrica bana mi denk geliyo yoksa gercekten olemi bilmiyorum ama dikkatimi ceken seylerden biri de M joy araclarin bu sikintiyi yasamadigi. O yuzden ajaba lastik jant farkimi bu sorun??? Cunki balans bozulmasi bazi hizlarda ortaya cikar. Ozelliklede lastik sebep olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yav yolcu koldugu emniyet ikaz sesi yok mu yoksa benimki bozuk mu? Hanim sabah 10 dk oturuyor ses seda yok aracta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Yolcu koltuğunda malesef sensör yok....
  • 
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.