Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (756. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 754755756757758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Nasıl bu kadar az yakıyor sizin araçlar?

Uzun yolda 2 kişi 120-130 civarı hız ve full bagaj ile 6-6.5 yakıyorum ben. Arada 200 civarına da çıkıyor hız.

184bg araç

Sizdeki arac bende olsa 4-4.5 lt yaktirirm uzun yolda ki 3.5 yaktiran bile var :)

Uzun yolsa bir kez 6.5 yaptim onda da cok fazla kick down surekli 200 civari cikip indim.

Kickdown evet yaktiriyor ama cok yaktirmanizin asil nedeni bence freni cok kullanmaniz.

Fren kullanmiyorum kick down da yapmiyorum derseniz bir yerde sorun olabilir.

Fren kullanimi da cok az.

Turbo iyi durumda, enjektorler iyi, emme manifoldu 20 bin once temizlendi, sanziman iyi durumda, filtreler yeni, egr ve dpf temiz durumda. Butun bu diagnoslari Ista'dan kendim yaptigimdan kondisyonlari biliyorum.

Burada en onemli faktor ivmelenme istegi, hizi dusurdum mu pedali dibe cekerim, kickdown olmasa da pedal %100 pozisyonunda olur, zaten aracin tum zevki o, yuksek hizda ara hizlanmalar, sakin kullanilirsa 4.5-5.5 arasi mumkun tabi.

O zaman normal hocam gayet normal hemde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yolun coğunu 140km ile geldim az yakmak için aracı zorlamadım
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2010 177ps 320d LCI var.

2 hafta önce 2 kişi(ben ve babam, bagaj yok) Ankara'dan İstanbul'a gittim geldim. Otobana girmeden hemen önce tüketimi sıfırladım. 118 km/h hıza sabitledim. Sollamalarda haliyle hızlandım. Yer yer sıkılıp biraz bastım. İstanbul'da 20-25 dk trafikte dur kalk yaptım. Oraya vardığımda 4.5lt/100km gösteriyordu. Orada şehir içi bi kaç yere gittim. Ertesi gün geri döndüm. Ankara'da araçtan indiğimde ortalama 5.0lt/100km idi.

Ekleme: Araçta 18" jant, önler 225, arkalar 255 Lastik mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Alper- -- 21 Eylül 2017; 9:2:35 >
  • Bende de e90 lci 320d var perfotmans kitli 200psi. Nornalde hiç tasarrufa dikkat etmem, hatta şehir içinde çoğu zaman dip gaz kalkarım ışıklardan. Bende arabaların aynada kalmasını seviyorum galiba. 6 sene boyunca şehir içi en yüksek gördüğüm depo ortalaması 10 lt, ortalama şehir içi tüketimim (agresif kullanım) 8lt, en düşüğü ise 6lt ama sakin kullanan birisi rahat yakalar bu araçta 6-6.5 lt leri bence.

Şehir dışında ise en düşük rekorum 4.2 lt ile sivas-ankara arası oldu, hep 110-120 arası geldim, hiç dip gaz yok, trafik yok, bagaj tam dolu 4 kişi. ortalama hızım yol bilgisayarında tam 100km idi. Yüksüz olsa belkü 3.9 lt ye inerdi ama çok sıkıcıydı, yol bitmedi.

Onun dışında şehirler arası 180 sabit gitmeyi severim düzlük ve araçsız, insansız yol buldukça 255 e çıkmayı denerim sürekli. Bu şekilde sürünce de ortalama 5.6 lt civarı yakıyor. En yüksek rekorum alanya-ankara arası çok acelem vardı hiç gazdan çekmedim ayağımı 2.5 saatte geldim 7.2 lt yakmıştı. Bunların hepsi pompa hesabıdır ve 6 senelik gözlemimdir benim. (Not: yol bilgisayarı depo hesabından ortalama 1 lt düşük gösteriyor hep)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 21 Eylül 2017; 14:54:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Bende de e90 lci 320d var perfotmans kitli 200psi. Nornalde hiç tasarrufa dikkat etmem, hatta şehir içinde çoğu zaman dip gaz kalkarım ışıklardan. Bende arabaların aynada kalmasını seviyorum galiba. 6 sene boyunca şehir içi en yüksek gördüğüm depo ortalaması 10 lt, ortalama şehir içi tüketimim (agresif kullanım) 8lt, en düşüğü ise 6lt ama sakin kullanan birisi rahat yakalar bu araçta 6-6.5 lt leri bence.

Şehir dışında ise en düşük rekorum 4.2 lt ile sivas-ankara arası oldu, hep 110-120 arası geldim, hiç dip gaz yok, trafik yok, bagaj tam dolu 4 kişi. ortalama hızım yol bilgisayarında tam 100km idi. Yüksüz olsa belkü 3.9 lt ye inerdi ama çok sıkıcıydı, yol bitmedi.

Onun dışında şehirler arası 180 sabit gitmeyi severim düzlük ve araçsız, insansız yol buldukça 255 e çıkmayı denerim sürekli. Bu şekilde sürünce de ortalama 5.6 lt civarı yakıyor. En yüksek rekorum alanya-ankara arası çok acelem vardı hiç gazdan çekmedim ayağımı 2.5 saatte geldim 7.2 lt yakmıştı. Bunların hepsi pompa hesabıdır ve 6 senelik gözlemimdir benim. (Not: yol bilgisayarı depo hesabından ortalama 1 lt düşük gösteriyor hep)

Benim aracım 325i yakıt tüketimim ondan fazla

• emryrgc E kullanıcısına yanıt
    Sizin ayrı katagoride o zaman sizi tenzil ediyorum.

• Arkadaşlar izmir de olup da carly cihazı olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha once de sordum ama arada kaynamis olabilir. Bende 2011 320d var. Ekranda "Sogutma sivisi seviyesi cok dusuk" diye bi uyari verdi. Basina gelen veya durumla ilgili bilgisi olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zizu

Daha once de sordum ama arada kaynamis olabilir. Bende 2011 320d var. Ekranda "Sogutma sivisi seviyesi cok dusuk" diye bi uyari verdi. Basina gelen veya durumla ilgili bilgisi olan var mi?

SIVIYI TAMAMLAYIN(UYGUN ANTİRİZLE)TEKRAR EDEERSE SERVİSE GÖTÜRÜN.BİR YERDEN SU KAYBI OLABİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 25 Eylül 2017; 13:4:25 >
  • Tskler ustad 👍

• Arkadaşlar merhabalar.

2011 3,20d aracım var. Ekranlı model. Şöyle birşey taktırmak istiyorum. Orjinali de bir kenara koyacağım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-bmw-5-f10-multimedya-navigasyon-usb-android-10.2-inch-ekran-394131803/detay

Bunun E90 için olanı da var. 2800tl fiyat aldım. Aynı orjinal menüsünün yanında, android tabanlı işletim sistemi de var. Kesme biçme yok.

Ne dersiniz?

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Etme hocam be. Orjinali kalsın. İşletim sistemi bir android değil tabii ki ama ben olsam orijinalliğini bozmazdım. Ayrıca aracın elektroniği ile oynamayı da pek tavsiye etmem. Bir yerden patlak veriyor.

Orijinallik önemli değil dersen de, araca katacaklarını düşün. Eğer değecekse yaptır, karar senin.
  • Selamlar arkadaşlar,

2016 model 0.9 motor otomatik vites Dacia Sandero Stepway (11 bin km) bir aracım var. Ancak içimde de bitmek bilmeyen bir BMW aşkı var.. O zaman ki bütçemle ancak bir E46 alabiliyordum ancak 3 ay aradım ve temiz bir araç bulamadım. Bende bu yüzden gidip sıfır bir araç almak zorunda kaldım. Fakat dediğim gibi sürekli E90 araştırıyorum. Sizce geçiş yapsam pişmanlık yaşar mıyım? Amacım BMW'nin o sürüş dinamiğini, konforunu ve rahatlığını yaşamak.. Özel bir üniversite de okuyorum, amacım aracımı kötülemek değil ama 20 yaşında birine göre çok yaşlı kaçıyor gibi.. Sürüşten, yakıttan ve şanzımandan çok memmunum ancak BMW diyince işin boyutu değişiyor.

Dediğim gibi sizce geçiş yapmalı mıyım? Zannımca 2006-2009 arası bir 320d iyi olacaktır gibi.. Benzinli veya Lpg'li düşünmüyorum. Dizel'i önerir misiniz? Ayrıca dediğim model aralığındakileri kaç TL'ye bulabilirim? Aracımın üstüne kaç TL eklemem gerekir? Hatta takaslamak isteyenler varsa P.M. bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Alper-

Etme hocam be. Orjinali kalsın. İşletim sistemi bir android değil tabii ki ama ben olsam orijinalliğini bozmazdım. Ayrıca aracın elektroniği ile oynamayı da pek tavsiye etmem. Bir yerden patlak veriyor.

Orijinallik önemli değil dersen de, araca katacaklarını düşün. Eğer değecekse yaptır, karar senin.

Hocam bana artıları şunlar.

--Bluetooth gelecek.

--Anlık trafik bilgisi ve navigasyon. Bunlar önemli çünkü arabada navigasyon var, kullanmıyorum. Sebebi trafiği göstermemesi. Mert oto yapsa orjinalini ordan yaparım ama yok ne yazık ki.

--Android sisteminin diğer artıları. Çeşitli müzik playerları vs play storeda ne varsa.

--Birde orjinal menüde ne varsa, tek tuşla mevcut zaten. Orjinallikte kaybımız yok.

Eksi olarak 2800tl cebimizden çıkıcak

Birde arkadaşlar, hız sabitleyici taktıracağım yer tavsiyesi verebilirmisiniz?

Mert oto var benim bildiğim kadarıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhoi -- 30 Eylül 2017; 10:18:34 >

• Synyster Gates SGC kullanıcısına yanıt
    BMW yürütmesi zor bir araç, aldıktan sonrası da zor.

Yedek parçaları, bakım elemanları Dacia'ya göre çok daha pahalı.

2006-2009 model bir araç önceki sahibi aşırı titiz değilse muhtemelen sizi hatalarla karşılayacaktır.

Temiz bir araç da min 85-90'lardan başlar, hatta piyasa yükseldi 90-95'lere bile çıkmıştır.

Ben pek tavsiye etmem.
    Cruise aldığınızda kol olarak geliyor.

Sıfırı 500 usd civarı, Ebay'den çıkma alırsanız 80-100 usd arasına bulabilirsiniz.

Taktıktan sonra v/o'dan cruise control ekletiyorsunuz. Montajı ve kodlaması kolaydır. Mert oto işinin ehli, 200 liraya yapar sanırım.
    Pekala hocam karar senin

İşlemler bitince fotoğrafını eklersin ;)
  • quote:

Cruise aldığınızda kol olarak geliyor.

Sıfırı 500 usd civarı, Ebay'den çıkma alırsanız 80-100 usd arasına bulabilirsiniz.

Taktıktan sonra v/o'dan cruise control ekletiyorsunuz. Montajı ve kodlaması kolaydır. Mert oto işinin ehli, 200 liraya yapar sanırım.

Hocam teşekkür ederim cevap için. Olmadı bakacağım ebay'e.

@-Alper- Hocam şimdilik askıya aldım. Araç babamda, işler değişti biraz. Artık ne zaman alırsam babamdan yaptıracağım.

Bu arada cic sistemler için şöyle oluyormuş. Ekran sabit kalıyor, android interface ve modül alıp ekrana bağlıyorsun. Bu şekilde imiş...
  • 2012 bmw m sport nasildir?

Sanirim eski kasa oluyor, joystick vites yoktu.

Arac dolu mu?

Bu serinin kronik hatasi var mi? Kullananlar yazabilir mi?

• Merhaba arkadaşlar;

2011 model E90 lci 3.16 sahibiyim araç 65000 km'de.

En son bakımı 60000 de yapıldı fakat bu sabah yağ eksik hatası verdi,1lt yağ ekle diyor.

Sizlerin de başına böyle bir durum geldi mi?

• 
Sayfa: önceki 754755756757758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.