Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fastforyou

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Saft balansi zor is olsa gerek, iyi yere baktirmak lazim.

Benimki kasadan daha cok direksiyondan hissediliyor, on takim olma sansi oldukca yuksek, sizde de mi direksiyonda problem?

Mart ayinda ilgilenecegim bu konuyla, haberdar ederiz birbirimizi

Benim hem direksiyonda hem araçta hissediliyor titreme,ankaradayım uzlar bmw var oraya baktırmayı düşünüyorum ama onlarda borusandan pek farklı değil,o yüzden forumdan yardım bekliyorum iyi bi bmw ustası tavsiye edecek arkadaş bekliyorum ankarada.

Hocam aslında kontrol sırası şöyle olabilir:

- Balans
    - Rot
    - Salıncak veya salıncak burcu.
    - Rot Kolu
    - Şaft.

Şafttan önceki kısımları da kontrol edin isterseniz, salıncaklardan da olabilir.

Bende çözmeye çalışıp size haber vereceğim.

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Şaşmaz'da "Şimşek BMW" Nejdet Usta her zaman gittiğim ustadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Alper-

Şaşmaz'da "Şimşek BMW" Nejdet Usta her zaman gittiğim ustadır.

Hocam netten bikaç yorum okudum şimşek bmw için,biraz pahalı dediler bide daha çok eski bmwlerden anlıyor gibi şeyler yazmışlar tabi bunlar doğrudur demiyorum,fiyat olarak nasıl sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fastforyou kullanıcısına yanıt
    Hocam pahalı bir yer değil bana göre. Usta olarak çok severim, hemde nokta atış yapar.
    Fiyat olarak ise kullanılan parçaların fiyatına eklenen işçilik fiyatlarında şimdiye kadar bir aşırılık görmedim. Hem muhabbet olsun, hemde bilgisine başvurmak için oraya gidiyorum.
    Eski BMW'lerden anladığı doğrudur. Adam bana göre içinde yetişmiş. Ama şöyle de bir durum var ne zaman gitsem oraya dükkanda araçlar hep yeni oluyor. 1-2 yaşında M6 görmüşlüğüm bile var.
    Velhasıl bence gitmende fayda var. Şikayetini söylersin, yapılması gereken budur, şu kadar tutar der, aklınıza yatarsa yaptırırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Alper-

Hocam pahalı bir yer değil bana göre. Usta olarak çok severim, hemde nokta atış yapar.
    Fiyat olarak ise kullanılan parçaların fiyatına eklenen işçilik fiyatlarında şimdiye kadar bir aşırılık görmedim. Hem muhabbet olsun, hemde bilgisine başvurmak için oraya gidiyorum.
    Eski BMW'lerden anladığı doğrudur. Adam bana göre içinde yetişmiş. Ama şöyle de bir durum var ne zaman gitsem oraya dükkanda araçlar hep yeni oluyor. 1-2 yaşında M6 görmüşlüğüm bile var.
    Velhasıl bence gitmende fayda var. Şikayetini söylersin, yapılması gereken budur, şu kadar tutar der, aklınıza yatarsa yaptırırsınız.

Bilgiler için tşkler,şaşmazda bide gündüz bmw varmış bi arkadaşım yönlendirdi sabah oraya gidecegım bakalım aklıma yatmazsa şimşeğede uğrayığ göstereyım çok teşekkür

• Merhaba arkadaşlar 2. El 2010 model ustu m paket 3.16 ariyorum navigasyon deri koltluk ilk kriterlerim sunrof olursa tadindan yenmez piyasası nedir acaba yardimcı olurmusunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır çözemediğim bir problem var. E90 2006 model aracımda ne yazptıysam kumandadan kilitleri açtımğımda angel farlarınında yanmasını sağlayamadım. Bu konuda bilgi vericek arkadaşlara şimiden teşekkürler.

• SquaR kullanıcısına yanıt
    hocam benimkinde direk o şekilde yanıyor zaten de, carly'nin menüsünde gezerken confort açma kapama vb bişeyler vardı belki aracın o şekilde kodlanmış olabilir daha önceden.
  • twm kullanıcısına yanıt
    Hocam carly derken?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    hocam carly cep telefonları için obd2 sistemi ile haberleşen kodlama hata arıza okuma vb işlemleri yapan bir program, ücretsiz ve ücretli pro modu var. carly for bmw diye aratrsanız baya bilgi var internette.
    Anladim hocam peki cretsiz versiyonda xenon lari acma sansimiz varmi acaba? Kumanda ile Kapilari actigimizda yani.

Hocam paralı sürümünü satın alsam bu sorunu çözebilmiyim dersin ?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    SquaR kullanıcısına yanıt
    hocam xenon u bilmiyorum da angel açabilirsiniz diye düşünüyorum. sanki öyle birşey gördüm ben listede, confort welcome mıydı neydi adı koontro etmek lazım.

Ama tabi benim araç da aydınlatma modulü kodlama yapmaya elverişli değilmiş, bozulabiliyormuş program o yüzden yapmadı bana aydınlatma ile ilgili işlemleri. bende dijital hız göstergesi ekledim güzel oldu :) start stopa basılı tutunca direk anahtarı çıkarma da ekledim o da iyi oldu.
    ben çorludayım yakınlardaysanız bakabiliriz. @ali var forumdan ondada var carly zaten bana da kendisi vesile oldu alırken. satın alma yöntemi var bir şekilde.
  • quote:

Tamponu sökerler, tamir ederler ve lokal boyarlar. En fazla 200-300 tl tutar.

Daha önce başıma geldi, Maslakta ustam var, çok da güzel iş çıkarıyor, gram belli olmuyor.

Insallah dediginiz gibi olur hocam. Far hasar almadigi icinde seviniyorum ocagima incir agaci dikerdi

• quote:

quote:

quote:

Benimki kasadan daha cok direksiyondan hissediliyor, on takim olma sansi oldukca yuksek, sizde de mi direksiyonda problem?

Benim hem direksiyonda hem araçta hissediliyor titreme,ankaradayım uzlar bmw var oraya baktırmayı düşünüyorum ama onlarda borusandan pek farklı değil,o yüzden forumdan yardım bekliyorum iyi bi bmw ustası tavsiye edecek arkadaş bekliyorum ankarada.

- Balans
    - Rot
    - Rot Kolu
    - Şaft.

Şafttan önceki kısımları da kontrol edin isterseniz, salıncaklardan da olabilir.

Benim sorun balansda çıktı,daha önce 3 defa yapılmıştı ama aracın üstünde balans yapılması lazımmış araç üstünde balans yapıldı ve titreme çok şükür bitti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kanov

quote:

Tamponu sökerler, tamir ederler ve lokal boyarlar. En fazla 200-300 tl tutar.

Daha önce başıma geldi, Maslakta ustam var, çok da güzel iş çıkarıyor, gram belli olmuyor.

Insallah dediginiz gibi olur hocam. Far hasar almadigi icinde seviniyorum ocagima incir agaci dikerdi

iciniz rahat olsun, fazlasini teklif eden olursa yaptirmayin ona

• quote:

quote:

quote:

quote:

- Balans
    - Rot
    - Rot Kolu
    - Şaft.

Benim sorun balansda çıktı,daha önce 3 defa yapılmıştı ama aracın üstünde balans yapılması lazımmış araç üstünde balans yapıldı ve titreme çok şükür bitti :)

Benim arac ustunde de yapildi ama sonra yine basladi. Birde kafasina gore yapiyor, yani bazen bariz ama bazen jilet gibi. Cozemedim, bir sacmalik var bende. Direksiyonlarimiz da hidrolik oldugu icin asiri hisli ve hassas, titresimden dolayi yolu okuyamiyorsun bu yuzden, hidroligin tum tadi kaciyor, surus zevki dusuyor.

Biraz izleyin isterseniz direksiyonu, 1-2 hafta sonra yapmaz ise kurtuldunuz

Hocam bende bagaj açma tuşuna basınca xenonları yakıyor. Carly'de onun ayarı var, belki o şekilde ayarlanmıştır. Denemenizde fayda var.
  • -Alper- kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz araştırdım. Carly adaptör ü nerden temin edebilirim acaba. Onsuz yapma şansımız yok heralde.

Hocam Almanya'ya gittiğimde bir arkadaş bana hediye etmişti. Uygulamasını da onun hesaptan kullanıyorum. Ankara'da isen yardımcı olabilirim. Nereden temin edebileceğin konusunda bir şey diyemeyeceğim.

Edit:imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Alper- -- 6 Mart 2017; 16:15:45 >
  • 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.