Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (581. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murthy_06

Arkadaşlar merhaba;
    Bende bu hafta 2009 E90 3.20i LCİ makyajlı premium+ışık paket alarak aranıza katıldım.
    Bir sorum var.
    Aracı satan arkadaş 2009 da motor tipi değişti bu araba 176 bg dedi. Benim aracım da makyajlı ama ben LCİ kasada sadece kasa farklılıkları olduğunu biliyorum. Motor 2007-2008 kasalarla aynı 150 bg diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum satan arkadaş mı yanlış biliyor?
    sayg

2009 coupe lci yok ki. 320d 177 hp oluyor. 2007 2010 arasi üretildi.
    Makyajlilar (lci) 184 hp 2010dan sonra uretildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Bende bu hafta 2009 E90 3.20i LCİ makyajlı premium+ışık paket alarak aranıza katıldım.
    Bir sorum var.
    Aracı satan arkadaş 2009 da motor tipi değişti bu araba 176 bg dedi. Benim aracım da makyajlı ama ben LCİ kasada sadece kasa farklılıkları olduğunu biliyorum. Motor 2007-2008 kasalarla aynı 150 bg diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum satan arkadaş mı yanlış biliyor?
    sayg

163 -177-184 şeklinde e90 kasanın motorları. 150 olan e46 da vardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnday

Bende önümüzdeki ay Alpine retrofit hifi sistemini taktırmayı düşünüyorum sub larıyla birlikte. Sanırım siz fabrika çıkışlı olarak bu sistemi kullanıyorsunuz.
    Neden memnun değilsiniz sistemden?

Hocam ben aslında memnunum, dün farkettim ayarları değişmiş ondan bozuyor hissi uyandırdı bana, aslında gayet memnunum bu alpine hifi sisteminden. Şuanda düşünüyorum acaba orjinal sistemi hiç ellemesem mi diye, audison çevirici ve focal kablo kit'i ile subwoofer bağlayacağım bagaja alpine yetersiz gelirse focalleri almayı düşünüyorum.

Kesinlikle alpine hifi sistemini size öneriyorum, fakat fiyat olarak çok pahalı ise, şu ürünü değerlendirin derim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-ozen-hi-fi-den-focal-ps-165-f3-3way-kit-systems-yeni-seri-202686873/detay/

murthy_06 hocam araç benzinli ise lci'de motor değişmedi diye biliyorum dizelde arkadaşların dediği gibi 3 tip motor mevcut, benzinli olarak 150 diye biliyorum yanlış bilmiyor isem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 17 Mart 2015; 22:57:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hkniysrc

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Bir sorum var.
    sayg

2009 coupe lci yok ki. 320d 177 hp oluyor. 2007 2010 arasi üretildi.
    Makyajlilar (lci) 184 hp 2010dan sonra uretildi

Aracım coupe ya da 320d değil. 2009 e90 lci kasa 320i.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Bir sorum var.
    sayg

320d den bahsediyorsunuz sanırım. Aracım 320i. Ruhsatta yazan kw da 150 bg ye denk geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

quote:

Bende önümüzdeki ay Alpine retrofit hifi sistemini taktırmayı düşünüyorum sub larıyla birlikte. Sanırım siz fabrika çıkışlı olarak bu sistemi kullanıyorsunuz.
    Neden memnun değilsiniz sistemden?

Hocam ben aslında memnunum, dün farkettim ayarları değişmiş ondan bozuyor hissi uyandırdı bana, aslında gayet memnunum bu alpine hifi sisteminden. Şuanda düşünüyorum acaba orjinal sistemi hiç ellemesem mi diye, audison çevirici ve focal kablo kit'i ile subwoofer bağlayacağım bagaja alpine yetersiz gelirse focalleri almayı düşünüyorum.

Kesinlikle alpine hifi sistemini size öneriyorum, fakat fiyat olarak çok pahalı ise, şu ürünü değerlendirin derim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-ozen-hi-fi-den-focal-ps-165-f3-3way-kit-systems-yeni-seri-202686873/detay/

murthy_06 hocam araç benzinli ise lci'de motor değişmedi diye biliyorum dizelde arkadaşların dediği gibi 3 tip motor mevcut, benzinli olarak 150 diye biliyorum yanlış bilmiyor isem

Bende değişmedi diye biliyorum ama satıcı arkadaşın kendinden emin konuşması ve yağmurlu hava olduğu halde DYNO testinde 164 bg çıkması kafamı karıştırdı.
    Bu testlere pek güvendiğim söylenemez.
    Baktırdığım BMW ustası da motor aynı kaldı demişti.
    Ama sahibindende ilanlara bakıyorum onlarda da yeni tip motor v.s. yazan baya kişi var.
    BMW sitesinde v.s. de bu kasanın teknik özellik dökümanı bulamadım.

• murthy_06 kullanıcısına yanıt
    E90 320i nin Türkiye versiyonları 156 hp dir. Makyajda motor değişikliği yapılmamıştır.
    İstisna olarak paralel ithalat diye tabir edilen (distribütör dışı ithalat) versiyonlar var, onlar ise 170 hp.
    Siz satıcıdan aracın teknik belgesini isteyin. Eğer elimde yok diyorsa, araç hangi distribütör çıkışlı ise teknik belgesini oradan temin edebilirsiniz.
    Distribütör çıkışlı değilse o zaman paralel ithalattır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgnday -- 18 Mart 2015; 11:41:36 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Bir sorum var.
    sayg

320d den bahsediyorsunuz sanırım. Aracım 320i. Ruhsatta yazan kw da 150 bg ye denk geliyor.

Evet 20d den bahsediyordum. Mesajınıza 20i yazmışsınız halbuki. Hata oldu. Güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Hayırlısı olsun şimdiden.
    Değişimi yapınca Bikac foto koyar mısınız?

Merhaba,

Fotograf çekmeye ve koymaya pek fırsatım olmadı. Bugün quadkopterle alıştırma yapmak için maltepe Narcity'nin arkasında ki araziye gittim. Orada uçuş yaparken arabamı da çektim. Fotograf istemiştiniz, foruma yükleyeyim dedim. Arabayı yıkatınca (1 aydır yıkanmadı) daha detaylı bi çekim yaparım.
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

• Çok hoş olmuş Güle güle kullanın ...

Aracın rengide güzelmiş. Fazla görmediğim bir renk . Kaplama mı acaba ?

• aspava17 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..

Evet, mat mavi plasti dip (sıvı kauçuk) kaplama. Normal rengi Buz mavisi.

BMW 3 SERİSİ E90
  • quote:

E90 320i nin Türkiye versiyonları 156 hp dir. Makyajda motor değişikliği yapılmamıştır.
    İstisna olarak paralel ithalat diye tabir edilen (distribütör dışı ithalat) versiyonlar var, onlar ise 170 hp.
    Siz satıcıdan aracın teknik belgesini isteyin. Eğer elimde yok diyorsa, araç hangi distribütör çıkışlı ise teknik belgesini oradan temin edebilirsiniz.
    Distribütör çıkışlı değilse o zaman paralel ithalattır zaten.

Teşekkür ederim. Borusan çıkışlı demişti bir fırsatım olduğunda borusana uğrayıp döküm isteyeceğim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Bir sorum var.
    sayg

Evet 20d den bahsediyordum. Mesajınıza 20i yazmışsınız halbuki. Hata oldu. Güle güle kullanın

Teşekkür ederim cümlemiz inş Allah kaza bela vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: İrfan.S

quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Hayırlısı olsun şimdiden.
    Değişimi yapınca Bikac foto koyar mısınız?

Merhaba,

Fotograf çekmeye ve koymaya pek fırsatım olmadı. Bugün quadkopterle alıştırma yapmak için maltepe Narcity'nin arkasında ki araziye gittim. Orada uçuş yaparken arabamı da çektim. Fotograf istemiştiniz, foruma yükleyeyim dedim. Arabayı yıkatınca (1 aydır yıkanmadı) daha detaylı bi çekim yaparım.
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

Hocam bende aracima plasti dip dusunuyorum fiyat ve ruhsata isletme anlaminda bilgi verbilirmisin

Allah kaza bela vermesin maşallah

• apoel A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Plasti dip biraz hassas. Mesela, oto yıkamada su jetini birazcık yakın tutarlarsa kaplama yırtılabiliyor. Başıma geldi. Çok dert değil, gidiyorsunuz hemen oraya yama yapıyorlar. Eskisi gibi oluyor. Şu ana kadar başka bir sıkıntım olmadı. Sadece yıkamalarda dikkat edilmesi gerekiyor.

Benim aracımın rengi zaten ruhsatta mavi idi. Tek derdim ruhsatta metalik mavi yazmasıydı. Sonuçta şu an mat mavi. Arabayı yaptırdıktan sonra çevirmeye girdim, muayeneye girdi araç. Özellikle sordum, mavi ama mat dedim. Bana denilen şey, "Mavinin tonu olması bizim için yeterli. Metalik / Mat fark etmez." bende ruhsatı hiç ellemedim.

Arabayı kaplatırken (eski) jantlarımı da mat siyah yaptırmıştım. Hepsi birlikte 1900+KDV, yanlış hatırlamıyorsam jant kaplama 300 liraydı. Yani siz jantlarınızı kaplatmayacaksanız 1600+KDV gibi düşünebilirsiniz. Yine de doğru bilgi için Dipart Ana bayii Tolga oto tasarım' (Maslak) sahibi İsmail Bey'e sorabilirsiniz. Konuyla ilgili bana D.M. atarsanız cep numarasını size yazarım.

• Tessekkur ederim hocam karar verdigimde seni rahatsiz ederim=)

Bugun sabah aracima versiyon yukseltmesi yaptirdim herhangi bir sorun yasanmadi ama gece eve donerken dtc arizasi yandi el freni ikazi sari renkte ve dtc ikazi iki ayni anda sorun nedir bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim
     BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apoel -- 22 Mart 2015; 0:30:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoel

Tessekkur ederim hocam karar verdigimde seni rahatsiz ederim=)

Bugun sabah aracima versiyon yukseltmesi yaptirdim herhangi bir sorun yasanmadi ama gece eve donerken dtc arizasi yandi el freni ikazi sari renkte ve dtc ikazi iki ayni anda sorun nedir bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim
     BMW 3 SERİSİ E90

geçmiş olsun. Sorun ile ilgili bilgim yok heralde diagnoz cihazı ile giderilebilir.
    Versiyon yükseltmesini nerde yaptırdınız? ne gibi özellikler değişti?

• Merterde bmw vizyon servisi var mustafa usta ona yaptirdim 300tl ucreti var benim aracim 177 lik kisa kullanom sonunda yakitta tasaarufuna etkisi oldugunu dusunuyorum 9.5 iken suanda 7.8 8 civarinda arabanin gidisinde kalkmasinda hafif bi farklik var ve vites gecisleri daha az hissedilir durumda olumsuz nokta ise dtc arizanin cikmasi =)

• Merhabalar. Su an kullandigim 2008 Crv aracimi satip 2006 model 150 bin km deki 163 hp 3.20d alsam nasıl olur, önerir misiniz. Suv aractan 3.20d ye gecis yapan var midir?

• Arkadaslar beyaz renk 320d 2011 58 binde isik paket sunroof cruise control sadece on camurlukta yarim parca boya var.ev alacagim icin satiyorum.ilgilenen arkadaslar arayabilirler.532 374 13 00 saygilar

• 
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.